برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
دوستان نظرتون درمورد گواهی سپرده طلا چیه ؟ چوت خطر دزدی ، مالیات و.... اینا نداره..کسی انجام داده تا حالا ؟ با سپاس

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,561
کشورهای دیگه هم سکه طلا دارند یا فقط ایرانه که سکه داره؟ مثلا ترکیه یا آمریکا سکه طلا مختص خودشون دارن؟
تقریبا همه کشورها سکه های طلای مخصوص خودشون رو دارن و در بازار ایران هم به قیمت طلاش خرید و فروش میشه. البته تعداد فروشندگان و خریدارانش کمه. معمولا سکه ها 1 اونسی و عیار 999 هستش. مثل سکه ایگل امریکا یا لیف کانادا و ...
ارمنستان هم یک سکه نقره داره که البته در خود ارمنستان ضرب نمیشه. سکه کشتی نوح
سلام به همگی
برای هدیه میخواستم شمش طلای سوییسی بگیرم آیا مطمئن هستن؟ کسی تا به حال تجربه خرید داشته؟
خود صرافی میگه سریال روی شمش قابل استعلام هست ضمن این که فاکتور رسمی هم بابت خرید میدن
باز هم اگر کسی تجربه داشته لطفا راهنمایی کنه خیلی ممنون
سلام
شمش های Pamp سوئیس معتبر هستند. فقط دو نکته داره. اول اینکه تقلبی هم داره، نه به این معنی که در طلای شمش تقلب شده، بلکه به این معنی که شرکت های متفرقه ضربش کردن. خود پمپ برای جلوگیری از این موضوع، هر چند وقت یکبار طراحی پکیج شمش هاش رو عوض میکنه که خب طبیعتا به اون سرعت به ایران نمیرسه. شماره سریال روی پکیج از سایت پمپ قابل استعلامه، اما اون تقلبی ها هم روی پکیجشون، شماره سریال اصلی ها درج شده، لذا ...:D روش تشخیص اصل از تقلبی، معمولا ظرافت خود شمش و پکیج و چاپ نوشته ها و این موارده.

نکته دوم اینه که اگر میخواید به شخص خارجی هدیه بدید، توجه داشته باشید که پرمیوم این شمش ها مخصوصا در اوزان پایین ( 1 و 2.5 و 5) خیلی زیاده. یعنی شما معادل 150 یورو میدین یه شمش 2.5 گرمی میگیرید، اون شخص اگر بخواد در خارج بفروشه، 100 یورو ازش میخرند. شمش های بزرگترش این مشکل رو ندارند. 2.5 گرمی های گوشواره مانندش هم بهتر خریداری میشن

در ایران هم معمولا راحت و به قیمت روز خرید و فروش میشه
واقعا ساخت سویس هستن؟عیارشون 24 هست؟
بله
ببینید اول که این تیکه شمش قاچاق وارد شده
الان به خاطر اسم و سریال و ... پول بیشتری براش پرداخت می کنید اما زمان فروش فقط به قیمت طلا می خرن ازتون
نه. واردات شمش طلا مجازه. واردات مصنوعات طلا ممنوعه. بنابراین این شمش ها میتونن قانونی وارد کشور بشن. حتی اگر مسافری هم وارد بشن، در محدوده وزنی مجازه و مشکلی از لحاظ قاچاق بودن نداره

قیمت هاشون هم اتفاقا معقول و منطقیه. برای مثال، قیمت شمش 1 گرمی پمپ که عیارش 999.9 هستش، از قیمت سکه 1 گرمی بانک مرکزی که عیارش 900 هست، خیلی پایینتره.

