برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی گرفتن برای شروع یک کار

morteza5921

Registered User
لایک‌ها
104
سلام دوستان عزیز
در مورد این کار مکانیکی باید بگم که دوست بنده مغازشو جمع کرد و برای کار رفت تهران . پس این کار کنسل شد
دوستان الان بازار توی وضعیت خوبی نیست به نظرتون بنده برای موفقیت چه کاری انجام بدم ؟ زندگی نامه چنتا افراد موفق و ثروتمند خودساخته رو خوندم به نظرتون توی ایران میشه بدون سرمایه و یا با سرمایه کم توی بازار بورس وارد شد و موفق شد؟

alivabano

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام دوست عزیز من فقط به خاطر نوشته شما عضو انجمن شدم تا چیزی را که به نظرم میرسه بهتون بگم اولین مورد با وجود اینکه خودم نا امیدم اما شما هیچ وقت نا امید نشو همیشه اینطوری نیست و اوضاع این شکلی نمیونه بالاخره خوشبختی به این مملکت هم میاد دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره هیچ چیزی همیشگی و ابدی نیست حتی بدبختی ما ایرانیا
این که تلاش میکنی خیلی خوبه اینکه به فکر هستی خیلی خوبه فکر نکن فقط خودت این شرایطو داری من دانشجوی دکترای ادبیات هستم یک سال دیگه هم فارغ تحصیل میشم اما الان میرم دانشگاه پیام نور ساعتی درس میدم ماهی 400 تومن هم به زور میدن بعد از فارغ تحصیلی هم نه شغلی در انتظارمه نه قرار استخدام بشم این قدر پارتی بازی برای استخدام در دانشگاه انجام میدن و این قدر نور چشمی هست که نوبت به من نمیرسه
درمورد شغلت هم اگر نظر منو میخوای اول و دوم و سوم وارد کاری شو و کاری را انجام بده که بلدی لا اقل این طوری وقتی برای یاد گرفتن یه کار جدید هدر نمیدی
در مورد بورس هم اصلا فکرشو نکن بورس در همه جای دنیا و به ویژه در ایران یه جور قماره به خصوص که تخصصش را هم نداری همین چند وقت پیش بورس ایران سقوط آزاد انجام داد و خیلیا سرمایشون را از دست دادن کاری هم به نظر بقیه نداشته باش که میگن درست میشه و بالا میاد راست میگن اما اگر از من میشنوی تو این مملکت هیچ وقت وارد معامله ای نشو که یه طرفش حکومت و دولت نقش دارند بورس ایران یه بورس کاملا دولتی غیر شفاف و غیر منطقیه فقط به درد ادمایی میخوره که رانت اطلاعاتی دارند و میدونند چه سهامی ارزون و گرون میشه
در مورد کار مکانیکی اطلاعی ندارم اما چون خودم دوره های تعمیر موبایل را رفتم و مدرک دارم میتونم بگم برای من که فایده و سودی نداشت شهر من یه شهر کوچیکه و بازار تعمیر موبایل اشباع بود البته یه سری تعمیرات خیلی خیلی تخصصی هست که بازار خوبی داره اما این تعمیرات تجربه زیاد و ترجیحا تحصیلات مرتبط مثل الکترونیک لازم داره
من قبل از قبولیم برای دکترا یه کاری انجام میدادم در آمدش خوب بود اما اشتباه کردم و کنارش گذاشتم البته تصمیم دارم بعد از تموم شدن درس بازم برگردم سر کارم تجربمو میگم شاید به دردت خورد(در پرانتز بگم به هیچ وجه سراغ موجود زنده مثل گاو و گوسفند چه شیری چه پرواری نرو این کارا در حجم کوچک توجیه اقتصادی نداره و ریسک خیلی خیلی زیادی هم دارن)
من مغازه فروش لبنیات داشتم البته کار من با بقیه کمی فرق داشت من خودم شیر میخریدم و ماست و دوغ و کره و سر شیر درست میکردم.معمولا شیر را از خونه ها یا گاوداری های مطمئن که آب قاطیه شیراشون نمیکردند میخریدم بعد مایه ماست میزدم و ماست را میفروختم بخشی از ماست را هم با دستگاه دوغ زنی تبدیل به دوغ و کره میکردم .شاید باورت نشه این آخریا اینقدر سفارش میگرفتم که بعضیاشو مجبور بودم رد کنم .تو این کار برای موفق شدن چنند تا اصل را باید رعایت کنی اول این که کلک نزنی و روراست باشی مثلا آب قاطیه شیرت نکنی مردم هم وقتی ببینند به جای ماست و دوغای به درد نخور بازار جنس خوب تحویلشون میدی استقبال میکنند کمی هم قیمتات را از بازار کمتر بگیر برای من که خیلی جواب داد اما متاسفانه دور از جون شما خر شدم و به خاطر درس این کار را رها کردم سرمایه زیاد هم نمیخواد فقط یه دوغ زنی برقی لازم داری اون موقع قیمتش 350 هزار تومن بود الان را نمیدونم یه خامه گیر هم میخوای اونم چند سال پیش 200 بود یه یخچال ویترینی متوسط هم برای نگهداری محصولاتت لازم داری یه سرمایه هم برای خرید شیر میخوای حتی لازم نیست اوایل کارت مغازه هم اجاره کنی تو خونه هم میتونی کارو شروع کنی از همسایه ها شروع کن کم کم که کارت رونق گرفت مغازه هم میتونی کرایه کنی اوایل حتی میتونی خامه گیر هم نخری اما یخچال را حتما لازم داری مغازه گرفتنش هم سخت نیست مجوزاشو راحت میدندمن کارم که رونق گرفته بود عسل و ترشی خونگی هم میفروختم خوبی این کار اینه که سرمایه کم میخواد اگر هم موفق نشدی میتونی وسیله هاتو بفروشی ولی بازم تحقیق کن برو قیمت شیر و ماست و کره و ... را از بازار بگیر بعد بیا بشین حساب و کتاب کن شیر را هم حتما از گاوداری یا از یه آدم مطمئن که خودش گاو داره بخر
این کار برای من خوب بودحتی دونفر دیگه هم کار منو شروع کردند امااشتباه کردم و تعطیل کردم بازهم ببخش سرتو درد اوردم

