برگزیده های پرشین تولز

مشاوره بدنسازی

مکمل خوبه؟

• اره

Votes: 66 71.7%
  • نه

Votes: 26 28.3%

• Total voters
    92

Guti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام

قد 183
وزن 54
سنم هم 26 ساله هستم !

چیکار کنم یه کم ورز بیام و بعد تمرین حرفه ای رو شروع کنم ؟ مصرف مکمل و کراتین واجبه برام ؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
سلام دوستان من 21 سالمه و قدم 168 وزنم 50 میخاستم بنسازی شروع کنم میتونم در ابتدا از مکمل استفاده کنم ؟ آیا خرید مکمل توی ایران تضمینی نیست ؟

به نظر من واسه شروع به هیچ عنوان از مکمل و پروتئین استفاده نکن ، من با یک دکتر آشنا صحبت میکردم میگفت حتی این مکمل هایی که توی داروخانه هست و مجوز داره ضرر و عوارض داره.. شما حداقل 10 کیلو کم داری نسبت به سن و قدتون ..

پیشنهاد من اینه که کار با وزنه رو شروع کنی با وزن ِ های سبک .. قبل و بعد باشگاه حداقل 1 دوه سفیده ی تخم مرغ بخور ، دقیقا بعد از باشگاه هم یه دونه سیب زمینی آب پز .. این کار رو به مدت 1 ماه انجام بده ( احتمال زیاد ) جواب میگیری ، اگر نگرفتی حتما یه آزمایش بده و پیش متخصص تغذیه برو ، چون تو اینترنت فقط میگن فلان مکمل رو بخور ، خرج کن و.. :دی

Last edited:

Redfild

Registered User
لایک‌ها
205
سلام
قد 183
وزن 54
سنم هم 26 ساله هستم !
چیکار کنم یه کم ورز بیام و بعد تمرین حرفه ای رو شروع کنم ؟ مصرف مکمل و کراتین واجبه برام ؟
باشگاه دوره آماتور رو بگذرونید(1-2 ماه) و بعد یک برنامه مناسب برای دریافت حجم و تقویت عضلات . در برنامه آماتور عضلات و اجزاء درگیر در بدن اماده دریافت فشارهای بیشتر و حرفه ای تر میشن .
مصرف مکمل و کراتین(که خودش مکمل غذائیه) تو دوره آماتور لازم نیست ، تغذیه مناسب ، اجرای مناسب حرکات و خواب کافی به راحتی عضلات شما رو پرورش میده و کمبود وزن شمارو جبران میکنهو شمارو به تناسب میرسونه.

yamur_yamur68

Registered User
لایک‌ها
28
سلام و وقت بخیر
بچه ها من دوره آماتور 2 ماهه رو گذروندم و میخوام افزایش حجم داشته باشم البته الان خیلی لاغر نیستم فقط بدنم یکمی چربی داره تو ناحیه شکم و سینه ها حدود 1سانت توده چربی هست
این سوال رو میخوام بکنم که برای بار اول چه مکمل هایی استفاده کنم برای تمرین؟پروتیین کراتین گلوتامین و این چیزا کدومارو استفاده کنم ممنون میشم ازتون

