برگزیده های پرشین تولز

مشاوره بدنسازی

مکمل خوبه؟

• اره

Votes: 66 71.7%
  • نه

Votes: 26 28.3%

• Total voters
    92

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
افزایش وزن

با ورزش کردن وزن خود را افزایش دهید

شاید شما هم جزو آن دسته از کسانی باشید که دوست دارید به جای اندامی باریک و لاغر، بدنی پُر و حجیم داشته باشید.اما اگر به اندازه چند نفر هم غذا بخورید باز هم در افزایش وزن دچار مشکل هستید!در ابتدا باید بدانید چرا وزنتان افزایش پیدا نمی کند؟ آیا تیروئید شما پر کار است؟ آیا به همان اندازه که غذا می خورید،فعالیت دارید یا انرژی بیشتری مصرف می کنید؟ یا شاید هم کمبود خواب و یا استرس و اضطراب دارید!

معمولا" اولین راه حلی که به ذهن ما می رسد، خوردن و خوردن است! اما باز هم نتیجه این است: نمی توانید وزن خود را افزایش دهید. ما راه حل بهتری برای شما داریم.رمز افزایش وزن شما در ورزش نهفته است.تعجب نکنید! ورزش کلید افزایش وزن است. ورزش کردن، قطعا" می توانند به شما در بدست آوردن وزن همراه با افزایش حجم عضلانی کمک کند.چون ورزش هم اشتهای شما را باز می کند و هم اینکه باعث می شود حجم عضلات شما زیاد شود در نتیجه هم وزنتان افزایش پیدا می کند و هم اینکه بدن عضلانی و متناسبی هم خواهید داشت.پس با ما باشید تا شما را راهنمایی کنیم.
تمرینات وزنه
در برنامه ریزی برای افزایش وزن باید دنباله رو و متمرکز روی تمرینات وزنه و وزنه زدن باشید.در این تمرینات باید گروهی از عضلات بزرگ بدن را هدف قرار دهید و خبر خوب این است که این نوع بدنسازی به هیچ نوع دستگاه و ورزشگاه فانتزی نیاز ندارد.وزنه ها با ایجاد فشار روی عضلات باعث تحریک حداکثر میزان تعداد فیبرهای عضلانی می شود که این امر منجر به گسترش و بزرگ شدن اندازه ی آن ها می شود.
بهترین تمرینات وزنه برای ایجاد توده ی عضلانی تمرین های مقاومتی مانند اسکوات و پوش آپ هستند.هدف از انجام آن کمک به رشد عضلات بدن در جهت افزایش توده عضلانی بدن است.البته شما می توانید با وزن بدنتان هم تمرینات بدنسازی انجام دهید.این مطلب را بخوانید: بدون نیاز به وزنه عضله بسازید.
ورزش های بی هوازی در مقابل ورزش هوازی ( ایروبیک )
اصطلاح "بی هوازی" به معنای "بدون اکسیژن"است. تمرینات بی هوازی با استفاده از عضلات و با شدت زیاد در مدت زمان کوتاه انجام می شود.وزنه زدن یک ورزش بی هوازی است و به همین دلیل است که برای افزایش وزن عضلات مؤثر است. در صورتی که برای **** های کاهش وزن، بیشتر از تمرینات هوازی مانند دویدن، دوچرخه سواری، پیاده روی و دیگر ورزش هایی که در سوزاندن کالری مؤثر هستند توصیه می شود.
