برگزیده های پرشین تولز

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
سلام
من میخوام از آمریکا یه بسته قرص سفارش بدم که در حدود 10 تا قوطی میشه، کسی میدونه تو گمرک یا پست قرص رو میزارن رد بشه یا نه؟ اگر میزارن میارن در خونه تحویل میدن یا باید برم گمرک؟ اگر با این شرکتای پستی باشه مثل DHL یا چیزای دیگه با پست معمولی فرق میکنه (یعنی کارای گمرکیش رو خود شرکت میکنه اگرم بخواد یا من باید برم؟

Moein

Registered User
لایک‌ها
64
سلام
من میخوام از آمریکا یه بسته قرص سفارش بدم که در حدود 10 تا قوطی میشه، کسی میدونه تو گمرک یا پست قرص رو میزارن رد بشه یا نه؟ اگر میزارن میارن در خونه تحویل میدن یا باید برم گمرک؟ اگر با این شرکتای پستی باشه مثل DHL یا چیزای دیگه با پست معمولی فرق میکنه (یعنی کارای گمرکیش رو خود شرکت میکنه اگرم بخواد یا من باید برم؟
نمیزارن رد بشه، دارو حساب میشه و مجوز از وزارت بهداشت میخواد حتی یک دونه!

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
سلام
آوردن ماشین چجوریه؟
مثلا اگر من بخوام برم کیش ( حالا نمیدونم اونجا موجوده یا نه ) یا دبی و یه دونه پژو 207 از اونایی که دو در هست و سقفش باز میشه ( CC ) بخرم و بیارم چیکار باید بکنم؟
چند درصد گمرکی میگیرن؟ چه هزینه های دیگه ای داره؟ برای پلاک کردنش تو ایران به مشکل برخواهم خورد؟

m.r.xboxlive

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
آوردن ماشین چجوریه؟
مثلا اگر من بخوام برم کیش ( حالا نمیدونم اونجا موجوده یا نه ) یا دبی و یه دونه پژو 207 از اونایی که دو در هست و سقفش باز میشه ( CC ) بخرم و بیارم چیکار باید بکنم؟
چند درصد گمرکی میگیرن؟ چه هزینه های دیگه ای داره؟ برای پلاک کردنش تو ایران به مشکل برخواهم خورد؟

چون 207i در ایران داره تولید میشه نمیگذارن هیچ ماشینی با اسم پژو۲۰۷ وارد کشور بشه و پلاک بشه...

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
یک سوال! ارسال بسته با اتوبوس همون تی پاکسه؟ چه جوریه؟ دفاترش کجاهاست؟ هزینش چقدر در میاد؟ مثلا برای دی وی دی 70-80 تا از پست به صرفه تر هست یا نه؟

همین :D

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
یک سوال! ارسال بسته با اتوبوس همون تی پاکسه؟ چه جوریه؟ دفاترش کجاهاست؟ هزینش چقدر در میاد؟ مثلا برای دی وی دی 70-80 تا از پست به صرفه تر هست یا نه؟

همین :D

تیپاکس فرق داره با اتوبوس
تقریبا 7 تومن درمیاد و یکسری شهرها رو ساپورت میکنه ولی میاد دم خونه ازت میگیره
پست از همه به صرفه تر هست ولی ممکنه در موقع بسته بندی چون تعداد زیاده بهت گیر بده

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
تیپاکس فرق داره با اتوبوس
تقریبا 7 تومن درمیاد و یکسری شهرها رو ساپورت میکنه ولی میاد دم خونه ازت میگیره
پست از همه به صرفه تر هست ولی ممکنه در موقع بسته بندی چون تعداد زیاده بهت گیر بده

