برگزیده های پرشین تولز

فراري از سربازي | معاف از سربازي | آش خور . كدام يك؟

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
سلام دوستان این خبر رو بخونید :
http://www.asriran.com/fa/news/361240

با نوجه به این خبر کسانی که اینور سال دفترچشون رو پست کنن حتی اگه اعزامشون بیفته سال بعد 21 ماه خدمت میکنند نه 24 ماه درسته؟
آره دوست عزیز اگه دفترچه قبل سال 94 پست بشه 21 ماه خدمت می کنی , من قبلا هم گفته بودم .

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
آره دوست عزیز اگه دفترچه قبل سال 94 پست بشه 21 ماه خدمت می کنی , من قبلا هم گفته بودم .
من اگه دفترچمو مثلا ۱۵ اسفند پست کنم، صددرصد اعزامم میوفته ساله دیگه ، بازم ۲۱ماه برا من حساب میکنن؟

Mirho3ein

Registered User
لایک‌ها
73
آقا من این ترم اگه خدا بخواد 20 واحدم پاس شه واسه ترم بعد تقریبا 10-12 واحد دارم که کار آموزی و پروژه و این داستاناس ولی خب فک کنم 1-2 تا امتحان عمومی میمونه فک کنم امسال امتحانا اردیبهشت باشه به خاطر ماه رمضون ! راهی نداره من تو 24 ماه نیفتم؟؟؟
دانشجو پیام نور هستم
میگن اگه تو خونه مثلا برادر داشته باشی که خدمت کرده باشه به ازای هرنفر که خدمت کرده 3 ماه کسری داره درسته؟داداشم سربازی رفته !

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
سلام دوستان این خبر رو بخونید :
http://www.asriran.com/fa/news/361240

با نوجه به این خبر کسانی که اینور سال دفترچشون رو پست کنن حتی اگه اعزامشون بیفته سال بعد 21 ماه خدمت میکنند نه 24 ماه درسته؟

نخیر دوست عزیز اینطور نیست!!!

اونایی که غیبت دارن اگه تا قبل از 22 بهمن دفترچه پست کنن، حتی اگه اعزامشون سال 94 بیوفته، 21 ماه خدمت می کنن.

ولی اونایی که غیبت ندارن اگه اعزامشون سال 94 بیوفته طبق قوانین سال 94 باید 24 ماه خدمت کنن.

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
نخیر دوست عزیز اینطور نیست!!!

اونایی که غیبت دارن اگه تا قبل از 22 بهمن دفترچه پست کنن، حتی اگه اعزامشون سال 94 بیوفته، 21 ماه خدمت می کنن.

ولی اونایی که غیبت ندارن اگه اعزامشون سال 94 بیوفته طبق قوانین سال 94 باید 24 ماه خدمت کنن.
چرا اینایی ک غیبت دارن، اگه اعزامشون بیوفته ساله نودوچهار بازم ۲۱ خدمتشونو حساب میکنن
اونوقت اونایی ک غیبت ندارن اگه اعزامشون بیوفته ساله ۹۴باید ۲۴ماه خدمت کنن؟!!!

naderfar

Registered User
لایک‌ها
134
میگن اگه تو خونه مثلا برادر داشته باشی که خدمت کرده باشه به ازای هرنفر که خدمت کرده 3 ماه کسری داره درسته؟داداشم سربازی رفته !
اصلاً چنین چیزی وجود نداره :D

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
چرا اینایی ک غیبت دارن، اگه اعزامشون بیوفته ساله نودوچهار بازم ۲۱ خدمتشونو حساب میکنن
اونوقت اونایی ک غیبت ندارن اگه اعزامشون بیوفته ساله ۹۴باید ۲۴ماه خدمت کنن؟!!!

برا اینکه اونایی که غیبت خوردن تشویق بشن بیان!!!

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
خب عزیز راهی واسه من پیشنهاد نداری :-؟
چکار کنم به 24 ماه نخورم ؟؟؟

راهش اینه که بری همین فردا از تحصیل انصراف بدی دفترچه پست کنی!!! که البته منطقی نیست.