**** غذایی در کنار ورزش
اولین توصیه ما به شما ورزش بود.اما ورزش هم نیازمند یک یار کمکی است.عضلات بدن جهت رشد و بزرگتر شدن هم به دریافت کالری و هم انجام ورزش نیاز دارند.برای درک بهتر، این معادله ساده را بررسی کنید:ما با خورردن غذا کالری دریافت می کنیم.این کالری صرف انرژی برای فعالیت های روزانه ما می شود.اگر کالری که ما از غذا خوردن دریافت می کنیم، از کالری که برای فعالیت هایمان مصرف می کنیم کمتر باشد، نتیجه آن کاهش وزن است.پس باید میزان کالری که شما دریافت می کنید بیشتر از آنی باشد که برای فعالیت هایتان مصرف می کنید.
این هدف را می توان با **** غذایی مناسب جهت افزایش وزن و ورزش های مخصوص برای رشد و افزایش عضلات بدست آورد. اگر **** غذایی برنامه ریزی نشده باشد، ورزش به تنهایی به جای ساختن عضلات و افزایش وزن، فقط باعث سوزاندن کالری بدن می شود.با کمک یک متخصص تغذیه، می توانید میزان کالری مورد نیاز برای افزایش وزن را بدست آورید. وقتی این مقدار را به دست آوردید باید کالری مصرفی روزانه خود را به دقت پیگیری کنید.با مطالعه این مطلب می توانید میزان کالری را بدست آورید: محاسبه کالری مورد نیاز.
توصیه ما به شما
ما به شما توصیه می کنیم غیر از ۳ وعده غذایی اصلی، سه میان وعده هم داشته باشید.میان وعده حد فاصل صبحانه تا ناهار، ناهار تا شام و بعد از شام( حداکثر ۲ ساعت قبل از خواب یک وعده غذایی سبک).در این میان وعده ها برای افزایش وزن باید کربوهیدرات و برای رشد عضله پروتئین مصرف کنید.برای کربوهیدرات می توانید بدون نیاز به هزینه زیاد از این مواد غذایی استفاده کنید: ماکارونی، برنج و سیب زمینی و برای پروتئین هم از لبنیات، تخم مرغ، ماهی، گوشت قرمز و مرغ.به شما توصیه می کنیم حتما" ماهی تن، سینه مرغ و تخم مرغ را به **** خود بیافزاید.این روز ها آب پنیر نیز به عنوان یک منبع غنی از پروتئین شناخته شده است.می توانید مکمل های پروتئین و یا پودر آب پنیر را نیز مصرف کنید.
در انجام ورزش زیاده روی نکنید!
این درست است که ما ورزش را به شما پیشنهاد کردیم اما فراموش نکنید ورزش بیش از حد می تواند خطرات فیزیکی متعددی داشته باشد. شایع ترین و بیشترین عارضه، کم آبی بدن است.به غیر از این، برخی دیگر از عوارض فیزیکی مانند آسیب های عضلانی و اسکلتی، ورم مفاصل و یا صدمه به رباط ها باشد.
به یاد داشته باشید
۱- این تمرینات بایستی تحت نظارت یک مربی مجرب انجام شود.
۲- برای نتایج بهتر و مؤثرتر، تمرینات خود را در فضایی باز انجام دهید.
۳- اگر BMR یا همان میزان متابولیسم بدن شما بالا است، ورزش شدید و کوتاه بهتر از ورزش به مدت طولانی با شدت کم است.
۴- منسجم و پیوسته ورزش کنید. گاهی اوقات برای رسیدن به وزن ایده ال مدت بسیار طولانی وقت لازم است.افراد بی حوصله معمولا" خیلی زود از برنامه خود خسته می شوند.اما با صبر و استمرار در برنامه حتما" نتیجه خواهید گرفت.موفق باشید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

