برگزیده های پرشین تولز

رشد سریع و رویش مجدد موها

yasman.yk

Registered User
لایک‌ها
294
همیشه یک راه طبیعی برای محرک در رویش موهای ریخته و همچنین کنترل ریزش مو وجود دارد. در اینجا برای شما یک گیاه طبیعی و ارزان را معرفی میکنیم که در رویش مجدد موهای شما نقش بسزایی دارد.

در این تاپیک برای شما روش دم کرده ، جوشانده ، تنطور و همچنین تهیه لوسیون گزنه را اماده کرده ایم تا از این گیاه ارزشمند برای سلامت موهای خود استفاده کنید.

www.takroj.ir-300011165.jpg

رشد سریع و رویش مجدد موها با معجزه گیاه گزنه

من گزنه هستم ، به من گزما و گزنگ هم مى گویند، در کتب قدیم به اسامى انجره – بنات النار – هرتیکه – قریض – شعر العجوز از من یاد شده است .سى نوع دارم ولى در ایران سه نوع آن بیشتر دیده نمى شود. قسمت مورد استفاده من – برگ تازه – برگ خشک – ریشه – شیره و بذر من است .

گزنه با نام علمی‌Urtica dioic مو را تقویت کرده و از ریزش موی سر جلوگیری می‌کند، حتی در بعضی از موارد موی سر دوباره می‌روید. برای استفاده از این خاصیت ۶ گرم سر شاخه‌ها و برگها و ریشه گزنه را بتنهایی و یا با ۳۰ گرم چای کوهی در یک لیتر آبجوش ریخته و آنقدر بجوشانید تا حجم مایع به نصف برسد. شبها مقداری از این مایع را به سر بمالید و صبح بشوئید.

اگر ریشه ى مرا در الکل شصت درجه خیس کنید، و آن را پانزده روز در آفتاب بگذارید و بعد صاف کنید مایعى بدست مى آید که چنانچه سه قاشق آنرا با آب مخلوط کرده ، به سر بمالید از ریزش مو جلوگیرى مى نماید.

زیر پوست خشن این گیاه، خواص پزشکی فوق‌العاده‌ای نهفته است. این گیاه باعث زیبایی و تقویت موها می‌شود. یونانی‌ها و رومی‌های باستان از این گیاه برای رشد سریع‌تر موهایشان استفاده می‌کردند.

طرز استفاده از گزنه

۱- دم کردن گزنه

مقدار ۴۰ گرم برگ گزنه را در یک لیتر آبجوش ریخته و بمدت ۱۰ دقیقه دم کنید . از شب تا صبح روی موهایتان باشد .

2- جوشانده گزنه

مقدر ۳۰ گرم گزنه را در یک لیتر آب ریخته و بمدت ۱۰ دقیقه آنرا بجوشانید .

3-تنطور گزنه

یک قسمت برگ گزنه را با پنج قسمت الکل ۵۰ درجه طبی مخلوط کرده و در داخل شیشه در بسته بریزید و بمدت ۱۵ روز هر روز آنرا تکان دهید بعد از اینمدت آنرا صاف کرده و در شیشه دربسته نگاهدری کنید . مقدر مصرف آن ۱۵-۱۰ قطره سه بار در روز می‌باشد .

www.takroj.ir-300011164.jpg

رشد سریع و رویش مجدد موها با معجزه گیاه گزنه

با گزنه لوسیون ضد ریزش مو درست کنید

همچنین می‌توانید خودتان دست به کار شوید و یک لوسیون تقویت کننده‌ی ضدریزش مو تهیه کنید. برای این کار به اندازه‌ی سه مشت برگ تازه‌ی گزنه را با ۲۰۰ میلی لیتر آب آنقدر بجوشانید تا حجم مایع نصف شود. سپس محلول را صاف و آن را دور از نور خورشید نگهداری کنید.

هر روز صبح چند قطره از این محلول را به پوست سرتان بزنید و کمی‌ماساژ دهید. این گیاه می‌تواند نقش موثری در کنترل سبوم ترشح شده داشته باشد و برای همین هم در ترکیبات بیشتر شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده می‌شود.

** اگر موهای چربی دارید دو قاشق غذا خوری برگ گزنه را با ۲۰۰ میلی لیتر آب جوش به مدت ۲۰ دقیقه دم بدهید. وقتی دم کرده آماده شد چند قاشق غذاخوری خاک رس سبز به آن اضافه کنید تا به صورت یک خمیر غلیظ در بیاید.

زمانی که می‌خواهید حمام کنید این خمیر را به پوست سر و ساقه‌ی موها بزنید و سپس به آرامی‌ماساژ دهید. بگذارید خمیر به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی سرتان بماند و سپس با دقت موها را شستشو دهید. این شامپو به مدت یک هفته و داخل ظرف در بسته قابل نگهداری و استفاده است.

خواص داروئی گیاه گزنه برای کنترل ریزش و همچنین رویش مو

۱) گزنه مو را تقویت کرده و از ریزش موی سر جلوگیری می‌کند ، حتی در بعضی از موارد موی سر دوباره می‌روید . برای استفاده از این خاصیت ۶ گرم سر شاخه‌ها و برگها و ریشه گزنه را به تنهایی و یا با ۳۰ گرم چای کوهی در یک لیتر آبجوش ریخته و آنقدر بجوشانید تا حجم مایع به نصف برسد . شبها مقدری از این مایع را به سر بمالید و صبح بشوئید .

۲) برای براق شدن و جلا دادن به موها بعد از شستشوی سر موها را با چای گزنه ماساژ دهید . بدین منظور یک قاشق چایخوری برگ گزنه خشک را در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بگذارید بماند . ماساژ دادن با این چای ، شوره سر را برطرف می‌کند.

