برگزیده های پرشین تولز

سوال: نحوه محاسبه قیمت گوشی دست دوم؟

stopper

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود

راستش چند تا سوال در مورد قیمت زدن یه گوشی دست دوم داشتم که ممنون می شم اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره بهم بده

1. کلا اگه گوشی سالم باشه و عیبی نداشته باشه چقدر از قیمت روز گوشی باید کم کرد؟
2. مدت کارکرد گوشی هم آیا تاثیری داره؟ یعنی اگه یه گوشی 2 ماه کارکرده باشه و یکی دیگه 6 ماه ولی هر دو سالم باشن قیمتشون تفاوتی داره؟
3. خش و خراش های ظاهری که آسیب خاصی به هیچ قسمت از گوشی وارد نکرده باشن آیا از قیمت کم می کنن؟
4. نداشتن جعبه چقدر تاثیر داره؟
5. نداشتن شارژر یا هندزفری چطور؟

و خواهشا هر نکته دیگه ای که به ذهنتون می رسه که باید در خرید یه گوشی دست دوم بهش توجه کرد و ذکر کنید

پیشاپیش از همکاریتون ممنونم...

mohammad-28

Registered User
لایک‌ها
1,851
سلام
عزيز به خيلي موارد بستكي داره !
مثلا اكر كوشي بورس باشه يه درصد ازش كم ميشه و اكر قديمي باشه وحتي كم كاركرد يه درصد !
مثلا اكر يه موبايل 50 تومن داشته باشيم قيمت كاركردش شايد 30 تومن باشه , يعني.حدود 40 درصد كاهش
ولي اكر يه موبايل 2 تومني باشه قيمتش حدود 1800 يا كم و زياد در مياد كه ميشه حدود 10%
لذا فرمولي براي محاسبه قيمت ها به صورت دقيق وجود نداره. ..
نداشتن جعبه هم اكثرا توافقي هست و قيمتش بيشتر به دليل نبود جعبه بستكي داره !

البته فرمول براي محاسبه قيمت توسط بز خرين عزيز وجود داره و كوشي 2 تومني رو كه فقط باتري روش رفته ميكن بايد الا و بلا 30% از اكش كم كني :D

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

hadi_arn

Registered User
لایک‌ها
32
سلام
عزيز به خيلي موارد بستكي داره !
مثلا اكر كوشي بورس باشه يه درصد ازش كم ميشه و اكر قديمي باشه وحتي كم كاركرد يه درصد !
مثلا اكر يه موبايل 50 تومن داشته باشيم قيمت كاركردش شايد 30 تومن باشه , يعني.حدود 40 درصد كاهش
ولي اكر يه موبايل 2 تومني باشه قيمتش حدود 1800 يا كم و زياد در مياد كه ميشه حدود 10%
لذا فرمولي براي محاسبه قيمت ها به صورت دقيق وجود نداره. ..
نداشتن جعبه هم اكثرا توافقي هست و قيمتش بيشتر به دليل نبود جعبه بستكي داره !

البته فرمول براي محاسبه قيمت توسط بز خرين عزيز وجود داره و كوشي 2 تومني رو كه فقط باتري روش رفته ميكن بايد الا و بلا 30% از اكش كم كني :D

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
من ی گوشی برات میارم بهتم میگم ک باتری فقط روش رفته ...
در صورتی ک 3 ماه کار کرده و ب نحو احسن نگه داشته شده ...
میرم 10 تومنم یه جا پول میدم ک برام فاکتور بزنه ...
ب همین سادگی شما باور میکنی؟؟؟؟

mohammad-28

Registered User
لایک‌ها
1,851
من ی گوشی برات میارم بهتم میگم ک باتری فقط روش رفته ...
در صورتی ک 3 ماه کار کرده و ب نحو احسن نگه داشته شده ...
میرم 10 تومنم یه جا پول میدم ک برام فاکتور بزنه ...
ب همین سادگی شما باور میکنی؟؟؟؟

بعد اون كوشي ( مثلا نوت 2 ) هنوز برجسب هاي لبش روش هست ؟ يا برجسب روي صفحش واقعا فابريك كارخونه هست يا از اين برجسب هاي 2 زاري كه تو بازار ريخته و ميزنن روش و به جاي اك قالب مي كنن ؟!

بارامتر هاي زيادي براي تشخيص هست!
ولي من اينو مثال زدم و ديدم كه كوشي 5 روز هم كارنكرده و اومدن بهش كفتن كه 30% بايد كني!

