برگزیده های پرشین تولز

زندگی و تحصیلات در کشور استرالیا

roozen

Registered User
لایک‌ها
1
امتیاز مشاغل یا مدرک تحصیلی جدول داره؟
هر چند وقت تغییر میکنه؟

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
امتیاز مشاغل یا مدرک تحصیلی جدول داره؟
هر چند وقت تغییر میکنه؟
بله
در سايت مي تونيد پيدا كنيد:

/www.immi.gov.au

اكثر رشته هاي مهندسي 60 امتيازي هست

همچنين هر سال بعضي از شغل ها هست كه بيشتر احتياج دارند و علاوه بر امتياز خودش 15 امتياز ديگه هم اضافه مي شه!

http://www.immi.gov.au/skilled/gene...skilled-occupations/occupations-in-demand.htm

roozen

Registered User
لایک‌ها
1
بله
در سايت مي تونيد پيدا كنيد:

/www.immi.gov.au

اكثر رشته هاي مهندسي 60 امتيازي هست

همچنين هر سال بعضي از شغل ها هست كه بيشتر احتياج دارند و علاوه بر امتياز خودش 15 امتياز ديگه هم اضافه مي شه!

http://www.immi.gov.au/skilled/gene...skilled-occupations/occupations-in-demand.htm

ممنون از توضحتون

یه سوال : کلا چند امتیاز مربوط به مدرک تحصیلی میشه که مثلا برای مهندسی 60 امتیاز در نظر گرفته میشه؟

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
یه سوال : کلا چند امتیاز مربوط به مدرک تحصیلی میشه که مثلا برای مهندسی 60 امتیاز در نظر گرفته میشه؟
مدرك تاثير كمي داره ولي مدرك بدون سابقه كار بي ارزش است البته كسائي كه تحصيل كرده استراليا باشند سابقه كار لازم نيست ولي اگر در استراليا تحصيل نكرده باشيد تا September بايد حداقل 3 سال سابقه كار داشته باشد

roozen

Registered User
لایک‌ها
1
مدرك تاثير كمي داره ولي مدرك بدون سابقه كار بي ارزش است البته كسائي كه تحصيل كرده استراليا باشند سابقه كار لازم نيست ولي اگر در استراليا تحصيل نكرده باشيد تا September بايد حداقل 3 سال سابقه كار داشته باشد

سلام

مدارک مربوط به سابقه کار چطوری باید ارایه بشه که قابل قبول باشه.

مثلا تو ایران که از روی سابقه بیمه میشه تا حدودی مستند سازی کرد.اونجا چی؟؟؟؟؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
سلام

مدارک مربوط به سابقه کار چطوری باید ارایه بشه که قابل قبول باشه.

مثلا تو ایران که از روی سابقه بیمه میشه تا حدودی مستند سازی کرد.اونجا چی؟؟؟؟؟
اونجا هم همینطوریه , اون مدت کاری که سابقه کار داری باید بیمه بوده باشی .
اینجوری هم نیست که بری سابقه کار رو نشون بدی بهت کار بدن .
خیلی ها رفتن یه 6-8 ماه موندن , کلی پول خرج کردن , اخرشم دست از پا درازتر برگشتن ایران , چون کاری پیدا نکردن .
کلا انگلیسی ضعیف داشته باشی یا تو رشتت تخصص نداشته باشی , نمیتونی کاری پیدا کنی .
کسی که تو ایران نتونه کاری پیدا کنه اونجا عمرا کار پیدا کنه , خیلیا میگن اینجا کار نیست بریم اونجا کار پیدا کنیم , میرن اونجا میمونن .

roozen

Registered User
لایک‌ها
1
اونجا هم همینطوریه , اون مدت کاری که سابقه کار داری باید بیمه بوده باشی .
اینجوری هم نیست که بری سابقه کار رو نشون بدی بهت کار بدن .
خیلی ها رفتن یه 6-8 ماه موندن , کلی پول خرج کردن , اخرشم دست از پا درازتر برگشتن ایران , چون کاری پیدا نکردن .
کلا انگلیسی ضعیف داشته باشی یا تو رشتت تخصص نداشته باشی , نمیتونی کاری پیدا کنی .
کسی که تو ایران نتونه کاری پیدا کنه اونجا عمرا کار پیدا کنه , خیلیا میگن اینجا کار نیست بریم اونجا کار پیدا کنیم , میرن اونجا میمونن .