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
سلام دوست عزیز من فقط به خاطر نوشته شما عضو انجمن شدم تا چیزی را که به نظرم میرسه بهتون بگم اولین مورد با وجود اینکه خودم نا امیدم اما شما هیچ وقت نا امید نشو همیشه اینطوری نیست و اوضاع این شکلی نمیونه بالاخره خوشبختی به این مملکت هم میاد دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره هیچ چیزی همیشگی و ابدی نیست حتی بدبختی ما ایرانیا
این که تلاش میکنی خیلی خوبه اینکه به فکر هستی خیلی خوبه فکر نکن فقط خودت این شرایطو داری من دانشجوی دکترای ادبیات هستم یک سال دیگه هم فارغ تحصیل میشم اما الان میرم دانشگاه پیام نور ساعتی درس میدم ماهی 400 تومن هم به زور میدن بعد از فارغ تحصیلی هم نه شغلی در انتظارمه نه قرار استخدام بشم این قدر پارتی بازی برای استخدام در دانشگاه انجام میدن و این قدر نور چشمی هست که نوبت به من نمیرسه
درمورد شغلت هم اگر نظر منو میخوای اول و دوم و سوم وارد کاری شو و کاری را انجام بده که بلدی لا اقل این طوری وقتی برای یاد گرفتن یه کار جدید هدر نمیدی
در مورد بورس هم اصلا فکرشو نکن بورس در همه جای دنیا و به ویژه در ایران یه جور قماره به خصوص که تخصصش را هم نداری همین چند وقت پیش بورس ایران سقوط آزاد انجام داد و خیلیا سرمایشون را از دست دادن کاری هم به نظر بقیه نداشته باش که میگن درست میشه و بالا میاد راست میگن اما اگر از من میشنوی تو این مملکت هیچ وقت وارد معامله ای نشو که یه طرفش حکومت و دولت نقش دارند بورس ایران یه بورس کاملا دولتی غیر شفاف و غیر منطقیه فقط به درد ادمایی میخوره که رانت اطلاعاتی دارند و میدونند چه سهامی ارزون و گرون میشه
در مورد کار مکانیکی اطلاعی ندارم اما چون خودم دوره های تعمیر موبایل را رفتم و مدرک دارم میتونم بگم برای من که فایده و سودی نداشت شهر من یه شهر کوچیکه و بازار تعمیر موبایل اشباع بود البته یه سری تعمیرات خیلی خیلی تخصصی هست که بازار خوبی داره اما این تعمیرات تجربه زیاد و ترجیحا تحصیلات مرتبط مثل الکترونیک لازم داره
من قبل از قبولیم برای دکترا یه کاری انجام میدادم در آمدش خوب بود اما اشتباه کردم و کنارش گذاشتم البته تصمیم دارم بعد از تموم شدن درس بازم برگردم سر کارم تجربمو میگم شاید به دردت خورد(در پرانتز بگم به هیچ وجه سراغ موجود زنده مثل گاو و گوسفند چه شیری چه پرواری نرو این کارا در حجم کوچک توجیه اقتصادی نداره و ریسک خیلی خیلی زیادی هم دارن)
من مغازه فروش لبنیات داشتم البته کار من با بقیه کمی فرق داشت من خودم شیر میخریدم و ماست و دوغ و کره و سر شیر درست میکردم.معمولا شیر را از خونه ها یا گاوداری های مطمئن که آب قاطیه شیراشون نمیکردند میخریدم بعد مایه ماست میزدم و ماست را میفروختم بخشی از ماست را هم با دستگاه دوغ زنی تبدیل به دوغ و کره میکردم .شاید باورت نشه این آخریا اینقدر سفارش میگرفتم که بعضیاشو مجبور بودم رد کنم .تو این کار برای موفق شدن چنند تا اصل را باید رعایت کنی اول این که کلک نزنی و روراست باشی مثلا آب قاطیه شیرت نکنی مردم هم وقتی ببینند به جای ماست و دوغای به درد نخور بازار جنس خوب تحویلشون میدی استقبال میکنند کمی هم قیمتات را از بازار کمتر بگیر برای من که خیلی جواب داد اما متاسفانه دور از جون شما خر شدم و به خاطر درس این کار را رها کردم سرمایه زیاد هم نمیخواد فقط یه دوغ زنی برقی لازم داری اون موقع قیمتش 350 هزار تومن بود الان را نمیدونم یه خامه گیر هم میخوای اونم چند سال پیش 200 بود یه یخچال ویترینی متوسط هم برای نگهداری محصولاتت لازم داری یه سرمایه هم برای خرید شیر میخوای حتی لازم نیست اوایل کارت مغازه هم اجاره کنی تو خونه هم میتونی کارو شروع کنی از همسایه ها شروع کن کم کم که کارت رونق گرفت مغازه هم میتونی کرایه کنی اوایل حتی میتونی خامه گیر هم نخری اما یخچال را حتما لازم داری مغازه گرفتنش هم سخت نیست مجوزاشو راحت میدندمن کارم که رونق گرفته بود عسل و ترشی خونگی هم میفروختم خوبی این کار اینه که سرمایه کم میخواد اگر هم موفق نشدی میتونی وسیله هاتو بفروشی ولی بازم تحقیق کن برو قیمت شیر و ماست و کره و ... را از بازار بگیر بعد بیا بشین حساب و کتاب کن شیر را هم حتما از گاوداری یا از یه آدم مطمئن که خودش گاو داره بخر
این کار برای من خوب بودحتی دونفر دیگه هم کار منو شروع کردند امااشتباه کردم و تعطیل کردم بازهم ببخش سرتو درد اوردم
دوست من مطالبت خیلی جالب بود باید بهت آفرین گفت ک هم درس خوندی هم کار البته در کنار تحصیل کارت هم ادامه میدادی ک البته بعدا هم میتونی ادامه بدی خوب بود راهنماییت هم خوب ولی ی نکته ای رو هم من به عنوان کوچکتر بهت بگم اگه بعد ها خواستی کسی رو راهنمایی کنی خودت میگی من ناامیدم ولی تو نباش اینطوری راهنمایی کردنت جواب نمیده باید امیدوار باشی تا بقیه رو هم بتونی امید بدی امیدوارم همیشه امیدوارانه به جلو حرکت کنی استارتر این لینک هم من نظراتم در مورد ورورد به بازار هست امیدوارم راهنماییت کنه
http://forum.persiantools.com/threads/راهنمایی-برای-ورود-به-بازار.656985/

