برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
خیلی ممنون
حساب کوتاه مدت 3ماهه و 6ماهس قانونش مثل همون بلندمدت یکسالس مثل اون حساباس روزشمارنیس
یعنی اگه به فرض روز قبل برم کل مدتو طبق قانون 19.5 (یعنی .5 درصد جریمه ) حساب میکنه
پس نیازی نیس من چیزی بگم؟؟

شما اطلاع دارید الان حساب باز کنیم چقدره؟
روزشمار و یکساله؟
برا ثامن الحجج چی؟؟؟
1.والا من که تا حالا هر بانکی رفتم همینطور بوده که با بسته شدن حساب خود سیستم سود چند روز ماه یا در صورت زودتر از موعد بسته شدن جریمه رو حساب میکنه احتمالا تجارت هم همین جوریه بعید میدونم مشکلی باشه
2- متاسفانه اطلاعی از سودهای جدید ندارم

savoj

Registered User
لایک‌ها
289
جالبه (صحبت سر اینه که مشهد از نظر اقتصادی آشفته شکی نیست ولی کسی که اینا رو نوشته اصلا تحقیق تکرده و دوستان مثل http://forum.persiantools.com/members/masoud.240535/ بدون تحقیق از این نوشته برداشت میکنن)
1-سهام پدیده هیچ وقت به 20000 تومان نرسیده حدود 12000 تومان
2-بانک و موسسه خیلی فرق دارن بانک میزان بانک فرشتگان
3-موسسه میزان به هیچ عنوان نگفته که ماهی 2میلیون پول میدیم ،سپرده ها به صورت بلکانی تصویه می شود الان سپرده هایی که نهایتا تا سقفی بپرس 2 میلیون نصویه میشه و.....
4-بانک فرشتگان منظورشون همون موسسه فرشتگان(آرمان) حالا نمیدونم چطور ورشکسته ای هست که آقای حمید تهران فر معاون نظارتی بانک مرکزی می گن هیچ مشکلی ندارد وبعد از نور دومین موسسه است که مجوز از بانک مرکزی می گیرد
5-پدیده تعهد نامه داده که تا 7 ماه دیگه سهام رو خریداری میکنه نه چک و....
الان شما مثلا از پدیده حمایت کردی؟
آره سهام پدیده به 20 هزار نرسید ولی به 12 هزار که خودت گفتی رسید و از 100 شروع کرد. یعنی 120 برابر.
طبق هیچ بازار رقابتی هم نبود. یرخی می رفت بالا. اینو از هر اقتصاد دان و بورس شناسی میخوای بپرس.
و حرف آخرم اینکه من مرده شما زنده اگه پدیده تا 7 ماه دیگه ریالی به کسایی که پارتی یا آشنای خیلی قوی نداشته باشن داد،هرچی شما گفتی درست.
بحث بی ربطه ولی بعضی حرفا باید گفته شه.

alirezai1361

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
74
الان شما مثلا از پدیده حمایت کردی؟
آره سهام پدیده به 20 هزار نرسید ولی به 12 هزار که خودت گفتی رسید و از 100 شروع کرد. یعنی 120 برابر.
طبق هیچ بازار رقابتی هم نبود. یرخی می رفت بالا. اینو از هر اقتصاد دان و بورس شناسی میخوای بپرس.
و حرف آخرم اینکه من مرده شما زنده اگه پدیده تا 7 ماه دیگه ریالی به کسایی که پارتی یا آشنای خیلی قوی نداشته باشن داد،هرچی شما گفتی درست.
بحث بی ربطه ولی بعضی حرفا باید گفته شه.
من از چیزی دفاع نکردم منم مثل شما فکر نمیکنم پدیده بتونه به تعهد نامه ها ترتیب اثر بده،صحبت من این بود آدمی که درباره چیزی مطلب مینویسه باید نسیت به اون چیز اشراف کامل داشته باشه چون خیلی از دوستان به استناد همون مطلب تصمیم گیری میکنن، بحث پدیده و میزانم شاید یک قسمتیش اقتصادی باشه ولی بیشترش سیاسی است که در مجال بحث اینجا نمیگنجه در هر صورت از نظرتون تشکر میکنم

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
اینارو ولش کنید .... داره صحبتایی میشه که جناب دولت از سپرده های بانکی هم مالیات بگیره !!!!