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
اول اینکه تقلبی هم داره، نه به این معنی که در طلای شمش تقلب شده، بلکه به این معنی که شرکت های متفرقه ضربش کردن
یعنی شرکت های دیگه هم همون طلای 24 عیار به کار بردن؟

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,561

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
اقا یک سوال...سکه بخریم باید 9% ارزش افزوده بدیم...حالا بخواهیم بفروشیمش که دیگه 9% ارزش افزوده نمیخوره بهش؟

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
اقا یک سوال...سکه بخریم باید 9% ارزش افزوده بدیم...حالا بخواهیم بفروشیمش که دیگه 9% ارزش افزوده نمیخوره بهش؟
9درصد نمیخوره ولی بیشتر طلافروش ها تا حد ممکن کمترین قیمت را از شما میخرن. بخصوص در دوره رکود و ثبات قیمت. با توافق بالاترین قیمت روز در حد قیمت تابلو فروش بره خوبه.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,082
طلافروشا چقدر آدم رو می*** برای خریدن
یکی میگه باید پلمپ باز کنیم ببینیم تقلبیه یا نه، یکی میگه بانکی نیست، یا میگن پول ندارم!
یکی میگه به همونجایی بفروش که خریدی!!
نه فقط سکه
دلار
ماشین
خونه
بخاطر *** مجبوریم بریم سمت غیر نقد ولی دوباره نقد کردنش آدم رو می*** هزار تا عیب روش میزارن
بازم برام تحربه شد
طلا فروشا همه با حساب رسالت کار میکردن که با گردش حساب بتونن وام بگیرن
وام رو باید بدن آدم نیازمند. ولی پولدارا وام میگیرن. این شد ***؟! همون نباشه بهتره

الان برو دلار بخر راحت بهت میفروشن
ولی برو به خودشون بفروش نصفشون میگن تقلبیه
یا با نرخ کمتر میخرن!

خونه بخر. راحت بهت میفروشن
وقتی خودت بفروشی همه میگن این وقفیه، سندش فلانه، مالیاتش فلانه، عقب نشینی داره، شهرداری فلانه....

خلاصه دوستانی که راحت میخرید باید به سختی بفروشید
یک خال خیلی ریز تر از نوک سوزن روی سکه باشه میگن کیفیت چاپش مشکل داره ازتون نمیخرن یا به همین بهانه به قیمت سکه عادی میخرن حتی اگر داخل پلمپ تضمین بانک باشه.
پس فریب پلمپ رو نخورید یه پلاستیک بی ارزشه

بدون خال بودن، کیفیت عکس مناره ها و حرم و عکسش، کیفیت و نظم دور سکه
اونی که میره بورس اصلا همون بمیره بهتره، چقدر دیگه کلاه سرتون باید بزارن تا دور بورس رو خط بکشید

این تجربه هایی که گفتم میلیون ها تومن ارزش داره...

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,628
طلافروشا چقدر آدم رو می*** برای خریدن
یکی میگه باید پلمپ باز کنیم ببینیم تقلبیه یا نه، یکی میگه بانکی نیست، یا میگن پول ندارم!
یکی میگه به همونجایی بفروش که خریدی!!
نه فقط سکه
دلار
ماشین
خونه
بخاطر *** مجبوریم بریم سمت غیر نقد ولی دوباره نقد کردنش آدم رو می*** هزار تا عیب روش میزارن
بازم برام تحربه شد
طلا فروشا همه با حساب رسالت کار میکردن که با گردش حساب بتونن وام بگیرن
وام رو باید بدن آدم نیازمند. ولی پولدارا وام میگیرن. این شد ***؟! همون نباشه بهتره

الان برو دلار بخر راحت بهت میفروشن
ولی برو به خودشون بفروش نصفشون میگن تقلبیه
یا با نرخ کمتر میخرن!

خونه بخر. راحت بهت میفروشن
وقتی خودت بفروشی همه میگن این وقفیه، سندش فلانه، مالیاتش فلانه، عقب نشینی داره، شهرداری فلانه....

خلاصه دوستانی که راحت میخرید باید به سختی بفروشید
یک خال خیلی ریز تر از نوک سوزن روی سکه باشه میگن کیفیت چاپش مشکل داره ازتون نمیخرن یا به همین بهانه به قیمت سکه عادی میخرن حتی اگر داخل پلمپ تضمین بانک باشه.
پس فریب پلمپ رو نخورید یه پلاستیک بی ارزشه

بدون خال بودن، کیفیت عکس مناره ها و حرم و عکسش، کیفیت و نظم دور سکه
اونی که میره بورس اصلا همون بمیره بهتره، چقدر دیگه کلاه سرتون باید بزارن تا دور بورس رو خط بکشید