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
[h=2]نحوه محاسبه قیمت گوشی دست دوم = هر قدر زورت برسه[/h]

:lol::lol:

گوشی دستد دوم یکم گرون باشه اولش نگاه میکنه یه صد تومن الکی کم میکنه چون میگه دست دومه بعد میشینه بررسی میکنه تعمیر شده ، زدگی داره و خرابه سالمه و لوازم اینا داره و نداره بر این اساسها کم میکنه . ولی این صد تومن اول رو راحت کم میکنه !

hadi_arn

Registered User
لایک‌ها
32
بعد اون كوشي ( مثلا نوت 2 ) هنوز برجسب هاي لبش روش هست ؟ يا برجسب روي صفحش واقعا فابريك كارخونه هست يا از اين برجسب هاي 2 زاري كه تو بازار ريخته و ميزنن روش و به جاي اك قالب مي كنن ؟!

بارامتر هاي زيادي براي تشخيص هست!
ولي من اينو مثال زدم و ديدم كه كوشي 5 روز هم كارنكرده و اومدن بهش كفتن كه 30% بايد كني!
والا من ک گوشی میخرم هیچکدوم از برچسب هاشو ب جز صفحه نمایش نمیکنم ...
تازه برچسب صفشم نگه میدارم ...
ک اگه ی آدمی اهل دقل بازی باشه ب راحتی میتونه اون برچسب صفحه رو بچسبونه روش

mohammad-28

Registered User
لایک‌ها
1,851

داداش من شما مي توني برجسبي رو كه يه بار از روي كوشي رو كندي دوباره مثل روز اول بجسبوني ؟
والا به خدا ما ديديم كه يارو برجسب كارخونه اي كه تو بسته بوده رو خواسته بجسبونه زيرش حباب مونده :D

البته بستكي به خريدار هم داره ....

مخلص كلام بالاخره ميشه فرق كوشي 2 ماه كاركرده رو با 2 روز كاركرده تشخيص داد
( البته اكر اون 2 ماه استفاده شده باشه , هر جند كم و طوري نباشه كه 58 روز تو كارتن باشه :D البته اين مورد هم جزو همون 2 روز كاركرده تلقي ميشه ;) )

اميداروم منظورم رو رسونده باشم

دلفین

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
161
شما خودت اینکار میکنی شاید یکی در صدتا ولی باز هم معلوم میشه گوشی کار کرده و رد ضمن فقط آدم دقل اینکار میکنه و اینو همیشه یادمون باشه دست بالا دست بسیاره
اینجا اگه بخواید اینجور معامله کنید زود صداش در میاد
نحوه محاسبه خاصی هم نداره جنس دسته دوم قیمت معقول که باشه آدم میخره حتما دیدید اینجا تاپیکهایی که از 10 صفحه رد شدن اینا همون هایی هستن که تا ابد یاد باید جنسشون بیخ ریششون باشه یا قیمت رو معقول کنند تا فروخته بشه
بعضی وقتا هم قیمت خوب نیست ولی طرف عجله داره و میخره یا برعکس طرف پول لازمه قیمت پایین میزاره که بره
در کل قانون خاصی نداره فقط تنها چیزی که میدونم اینجا جای 30% کم کردن نیست مگه اینکه گوشی از رده خارج باشه یا عیب و ایرادی داشته باشه و یا طرف به قیمت خوبی گیر آورده باشه و بخواد همونطوری بفروشه که کمه

smart.pro

Registered User
لایک‌ها
652
من گوشي كه دستم ميگيرم محافظ صفحه هم نميزنم صفحه گوشي مرد بايد زبر و كدر باشه :lol:

mani sh

Registered User
لایک‌ها
117
این جریان 30 درصد مال اون مغازه دارهای........ هست.
مثلا من یه بار یه سیستم جمع کردم فرداش پشیمون شدم بردم گفتش من از قیمت خرید خودم 30 درصد کم میکنم یعنی اگه بگیم که مغازه دار هم 30 در صد سود کرده باشه شما 60 درصد ضرر کردی.:blink:

در کل به نظر من اگر گوشی تمیز باشه و کم کارده باشه 100 تومن و یا 50 تومن هم زیر قیمت بخری می ارزه چون باید همونو از مغازه بخری.

ولی عرف 15 تا 25 درصد برای گوشی های کم کارکرد خوبه.

فقط این وسط یه نکته میمونه که از کدوم قیمت باید یه درصدی کم بشه.