اگه فردا واسم یه نامه بیاد دم خونه که گلم مالیات اکسیژن مصرفیتو بیار با زبون حوش تقدیم دولت کن تعجب نمیکنم !

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
دوستان یه موسسه یا بانک پیشنهاد بدید ما سریع سرمایه گذاری کنیم

الان فرق بانک پاسارگاد که سود سالیانه ش 20 درصد با یه موسسئه که روزشمارش 20 درصده در چه

reza128

Registered User
لایک‌ها
99
اینارو ولش کنید .... داره صحبتایی میشه که جناب دولت از سپرده های بانکی هم مالیات بگیره !!!!

اگه فردا واسم یه نامه بیاد دم خونه که گلم مالیات اکسیژن مصرفیتو بیار با زبون حوش تقدیم دولت کن تعجب نمیکنم !

واقعا؟؟ یعنی چی؟؟؟؟
آهان یعنی میان هرسال 10 درصدشو بعنوان عوارض شهرداری و مالیات ارزش افزوده میگیرن؟؟؟؟
خوبه دیگه بانک 20 درصد بده اینام 10 درصدشو بگیرن 10 درصد برامون میمونه خیلی شیک
من به خاطر بعضی مشکلات الان تقریبا تو همه بانکا حساب دارم (البته بعضی از این جدیدا نه) بیشترشونم غیر فعاله (یعنی کمتر از بعضا هزارتومن) یعنی از اینام میتونن مالیات بگیرن؟؟؟؟
جالبش حساب جاری و قرض الحسنس سود روش نمیاد مالیاتم بگیرن منفی میشه لامصب تاریخی میشه
100 تومن میریزی توش چند سال دیگه میشه منفی!!!!!!!

reza128

Registered User
لایک‌ها
99
دوستان یه موسسه یا بانک پیشنهاد بدید ما سریع سرمایه گذاری کنیم

الان فرق بانک پاسارگاد که سود سالیانه ش 20 درصد با یه موسسئه که روزشمارش 20 درصده در چه

آره اتفاقا منم همین مشکلو داشتم همه جا 20 میدن یکساله
شما جای خوب اگه پیدا کردی معرفی کن منم بذارم
یه سوال خیلی مهم
من خواستم پاسارگاد حساب باز کنم دیدم تو شهرمون دو سه تا بیشتر شعبه نداره که تقریبا هم دوره موضوع اینجا بود که رفتم بالاخره ولی دیدم شعبش نسبتا کوچیکه زیادم کارمند نداره و مراجعین خیلی کمی هم داشت (برعکس ملی و تجارت و سپه و ... که هرروز کیپ تا کیپ پره)
بانک سامانم رفتم همینطور بود !!!!!!!!!
دوستانی که با این بانک کار کردن میشه نظرشونو بگن ؟؟؟ وضع بانک چطوره ؟؟؟ از پس تعهداش برمیاد؟؟؟
درسته مبلغی که بخوام سپرده بذارم مبلغی آنچنانی نیس
ولی خوب برام سخته فردا بخوان یهو مثلا شعبه رو تعطیل کنه بخوام برم تا تهران پول بگیرم و....
دوستان تجربیاتشونو در مورد این بانک بگن
باتشکر