گردآوری توسط: سایت آرایشی و زیبایی تک رژ

dvmfarshid

Registered User
لایک‌ها
36
برای جلوگیری از ریزش و رشد مجدد موها شامپو سپیژن رو به دوستان توصیه میکنم . حاوی الوئه ورا گزنه رزماری و سایر عصاره های گیاهی مورد نیاز برای افزایش استحکام ریشه مو و رشد مجدد موها می باشد . این شامپو برنده جایزه نقره در کنگره ISDS سال ۲۰۱۳ شد .

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
چرت و پرت! اگه چنین چیزی امکان داشت رونی با اون همه پول منتظر نمی موند موهاش بریزه و بعد بره بکاره! یا پپ گواردیولا که موهاش ریخت و با سر براق ول می چرخه!
مشکلات ریزش مو ریشه در هورمون ها داره با گیاه و علف این چیزا حل نمیشه

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
چرت و پرت! اگه چنین چیزی امکان داشت رونی با اون همه پول منتظر نمی موند موهاش بریزه و بعد بره بکاره! یا پپ گواردیولا که موهاش ریخت و با سر براق ول می چرخه!
جیسون استاتهام که بازیگره هم نتونست جلو ریزش موش رو بگیره. ینی عمرا راهی نیست

yasman.yk

Registered User
لایک‌ها
294
هر چیز طبیعی نیاز به چندین ماه زمان به همراه **** غذایی مناسب داره هیچ دردی بی درمان نیس

Bahram241

همکار بخش صوتی وتصویری - خودرو _ فروشنده معتبر
مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
948
پیشنهاد میکنم اگه قصد استفاده از گزنه رو داشتید بدون دستکش بهش دست نزنید که از زندگی سیر می شید!

yasman.yk

Registered User
لایک‌ها
294
برای جلوگیری از ریزش و رشد مجدد موها شامپو سپیژن رو به دوستان توصیه میکنم . حاوی الوئه ورا گزنه رزماری و سایر عصاره های گیاهی مورد نیاز برای افزایش استحکام ریشه مو و رشد مجدد موها می باشد . این شامپو برنده جایزه نقره در کنگره ISDS سال ۲۰۱۳ شد .
شما خودت امتحان کردی؟

The Mechanic

Registered User
لایک‌ها
1,696

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
هر چیز طبیعی نیاز به چندین ماه زمان به همراه **** غذایی مناسب داره هیچ دردی بی درمان نیس
هیچ دردی بی درمان نیست؟ می خوای لیستی از سرطانهای بی درمان رو اینجا لیست کنم؟
فعلا واسه کچلی هم هیچ درمانی قطعی کشف نشده

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
اراجیفی بیش نیست 1

dvmfarshid

Registered User
لایک‌ها
36
شما خودت امتحان کردی؟
بنده با بسیاری از پزشکان متخصص پوست و مو و کلینیک های کاشت مو در ارتباط هستم . بیمارانی که در فاز ریزش مو قرار میگیرند و همچنین پس از عمل کاشت با روش PRP ٬ با استفاده از این شامپو تا حد زیادی ریزش مو رو کنترل کردند . این شامپو ریزش های ناشی از کمبود مواد غذایی مورد نیاز برای مو و ریزش های ناشی از هورمون ها را (مثلا پس از زایمان و ابتدای بلوغ در مردان) را کنترل و باعث افزایش خونرسانی به فولیکول مو و مهار تبدیل تستسترون به دی هیدرو تستسترون میشه که عامل اصلی ریزش مو همین هورمونه . (گزنه انزیم مسئول همین تبدیل رو مهار میکنه) استفاده از ماینوکسیدیل به دلیل ریزش مو مجدد پس از قطع مصرف دارو خیلی وقته منسوخ شده و دیگه توسط متخصصین تجویز و توصیه نمیشه .
محصولات شرکت سپیژن محصولات تخصصی درمان ریزش مو هستند و تحت لیسانس روبرته فرانسه تولید میشوند .
بنده خودم از شامپو ضد شوره این شرکت استفاده کردم و تا قبل از استفاده از این همه نوع شامپو دیگه مثل سلنیوم سولفاید ٬ کلیر ٬ هد اند شولدر ٬ کتوکونازول و … را امتحان کرده بودم . نتیجه استفاده از شامپو شرکت سپیژن از سایر برندهای قبلی خیلی بهتر بود و دیگه موهام شوره نمیزنه .

Last edited:

dvmfarshid

Registered User
لایک‌ها
36
دوست عزیز زمان شروع درمان و علت ریزش مو خیلی مهمه . هیچکس نمیتونه ادعا کنه که کسی که کاملا موهاش ریخته با چند تا عصاره گیاهی دوباره رشد موهاش حالت طبیعی پیدا کنه . ولی با ریشه یابی مشکل ریزش و شروع درمان در ابتدای فاز ریزش میشه ریزش رو به خصوص در مورد همون ریزش ناشی از هورمون که بهش ریزش موی اندروژنیک گفته میشه کنترل کرد . حتی پس از کاشت نیز مو در بعضی از افراد دوباره شروع به ریزش میکنه که استفاده از شامپوهای دارای عناصر ضروری برای تغذیه و استحکام ریشه مو امری ضروری میباشد .

yasman.yk

Registered User
لایک‌ها
294
هیچ دردی بی درمان نیست؟ می خوای لیستی از سرطانهای بی درمان رو اینجا لیست کنم؟
فعلا واسه کچلی هم هیچ درمانی قطعی کشف نشده
موضوع تاپیک ریزش مو هست نه طاسی !!! کسایی که موهاشون میریزه اصلا تو تاپیک چیزی به اسم طاسی نیست

بالا