ممنون از راهنمایتون

آیا داشتن گواهی(certificate) آموزشهای فنی و تخصصی امتیاز مثبتی به حساب میاد یا نه؟

مثل مدارک MCSE,.....

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
ممنون از راهنمایتون

آیا داشتن گواهی(certificate) آموزشهای فنی و تخصصی امتیاز مثبتی به حساب میاد یا نه؟

مثل مدارک MCSE,.....
بله
بي تاثير هم نيست

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4

roozen

Registered User
لایک‌ها
1
سلام

برای مهاجرت در بهترین شرایط Skilled Independent هست و 120 امتیاز نیاز داره که 60 امتیاز مربوط به شغله(البته رشته من که برق هست جزو حرفه های مورد نیاز اعلام شده و 15 امتیاز دیگه هم دارم
encore.gif
)

ولی بقیه امتیازا مربوط به چی هست ( فکر کنم 20 امتیاز زبان داره)
بقیه چی .
upset.gif

البته سایت اداره مهاجرا استرالیا رو خیلی گشتم ولی اینقدر سایته زیاده که آدم توش گم میشه.

در ضمن این هزینه های اعلام شده از طرف دولت اینقدر خرده ریز و زیاد هست که آدم قاصی میکنه.

پ .ن: moonomid کجایی دستم به دامنت
happy.gif

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام

برای مهاجرت در بهترین شرایط Skilled Independent هست و 120 امتیاز نیاز داره که 60 امتیاز مربوط به شغله(البته رشته من که برق هست جزو حرفه های مورد نیاز اعلام شده و 15 امتیاز دیگه هم دارم )

ولی بقیه امتیازا مربوط به چی هست ( فکر کنم 20 امتیاز زبان داره)
بقیه چی .

البته سایت اداره مهاجرا استرالیا رو خیلی گشتم ولی اینقدر سایته زیاده که آدم توش گم میشه.

در ضمن این هزینه های اعلام شده از طرف دولت اینقدر خرده ریز و زیاد هست که آدم قاصی میکنه.

پ .ن: moonomid کجایی دستم به دامنت
دوست عزيز سلام
بقيه امتيازات به سن و نمره ايلتس و ...

1. امتیاز شغل (اکثرا 60 است و در بعضی موارد 60 15 یعنی 75 می باشد) به بخشهای:

الف) مهندسی
ب) برنامه نویسی کامپیوتر
ج) فنی حرفه ای و دارندگان فوق دیپلم فنی
د)پزشک عمومی و اکثر تخصص ها
ه) بخش محدودی از بعضی مشاغل بیشتر مدیریتی

2.امتیاز سن :

الف ) از 18 تا 29 سال = امتیاز30
ب) از 30 تا 34 سال = امتیاز 25
ج) از 35 تا 39 سال = امتیاز 20
د) از 40 تا 44 سال = امتیاز 15

3. امتیاز زبان (IELTS)
باید حتما IELTS داشته باشید استثناء ندارد

امتیاز نمره 6 (در هر 4 قسمت) = 20 امتیاز
امتیاز نمره 5 (در هر 4 قسمت) = 15 امتیاز
( مهندس ها حتما باید آیلتس 6 داشته باشند)