drsherman

Registered User
لایک‌ها
308

خوب این نرخ تورم و سود روزشما فقط مختص ایران و الان سعی دارن مثل خارج کنن که تولید و اشتغال بیشتر بشه...
برای مثال من حساب وبمانی روسیه دارم سود که نمیده هیچی برای هر تراکنش 0.8 درصد هم کارمزد کم میکنه! یعنی هر کی سود می خواد یا پول باید ببره تو بورس یا کلا لاتاری :))
تو آلمان نرخ سود برای بالای 500 هزار یورو حتی منفی هست! یعنی وقتی سرمایه خوابیده دارید دولت یه چیزی هم ازتون میگیره! این یعنی برو کار کن مگو چیست کار!
تو کشور پیشرفته ای مثل آلمان نرخ بهره از نرخ تورم پایین تره ولی همه چیز رو اصول!
اینجا هم متاسفانه هر طرحی پیاده میشه آخرش از توش صدتا خاوری درمیاد همین...
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/842329/

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
خوب این نرخ تورم و سود روزشما فقط مختص ایران و الان سعی دارن مثل خارج کنن که تولید و اشتغال بیشتر بشه...
برای مثال من حساب وبمانی روسیه دارم سود که نمیده هیچی برای هر تراکنش 0.8 درصد هم کارمزد کم میکنه! یعنی هر کی سود می خواد یا پول باید ببره تو بورس یا کلا لاتاری :))
تو آلمان نرخ سود برای بالای 500 هزار یورو حتی منفی هست! یعنی وقتی سرمایه خوابیده دارید دولت یه چیزی هم ازتون میگیره! این یعنی برو کار کن مگو چیست کار!
تو کشور پیشرفته ای مثل آلمان نرخ بهره از نرخ تورم پایین تره ولی همه چیز رو اصول!
اینجا هم متاسفانه هر طرحی پیاده میشه آخرش از توش صدتا خاوری درمیاد همین...
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/842329/

بله شما فقط همین قسمتشو نبین !..... منم اگه یه کشور پدر مادر دار مثه آلمان بودم که همه چیزش رو اصوله (لااقل در مقایسه با ایران!) پولمو بانک نمیذاشتم که سود بگیرم اما اینجا کار معمولی و قانونی خودتو میخوای انجام بدی باید رشوه بدی !! بخوا کار آفرینی کنی از یه طرف برات دس میزنن از یه طرف پوستتو میکنن !... رفسنجانی میگف بنزین ایران خیلی ارزونه برین آمریکا و انگلیسو ببینین چقد گرونه !!!!!.... خب عمو اکبر جون شما بقیه چیزاشونم ببین ماشینا شون و سطح رفاهشون اشتغالشون و.....

البته بعید میدونم زیاد بگیرن ! الان قبضای موبایلتون رو نگاه کنین ... همینجوری یه گزینه اضافه شده "درآمد عمومی دولت" !!

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
طبق قانون سود بانکی از مالیات معاف است

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
اگه معاف نبود که الان مطرح کردن ابن موضوع جای تعجب نداشت !!!

صبر داشته باشین میبینین چطور قانونم عوض میکنن ... همینطور که این همه ساااااال .....

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
گفتن میخوایم از سود موسسات غیرمجاز مالیات بگیریم و داریم با بانک مرکزی مذاکره میکنیم.شک نکنید که این مالیات گرفته نمیشه و فقط برای فشار به موسسات است و مطمئن باشید تمام موسسات بزرگ(ثامن الائمه-آرمان-ثامن الحجج)تا آخر سال مجوز میگیرن.آرمان که احتمالا تا آخر تابستون

فرستاده شده از HUAWEI P6-U06ِ من با Tapatalk

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
الهی آمین !!!.... کی دوس داره دولتی که این همه برامون شغل و رفاه و آسایش و .... به ارمغان آورده بیادو از رو پولی که 1000 بار ازش مالیات گرفته بازم مالیات برداره !؟ (البته از حق نگذریم بحث این 2 سال روحانی نیس !... به قول خودش ویرانه تحویل گرفته !)