Cya

Registered User
لایک‌ها
1,927
سلام دوستان یه سوال خیلی مهم
ببخشید بدنسازی در سن 13 سالگی ضرر نداره؟
من شنیدم میگن باعث کوتاهی قد میشه اره؟
نکته:من میخوام هر هفته یه بار یا دو بار برم هر بارم 30 دقیقه الی 60 دقیقه
رشته اصلیمم والیباله
چه حرکاتی باعث کوتاهی قد میشه؟
من خودم 5-6 ساله والیبال کار میکنم
فعلا بدنسازی کار نکن سنت خیلی کمه ، حرکاتی مثله اسکات تا حدودی تاثیر منفی داره بر روی قدت داره و نباید اصلا سنگین بری
ولی کلا شما سنت واسه بدنسازی خیلی کمه به نظرم ، والیبال رو مرتب برو و حرکات کششی هر روز انجام بده ، قدت بلند که شد ، اونوقت در سن 17-18 سالگی کم کم بدنسازی والیبال رو هم شروع میکنی زیر نظر مربی ، چون برنامه مخصوص خودش رو داره و نباید هر برنامه تمرینی و هر حرکتی رو بری
به جای اون دو جلسه بدنسازی اگه شنا بلدی برو شنا ، 1 ساعت تمرین کن ، 40 دقیقه تمرین عادی و 20 دقیقه آخر سرعتی با 100٪ توان کار کن ( هر 4 شنا رو باید بری نه فقط کرال سینه مثلا ) ، شنای سرعتی تاثیر خیلی خوبی در عضله سازی داره ...

omid2048

Registered User
لایک‌ها
82
سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز
من يه برنامه براي سطح مبتدي و البته يه برنامه غذايي مناسب ميخواستم
برنامه فعلي من اين هست
پرس سينه دستگاه ٤ تا ١٢
بالا سينه دستگاه ٣تا ١٠
باترديس ٣تا ١٢
سرشانه پلوس دمبل ٤تا٨
سرشانه طرفين دستگاه ٣تا٨
پشت بازو سيم كش ٤تا١٠
پشت بازو دمبل ٣تا٨
و اينكه چطوري تمرين رو انجام بدم
مثلا من پرس سينه ك ميرم اول از وزن بالاتر شروع كنم رو به كمتر؟ چون هرچه ميگذره خسته تر ميشم و سختر ميشه به حدي كه حتي پرس رو خالي هم نميتونم راحتت بزنم!!!
ةسن ٢٠ سال و لاغر اندام

Mr-Man

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان!
من 19 سالمه و 180 قد دارم با 53 کیلو وزن.همونطور که میبینید خیلی لاغرم.به نظر شما من چی کار کنم که وزنم افزایش پیدا کنه و عضله بسازم؟

MERMOH

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
33
داشتن یک **** غذایی پرکالری سرشار از کربوهیدارت و پروتئین به شما کمک میکنه .
در کنارش هم میتونید از مکمل های افزایش وزن استفاده کنید .

sina9218

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با سلام.من خیلی وقته که دارم میشنوم که میگن دستگاهی هست که به مدت 6 ماه کل بدنت رو اون جوری که میخوای درست می کنه.آیا همچین برنامه ای هس؟

RoLLeR

Registered User
لایک‌ها
414
سلام خدمت همه دوستان عزیز
من دارم 3 ماه بدنسازی میرم با قد 188 و وزن 66 و دور بازو 30
خیلی دوست دارم دوره بردارم که هم وزن اضافه کنم و هم حجم بگیرم
خیلی خیلی موندم که اصلا دوره بردارم یا نه و اگر هم بر میدا رم چی بردارم(نمی تونم خیلی هزینه کنم)
من از وقتی که بدنسازی می رم وعده غذاییم تقریبا 4برابر شده بازم وزن قابل توجهی اضافه نکردم
لطفا راهنماییم کنین ممنون می شم

javadyazdani

Registered User
لایک‌ها
10,633
@zgg123 - @U3F - @galaxyboy - @SHADOW1991

واسه کسی که باشگاه نمیره ، بهترین راه برای کم کردن 10 - 15 کیلو چیه ؟
هر چه زمان کوتاه تر باشه بهتره
محل تجمع چربی هم شکم و پهلو و یخورده هم کیون
4628.gif

قد : 180
وزن : 85

همین الانش هم زیاد تو ذوق نمیزنه ها ! چون استخون بندی بدنم کمی درشته
ولی دوست ندارم چربی داشته باشم