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168

alivabano

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
دوست من مطالبت خیلی جالب بود باید بهت آفرین گفت ک هم درس خوندی هم کار البته در کنار تحصیل کارت هم ادامه میدادی ک البته بعدا هم میتونی ادامه بدی خوب بود راهنماییت هم خوب ولی ی نکته ای رو هم من به عنوان کوچکتر بهت بگم اگه بعد ها خواستی کسی رو راهنمایی کنی خودت میگی من ناامیدم ولی تو نباش اینطوری راهنمایی کردنت جواب نمیده باید امیدوار باشی تا بقیه رو هم بتونی امید بدی امیدوارم همیشه امیدوارانه به جلو حرکت کنی استارتر این لینک هم من نظراتم در مورد ورورد به بازار هست امیدوارم راهنماییت کنه
http://forum.persiantools.com/threads/راهنمایی-برای-ورود-به-بازار.656985/
ممنون شما لطف دارید من واقعیتو به دوستمون گفتم واقعا هم نا امید هستم خجالت آوره اما از روی ناچاری فیلم های روز سینما را از اینترنت دانلود میکنم و میفروشم چاره دیگه ای ندارم اما به دوستمون میگم امید داشته باشه چون شاید من آدم ضعیفی بودم و کم اوردم و ناامید شدم امیدوارم دوستمون محکم باشه و کم نیاره