موضوع مرتبط با تاپیکم بگیم شاید کمتر فوش بخوریم !..... صندوق بانک ها (با سپرده فرق داره !) تضمین شده و معتبر 24% میده !

esfahanweb

Registered User
لایک‌ها
97
قوز بالای قوز مالباختگان و اعضای موسسات غیرمجاز مالی: باید برای سود سپرده های خود مالیات بدهید!
او درباره معافیت مالیاتی سود سپرده در بانکهای قانونی گفت: در قانون، اگر موسسه ای مجوز داشته باشد ما درباره اش ارفاقاتی داریم. اگر بانکی در قبال سپرده، سود داد. سود سپرده های بانکی از مالیات معاف است. هم برای کسانی که از بانک سود می گیرد و هم برای بانک که درآمد از قبل این سپرده ها دارد. سود بانکی مشمول مالیات نیست. ولی اگر این موسسه غیرمجاز باشد این سود مشمول مالیات است و ما برای موسسه ای که سود به مردم می دهد، این سود را هزینه تلقی نمی کنیم. می گوییم درآمد است و می آوریم به درآمد موسسات.
عسگری تاکید کرد:منی که در موسسه غیرمجاز سپرده گذاری کرده ام، این سود مالیات دارد و از فرد سودگیرنده هم درآمد می گیریم. اگر این موسسه از سپرده های کسی نگهداری کند، از آن هم ارزش افزوده می گیرم. با بانک مرکزی در حال هماهنگی هستیم از همه گردش های مالی موسسات غیرمجاز مالی مالیات بگیریم.

http://www.khabaronline.ir/detail/442622/society/problems

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
دوستان موسسه نور از اول تیر 94 سود سپرده های کوتاه مدت قدیمی (هم یک دفترچه ای که قدیم تر باز شده و هم دو دفترچه ای که جدیدتر باز شده) را از 25 درصد کاهش داده و طبق جدول زیر پرداخت می کنه. سپرده های جدید بلند مدت هم با 20 درصد باز می کنه.
این عکس را امروز از داخل موسسه نور گرفتم و رییس شعبه هم تایید کرد و سود تیرماه سپرده های کوتاه مدت قدیم هم طبق این جدول پرداخت شده.
به نظر من ارزش نداره پول را دیگه تو این موسسه نگه داریم.

فایل های ضمیمه

• IMG_20150803_214113.jpg
    IMG_20150803_214113.jpg
    25.8 KB · نمایش ها: 85

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
دوستان موسسه نور از اول تیر 94 سود سپرده های کوتاه مدت قدیمی (هم یک دفترچه ای که قدیم تر باز شده و هم دو دفترچه ای که جدیدتر باز شده) را از 25 درصد کاهش داده و طبق جدول زیر پرداخت می کنه. سپرده های جدید بلند مدت هم با 20 درصد باز می کنه.
این عکس را امروز از داخل موسسه نور گرفتم و رییس شعبه هم تایید کرد و سود تیرماه سپرده های کوتاه مدت قدیم هم طبق این جدول پرداخت شده.
اینو مطمئن هستید؟
نور کارسازان منظورتون هست؟

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
اینها نرخ سود روز شمار هستند؟

reza128

Registered User
لایک‌ها
99

اینایی که نوشتید مال الانه یعنی به فرض اگه الان حساب 1ملیاردی باز کنیم 24.5 میده؟؟؟ یا...
جای دیگه ای هست که بالا 20 بده؟؟؟؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
خیلی جالبه
دولت درامد مالیات سالیانه اش رو اعلام میکنه؟

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
اینو مطمئن هستید؟
نور کارسازان منظورتون هست؟
بلی نور کارسازان . البته مشیز و پیشگامان هم مثل همینه چون یکی شدند.
سپرده های کوتاه مدت قدیم که 25 درصد بوده همگی از اول تیر 94 سودش طبق این جدول شده که به دیوار موسسه بود. به نظر من ارزش ماندن پول نداره

بالا