ممنون
rose3.gif

U3F

Registered User
لایک‌ها
221

4628.gif

سلام.
استفاده از مکمل، تمرین های هوازی برنامه غذایی درست و حسابی
3تاشم میتونی رو خودم حساب پس انداز باز کنی :D ولی میتونی تا رسیدن به هدفت بری باشگاه بعد فقط تغذیه درست و پیاده روی

بچه ها لینک سوم امضام رو در یابید به یاری سبزتان نیازمندیم :D

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,721

4628.gif

ممنون
rose3.gif
جدی 180 ی ؟ بهت میخوره یک و نیم باشی :D
**** خرکی نگیر که ضعیف شی :general406:

http://varzesh98.ir/1392/05/برنامه-تمرینی-نیم-ساعته-با-دوچرخه-ثابت.html

galaxyboy

Registered User
لایک‌ها
36

4628.gif

ممنون
rose3.gif
3 روز در هفته بدو حداقل 45 دقیقه
طوری بدو که ضربان قلب شما توی این 45 دقیقه بالای 120 باشه
چربی سوز م میتونین مصرف کنین
ولی برای شروع میتونین از کپسول های کافیین استفاده کنین که خطر هم نداره یا از چربی سوزهای معتبر استفاده کنین
غذا هم خیلی مهمه
رزیم سنگین هم میتونم به شما بدم ولی فعلا زوده

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212

4628.gif

ممنون
rose3.gif
یک غذا الکی و اضافی نخور ! تا جایی که میتونی کمش کن ! نه اینکه از وعده های اصلی ت بزنی
راه برو بسیار - کلا هوازی کار کن و به قول خارجی ها Cardio ( یعنی یکاری کنی قلبت به تپش دربیاد و کالری بسوزونی و عرق کنی )
Qـنت خود به خود کوچیک میشه با کم کردن وزن
واسه شکم و پهلو میبایست هم ورزش شکم کنی هم پهلو :D منظورم مسگری هست !

و من ا... توفیق

RoLLeR

Registered User
لایک‌ها
414

4628.gif

ممنون
rose3.gif
کاش من وزن شما رو داشتم و همه رو عضله می کردم
من 188 قدمه 66 وزنم خیلی لاغرم به نظر خودم

javadyazdani

Registered User
لایک‌ها
10,633
ممنون دوستان
s187.gif

با 45 دقیقه دویدن چقدر طول میکشه تا به چیزی که میخوام برسم ؟

این چربی سوز ها ضرر ندارن ؟
127fs4573872.gif

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212
ممنون دوستان
s187.gif

127fs4573872.gif

یه برنامه بود دیدم
نشوته بود با حدود 20 مین تمرین توی صبح توی یک ماه میتونید چربی هاتون رو آب کنید
برنامه ش رو پیدا کنم میذارم اینجا

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212
پیداش کردم !
البته یه نکته بگم ! به نظر میاد خیلی سبک و گوگولی مگولیه ! ولی خیلی نفس میخواد :D

