برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

drsherman

Registered User
لایک‌ها
308
سلام.
دوستان این حساب ارکیده 9 ماهه قبلا باز کردیم سودش 19.5 درصد بود هنوز همین مقداره؟

این حساب جدید صندوق یکم 22 درصد کوثر قضیه اش چیه؟

ممنون.
بله هنوزم 19.5
صندوق کوثر هم مثل بقیه صندوق بانک ها هست با همون ساز و کار، پست صفحات قبلی رو بخونید...

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799

amirh7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
سلام دوستان
دلم برای گروه تنگ شده بود
ببخشید مدتی ایران نبودم و نتوانستم در مباحث شرکت کنم

از دوستان راهنمایی میخواستم :
بیشترین سود برای مبلغ سیصد تا پانصد میلیون تومان چقدر است؟
روزشمار و بلندمدت و صندوقهای کارگزاری بورس نیز برایم فرقی نمیکند
چون اصلا فعلا قصد برداشت از این پول را ندارم.
فقط حتما بانک یا موسسه ایکه مد نظرتان است ، مجوز داشته باشد.
ممنون از همتون
موسسه نور 26 و صندوق اینده 25 درصد البته صندوق اینده هر سه ماه یک بار سود را واریز میکنه برا مبلغی که مدنظر شما هست موسسه مالی توصیه نمیشه بهترین گزینه همون بانک اینده هست

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
اتفاقا موسسه مالی توصیه میشه؛به هرحال نور مجوز دار هست و به مبلغ کمتر از این هم ۲۸ درصد میده که بنظرم بهتره فعلا ازش بهره ببرن
اما توصیه نمیشه همه پولشون رو یکجا بزارن،حتی همین صندوق آینده.
بنظرم قسمتی نور،قسمتی آینده بزارن

Sent from my E5823 using Tapatalk

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
تاپیک خیلی خلوت شده،اصلا کسی پست نمیزنه،روزی یک صفحه هم جلو نمیره
زمان انتشار خبر: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۵
تیتر امشب/ کاهش نرخ سود بانکی تا یک ماه دیگر

http://www.irinn.ir/news/151209/تیتر-امشب-کاهش-نرخ-سود-بانکی-تا-یک-ماه-دیگر

فقط توی تیتر نوشته یک ماه آینده توی متنش هیچ اشاره ای نشده که اصلا قراره کم بشه!فقط نوشته کار خیلی سختیه.

azita57

Registered User
لایک‌ها
109
من امروز بانک گردشگری حساب روز شماره با حداقل موجودی 50 هزار تومن با سود 19 درصد باز کردم اینترنت بانک و موبایل بانکش عالیه...
برای کارتش یه کاتالوگ گذاشتن جلوم که طرح روی کارت رو انتخاب کنم بالای 30 تا طرح از آثار گردشگری شهرهای مختلف داشت که روی کارتاشون چاپ شده هست هر کدومو بخواهید همون رو بهمون میدن...

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127
اینطور که عزیزان میگن بانک دی با حداقل یه تومن روزشمار یکساله 20 درصد میده که میشه هم واریز کرد هم برداشت(عین قوامین و مسکن و ..) ! به نظر بد نیست یکی از اینا باز کنیم که اگه سود اومد پایین حداقل یه سالی بشه 20درصد گرفت تا سال دیگه هم معلوم نیست چه اتفاقاتی بیوفته.(ولی من مطمئنم باز میبرن بالا چون یه تورم کوچیک تورم در راهه)
البته این شرایط منه که اردیبهشت سررسید حساب روزشمارمه و ممکنه تا اون موقع دیگه نشه همین مدل حساب رو داشت شاید کسایی هم شرایطشون مثل من باشه. نهایتش به درد نخورد همه رو خالی میکنیم.

Last edited:

bas ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
103
من یک حساب کوتاه مدت 20درصد بانک قوامین دارم که چند ماهی ازش گذشته . میشه دوباره یک حساب کوتاه مدت دیگه با سود 20درصد در این بانک باز کنم یا خیر ؟
اگه نمیشه برم سراغ بانک دی ؟

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,822
دقیقا

سود بانکی کاهش یافت + متن توافقنامه بانک‌ها

بانک‌ها برای کاهش سود بانکی به توافق رسیدند. بر این اساس سود سپرده سالانه از ۲۰ به ۱۸ درصد و سود روزشمار به کمتر از ۱۰ درصد کاهش می‌یابد. نرخ های جدید سود بانکی از اول اسفند ماه سال جاری اجرایی خواهد شد.

http://ebinews.com/news/155661/سود-بانکی-کاهش-یافت-+-متن-توافقنامه-بانک‌ها

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
نه. خبرش مربوط به کاهش سود بانکی نیست. مربوط به سود علی الحساب و قطعیه که کسی هم اجرا نمیکنه.
سود تا اواسط اردیبشهت تغییر نمیکنه
بهانه ای هست برای کاهش سود
چون سود بانکی باید بصورت علی الحساب واریز بشه و در آخر سال مالی،سود قطعی پرداخت بشه،که بقول شما اجرا نمیکنند و همین علی الحساب رو میدن
که درخبر نوشته شده علی الحساب باید کمتر از نرخ قطعی باشه،و این نرخ علی الحساب کنونی که ۲۰ هست،به ۱۸ کاهش پیدا میکنه
و کوتاه مدت ها زیر ۱۰ میرسه

بسیار هم عالی هست[emoji12] [emoji12] [emoji12]
همه چی خوب میشه[emoji6] [emoji6] [emoji14]

Sent from my E5823 using Tapatalk

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806

شاید به ظاهر به ضرر ماهایی باشه که یک مقداری سرمایه توی بانک گذاشتیم اما باور کنید هیچ چیزی غیر از کاهش سود بانکی نمی تونه به بازار رونق بده (تولید اشتغال و رونق اقتصادی)

سود بانکی امسال دو مرتبه کاهش پیدا کرد احتمالا سال دیگه هم به 16 و نهایتا 14 درصد خواهد رسید. اگه تورم کاهش پیدا کنه و تک رقمی بشه شاید تا 12 هم بیارنش پایین ولی سود 10 درصدی یا تک رقمی فعلا با این شرایط مملکت تا 2 سال آینده قابل تصور نیست.

