برگزیده های پرشین تولز

قرار دادن یک برنامه بر روی شبکه

smt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام .
من با دلفي يک برنامه بانک اطلاعاتي نوشته ام که در آن به يک بانک اطلاعاتي اکسس متصل شده ام . حال ميخواهم اين برنامه را روي يک شبکه LAN قرار دهم تا چند نفر از چند مکان مختلف بتوانند به اين برنامه وارد شوند و اطلاعات لازم را به بانک اکسس وارد کنند .لطفا اگر در اين زمينه اطلاعاتي داريد مرا راهنمايي کنيد .

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
1- كار نسبتا سختيه. واسه اينكار به جاي اكسس بهتر بود از SQL Server استفاده ميكردي.
2- الان هم فقط وقتي ConnectionString رو ميسازي آدرس ديتابيس روي شبكه رو بده (و اين به معني اينه كه ديتا بيس بايد رو شبكه Share باشه)
3- يه راه سوم هم هست اونم تعريف يه پروتكل ساده است روي شبكه (اگه ترافيك و حجم اطلاعاتي كه بايد رد و بدل شه زياد نباشه اگر هم زياد باشه هم ميشه اما ممكنه يه كم كند باشه) يعني از كنترل هاي ارتباط شبكه استفاده كني (معمولا Indy ) و بعد ديتا رو رد و بدل كني. يه مثال تو Sample هاي Indy هست تو فولدر دموي دلفي قسمت Indy رو ببين.

smt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی ممنونم از راهنماییت .
البته چون بانک اطلاعاتی برنامه ام خیلی بزرگ نیست میتوانم خیلی ساده با sql server بازنویسی کنم . اما اگر درست فهمیده باشم برای گذاشتن برنامه روی شبکه باید برنامه دلفی من علاوه بر کامپیوتر من (که نقش یک سرور کوچک را دارد ) روی تمام کامپیوتر هایی که میخواهند با بانک من ارتباط داشته باشند نصب شود و سپس خاصیت connectionstring مربوط به کنترلهای ado (در کامپیوتر های دیگر ) به آدرس محل ذخیره بانک روی کامپیوتر من آدرس دهی شوند . و برنامه ای که در کامپیوتر من هست همیشه باید share باشد . با این حساب باید خود نرم افزار دلفی را هم روی تمام کامپیوترها نصب کنم . آیا درست فهمیده ام ؟

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
تقزيبا بله (من دو راه ديگه هم نوشتم ) البته بايد بگم كه با اكسس هم ميشه (در مورد SQL Server شما بايست آدرس يا اسم كامپيوتري كه سرور روش نصبه بدي اما تو اكسس بايد مسير فابل ديتابيس رو بدي) اما من كه جرات نميكنم از اكسس رو شبكه استفاده كنم (حالا هر كي دلش ميخواد بگه من ترسو هستم!!!!)
اما در مورد قسمت آخر حرفتون : نه نيازي به نصب دلفي رو همه كلاينت ها نيست. يه Microsoft Data Access component رو بايد رو هر سيستم نصب كني (اين فايل با يه اسمي شبيه MDAC_TYP يا يه چيزي شبيه اين رو سي دي دلفي هست ميشه آخرين نسخه اونو از سايت ماكروسافت گرفت مجاني هست .

smt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خيلي ممنون از راهنماييهايت . متاسفانه در زمينه كار روي شبكه بسيار كم تجربه هستم . من تصميم گرفتم به جاي اكسس از اس كيو ال استفاده كنم . فقط به عنوان آخرين سوال اينكه با نصب اس كيو ال روي كامپيوتر خودم و كلاينتها و آدرسدهي كلاينتها به نام كامپيوتر من (كه در ليست سرورها مي آيد ) كار تمام مي شود و ديگر نيازي به تنظيمات ديگر نيست ؟
باز هم از راهنماييهايت تشكر مي كنم .

بالا