4.در صورتی که 3 سال سابقه مرتبط با شغل و تحصیلات خود دارید = 10 امتیاز

5. اگر حداقل 2 سال در استرالیا زندگی کردید یا درس خواندید = 5 امتیاز

6. اگر در استرالیا فامیلی دارید که بتونه حمایت مالی از شما کنه = 15 امتیاز

7. چنانچه در ایران به زبان فارسی درس خونده و مدرک دانشگاهی گرفته اید = 5 امتیاز

GreenRoad

Registered User
لایک‌ها
79
یه سوال داشتم - برای افرادی با مدرک کاردانی رشته های فنی مثل عمران و مکانیک و ... میشه اقامت دایم گرفت؟ وضعیت کار برای این جور افراد در استرالیا به چه صورتی است؟ اگر کارشناسی بگیرم (کارشناسی ناپیوسته میشه دیگه) یقینا بهتره؟ نه؟

ممنون

scorpion8108

Registered User
لایک‌ها
0
تاریخچه :

استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیا پس از روسیه٬ کانادا٬ چین ٬ ایالات متحده و برزیل است با وجود اين جمعیت آن زیاد نیست. استرالیا تنها کشوری است که یک قاره کامل را پوشش می دهد و این سرزمین بزرگترین جزیره دنیا می باشد.استرالیا نواحی بسیار حاصلخیزی دارد که نقش موثری در تغذیه دنیا داراست. بيش از 75 درصد توليدات کشاورزِي و دامي این کشور به تمامي دنيا صادر می شود این در حالي است که استراليا جزو کشورهاي پيشرفته صنعتي دنيا محسوب مي شود. این کشور شامل شش ایالت مختلف است که بزرگترین آن ایالت استرالیای غربی است که مساحت آن دوبرابر ايران و به اندازه اروپای غربی است.استرالیا دارای تنوع شکلهای مختلف زندگی است که در هیچ جای دنیادیده نمی شود. استرالیا همانند کانادا بر اساس سیستم اداري بریتانیا شکل گرفته است با اين حال شکل زندگي در اين کشور منحصر بفرد است.

مهاجرت:

استرالیا متشکل از مردم بومی و مهاجرین از کشورهای مختلف دنیا می باشد. از سال 1945 حدود 5.5 میلیون نفر مهاجرت کرده اند. هر کسی از هر کشوری با هر نژاد یا مذهب می تواند به این کشور مهاجرت نماید فقط می بایست شرایط لازم جهت ورود را داشته باشد.

جمعیت:

جمعیت کلی استرالیا حدود 20 میلیون نفر می باشد و مساحت کلی آن حدود 7.7 میلیون کیلومتر مربع است.

اقتصاد:

استرالیا دارای اقتصاد بسیار شکوفا در سالهای اخیر در دنیا بوده است.سرعت رشد اقتصادی بسیار بالا نرخ بهره پایین از جمله مسایل قابل توجه در این کشور بوده است. استرالیا دارای سطح استانداد زندگی بسیار بالایی است. سرمایه گذاریهای بسیاری در بخشهای زیربنایی مانند آموزش ٬ سلامتی و حمل و نقل کرده است.واحد پول استرالیا دلار می باشد که در حال حاضر هر دلار آن معادل 680 تومان است.

استرالیای امروز:

استرالیا دارای یکی از پایدارترین اقتصادهای جهان است که نرخ سرمایه گذاری را در این کشور افزایش داده است. این کشور دارای بهترین تکنولوژی کشاورزی و دامپروری است طوری که یکی از بزرگترین صادر کننده های محصولات به جهان می باشد.این کشور در راستای صنعت و ساخت و تولید نیز گامهای بسیار خوبی برداشته است و هدف کلی راه اندازی کمپانی های بزرگ بر اساس تکنولوژیهای جدید و سرمایه گذاری روی بخش تحقیقات را دارد. زبان اصلی این کشور انگلیسی است و بیش از 4.1 میلیون نفر از مردم دو زبانه هستند.

طبیعت تماشایی استرالیا ٬ محیط چند ملیتی ٬ مردم مهربان و ترکیب آب و هوا و نحوه زندگی ٬آن را به یکی از بهترین مکانهای توریستی دنیا تبدیل کرده است. محیط منحصر به فرد استرالیا دارای گیاهان ٬ حیوانات و پرنده های محلی بسیاری است که هیج جای دیگری در دنیا وجود ندارد.