arashnitro

Registered User
لایک‌ها
1,224
ممنون شما لطف دارید من واقعیتو به دوستمون گفتم واقعا هم نا امید هستم خجالت آوره اما از روی ناچاری فیلم های روز سینما را از اینترنت دانلود میکنم و میفروشم چاره دیگه ای ندارم اما به دوستمون میگم امید داشته باشه چون شاید من آدم ضعیفی بودم و کم اوردم و ناامید شدم امیدوارم دوستمون محکم باشه و کم نیاره

داداش اصلا ناامید نباش همه چی رو بسپر به خدا
یه باره میبینی از یه جایی،بی اونکه انتظارشو داشته باشی خدا چنان میرسونه که خودت توش میمونی
اینقد آدمارو دیدم که یه باره خدا براشون خواسته و زندگیشون از این رو به اون رو شده

arkf

Registered User
لایک‌ها
101
بنظرم خدمات کامپیوتری درآمد خیلی خوبی داره.

الان تو هر خونه چند تا لپ تاپ و تبلت و گوشی پیدا میشه.

خیلیا هستن که هنوز نصب ویندوز و ویروس یابی رو بلد نیستن!

طرف ویندوزش کند میشه، سیستمش ویروسی میشه، هیچ کاری از دستش بر نمیاد!

لازم نیست تو یه جای خوب مغازه بزنی که هزینه اجارش بالا باشه!

کافیه تو یه محله ولی کنار مجتمع های آپارتمانی که تراکم جمعیت بالاست،
یه مغازه کوچیک اجازه کنی.

کار عیب یابی و تعمیرات، نصب برنامه روی گوشی و تبلت و کامپیوتر،
کپی و پرینت
فروش سخت افزارهای پرفروش مثل فلش مموری
رو انجام بده.

مطمن باش اگه کارت تمیز و خوب باشه و آدم منصفی باشی،
کارت میگیره.

کیفیت کار، بزرگترین تبلیغه!

بنظرم باید ببینی به چه کاری علاقه داری، بری دنبال همون کار.

آدم تو کاری که دوست داره و باب طبعش هست، توش موفق میشه.

وارد شدن تو کاری که آدم باهاش آشنا نیست، ریسکه و جالب نیست.

morteza5921

Registered User
لایک‌ها
104
سلام دوست عزیز اول از همه یه تشکر ویژه ازتون میکنم که اینقدر باحوصله و مهربان هستید
و اینکه خوشحالم که نوشته های من باعث شد که یک ادم باشخصیت و مهربان عضو این انجمن و همراه ما بشه
از راهنمایی شما ممنونم بنده هم توی زندگی خیلی شکست و نا امیدی رو تجربه کردم و هیچ موقع هم وضعیت بهتر نشد حالا هم تصمیم گرفتم امید داشته باشم تا تغیر امیدوارانه زندگی کردن و ناامیدانه زندگی کردن رو ببینم و نتیجشو به دوستانم و کسایی که میتونم بگم
حالا در مورد این کار باید بگم توی شهرمون یه دوسالی هست این کار باب شده و زدن اولین مغازه لبنیاتی شروع کردن به زدن لبنیاتی توری که توی یک سال تو هر محله 3-4 تا زدن به نظرتون باز هم جواب میده این کار؟ یا زیاد شده دیگه؟
راستی همین چند ماه پیش برای اولین بار توی شهرمون فلافل سلف سرویس زدن با 2000 تومن هرچی فلافل میخواستی میخوردی اقا کار این طرف بدجور گرفت طوری که صفش تا دوتا خیابون میرسید من هم همون موقع توفکر این افتادم کاش پول داشتم برای سرمایه گذاری و یکی اونور شهر میزدم باورتون نمیشه بعد 2-3 ماه هر یک قدم یک فلافلی هست یعنی در این حد همشهریا فعالن
در مورد مغازه کامپیوتری هم یک بار نزدیکای دانشگاه پیام نور شهرمون مغازه باز کردم با اینکه تعمیراتم انجام میدادم نتونستم اجارمو در بیارم 4 ماه بعد بستم
بخدا دیگه نمیدونم چکار کنم از بیکاری خسته شدم رفتم توی پاساژ کامپیوتر توی یک مغازه درصدی کار کنم یعنی من تعمیرات انجام بدم یک درصدی هم به صاحب مغازه بدم متاسفانه همشون مینالیدن و کلا نا امیدم کردن
الان هم هیچ سرمایه ای ندارم به نظرتون چه کاری میتونم انجام بدم تا وقتی پول در اوردم کسب و کاری که دوست دارم راه اندازی کنم؟