راهه دیگه ای وجود نداره!

Mirho3ein

Registered User
لایک‌ها
73
راهش اینه که بری همین فردا از تحصیل انصراف بدی دفترچه پست کنی!!! که البته منطقی نیست.

راهه دیگه ای وجود نداره!

یعنی نمیشه اسفند ماه دفترچه پر کنم و تا خرداد عقب بندازم اعزامم رو !!!مدرکم رو هم بزنم لیسانس ، معدل رو هم حالا یا آخرین معدلم رو بزنم یا چیزی که حدس میزنم میشم تا آخر تحصیلات !؟؟؟

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
یعنی نمیشه اسفند ماه دفترچه پر کنم و تا خرداد عقب بندازم اعزامم رو !!!مدرکم رو هم بزنم لیسانس ، معدل رو هم حالا یا آخرین معدلم رو بزنم یا چیزی که حدس میزنم میشم تا آخر تحصیلات !؟؟؟
برادر، شما اگه دَرسِتَم اسفند تموم میشد و دفترچه پست میکردید، اعزامتون میوفتاد ساله دیگه و بازم ۲۴ماه باید خدمت میکردید طبقِ قانونه جدید
بعد همچین چیزی هم که شما گفتین اصلا شدنی نیست

Mirho3ein

Registered User
لایک‌ها
73
برادر، شما اگه دَرسِتَم اسفند تموم میشد و دفترچه پست میکردید، اعزامتون میوفتاد ساله دیگه و بازم ۲۴ماه باید خدمت میکردید طبقِ قانونه جدید
بعد همچین چیزی هم که شما گفتین اصلا شدنی نیست
مگه اینطوری نیست که تاریخ فرستادن دفترچه رو در نظر میگیرن؟؟؟من همچین چیزی شنیده بودم!!!!

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
مگه اینطوری نیست که تاریخ فرستادن دفترچه رو در نظر میگیرن؟؟؟من همچین چیزی شنیده بودم!!!!
یه سریها میگن تاریخِ فرستادن دفترچه لحاظه، یه سریها میگن زمانِ اعزامت
خودمم موندم
ولی درهرصورت شما هیچ کاری برای اینکه دفترچتو قبل از ساله دیگه ارسال بکنی فک نمیکنم بتونی بکنی، باتوجه به اینکه به غیر از این ترم یک ترمه دیگه داری که تا خردادِ ساله دیگه طول میکشه

Mirho3ein

Registered User
لایک‌ها
73
غیر از این ترم یک ترمه دیگه داری که تا خردادِ ساله دیگه طول میکشه
امتحانات امسال اردیبهشت هستش ! بخاطر ماه رمضان حتی کنکور رو هم جا بجا کردن ....
ولی باز باید رفت **** وظیفه با مشاورای اونجا صحبت کرد !!!
شتریه که رو هر پسری میخوابه ، نوبت ما هم نزدیکه ....

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
امتحانات امسال اردیبهشت هستش ! بخاطر ماه رمضان حتی کنکور رو هم جا بجا کردن ....
ولی باز باید رفت **** وظیفه با مشاورای اونجا صحبت کرد !!!
شتریه که رو هر پسری میخوابه ، نوبت ما هم نزدیکه ....
اگه پرسیدی حتما اینجا هم اعلام کن
اردیبهشت و خرداد فرقی نداره، مهم اینه که شما تا حداقل خرداد درگیری تا مدرکتو بگیری و بعدش تازه میتونی برای ارسالِ دفترچه اقدام کنی

Sent from my HM NOTE 1W

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
یه سریها میگن تاریخِ فرستادن دفترچه لحاظه، یه سریها میگن زمانِ اعزامت
خودمم موندم
ولی درهرصورت شما هیچ کاری برای اینکه دفترچتو قبل از ساله دیگه ارسال بکنی فک نمیکنم بتونی بکنی، باتوجه به اینکه به غیر از این ترم یک ترمه دیگه داری که تا خردادِ ساله دیگه طول میکشه

آقا اصلا چیزه سختی نیست! تاریخ اعزامت هر موقع باشه با قانون همون موقع باهات برخورد میشه! 94 اعزام بشین میشه 24 ماه.