چربی سوزی به سرعت برق و باد!(همراه با برنامه تمرینی برای چربی سوزی)
با ۲۰ دقیقه تمرین در روز و ۵ روز در هفته ۱۵% چربی بدنتان را به راحتی بسوزانید. شاید زمان کمی به نظر برسد ولی ۱۵-۲۰ دقیقه تمرین پرفشار مقاومتی می تواند به شما کمک کند تا شکم خود را ظرف ۴۵ روز کنده کاری شده کنید.
تحقیقاتی در دانشگاه ایلینویز انجام شده که نشان میدهد درست اول تمرین جابجایی بر روی هورمونی که مسئول کنترل متابولیسم بدن شماست، اتفاق می افتد و انجام بیشتر از سه ست به شما کمکی نخواهد کرد. اریک کرک بکی از مربیان با سابقه در رشته بدنسازی است که تمرینات ۲۰ دقیقه ای در روز و ۵ روز در هفته را برای چربی سوزی پیشنهاد کرده است. برنامه ای که تمرینات آن با وزن بدن انجام شده و بصورت چرخشی صورت می گیرد.
مهم ترین نکته در این تمرینات، افزایش ضربات قلب شماست که یکی از مهم ترین فاکتور ها برا یچربی سوزی می باشد. این برامه تمرینی راه به راحتی در خانه هم میتوانید انجام دهید و نیازی به رفتن به باشگاه ندارید.
تمرینات مرحله یک و دو را بصورت متناوب در هفته انجام دهید.
مرحله اول: گرم کردن را با دو،سه دقیقه دویدن انجام دهید، هر تمرین را برای ۴۵ ثانیه انجام دهید، ۱۵ ثانیه استراحت کنید سپس حرکت بعد را انجام دهید. بعد ازاتمام یک دور یک دقیقه استراحت کنید سپس همین تمرینات را برای دو بار دیگر انجام دهید.
- اسکوات
عضله هدف : سرینی،چهار سر ران،ساق پا و شکم
پاها را به اندازه عرض سرشانه از هم باز کنید. زانوها را خم کنید، هنگامی که رانها با زمین موازی شد کمی مکث کنید و دوباره کمی پایین تر بروید. این کار فیبرهای عضلانی بیشتری را درگیر می کند و شما کالری بیشتری می سوزانید، به نقطه شروع برگردید.
- لانچ
عضله هدف : سرینی،چهار سر ران، ساق پا و شکم
بایستید و با پای راست یک قدم بزرگ به جلو بردارید، زانوها را خم کنید تا جایی که هر دو پا با زمین موازی شوند، بالا بروید و به شروع حرکت برگردید. حرکت را با پای مخالف انجام دهید.
- حرکت کوهنوردی
عضله هدف : شکم،سرینی،چهار سر ران و همسترینگ
به حالت چهار دست و پا قرار بگیرید. پای چپ را صاف کنید و روی زمین بگذارید، پای راست را خم کنید و به سمت سینه بیاورید، پنجه پا باید روی زمین باشد. حال بصورت متوالی پاهایتان را عوض کنید.
- پای پروانه
عضله هدف: عضلات مرکزی،چهارسر ران و سرینی و همسترینگ
به پشت روی زمین دراز بکشید و هر دو دست را زیر نشیمنگاه خود بگذارید. یکی از پاها را ۱۵ سانتیمتر و پای چپ را تا ۴۵ درجه از روی زمین بلند کنید و پای راست را بالا نگه دارید، حال به صورت متفاوت پاها را بالا و پایین بیاورید. این حرکت عضلات متفاوتی در ناحیه مرکزی را به کادر می گیرد. حفظ تعادل در این حرکت مهم است به همین دلیل کالری سوزی بیشتری اتفاق می افتد.
- کرانچ پا دوچرخه
عضله هدف: عضلات مرکزی شکم
دراز بکشید بطوری که هر دو پا از مین فاصله داشته باشد. زانوی پای راست را خم و به سمت شکم بیاورید و همزمان آرنج دست چپ را به آن نزدیک کنید. سپس حرکت ر با دست راست و پای چپ انجام دهید. حرکت را بصورت متوالی با دست و پای مخالف اجرا کنید، تمرینات مرحله اول به پایان رسید.