در ضمن از همه ی دوستان ممنونم بابت لطفشون

alivabano

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام از حسن ظن شما ممنونم لطف دارید در مورد اشباع شدن این نوع فعالیت در شهر شما نمیتونم نظری بدم چون نسبت به شهر شما شناختی ندارم خود شما بهتر از هر کس دیگه ای در این مورد میتونید تصمیم بگیرید که آیا این فعالیت اشباع شده یا نه.ولی اگر واقعا در هر محله لبنیاتی به این صورت وجود داشته باشه مطمئنا کار شما خیلی سخت میشه و امکان موفقیت هم کمتر میشه اما چیزی که الان به ذهنم میرسه اینه که در شهرکرد که من ساکن هستم مسکن مهر را در یه منطقه خیلی دورتر از شهراصلی ساختند و به همین دلیل مردم برای تامین مایحتاجشون از جمله لبنیات مشکل دارند به همین دلیل مسکن مهر اینجا به دلیل دور بودن از شهر اصلی فرصت های شغلی اشباع نشده داره اگر در منطقه شما هم مسکن مهر دارای این موقعیت جغرافیایی و دور از شهر اصلی باشه مطمئنا هنوز بازار اشباع نشده داره و امکان موفقیتتون هم بیشتره . در مورد شروع کردن کار بدون سرمایه اگر بخوام با شما صادق باشم باید بگم که کار سختیه مگر اینکه شما یه ایده اقتصادی خیلی جدید داشته باشید البته شما مهارت شغلی خوبی دارید و میتونید برای دیگران کار کنید ولی اون طور که نوشتید دنبال این کار هم رفتید و نشده
من یه فعالیت دیگه به ذهنم میرسه که سرمایه خیلی کمتری از لبنیاتی لازم داره و حتی وام مشاغل خانگی هم براش میدند اون هم ترشی و خیار شور درست کردنه.اینجا سه چهار تا مغازه هست که فقط ترشی میفروشند البته شما نیاز به مغازه نداری میتونی وام بگیری و این کار را داخل خونه انجام بدی و محصولاتت رو به مغازه ها بفروشی به خصوص ساندویچی ها معمولا خیار شور مجلسی نمیخرند و ترجیح میدند خیار شور ارزونتر تهیه کنند چون برای ساندویچ خیار شور خرد میشه و زیاد اندازش مهم نیست برای این کار مهم داشتن یه مکان تمیز با هوای معتدل و جریان هوای خوبه چون ترشی و خیار شور در جای گرم خراب میشه البته قبل از انجام این کار هم باید حسابی تحقیق کنی با مغازه دار ها و ساندویچی ها و رستوران ها صحبت کن ببین ازت محصول میخرند یا نه قیمت خریدشون رو هم بگیر برو میدون میوه و تره بار قیمت خیار و کاهو و... را هم بگیر ببین برات میصرفه یا نه.این کار یه کار تمام وقت نیست و بیشتر یه کار فصلیه خوبیش اینه که میتونی در کنارش کار دیگه ای هم انجام بدی به نظرمن کاری که سرمایه ای کمتر از این کار بخواد کمتر پیدا میشه یه کار دیگه هم هست که سرمایه نمیخواد و کار بسیار پر درآمدیه البته کار هر کسی نیست چون دروغ و کلاهبرداری و سنگدلی و پر رویی لازم داره اونم دلالیه میشه گفت این کار پردرآمدترین کار در کشور ماست من خودم از گرسنگی مردن را به دلالی ترجیح میدم.یه کار دیگه هم هست که سرمایه نمیخواد اونم کاریه که من انجام میدم یعنی فروختن فیلم های روز دنیا که از اینترنت دانلود میکنم البته طبق قوانین ایران این کار جرمه و جریمه داره توصیه هم نمیکنم شما این کار را انجام بدید اصلا به دردسرش نمی ارزه.من از روی ناچاری این کار را انجام میدم شما این کار را نکنید فعلا یه تحقیقی در مورد ترشی و خیار شور بکنید من باز هم براتون پرس و جو میکنم اگر چیزی پیدا کردم خبر میدم

arkf

Registered User
لایک‌ها
101
یه کار نسبتا جدید و جالب که نیاز به هیچ سرمایه اولیه ای نداره و مغازه هم نمی خواد!