ممنون از جواب! اتوبوس چقدر درمیاد؟ چه جوری اصلا می شه فرستاد؟

پ.ن: پست که آره. معمولا اون تعداد رو 2 تا بسته می کنم می فرستم.:D:D

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
در مورد لوازم پت شاپ تعرفه گمرک چقدر هست؟
برای مواد غذایی مجوزی چیزی میخاد؟
کسی از خارج خرید کرده باشه و بفرسته ایران ، روال ترخیصش چجوریه؟

pedramgolchin

Registered User
لایک‌ها
55
دوستان من با یک شرکت چینی که کارش تولید ال سی دی و قاب و آی سی های موبایل هستش مذاکره کردم و اونا الان بمن پیش فاکتور خرید رو دادن و سه راه واسه پرداخت دارن:
western union
T/T
cash
کدوم راه برای منی که ایران هستم راحتتره؟؟
کل فاکتور حدود 20000دلار میشه
مدیر فروش اونا بمن دوراه پیشنهاد داده:
1.خودم برم اونجا خرید کنم و بیارم
2.برای بار اول و اعتماد سازی ،یه مقدار کم در حدود 500 تا 1000 دلار ازشون خرید کنم و اونا با DHL واسم بفرستن که میگن چیزی حدود 40دلار خرج برمیداره واسم ارسالش،بعد از اینکه جنسشون و کیفیتش رو دیدم واسه خرید عمده اقدام کنم

حالا سوال اینه که کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟نیاز هست که خودم برم چین؟شرکتشون در SHZEZHEN هستش
اگه خودم برم چین و مثلا 20000دلار خرید کنم چطور میتونم اونا رو به ایران بیارم؟؟؟با همون هواپیما که باهاش میام یا باید اونجا بدم جایی واسم بیاره؟؟؟

mamal_h

Registered User
لایک‌ها
6
دوستان من با یک شرکت چینی که کارش تولید ال سی دی و قاب و آی سی های موبایل هستش مذاکره کردم و اونا الان بمن پیش فاکتور خرید رو دادن و سه راه واسه پرداخت دارن:
western union
T/T
cash
کدوم راه برای منی که ایران هستم راحتتره؟؟
کل فاکتور حدود 20000دلار میشه
مدیر فروش اونا بمن دوراه پیشنهاد داده:
1.خودم برم اونجا خرید کنم و بیارم
2.برای بار اول و اعتماد سازی ،یه مقدار کم در حدود 500 تا 1000 دلار ازشون خرید کنم و اونا با DHL واسم بفرستن که میگن چیزی حدود 40دلار خرج برمیداره واسم ارسالش،بعد از اینکه جنسشون و کیفیتش رو دیدم واسه خرید عمده اقدام کنم

حالا سوال اینه که کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟نیاز هست که خودم برم چین؟شرکتشون در SHZEZHEN هستش
اگه خودم برم چین و مثلا 20000دلار خرید کنم چطور میتونم اونا رو به ایران بیارم؟؟؟با همون هواپیما که باهاش میام یا باید اونجا بدم جایی واسم بیاره؟؟؟

یه چیز بهت می گم و خلاصت کنم!
به شدت دنبال خرید از شرکت های چینی هستم اما همشون کلاه بردارن!
برای اثبات حرفم با نمایندگی اصلی dhl در ایران حرف زدم گفت تا چیزی به اسم خرید اینترنتی برای پست نشده و اینکه این سایت ها اسم dhl رو میارن برای جلب اعتماد شماست که پول رو بریزین!
خیلی باهالی که می خوای 1000 دلار رو همینجوری بدی دستشون!
اگر 1000 دلارت رفت می خوای بری خره کیرو بچسبی؟
من می خوام یه موبایل 100 دلاری بخرم از چین دارم کل اینترنت رو واسه تحقیق می ذارم زیر پا!
وسترن آنیین یک حواله بانکی بی نام و نشان هست برای کلاه برداری چون دیگه نمی تونی پیگیری کنی که پولت به کجا میره و نمی تونی اگر بهت جنس رو ندادن پیگیری کنی چون اصلا پیگیری نداره!
اما پی پال رو می تونی تا حدی پیگیری کنی!کلا گول صادر کردن فاکتور و این حرف ها رو نخور که همش دروغ!
از دو سایت چینی زیر بخر که مطمئن هستن و پی پال هم دارن و عمده هم می فروشن و سایت واسطه بین خریدار و فروشنده هستن:
www.dhgate.com
www.alibaba.com
البته یادت باشه که اگر با پی پال خرید کردی و مقصد رو زدی ایران قید پولت رو بزن چون هم حساب خریدار رو می بنده پی پال هم فروشنده می تونه خیلی راحت واست جنس رو نفرسته چون ایران تحریمه!
پس بهترین و مطمئن ترین راه این هست که از 2 سایت بالا که گفتم خرید کنی و با پی پال خرید کنی و به ایران هم نفرستی اول بفرستی دبی بعد واست بفرستن ایران!
شرکت ایران دلیور داره این کار رو انجام میده که خودم هم می خوام باهاشون شروع به کار بکنم!
این ها تجربه 2 3 هفته تحقیق من برای خرید از چین بود!

mamal_h

Registered User
لایک‌ها
6
چون 207i در ایران داره تولید میشه نمیگذارن هیچ ماشینی با اسم پژو۲۰۷ وارد کشور بشه و پلاک بشه...

