برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد تقویت مو | زینک پلاس یا فیناستراید ؟

Oracle_Eldorado

همکار بازنشسته
لایک‌ها
1,156
با سلام خدمت دوستان
چند وقت پیش یکی از دوستان سفارش کرد که برای تقویت ریشه ی مو و پرپشت شدن مو ، از قرص فیناستراید 1 میلی استفاده کنم
میگفت که چند نفر استفاده کردن و خیلی خوب جواب داده و برای آقایان عوارضی نداره
از یکی از دوستانی که قبلا تو داروخانه کار میکرد پرسیدم ، گفت که قرص زینک پلاس بهتره و عوارضی نداره
حالا خواستم نظر دوستان رو بدونم
البته من خیلی مشکل ریزش مو ندارم اما احساس میکنم جلوی موها داره کم پشت میشه و ریزش داره

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
اِی مدیر مدبر
اِی جوکر
اِی پادشاهه بازارچه
بدان و اگاه باش 9 ماهه فیناستراید مصرف میکنیم دریغ از یک تار موی اضاف یا حتی کم شدن ریزش
=====================
گذشته از شوخی رو من اثر نداشته ابدا
عوارضشم تو نت سرچ کن مشاهده میکنی
درباره زینک پلاس من مصرف نکردم اما میخوام مصرف کنم مارک vita fizz بگیر مارک معتبریه و ساخته سوئیسه
میتونی یدونه مولتی ویتامین هم بگیری که کمبود ویتامین رو هم جبران کنی
در هر صورت ریزش مویه ارثی علاجی نداره با این کارا فقط کم پشت شدن رو کند میکنیم همین

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
من بار ها گفتم، بازم می گم. پولتون رو بابت این مکمل ها هدر ندید.

Oracle_Eldorado

همکار بازنشسته
لایک‌ها
1,156
اِی مدیر مدبر
اِی جوکر
اِی پادشاهه بازارچه
بدان و اگاه باش 9 ماهه فیناستراید مصرف میکنیم دریغ از یک تار موی اضاف یا حتی کم شدن ریزش
=====================
گذشته از شوخی رو من اثر نداشته ابدا
عوارضشم تو نت سرچ کن مشاهده میکنی
درباره زینک پلاس من مصرف نکردم اما میخوام مصرف کنم مارک vita fizz بگیر مارک معتبریه و ساخته سوئیسه
میتونی یدونه مولتی ویتامین هم بگیری که کمبود ویتامین رو هم جبران کنی
در هر صورت ریزش مویه ارثی علاجی نداره با این کارا فقط کم پشت شدن رو کند میکنیم همین
چقدر القاب زیبا ب کار بردی ای دوست !
والا من این صحبت رو از خیلیا شنیدم و بالغ بر 10 نفر این قضیه رو تایید کردن
حتی من عکس 2 سال پیش یکی از دوستان رو دیدم و با امسال مقایسه کنی کاملا تغییر رو احساس میکنی
در مورد عوارض چیزی برای آقایان ننوشته

Oracle_Eldorado

همکار بازنشسته
لایک‌ها
1,156
من بار ها گفتم، بازم می گم. پولتون رو بابت این مکمل ها هدر ندید.
هنوز ک هدر ندادیم ! خودمم زیاد اعتقاد ندارم ب این صحبت ها
بیشتر نظرم روی مراقبت از موئه تا اینکه تقویت بشه
چون کسی که استعداد کچلی یا ریزش مو داشته باشه با هرگونه کمکی بازم ریزشش ادامه پیدا میکنه
منم خیلی جلوی موهام خلوت نشده ، اما احساس میکنم داره ریزشش بیشتر میشه ب مرور زمان

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
یشتر نظرم روی مراقبت از موئه تا اینکه تقویت بشه

کنار اومدن با تغییرات این طوری خیلی سخته، ولی تا جای ممکن آدم نباید بهش فکر کنه. یکی از دلایلش احتمالا زیاد بودن هورمون های مردانه است که خب برای مرد نکته مثبتی هست. اصلا خودتون رو بابتش سرزنش نکنید که اگر فلان کار رو می کردید این طور نمی شد، چون به احتمال خیلی زیاد حتی با مصرف دارو نتیجه نهایی همون هست و فقط یه بار اضافی به کبد و کلیه و ... تحمیل کردید.