اورژانس رایانه!

این یه کار جدید و جالبه.

خیلی از افراد بعلت داشتن اطلاعات شخصی و عدم اطمینان به سپردن سیستم خود به مغازه های کامپیوتری، یا مشغله کاری، زندگی در آپارتمان (بخصوص اونایی که آسانسور ندارن)، مشکل با پرینترهایی که به سیستم وصل هست و ...
ترجیح میدن که کار عیب یابی و رفع اشکال از سیستمشون داخل خونه انجام بشه
و از این کار خیلی استقبال میکنن.

خود من چند وقت پیش برای رفع اشکال از کامپیوتر یکی از دوستان، به آپارتمانشون رفته بودم،
خودش میگفت چند ماهه که خراب شده، حوصلم نشده که کیس رو کوله کنم و ببرمش جایی!

فقط کافیه حسابی تبلیغ کنین، بخصوص تو تابلوهای ورودی ساختمون های تجاری و آپارتمان ها.

کار کامپیوتر بخصوص اوژانس رایانه، بعلت نیاز به تخصص و تجربه بالا، نمیتونه زود اشباع بشه.

در ضمن کار بازاریابی هم جزو مشاغلی هست که نیاز به سرمایه اولیه نداره،
بعضی جاها هستن که حتی حقوق ثابت به بازاریاب هاشون پرداخت می کنن.

morteza5921

Registered User
لایک‌ها
104
ممنونم داداش در مورد ترشی و خیارشور برای من زیاد بصرفه نیست چون یک جا ثابت نیستم و زیاد یاد ندارم این کارو ولی چند وقت پیش توی سوپرمارکت ها از این کیک های خونگی کسمک و پیشمه و از این جور شیرینی های خونگی زیاد دیدم و از اونجا که من کاپ کیک خوب میپزم و این کیک های توی بازار اصلا به پاشم نمیرسه به این فکر کردم اگه بپزم و توی همین سوپرمارکت ها بتونم بفروشم خوب میشه چند روز هم تو فکر این کار بودم ولی باز غرق مشکلات شدم و یادم رفت
برای فروش کاپ کیک همه جزئیات رو بخوبی تو فکرم برنامه ریزی کردم فقط یه چیز رو زیاد کطمئن نیستم اونم بازاریابی و فروشه
ایا سوپرمارکت ها و بغالی ها ازم میخرن؟ البته هنوز صحبتی با فروشگاه ها نکردم..
دوست عزیز از اینکه به فکرم هستی و با حوصله برام توضیح میدی بسیا بسیار سپاسگذارم انشالله هرچی میخوای خدا بهت بده و سلامتی و عاقبت بخیری شما و خونوادتون رو ارزو میکنم

2- پیشنهاد دوستمون در مورد اورژانس کامپیوتر هم خیلی به دلم نشست با توجه به مهارت خودم راحت میتونم از پسش بر بیام ماشین هم دارم و برای رفت و امد مشکلی ندارم فقط باید ببینم از کجا و چجوری باید شروع کنم که بهترین نتیجه رو بگیرم

greenliving

Registered User
لایک‌ها
265
با سلام
با جازتون من هم نظر خودم رو بگم.
همه نظرات رو خوندم
به شخصه برای خود بنده کار کردن عیب و عار نیست
و با اینکه یک اب باریکه ایی میاد ولی هیچ وقت از تلاش برای زندگی بهتر و اینده خوب برای خانواده دست نمی کشم.
حتی الان هم در مسافرت به شمال نزد اقوام مادری و جاهای دیگه دست فروشی میکنم
میدونم اسم دست فروشی بده اما شاید باورش براتون سخت باشه که برا مثال همیشه دوست دارم مسافرت رو برم شمال
چون علاوه بر اینکه هم خیلی خوش میگذره تو اون چند روز سفر چند تومنی در میارم و شمال همیشه
پر از برکت بوده برا من(شمالیها خیلی خوب پول خرج میکنن)
حالا اگر بگن بجای این جند تومن تو شهر خودت یک روز دست فروشی کن 20 نومن بهت میدیم اینکار رو نمیکنم
چون حتی فکر کردنش هم برام سخته همکارها و همشهریام ببینن من دست فروشی میکنم....
این رو گفتم برای این دوست عزیزمون که پی اچ دی ادبیات دارند و عزیز دیگرمون رو به درست کردن خیار شور یا سی دی فروشی راهنمایی کردن
واقعا سخته بری یک عمر درس بخونی اونوقت بیایی خیار شور بندازی تو خونه
شغل و فعالیتی که من بیسواد هم میتونم انجام بدم اونوقت مثلا شمای دکترا هم انجامش بدی!!
خداییش دور از انصافه حالا اخه کل یک دبه خیار شور سود هم باشه چیزی نمیشه........
مگه یک شهرستان کوچیک چقدر سانویچی و اغذیه داره؟
حالا چند تن باید خیار شور بفروشی که مثلا بشه 2 تومن سود؟؟
شما گفتین دلالی بده و حاضرین بمیرین یا همچین چیزی ولی این کار رو نکنین درسته؟
ولی واقعا دلالی عیب و عار نیست اسم دلالی بد در رفته و اسمش رو بد کردن که دست زیاد نشه.خخخخخخخخخخ