این تجربه هایی که گفتم میلیون ها تومن ارزش داره...
در اینکه مملکت بی در و پیکره شکی نیست ولی
سکه رو اگر از سکه فروش بخرید هم با پلمپ خودش میده هم فاکتور میده
ولی وقتی از طلافروشی میخری اینطوری میشه
مثلا بازار تهران قنات ابادی و جوادی و دوعباس منصف اند. بقیه شهرها هم قدیمی ترها

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,082
در اینکه مملکت بی در و پیکره شکی نیست ولی
سکه رو اگر از سکه فروش بخرید هم با پلمپ خودش میده هم فاکتور میده
ولی وقتی از طلافروشی میخری اینطوری میشه
مثلا بازار تهران قنات ابادی و جوادی و دوعباس منصف اند. بقیه شهرها هم قدیمی ترها
من این رو به دوستم گفتم به تو هم میگم
از این تجربه ها استفاده کنید و منم از تجربه شما

الان داشتم فکر میکردم سکه فقط تو ایران اعتبار داره!
به فرض طلا اعتبار بین المللی داشته باشه
نگهداری و جابجاییش کار راحتی نیست. دلار همینطور
زمین و ملک بازم هم چی دولت ایران تصمیم بگیره . بخواد جلوش رو بگیره یا بخوره براش کاری نداره
مشکلات خرید و فروششون بماند
ولی ارز دیجیتال نه مشکل نگهداری داره نه انحصار دولت ایرانه. هر جای دنیا هم باشه اعتبار داره
خب حالا مسئله اینه آیا حرفه ای هستی وارد ارز مجازی بشی؟ مگرنه اونجا هم بدجور ضرر میکنی

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,628
من این رو به دوستم گفتم به تو هم میگم
از این تجربه ها استفاده کنید و منم از تجربه شما

الان داشتم فکر میکردم سکه فقط تو ایران اعتبار داره!
به فرض طلا اعتبار بین المللی داشته باشه
نگهداری و جابجاییش کار راحتی نیست. دلار همینطور
زمین و ملک بازم هم چی دولت ایران تصمیم بگیره . بخواد جلوش رو بگیره یا بخوره براش کاری نداره
مشکلات خرید و فروششون بماند
ولی ارز دیجیتال نه مشکل نگهداری داره نه انحصار دولت ایرانه. هر جای دنیا هم باشه اعتبار داره
خب حالا مسئله اینه آیا حرفه ای هستی وارد ارز مجازی بشی؟ مگرنه اونجا هم بدجور ضرر میکنی
خوب بخاطر همین میگن امامی بخرید چون حباب کمتری داره تو سکه ها . یا ابشده بخرید که حباب نداره. طلا همه جای دنیا طلاست دیگه
بخوای نگه داری تو خونه نمیشه. صندوق امانات هم که زدن وسط تهران!
ولی در حالت کلی باید با تحقیق وارد شد به بازارهای مالی
و ریسک هاش رو در نظر گرفت و به کمترین حد رسوند
مثلا تو همون کریپتو صرافی ftx تعطیل شد . وقتی هنوز تو صرافی نگه میدارن یا اسکم در میان مثل ترا

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,252
سلام
همون‌طور که می‌دونید پرشین تولز قرار تا یکی دو هفته دیگه تعطیل بشه.
من یک گروه راه اندازی کردم برای اینکه جمع پرشین تولز رو حفظ کنیم. یک بخشی هم برای کار و سرمایه گذاری اختصاص دادم. حالا یا جواب میده یا نمیده.عضویت درش ضرر ندارد. لینک عضویت:

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,832

Invoker

Registered User
لایک‌ها
648
طلا فروش شهر ما حرف قشنگی زد - گفتش شوما پول نشون بده هرچی میخای بخر - هر چی هم خواستی بفروشی بیا به خودم بفروش بهتر از این ؟

شما هم باس همینکارو بکنی ... تمام

spanser

Registered User
لایک‌ها
43
طلا فروش شهر ما حرف قشنگی زد - گفتش شوما پول نشون بده هرچی میخای بخر - هر چی هم خواستی بفروشی بیا به خودم بفروش بهتر از این ؟

شما هم باس همینکارو بکنی ... تمام
جالب فرموده

spanser

Registered User
لایک‌ها
43
ارسال پیامک هشدار قوه قضاییه به طلافروشان

89991.jpg

بالا