چرا دوست عزیز من خودم 207 اصلی رو توی اهواز دیدم با پلاک ایران!
اون 207i که ایران میزنه 206 فیس لیفت شده فرانسه هست!

Moein

Registered User
لایک‌ها
64
یه چیز بهت می گم و خلاصت کنم!
به شدت دنبال خرید از شرکت های چینی هستم اما همشون کلاه بردارن!
برای اثبات حرفم با نمایندگی اصلی dhl در ایران حرف زدم گفت تا چیزی به اسم خرید اینترنتی برای پست نشده و اینکه این سایت ها اسم dhl رو میارن برای جلب اعتماد شماست که پول رو بریزین!
خیلی باهالی که می خوای 1000 دلار رو همینجوری بدی دستشون!
اگر 1000 دلارت رفت می خوای بری خره کیرو بچسبی؟
من می خوام یه موبایل 100 دلاری بخرم از چین دارم کل اینترنت رو واسه تحقیق می ذارم زیر پا!
وسترن آنیین یک حواله بانکی بی نام و نشان هست برای کلاه برداری چون دیگه نمی تونی پیگیری کنی که پولت به کجا میره و نمی تونی اگر بهت جنس رو ندادن پیگیری کنی چون اصلا پیگیری نداره!
اما پی پال رو می تونی تا حدی پیگیری کنی!کلا گول صادر کردن فاکتور و این حرف ها رو نخور که همش دروغ!
از دو سایت چینی زیر بخر که مطمئن هستن و پی پال هم دارن و عمده هم می فروشن و سایت واسطه بین خریدار و فروشنده هستن:
www.dhgate.com
www.alibaba.com
البته یادت باشه که اگر با پی پال خرید کردی و مقصد رو زدی ایران قید پولت رو بزن چون هم حساب خریدار رو می بنده پی پال هم فروشنده می تونه خیلی راحت واست جنس رو نفرسته چون ایران تحریمه!
پس بهترین و مطمئن ترین راه این هست که از 2 سایت بالا که گفتم خرید کنی و با پی پال خرید کنی و به ایران هم نفرستی اول بفرستی دبی بعد واست بفرستن ایران!
شرکت ایران دلیور داره این کار رو انجام میده که خودم هم می خوام باهاشون شروع به کار بکنم!
این ها تجربه 2 3 هفته تحقیق من برای خرید از چین بود!

دو تا سایتی که معرفی کردین نه واسطه هستند و نه فروشنده! بطور ساده لیستی از فروشنده‌ها ارائه می‌دهند که بینشون کلاهبردار هست و غیر کلاهبردار هم هست!
خیلیهاشونم اصلاً پی پال قبول نمی‌کنند
در مورد وسترن یونیون هم درسته، اکثر کلاهبردارها ترجیح میدن ازین روش استفاده کنند ولی هرکس استفاده می‌کنه الزاماً کلاهبردار نیست

tanhai

Registered User
لایک‌ها
16
http://www.karapost.com/
================
شرکت کاراپست در سال 2004 میلادی تاسیس گردید و شهرت خود را مدیون کیفیت مطلوب خدمات و قیمتهای مناسب خود میداند.
کاراپست اولین شرکت حمل سریع هوایی ایرانی بوده که با ارائه سریعترین و مطمئن ترین خدمات حمل و نقل داخلی و بین المللی و رعایت استانداردهای لازم در اکسپرس در تمامی کشورها فعالیت دارد.
==============
جالبی کارشون این که :
1)کالا و مرسولات شما رو با یک تلفن از درب محل خونتون تحویل میگیرن و همونجا همه کاراش انجام میدن (پر کردن فرمها انجام میدن)
2)می تونید از شون بخوایید فلان کالا رو از یک مکان مشخص(تقربیا هر جای دنیا) برا تون تحویل بگیرند و درب منزلتون بهتون تحویل بدن
3)پیگیری و رهگیری لحظه به لحظه مرسوله ارسالی یا دریافتی می باشد(از طریق سایت)
البته خب هزینه اش رو هم باید پرداخت کنید