برای معنی کامل دلال : دلال در لغت به معنای «میانجی بین بایع و مشتری، كسی كه با دریافت حق معینی واسطه مابین خریدار و فروشنده می‌شود» آمده است. به عبارت ساده تر دلال فقط میانجی این معامله است و یا به اصطلاح عامیه و بازاری کسی که معامله ای رو جوش میدهد .

حالا نمیدونم شاید خیلی ها دلالی تجاری رو چیری مثل دلالی عشقی و پا اندازی میدونن!!
اما از نظر حقیر دلالی هم اگر رو حساب کتاب و دونستن حلال حروم باشه مشکلی نداره....

همه این ها رو گفتم تا برسم به اینکه به این عزیزمون بگم که هیچ چیزی مثل کار بازار نیست
تجارت و بازار پر از فرصت هست یعنی تو بازار پول ریخته رو زمین فقط باید خم شی برش داری
مخصوصا برای امثال شما که سواد درست و درمون دارین و تیپ و شخصیت امروزی و پر از وجه.....
یعنی من الان شما رو از رو اواتارتون تو یک کت شلوار با یک کیف چرم تجسم میکنم...........

خیلی وقته میخوام یک تایپیک بزنم در مورد بازار و کسب و کار بدون پول و سرمایه
متسفانه وقت و مهمتر کلمات مناسب اینترنت رو پیدا نمیکنم برا نوشتن..............

دوست عزیز نا امید نشو چون وقتی ناامید و افسرده باشی مغزت هم فرصت ها رو نمیبینه و تجزیه و تحلیل نمیکنه
هزاران فرصت کسب و کار هست فقط کافیه دور و اطرافت رو خوب ببینی
یا به قولی از نگاه مشتری........

morteza5921

Registered User
لایک‌ها
104
از توجه و راهنماییتون ممنونم دوست عزیز
من هم چند وقته طرز فکرمو عوض کردم مثبت اندیش شدم و دیگه با ناامیدی و حس بدبختی زندگی نمیکنم فقط من الان دنبال یه موقعیت کاری بدون سرمایه هستم برای جمع کردن سرمایه و راه اندازی کسب و کار مورد علاقم.
فقط این حرف که پول رو زمین ریخته فقط باید خم شی برش داری رو یکم سخت میتونم حضمش کنم اخه نمیشه الان حتی با ده بیست میلیون سرمایه کار همچین پر درامدی زد. حالا به نظرتون چه کار هایی میشه انجام داد
مثلا این کاری که دوستمون گفت خیلی با روحیم سازگاره و از پسش هم بر میام فقط نمیدونم چه جوری باید شروع کنم یعنی از کجا و با چی
اگه چیزی توی فکرتون هست به اشتراک بذارید تا دیگران هم استفاده کنن حالا هر کاری که هست
و هر کس از اینجا ایده گرفت و عملی کرد نتیجشو همین جا اعلام کنه تا دیگران هم چیزی دستگیرشون شه از تجربه ها. از جمله خودم

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
این خوراکی هایی که بشه تو سوپر مارکت ها و لبنیاتی ها و فروش گاه ها و.. بشه توزیع کرد رو جدی بگیر و روش کار کن
چون قابل گسترشه...مثلا اردک خانگی،شیرمال،شیرینی کنجدی (کنجد و عسل و مغر ها رو با هم قاطی میکنی) میفروشی دونه ای 2000 تومن و...