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
الان راه علمی و پزشکی برای جلوگیری از ریزش مو وجود داره ؟
بدون عوارض ؟

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
یک دکتری اومده بود تو تلویزیون صحبت میکرد میگفت فیناستراید و اون یکی داروههه(اسمش یادم نیست) روی 30-40 درصد مردم تاثیری ندارن ولی روی بقیه تاثیر خیلی خوبی دارن و اگه قبل از 25 سالگی استفاده بشن ، خیلی میتونن ماثر باشن(در مقابل هزینه های میلیونی کاشت مو ، که مثل عروسک 4 تا تار جلو سرت بکارن و همه رو سوراخ سوراخ کنن)
به شما سروش عزیز ، پیشنها میکنم به حرف عامیانه مردم و کسی که نسخه خوان بوده تو داروخانه ، اعتماد نکنی فقط مشورت بگیری .در نهایت هم به یکی از دکتر های متخصص پوست و مو مراجعه کن به طور کامل و علمی میتونن کمک کنن.این رو هم در نظر داشته باش تا مو ها ریزش نکردن به فکر درمان و پیشگیری باش چون زمان برای شما خیلی مهمه ! و میتونی با مراجعه به موقع ریزش مو ها رو به تاخیر بندازی و متوقف کنی !
پ.ن : درمانگاه حاجی دایی چهار راه گلستان دکتر های متخصص پوست خیلی خوبی داره .از جمله دکتر ابراهیمی و کاووسی و ... ویزیتشون هم 2 هزار تومن هست اگه دفترچه داشته باشی نداشته باشی هم 5 تومن فکر کنم
پ.ن 2 : این شاتل لامصب چرا سرعتش اینقدر افت کرده:general208:

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
سروش جان من خودم متولد 64 هستم ... حدود 4 5 سال پیش ریزش شدید مو داشتم ... از اونجایی مادرمون آشنا داشت پیش یه فوق تخصص رفتیم بابت این موضوع ... ایشون سه تا قرص برا من تجویز کرد که از اون زمان واقعا رشد مو چشمگیری داشتم و ریزش موهام بکل قطع شد این سه تا قرص اینا بود

zinc +
400 vitamin E
Finepecia

من که واقعا راضی بودم ... هرکیم دیدم پیشنهاد کردم استفاده کرده و راضی بوده ... شمام استفاده کن تضمینی ضرر نمیکنی ... ترجیحا هر سه قرص سعی کن خارجیشو بگیری ...ارادت

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
سروش جان من خودم متولد 64 هستم ... حدود 4 5 سال پیش ریزش شدید مو داشتم ... از اونجایی مادرمون آشنا داشت پیش یه فوق تخصص رفتیم بابت این موضوع ... ایشون سه تا قرص برا من تجویز کرد که از اون زمان واقعا رشد مو چشمگیری داشتم و ریزش موهام بکل قطع شد این سه تا قرص اینا بود

zinc +
400 vitamin E
Finepecia

من که واقعا راضی بودم ... هرکیم دیدم پیشنهاد کردم استفاده کرده و راضی بوده ... شمام استفاده کن تضمینی ضرر نمیکنی ... ترجیحا هر سه قرص سعی کن خارجیشو بگیری ...ارادت