زندگی در استرالیا:

کیفیت زندگی ساکنین استرالیا بعنوان بهترین در دنیا است . محیط تمیز ٬ سرویسهای بهداشتی ٬ هزینه های پایین زندگی و آموزش آن را به یک محیط جذاب برای زندگی تبدیل کرده است. شهر ملبورن استرالیا به عنوان بهترین شهر دنیا در سالهای 2002 و 2003 انتخاب شده است و شهرهای دیگر آن هم جزو 10 شهر برتر دنیا هستند.

ويزاي دائمي از طريق مهارت و تخصص :

بطور کلي استراليا هدف جذب افرادي را دارد که تجارت ٬ تکنيک و يا مهارتهاي حرفه اي آنها باعث پيشرفت اقتصادي استراليا شود. مهارتهاي مورد نياز شامل مهارتهاي تخصصي است مثلا کساني که تحصيلات دانشگاهي در رشته خاص و مورد نياز در استراليا را داشته باشند يا دارای مهارتهاي فني و حرفه اي مورد نياز باشند و يا صاحب مشاغل تجاری یا خدماتی باشند. پيشرفت اقتصادی استرالیا باعث شده است که بطور ميانگين هفته ای 150000 شغل جديد تبليغات شود و درصد بيکاری در اين کشور به پايين ترين ميزان خود در 23 سال اخير برسد. اگر شما دارای مدرک تخصصي هستيد يا فارغ التحصيل در استراليا می باشيد می توانيد از اين طريق براي خود و همسرتان ويزا اخذ نماييد. بايد توجه داشت که صرفا داشتن تخصص در يک رشته کافي نيست بلکه تخصص بايستي مورد نياز استراليا باشد. لذا بايستی زمينه تخصصي و کاري شما با يکي از مشاغل در ليست مورد نياز استرالیا همخواني داشته باشد (Skilled Occupation List) اين ليست توسط دولت استراليا مشخص گرديده است.چنانچه مدرک تحصيلی و يا عنوان کاريتان در اين ليست نباشد شما نمي توانيد متقاضي اين نوع ويزا باشيد.

شرايط مشترک براي داوطلبين اين نوع ويزا عبارتست از :

1- داشتن سن زير 45 سال

2- داشتن مدرک زبان IELTS (حداقل امتياز پنج در هر چهار قسمت)

مدرک زبان انگليسي در شروع قرارداد نيازي نيست و ما به متقاضيان

مدت زمان 9 ماه فرصت مي دهيم.

3- حداقل 3 سال سابقه کار در رابطه با تخصص مورد نظر

ضمنا آندسته از افرادي که در ورزش و يا زمينه هاي خاص که خلاقيت خاصي داشته باشند نيز مي توانند بعنوان داوطلب اين نوع ويزا باشند.

بعد از گرفتن ويزای دائم از اين طريق دارای چه امکاناتی خواهم بود؟

اگر پرونده شما با موفقيت مراحل خود را سپرِي کند به شما ويزای اقامت دائم (Permanent Residency)تعلق خواهد گرفت.شما با اين ويزا می توانيد در استراليا زندگی و کار و تحصيل نماييد.با اين ويزا شما می توانيد برای هر کارفرمايي و در هر شغلی کار نماييد. شما از بيمه درماني استفاده خواهيد نمود . بعد از مدت زمان دو سال بعنوان شهروند رسمی محسوب خواهيد گرديد.

مدت زمان لازم برای گرفتن ويزا

بطور کلي مدت زمان بستگي به نوع ويزا دارد واز يک فرد به فرد ديگر با توجه به شرايط فرق می نمايد. ولی بطور متوسط اين مدت زمان بين 9 تا 12 ماه طول می کشد.

سلام
آيا شما برای گرفتن اقامت استرالیا شرکتی، موسسه ای، ... داريد؟

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
moonomid جان اگه ميدوني در مورد work&holiday توضيح بده اگه نميدوني بگو خودم بنويسم.