مرحله دوم: گرم کردن را با دو،سه دقیقه دویدن انجام دهید، هر تمرین را برای ۴۵ ثانیه انجام دهید، ۱۵ ثانیه استراحت کنید سپس حرکت بعد را انجام دهید. بعد از اتمام یک دور یک دقیقه استراحت کنید سپس همین تمرینات را برای دو بار دیگر انجام دهید.
- بارفیکس مچ برعکس
عضله هدف: پشتی بزرگ،دوسر بازویی و ساعد و شکم
میله بارفیکس طوری بگیرید که فاصله دست ها از هم به اندازه عرض شانه باشد و چرخش خارجی داشته باشند، سپس بدن را به سمت بالا بکشید.
- شنا
عضله هدف: شانه، سینه،سه سر باوزیی و شکم
دستها را به اندازه عرض شانه باز کنید، بازو ها را صاف نگه دارید ولی قفل نکنید، آرنج ها را خم کنید و به پایین بیاورید، بدن باید کاملا در یک راستا باشد. این یکی از حرکات تاثیر گذار روی عضلات سینه ای به حساب می آید.
- دیپ با صندلی
عضله هدف: سه سر بازویی و شکم
یک صندلی را پشت و یک صندلی در جلو قرار دهید. دستهایتان را روی صندلی عقب بگذاری و پاهایتان را روی صندلی جلو،آرنج ها را خم کنید و پایین بروید تا جایی که بازوها با زمین موازی شوند، سپس به نقطه شروع برگردید، این حرکت روی یکی از بزرگترین عضلات بازوها کار میکند.
- کرانچ چرخشی
عضله هدف: عضلات مرکزی شکم
بنشینید و زانوها را خم کنید، بالا تنه را کمی از زمین بلند کنید، دستها را به هم نزدیک کنید و به یک سمت خم شوید تا آرنج دست راست به بازمین تماس پیدا کند. سپس بچرخید و حرکت را با دست مخالف انجام دهید شکم را سفت و دستها را نزدیک به هم نگه دارید.
- اسکوات به دیوار
عضله هدف: چهار سر ران، همسترینگ، سرینی و عضلات مرکزی
به دیوار تکیه دهید و پاها را کمی جلو بگذارید. این حرکت پشت شما را صاف نگه داشته و فشار به عضلات چهار سر ران منتقل می شود. بنشینید تا جایی که زانو ها ۹۰ درجه خم شوند و برای ۴۵ ثانیه در همین وضعیت بمانید، عضلات شکم را منقبض کنید، تمرینان مرحله دووم به پایان رسید.

galaxyboy

Registered User
لایک‌ها
36
ممنون دوستان
s187.gif

127fs4573872.gif
چربی سوزی پروسه زمان بری هست
شما نمیتونی چربی که تو 10 سال جمع کردی دو ماه آب کنی
کسی که بدن ساز حرفه ای هست میتونه ماهی فقط 2 کیلو چربی آب کنه
آره حتما دیدن طرف تو 15 روز 8 کیلو آب میکنه ولی اون چربی نیست آب و عضله هست
با توجه به متابولیسم افراد بازم خیلی فرق داره مقدار چربی سوزی
مکمل ها کمک میکنن که شما متابولیسمت بالا بره در نتیجه بیشتر چربی میسوزونی
من چربی سوزی سالم رو دوست دارم کسایی رو هم که پایین آوردم حتی یک مقدار هم پوستشون نیوفتاد
اگه سالم بخوای پیش بری حداقل 6 ماه کار داری
که بعد 1 ماه کاملا نشون میده البته اگه با برنامه و داروهای من کار کنی
ضرر هم نه اصلا البته اگه اصل باشن
و معتبر

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,721
بله تهران منیریه مرکز ورزشی فروشی هست از فیلم های تمرینی و کتابهای روش تمرین تا فیلم تک تک مسابقات افراد مشهور تا انواع لوازم ورزشی و برند های معروف بصورت اورجینال اونجا پیدا میشه .. هرچند فکر میکنم توی سطح شهر و جاهای دیگه ی تهران هم پیدا بشه .. من داخل پاساژ پرسپولیس هم فکر میکنم همین مدل رو دیدم .
شما کدوم شهر هستین ؟
متاسفانه از قیمت اطلاعی ندارم .

میتونید تشریف ببرید بیرون و بخرید!

من معمولیش رو گرفتم چند سال پیش و یادمه خیلی دنبال extreme گشتم و پیدا نشد
ولی در کل کیفیت ابر هاش جالب نیست و بعد مدتی دچار طاسی میشه :دی
این کار تخته شنای خودمونو انجام نمیده؟

بالاخره چیزی که میخواستم به دستم رسید :D
با تشکر از حاج کامران که کلی زحمت کشیدن تو این قضیه:general504:

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060