totti4007

Registered User
لایک‌ها
151
دوست عزیز تو هرکاری میری ثبات داشته باش، بنا به تجربه بهت میگم مهمترین چیز اعتباره که اونم سریع به دست نمیاد کم کم و آروم آروم به دست میاد مهم نیست چی کار میکنی فقط تو یه همون کار بمون و صبر داشته باش من توی کاری که هستم سال اول به ندرت کسی کار بهم میداد اما خدا کمک کرد صبر کردم تا الان بعد 3 سال چندین کارمند دارم و کار هم روز به روز بیشتر، روز اول کسی کار به شما نمیده، یکی از دوستان من بوتیک داره چندماه اول به قدری اذیت شد که میخواست جمع بکنه اما موند الان بعد 2 سال خوب جاافتاده و میگه خوب شد بیخیال نشدم و صبر کردم ولی از دوستان و آشنایان هرکس ناامید و خسته شد متاسفانه الان وضع خوبی نداره

arashnitro

Registered User
لایک‌ها
1,224
دوست عزیز تو هرکاری میری ثبات داشته باش، بنا به تجربه بهت میگم مهمترین چیز اعتباره که اونم سریع به دست نمیاد کم کم و آروم آروم به دست میاد مهم نیست چی کار میکنی فقط تو یه همون کار بمون و صبر داشته باش من توی کاری که هستم سال اول به ندرت کسی کار بهم میداد اما خدا کمک کرد صبر کردم تا الان بعد 3 سال چندین کارمند دارم و کار هم روز به روز بیشتر، روز اول کسی کار به شما نمیده، یکی از دوستان من بوتیک داره چندماه اول به قدری اذیت شد که میخواست جمع بکنه اما موند الان بعد 2 سال خوب جاافتاده و میگه خوب شد بیخیال نشدم و صبر کردم ولی از دوستان و آشنایان هرکس ناامید و خسته شد متاسفانه الان وضع خوبی نداره

دوست عزیز واقعا حرفاون درسته،این تصور برای اکثر ما پیش اومده (یکی خودم) که کار باید حتما یه جای خوب و یه سرمایه خیلی بالا داشته باشی مشتری همینجور میریزه روسرت،در حالیکه دوستاانی دارم که یه جای پرت و با سرمایه کم مغازه دارن اونقد مشتری دارن که تعجب میکنم دلیلشم اینه که چندین ساله تو همون کارن و با مشتری خوب تاکردن(باورتون نمیشه یه بنده خدایی هست مغازش کنار یکی از دوستامه وقتی میره مسافرت مشتریهاش نمیرن از جای دیگه خرید کنن،به قول دوستمون @totti4007 مهم ترین مسئله اعتباره.

morteza5921

Registered User
لایک‌ها
104
دوستان به نطرتون برای خدمات کامپیوتری سیار یا اورژانس کامپیوتر باید چطوری شروع کرد و تبلیغات کرد که موثر باشه حضوری خوبه یا پخش تبلیغات برگه ای و اس ام اسی

arkf

Registered User
لایک‌ها
101
سلام خدمت دوست عزیز

تبلیغات برگه ای خیلی کارساز نیست!

خیلیش رو میریزن تو خیابون و ...

تبلیغات پیامکی خیلی خوبه.
اما بعضی از افراد بخاطر خلاص شدن از شر پیامک های تبلیغاتی، اونا رو غیرفعال کردن!

در کنارش چاپ رنگی یه سری تبلیغات جهت نصب در ورودی آپارتمان ها، اداره ها و ...

بنظرم از اطراف محل خودتون شروع کنین.

مثلاً سوپرمارکت ها، فست فودها و همه اماکن شلوغ و پرتردد.

چاپ یه متن در روزنامه معروف و پرفروش شهرتون.

بعدشم میتونین به مغازه های خدمات کامپیوتری و کافی نت ها سر بزنین
و کارتتون رو بهشون بدین و بگین که اگه مشتری هاشون نیاز به خدمات در محل کار و منزل داشتن و خودشون قادر به سرویس دهی نیستن، با شما تماس بگیرن
و شما هم یه درصدی بابت کاریابی این افراد، بهشون پرداخت کنین.

amingp

Registered User
لایک‌ها
89
دوست عزیز مشکل شما چند چیزه
1.صبور نبودن
2.بازاریابی نکردن
3.داشتن تخصص های خوب ولی نه ایده جالب
4.کاری که میخوای بکنی باید بهش ایمان داشته باشی و ازش لذت ببری وگرنه نتیجه نمی ده
5.از ایده های دیگران استفاده کن و ارتقاش بده اگه منتظر باشی کسی چیزی بهت بگه تا انجام بدی همیشه عقب میمونی ;)
ارزوی زندگی پر از شادی رو برات دارم:)

بالا