قیمت کف بازار؟
یا قیمت وسط؟
و با بهتر بگم قیمت ته بازار؟:D

hoji_17203

Registered User
لایک‌ها
119
عرض سلام وادب
قصد جسارت به دوستانی که نظر دادن ندارم ولی به نظر من قیمت گوشی دست دوم حتی در موقع خرید از مغازه دار کاملا توافقیه و هیچ قانون قاعده ایی هم نداره
توی همین فروم دیدم طرف فروش فوری زده950 ولی گوشی رو850 فروخته یا اینکه زده1000تومن ولی 1050 هم پیشنهاد داده شده ولی نفروخته.
یا توی همین فروم دیدم کسانی که گوشی کارکرده رو از گوشی آکبند گرونتر می فروختن یا بعضی ها بودن بیشتر 30% از قیمت نوی گوشی کم کردن.
موفق باشین...

Milad.Alef

Registered User
لایک‌ها
111
اگر در حالت کلی بخوای درنظر بگیری 15 تا 20 درصد اگه کاملاً تمیز و سالم باشه از قیمت آکش کم میشه . واسه دلال 30 درصد ...
امااااا .... !

اگه بخوای توی این سایت بفروشی یه برچسب و گارد ژله ای براش بخر بعد بخاطر لوازم , 10 درصد بالاتر از قیمت آکش قیمت پایه بزن !! البته اگه خیلی منصف باشن هم قیمت آکش قیمت میزنن !!
تو تاپیکتم بنویس هرکی ارزونتر سراغ داره بره از همونجا بخره !! آخرشم واسه اینکه کم نیاری میبری بازار میفروشی 30 درصد زیر قیمت به دلال بعد میای مینویسی خارج از فروم فروخته شد به قبمت بالاتر از پایه !!
این میشه نحوه محاسبه قیمت گوشی کارکرده و روش تاپیک زدن !

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
این قانون رو مغازه دارا در اوردن اخه انصاف هست گوشی 2روز کارکرده 30 درصد زیره فی
بعد دقت کنی همون مغازه دار نهایت 50 تا 70 نسبت به نوش کم میکنه علائدین که کلا خرید و فروش پشیمونت میکنن مگه اشنا داشته باشی

new24-5

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
2,697
قط بستگی به خریدارش داره

amin.khrz

Registered User
لایک‌ها
193
اگر در حالت کلی بخوای درنظر بگیری 15 تا 20 درصد اگه کاملاً تمیز و سالم باشه از قیمت آکش کم میشه . واسه دلال 30 درصد ...
امااااا .... !

اگه بخوای توی این سایت بفروشی یه برچسب و گارد ژله ای براش بخر بعد بخاطر لوازم , 10 درصد بالاتر از قیمت آکش قیمت پایه بزن !! البته اگه خیلی منصف باشن هم قیمت آکش قیمت میزنن !!
تو تاپیکتم بنویس هرکی ارزونتر سراغ داره بره از همونجا بخره !! آخرشم واسه اینکه کم نیاری میبری بازار میفروشی 30 درصد زیر قیمت به دلال بعد میای مینویسی خارج از فروم فروخته شد به قبمت بالاتر از پایه !!

اين حرفت يه لايك اساسي داره ميلاد.
به طرف ميگي چرا گوشيت هم قيمت آكبنده؟ ميگه خب ماله من محافظ صفحه و گارد داره.خخخخخخخ

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

mortezasagebfar

Registered User
لایک‌ها
74
امااااا .... !

دقیقا خودشه!

Mithrandil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بین ده تا بیست درصد. بستگی به نوع تلفن و اینکه چقدر از زمان تولیدش میگذره و چقد طرفدار داره.

new24-5

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
2,697
دوستان راستی یه روشی،گوشی که پر از خش هست روی اسکرین رو یکم روغن به اون خش ها بزنید(نه خیلی که پخش بشه یا ...)بعد یه گارد بچسبونین ببینین بازم مشخص میشه یا نه !

واسم اساسی سوال شده

mortezasagebfar

Registered User
لایک‌ها
74
دوستان راستی یه روشی،گوشی که پر از خش هست روی اسکرین رو یکم روغن به اون خش ها بزنید(نه خیلی که پخش بشه یا ...)بعد یه گارد بچسبونین ببینین بازم مشخص میشه یا نه !

واسم اساسی سوال شده
الان که گفتی منم واسم سوال شد!:blink:

بالا