Last edited:

Farzad Z

Registered User
لایک‌ها
57
من میخوام یه برگه چک بفرستم برای یه شهر دیگه بهترین راه چیه ؟ چه جوری بفرستم که مطمئن باشه و سو استفاده نشه ؟

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
توي اداره پست مي توني پاكت يا بسته را پلمپ كني
اونجا مهر و موم براي پلمپ كردن دارن

ShahramB

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
590
خوشــــــا شیــــــــــــــــــــــــــــــــراز
من میخوام یه برگه چک بفرستم برای یه شهر دیگه بهترین راه چیه ؟ چه جوری بفرستم که مطمئن باشه و سو استفاده نشه ؟
پاکت مخصوص ارسال چک دارن
حتی مبلغشو می نویسی و بیمش هم می کنن
یعنی خودت باید بگی توش چکه ;)

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
برای ارسال مدارک به کانادا چه پستی خوبه؟من چون باید مرتب بفرستم با dhl خیلی گرون در میاد چون مثلا هر دفعه فقط یه برگ مدرکه 64 هزار تومن میشه!

xX_boy

Registered User
لایک‌ها
70
یکی از دوستام می گفت که می تونی بری عراق و از اونجا هر ماشینی که خواستی بیاری و پلاکشم نکنی و پلاک موقت نصب کنی و هر 6ماه یا سال(خوب یادم نیست)به گمرک میری و یه چیزی رو امضا میکنی وبازم میتونی از ماشین تو داخل کشور استفاده کنی و بهتم گیرم نمیدن!
قضیه این مورد رو می تونی یکم توضیح بدی؟

xms

Registered User
لایک‌ها
387
معاون فنی شرکت پست خبر داد:
showimage.aspx

کنترل وضعیت مرسولات پستی با استفاده از پیام کوتاه تلفن همراه
معاون فنی شرکت‌ پست از امکان پیگیری افراد برای آگاهی از چگونگی توزیع مرسولات ثبتی خود از طریق پیام کوتاه تلفن همراه خبر داد و گفت: براساس این طرح افراد برای آگاهی از چگونگی توزیع تمامی مرسولات ثبتی خود می توانند از طریق پیام کوتاه موبایل اقدام کنند.
مجتبی نصیری در گفتگو با خبرنگارسیتنا با بیان اینکه هم اکنون سرویس پیگیری مرسولات برای پست ویژه طراحی شده است اظهار داشت: این سرویس تقریبا در تمامی استانهای کشور فعال است.
وی با بیان اینکه سیستم رهگیری مرسولات پستی از طریق پیام کوتاه با ارسال بارکد مرسوله که در هنگام ارسال از طریق دفتر پستی به شخص داده می‌شود قابل استفاده خواهد بود، ادامه داد: مردم می‌توانند مرسولات پیشتاز خود را از طریق پیامک پیگیری کنند؛ در این روش متقاضی با تایپ حرف لاتین R و تایپ شماره بارکد خود که 10 رقمی یا 20 رقمی است و ارسال آن به شماره 2000441 می‌تواند از آخرین وضعیت مرسوله خود آگاهی یابد.
نصیری با تاکید بر اینکه این سرویس ‌به صورت آزمایشی از 22 بهمن‌ ماه سال گذشته آغازبکار کرده و در حال حاضر تقریبا در همه استانها راه‌اندازی شده است، گفت: تا پیش از این ارسال‌ کنندگان مرسولات پیشتاز فقط قادر به رهگیری مرسوله با کد رهگیری از طریق پورتال شرکت پست بودند اما از این پس ارسال‌کنندگان این نوع مرسولات می‌توانند بعد از ارسال مرسوله امضای شخص گیرنده مرسوله را مشاهده کنند. البته زمانی که توزیع ‌کنندگان به دستگاههای PDA تجهیز شوند امکان مشاهده آنلاین امضای گیرنده هم میسر خواهد شد.

بالا