من که راضیم سود کمتری بگیرم اما درآمد بیشتری داشته باشم... امسال بر خلاف پارسال درآمدم پایین بود. آدم وقتی درآمد نداشته باشه این سود بانکی فقط تورم را جبران میکن و ارزشی نداره......

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
میبینم که توی این تاپیک بعضی دوستان دارن شیرینی پخش میکنن برای کم شدن سودای بانکی و از فردا سوال میپرسن کدوم موسسه 19 درصد (1 درصد بیشتر سود میده)بریم سراغ اونجا...واقعا منتظرین با کم کردن سود اندک پس انداز های خرد مردم و این بازی ها چیزی به نفع من و شما بشه؟؟؟این دوستی که پست قبلی رو هم نوشته جاش وسط بهشته بس که خوب و ساده است.تورم 10 درصد واقعی و سود بانکی 12 درصد؟ایران؟رکود؟تورم؟کی گفته؟

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
شاید به ظاهر به ضرر ماهایی باشه که یک مقداری سرمایه توی بانک گذاشتیم اما باور کنید هیچ چیزی غیر از کاهش سود بانکی نمی تونه به بازار رونق بده (تولید اشتغال و رونق اقتصادی)

سود بانکی امسال دو مرتبه کاهش پیدا کرد احتمالا سال دیگه هم به 16 و نهایتا 14 درصد خواهد رسید. اگه تورم کاهش پیدا کنه و تک رقمی بشه شاید تا 12 هم بیارنش پایین ولی سود 10 درصدی یا تک رقمی فعلا با این شرایط مملکت تا 2 سال آینده قابل تصور نیست.

من که راضیم سود کمتری بگیرم اما درآمد بیشتری داشته باشم... امسال بر خلاف پارسال درآمدم پایین بود. آدم وقتی درآمد نداشته باشه این سود بانکی فقط تورم را جبران میکن و ارزشی نداره......

بنظرم فکر کردن به سود14% از حالا خیلی رویایی هست..دهه 80 و 70 هم یادم نمیاد همچنین سودهایی بوده باشه...امیدوارم این افق درخشانی که شما ترسیم میکنید به واقعیت بپیونده ولی بنظرمن که بعیده...نهایت کاهش سود باز به نفع همون کسانی هستند(اصل کاری نه عوام) که تا قبل از این افزایش سود بنفعشون بود؛مگر اونزمان که سودها پایین بود،منفعتی به مردم رسید..فقط بساط دلالی مثل سابق دوباره گرمتر میشه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
میبینم که توی این تاپیک بعضی دوستان دارن شیرینی پخش میکنن برای کم شدن سودای بانکی و از فردا سوال میپرسن کدوم موسسه 19 درصد (1 درصد بیشتر سود میده)بریم سراغ اونجا...واقعا منتظرین با کم کردن سود اندک پس انداز های خرد مردم و این بازی ها چیزی به نفع من و شما بشه؟؟؟این دوستی که پست قبلی رو هم نوشته جاش وسط بهشته بس که خوب و ساده است.تورم 10 درصد واقعی و سود بانکی 12 درصد؟ایران؟رکود؟تورم؟کی گفته؟
چه اشکال داره یکی از این خبر خوشحال باشه؟
شاید منفعتی برای خودش داره،ایرادی داره؟
بنظرم فکر کردن به سود14% از حالا خیلی رویایی هست..دهه 80 و 70 هم یادم نمیاد همچنین سودهایی بوده باشه...امیدوارم این افق درخشانی که شما ترسیم میکنید به واقعیت بپیونده ولی بنظرمن که بعیده...نهایت کاهش سود باز به نفع همون کسانی هستند(اصل کاری نه عوام) که تا قبل از این افزایش سود بنفعشون بود؛مگر اونزمان که سودها پایین بود،منفعتی به مردم رسید..فقط بساط دلالی مثل سابق دوباره گرمتر میشه
اخه کی چیزی بنفع مردم بوده؟
چه سود بالا باشه،چه پایین،منفعتی برای مردم درش نیست
فقط اون هایی سود میبرن که بتونن از موقعیت جدید بیشترین بهره رو ببرن

shadone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اینجوری که همه باز میشن دلال سکه و دلار!
الان سود صندوق ها هم کم میشه؟اصلا الان لوتوس پارسیان و صندوق گردشگری و بقیه پذیرش میکنند؟

amiretc

Registered User
لایک‌ها
56
مشکلشون فقط با نرخ سود بانکی بود برای تسهیلات بانکی چی برنامه ی دارن آیا با کاهش سود بانکی به 18 درصد تسهیلات بانکی با نرخ 20 درصد میدن اونم بدون کارمزد ؟
درصد تورم رو باید اواسط سال 95 دید چون همیشه ما دو مرحله گرانی داشتیم یکی اول سال یکی اواسط سال

بالا