شما کدوم شهری؟
اسم دکتر رو لطف میکنید؟

Oracle_Eldorado

همکار بازنشسته
لایک‌ها
1,156
یک دکتری اومده بود تو تلویزیون صحبت میکرد میگفت فیناستراید و اون یکی داروههه(اسمش یادم نیست) روی 30-40 درصد مردم تاثیری ندارن ولی روی بقیه تاثیر خیلی خوبی دارن و اگه قبل از 25 سالگی استفاده بشن ، خیلی میتونن ماثر باشن(در مقابل هزینه های میلیونی کاشت مو ، که مثل عروسک 4 تا تار جلو سرت بکارن و همه رو سوراخ سوراخ کنن)
به شما سروش عزیز ، پیشنها میکنم به حرف عامیانه مردم و کسی که نسخه خوان بوده تو داروخانه ، اعتماد نکنی فقط مشورت بگیری .در نهایت هم به یکی از دکتر های متخصص پوست و مو مراجعه کن به طور کامل و علمی میتونن کمک کنن.این رو هم در نظر داشته باش تا مو ها ریزش نکردن به فکر درمان و پیشگیری باش چون زمان برای شما خیلی مهمه ! و میتونی با مراجعه به موقع ریزش مو ها رو به تاخیر بندازی و متوقف کنی !
پ.ن : درمانگاه حاجی دایی چهار راه گلستان دکتر های متخصص پوست خیلی خوبی داره .از جمله دکتر ابراهیمی و کاووسی و ... ویزیتشون هم 2 هزار تومن هست اگه دفترچه داشته باشی نداشته باشی هم 5 تومن فکر کنم
پ.ن 2 : این شاتل لامصب چرا سرعتش اینقدر افت کرده:general208:
ممنون محمد جان خیلی لطف کردی
والا دیگه حرفاییه که آدم میشنوه
بعضیا هم یه جوری میگن انگار خودشون 30 ساله متخصص پوست هستن و ... !
منم نظرم رو همینه وگرنه همون موقع تاپیک رو زده بودم شروع ب استفاده میکردم
خودمم بیشتر علاقه دارم ک با دکتر خوب مشورت کنم اما یکی مثل ابراهیمی میگن باید از 4 و 5 صبح بری وقت بگیری و در هفته 2 ، 3 روز بیشتر کرمانشاه نیست
کاووسی هم شنیدم خوبه اما خودم تاحالا مراجعه نکردم
خلاصه ممنون بابت توضیحات مفیدت ♥

Oracle_Eldorado

همکار بازنشسته
لایک‌ها
1,156

zinc +
400 vitamin E
Finepecia

مرسی بابک جان لطف کردی
والا منم اسم این قرصا رو شنیدم اما خب ریشه ی موی هرکسی با کس دیگه ای فرق داره
واسه همینه یکم شکاکم رو این موضوع و میترسم جواب نده ( اگه شانس سیاه ماس عوارض هم سراغمون میاد :D )
حالا سرفرصت ی وقت میگیرم و با یه دکتر هم مشورت میکنم ک خیالم کاملا راحت بشه

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
دادا عوارضی نداره خیالت جمع
zinc+ که همون قرص آهن هست
vitamin e نیاز بدن هست
سومی هم سرچ کن داخل اینترنت هیچ عوارضی برای مرد نداره فقط برای خانم ها عوارض داره

شما 1 ماه امتحانی بگیر مصرف کن تو همون یک ماه میبینی اثراتش رو اگه جواب داد خیالت راحت و استفاده کن حداقل برای 1 سال
من چند تا دوستام گفتم استفاده کردن نتیچه گرفتن خیالت جمع

نوکرتمم آقایی

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
دادا عوارضی نداره خیالت جمع
zinc+ که همون قرص آهن هست
vitamin e نیاز بدن هست
سومی هم سرچ کن داخل اینترنت هیچ عوارضی برای مرد نداره فقط برای خانم ها عوارض داره

شما 1 ماه امتحانی بگیر مصرف کن تو همون یک ماه میبینی اثراتش رو اگه جواب داد خیالت راحت و استفاده کن حداقل برای 1 سال
من چند تا دوستام گفتم استفاده کردن نتیچه گرفتن خیالت جمع

نوکرتمم آقایی
دوست عزیز هر دارویی عوارض داره از جمله فیناستراید :

رایج‌ترین عارضهٔ جانبی مصرف فیناستراید عوارض جنسی است. کاهش میل جنسی در ۲درصد مردان، اشکال در نعوظ در ۱/۳ درصدو کاهش مقدار مایع منی از عوارض مشاهده شدهٔ این دارو در دوز ۱ میلی گرمی آن است. در اکثر موارد وقتی فرد با این عوارض مواجه می‌شود در صورت قطع مصرف دارو نیز عوارض ایجاد شده از بین نمی‌روند. علاوه بر اینها در تعدادی از مردان بزرگی و حساسیت زیاد سینهمشاهده شده‌است.[۸]

عوارضش از این هم بیشتره تو نت بگرد پیدا میکنی

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
با سلام خدمت دوستان
چند وقت پیش یکی از دوستان سفارش کرد که برای تقویت ریشه ی مو و پرپشت شدن مو ، از قرص فیناستراید 1 میلی استفاده کنم
میگفت که چند نفر استفاده کردن و خیلی خوب جواب داده و برای آقایان عوارضی نداره
از یکی از دوستانی که قبلا تو داروخانه کار میکرد پرسیدم ، گفت که قرص زینک پلاس بهتره و عوارضی نداره
حالا خواستم نظر دوستان رو بدونم
البته من خیلی مشکل ریزش مو ندارم اما احساس میکنم جلوی موها داره کم پشت میشه و ریزش داره