فقط یه تخفیفی به اونایی که غیبت دارن دادن به این صورت که اگه تا قبل از 22 بهمن دفترچه پست کنن، ساله دیگه هم اعزام بشن، 21 ماه خدمت هستند.

نه نمیشه! یکی از مدارکی که باید با دفترچه پست کنی نامه فارغ التحصیلی دانشگاه هست که به **** وظیفه میزنه که شما این نامه رو تا زمانی که کارای فارغ التحصیلی رو انجام ندی نمیدن.

شما هم که خرداد فارغ التحصیل میشی،اعزامت میوفته 1 شهریور 94.

Last edited:

Mirho3ein

Registered User
لایک‌ها
73
ولی خب من از یه نظامی درجه دار پرسیدمدو مورد رو گفتش : یکی اینکه گفت اول سال تو این مملکت هیچی سرجاش نیست همیشه هم بخوان خدمت رو اضافه کنن برج 8 به برج هشت هستش !یعنی اول سال نمیشه که اضافه کنن اینطوری اعلام میکنن اول سال که یه موج سرباز جمع کنن بعد تعلیق میشه همین 21 ماه شدن خدمت خودش چند وقت طول کشید ...
یه مورد دیگه هم اینکه گفتش اگه خدمت اضافه بشه کسری ها رو هم زیاد میکنن ، بسیج مثلا الان هر سال کرت فعال 30 رو میدن اون موقع میشه هر سال 45 روز ....

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
ولی خب من از یه نظامی درجه دار پرسیدمدو مورد رو گفتش : یکی اینکه گفت اول سال تو این مملکت هیچی سرجاش نیست همیشه هم بخوان خدمت رو اضافه کنن برج 8 به برج هشت هستش !یعنی اول سال نمیشه که اضافه کنن اینطوری اعلام میکنن اول سال که یه موج سرباز جمع کنن بعد تعلیق میشه همین 21 ماه شدن خدمت خودش چند وقت طول کشید ...
یه مورد دیگه هم اینکه گفتش اگه خدمت اضافه بشه کسری ها رو هم زیاد میکنن ، بسیج مثلا الان هر سال کرت فعال 30 رو میدن اون موقع میشه هر سال 45 روز ....

اتفاقا تو این مسائل همه چی سره جاشه!

قانون 21 ماه هم دقیقا از همون تاریخی که ابلاغ شد اجرا کردن حتی 1 روز هم به تاخیر نیوفتاد!

برج 8 به 8 رو هم اولین بار هست میشنوم! از هر تاریخی بخان قوانین رو می تونن اعمال کنن!

از فروردین 94 هم خدمت 24 ماه میشه و به امید مملکت و اینکه آشنامون اینو گفته نباشید.

Mirho3ein

Registered User
لایک‌ها
73
اتفاقا تو این مسائل همه چی سره جاشه!

قانون 21 ماه هم دقیقا از همون تاریخی که ابلاغ شد اجرا کردن حتی 1 روز هم به تاخیر نیوفتاد!

برج 8 به 8 رو هم اولین بار هست میشنوم! از هر تاریخی بخان قوانین رو می تونن اعمال کنن!

از فروردین 94 هم خدمت 24 ماه میشه و به امید مملکت و اینکه آشنامون اینو گفته نباشید.

با این وضعیت ما چه امید داشته باشیم چه نداشته باشیم بلاخره باید 24 ماه خدمت کنیم دیگه ، فقط باس دنبال این باشیم که حالا یه کسری ردیف کنیم یا جای خوب بیفتیم واسه خدمت که حداقل مربوط به درسمون باشه !!!

بالا