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
یه سوال داشتم - برای افرادی با مدرک کاردانی رشته های فنی مثل عمران و مکانیک و ... میشه اقامت دایم گرفت؟ وضعیت کار برای این جور افراد در استرالیا به چه صورتی است؟ اگر کارشناسی بگیرم (کارشناسی ناپیوسته میشه دیگه) یقینا بهتره؟ نه؟

ممنون
باسلام
براي كارداني فكر نمي كنم (از وكيل هاي مهاجرت بپرسيد)
ولي چون شما كار بلديد بهتر كار پيدا مي كنيد به شرطي كه زبانتان خوب باشد

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
moonomid جان اگه ميدوني در مورد work&holiday توضيح بده اگه نميدوني بگو خودم بنويسم.
اين نوع ويزا بدترين ويزا مي باشد
چون شما فقط 6 ماه براي كار به انجا مي رويد حالا كار پيدا كنيد يا نه به خودتان مربوط است

بعدش هم به هيچ عنوان بعد از 6 ماه نمي توانيد اونجا بمونيد و يا ويزا را تمديد يا به ويزاي دايم تبديل كنيد!!!!!

حالا ممكن است بريد و خوب پول در بياريد و ممكن است بريد و خرج اضافي هم كرده باشيد
كه البته اين به تخصص و وضعيت زبانتان بستگي دارد
با تشكر

roozen

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزيز سلام
بقيه امتيازات به سن و نمره ايلتس و ...

1. امتیاز شغل (اکثرا 60 است و در بعضی موارد 60 15 یعنی 75 می باشد) به بخشهای:

الف) مهندسی
ب) برنامه نویسی کامپیوتر
ج) فنی حرفه ای و دارندگان فوق دیپلم فنی
د)پزشک عمومی و اکثر تخصص ها
ه) بخش محدودی از بعضی مشاغل بیشتر مدیریتی

2.امتیاز سن :

الف ) از 18 تا 29 سال = امتیاز30
ب) از 30 تا 34 سال = امتیاز 25
ج) از 35 تا 39 سال = امتیاز 20
د) از 40 تا 44 سال = امتیاز 15

3. امتیاز زبان (IELTS)
باید حتما IELTS داشته باشید استثناء ندارد

امتیاز نمره 6 (در هر 4 قسمت) = 20 امتیاز
امتیاز نمره 5 (در هر 4 قسمت) = 15 امتیاز
( مهندس ها حتما باید آیلتس 6 داشته باشند)

4.در صورتی که 3 سال سابقه مرتبط با شغل و تحصیلات خود دارید = 10 امتیاز

5. اگر حداقل 2 سال در استرالیا زندگی کردید یا درس خواندید = 5 امتیاز

6. اگر در استرالیا فامیلی دارید که بتونه حمایت مالی از شما کنه = 15 امتیاز

7. چنانچه در ایران به زبان فارسی درس خونده و مدرک دانشگاهی گرفته اید = 5 امتیاز

سلام
moonomid عزیز طبق معمول با اطلاعات خوبت به داد من رسیدی. مرسی

من این امتیازها رو نگاه کردم و در یک شرایط نرمال حداقل 120 امتیاز رو میگیرم. یعنی جدی به همین راحتیه؟؟؟!!!

من هر کاری که کردم برای کانادا بیشتر از 64 امتیاز نیاوردم در حالی که کف امتیاز برای مهاجرت به اونجا اگر اشتباه نکنم باید 67 باشه.

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام
moonomid عزیز طبق معمول با اطلاعات خوبت به داد من رسیدی. مرسی

من این امتیازها رو نگاه کردم و در یک شرایط نرمال حداقل 120 امتیاز رو میگیرم. یعنی جدی به همین راحتیه؟؟؟!!!

من هر کاری که کردم برای کانادا بیشتر از 64 امتیاز نیاوردم در حالی که کف امتیاز برای مهاجرت به اونجا اگر اشتباه نکنم باید 67 باشه.
]البته دوست عزيز
اين امتيازات از اول سپتامبر تغيير مي كنه!!!!!!!! و سخت تر مي شه!

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/index_filter.htm

بالا