ای مدیر
ای آلبالو
ای شفتالو
ای کرماشانی
ای قهرمان
ای ایران19
وضد چیونه؟؟؟
داداش مثل شما احساس میکنم موهام میریزه،البته در واقعیتم وقتی موهامو میکشم یه سه چهار تایی ازش کنده میشه
اما با چی حل میشه؟؟
تجربه ای که خودم نتیجه گرفتم
سرتو با شامپو سیر بشور
برگ الوئه ورا بخر چاقو بزن تیکه تیکه بِبُر و ژل داخلشو بمال تو موهات و سعی کن به پوست کف سرت برسه و بعد نیم ساعت اب بکش ( روزی یه بار )
اگه تونستی از تونیک تقویت مو طلسم استفاده کن اگرم نخواستی مهم نیست
مهمترین چیز استفاده از ژل طبیعی آلوئه ورا
خواستی بخری حوالی بازار اسلامی برگ الوئه ورا هست میتونی تهیه کنی

پ ن : ما همه باهم رفیقیم - هر چیز که در جُستن آنی ، آنی

Last edited:

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
دوست عزیز هر دارویی عوارض داره از جمله فیناستراید :

رایج‌ترین عارضهٔ جانبی مصرف فیناستراید عوارض جنسی است. کاهش میل جنسی در ۲درصد مردان، اشکال در نعوظ در ۱/۳ درصدو کاهش مقدار مایع منی از عوارض مشاهده شدهٔ این دارو در دوز ۱ میلی گرمی آن است. در اکثر موارد وقتی فرد با این عوارض مواجه می‌شود در صورت قطع مصرف دارو نیز عوارض ایجاد شده از بین نمی‌روند. علاوه بر اینها در تعدادی از مردان بزرگی و حساسیت زیاد سینهمشاهده شده‌است.[۸]

عوارضش از این هم بیشتره تو نت بگرد پیدا میکنی

داداش داری میگی تو 2 درصد مردان :general405:
و تو 1.3 درصد فلان:general710:
اینام جزو مردان حساب نمیشن روشون نمیشده بگن چین:general711: ... دارم میگم چندتا دوستام هم غیر خودم استفاده کردن مشکلی نبوده ...:general208:

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
فیناستراید جلوی ریزش رو میگیره و در اون منطقه هایی که ریزش داشته ، اما هنوز به طاسی نرسیده تا حدودی باعث رویش مو میشه... فن پشیا و... اسامی تجاری همین قرصه...عوارضش نادره ، اما باید تحت نظر پزشک مصرف بشه. در جایی که خانم باردار با نوزاد پسر وجود داره ، نباید مصرف بشه
تاثیرش تا 6 ماه بعد از مصرف مشخص میشه و با قطع شدن دارو از بین میره. تیپر نداره. هر وقت خواستی میتونی قطع کنی.

ماینوکسیدیل تاثیرش کمتره.
زینک پلاس تاثیری روی ریزش موی مردانه معمولی نداره

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374

zinc +
400 vitamin E
Finepecia

دوست عزیز ممنون
میگم شما این سه تا رو با هم همزمان مصرف می کردید؟ بعد دوز مصرف چطوری بود روزی یه دونه از هرکدوم؟
محلولی چیزی هم استفاده می کردید یا فقط همین قرص ها؟
الان مصرف رو قطع کردید؟ با قطع مصرف دوباره ریزش مو پیش نمیاد؟
معمولا تو چندوقت جواب می گیریم؟
این ویتامین E 400 که میگید همیناست که تو قوطی هست (مثل مکمل ها) و حالت مایع داره؟

ممنون ببخشید زیاد سوال کردم :D

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
آره عزیز هر سه تا با هم روزی از هرکدوم 1 دونه
قرص بودن هر سه تا ... نه من الان حدودا 4 ساله دارم مداوم میخورم ... با قطعش هم تو بازه 6 ماهی که نخوردم ریزش دوباره شروع نشد ... اینو بیشتر بخاطر رشد مو ادامه دادم این چهار سال و واقععا با کمترین هزینه راضی بودم
این هر دورش 1 سال طول میکشه ... آره ویتامین ای همون تو قوطی هست ولی قرص هست مایع نیست
ارادت

بالا