Redfild

Registered User
لایک‌ها
205
سلام و وقت بخیر
بچه ها من دوره آماتور 2 ماهه رو گذروندم و میخوام افزایش حجم داشته باشم البته الان خیلی لاغر نیستم فقط بدنم یکمی چربی داره تو ناحیه شکم و سینه ها حدود 1سانت توده چربی هست
این سوال رو میخوام بکنم که برای بار اول چه مکمل هایی استفاده کنم برای تمرین؟پروتیین کراتین گلوتامین و این چیزا کدومارو استفاده کنم ممنون میشم ازتون
درود
برای دوره های اول نیازی نیست خودتون رو به مکمل ببندید ، دقت کنید مکمل وقتی به کار میاد که شما نتونید تمام نیازهای بدن رو از راه های طبیعی تامین کنید.معمولا با حرفه ای تر شدن تمرین ها نیاز بدن به مکمل خودش رو نشون میده.
برای دوره اول بعد از آماتور بنده گلوتامین رو پیشنهاد میدم ، بالا بردن سطح ایمنی بدن و ریکاروی سریع از خصوصیات گلوتامین هست (علمی بودن این قضیه بطور کامل اثبات نشده) . حتما وعده قبل از خواب رو میل بفرمایید.
خواب کامل از 11 شب تا 6 صبح هم نصف بدنسازی هست چون هم بدن هورمون های لازم رشد رو ترشح میکنه ، عضلات تغذیه میشن و سم زدایی انجام میشه .
بعد از این دوره بفرمایید سن و سال و قد مشخصات تا بهتر بشه نظر داد.

amirsarab3

Registered User
لایک‌ها
328
پسر داییم شونزده سالشه میخواد بره بدنسازی ولی تمریناتی میخواد که قدشو افزایش بده قدش 175 میگه 180 میخواد , یه تمرینایی میخواد که قدشو افزایش بده به نظرتون چی بزنه ؟ میگه بارفیکس بالای 4 تا نمیتونه بزنه .

sasanam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
پسر داییم شونزده سالشه میخواد بره بدنسازی ولی تمریناتی میخواد که قدشو افزایش بده قدش 175 میگه 180 میخواد , یه تمرینایی میخواد که قدشو افزایش بده به نظرتون چی بزنه ؟ میگه بارفیکس بالای 4 تا نمیتونه بزنه .
پسر دايي شما در سن رشد هست و صفحات رشد ايشون هنوز و با مصرف مواد مغذي مانند كلسيم و .. كه در افزايش قد تاثيير داره به اين قد خواهد رسيد
البته حركات پايين تنه هم تاثيير در افزايش قد خواهد داشت

By tapatalk

Last edited by a moderator:

ice gril

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام بچه ها من دوره رفتم ناندرلون کسی میدونه تا کی توی بدن میمونه ناندرلون تا 1سال شنیدم درسته؟

mehrdadkordilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من یه طناب سیم کش میخوام از اونی که انتهای دو طرف پلاستیک وجود دارد ولی من هر جا رفتم موجود نداشته
اگر کسی ایجا هست و میخواد این نوع طناب رو بفروشه لطفا خبر بده
ممنون

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام بچه ها من دوره رفتم ناندرلون کسی میدونه تا کی توی بدن میمونه ناندرلون تا 1سال شنیدم درسته؟

قوانین رو مطالعه نکردم و نمی دونم سوال شما در این انجمن صحیح هست یا خیر ولی تا 18 ماه پس از مصرف در تست دوپینگ قابل ردیابیه که اینو با یک سرچ هم می تونید متوجه بشید

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
اگه فردی 20 ساله با وزن 75 تا 80 و قد 178 بخواد بدنسازی رو به صورت حرفه ای شروع کنه((استفاده از مکمل و ...))وزنش چه قدر میشه؟
و ایا وزنش در حال حاضر مناسب هست؟

قد خوبی برای رشته پروش اندام دارید نه زیاد بلند و نه کوتاه
از سلامتی روحی و جسمی هم باید برخوردار باشید ( آزمایش کلی فراموش نشه )
اول باید ژنتیکتون بررسی بشه و مشخص بشه آندومرف - مزومرف و یا اکتومرف هستید ! بهترین ژنتیک برای پرورش اندام مزومرف هست ( استخوان بندی متوسط )
ابتدا باید 1 ماه تمرین آمادگی سازی انجام بدید ( منظور برنامه 2 هفته یا تک هفته ماه اول نیست - یک یا 2 هفته برنامه آماده سازی 2 هفته هم برنامه تکمیل کننده )
بعد از اون باید زیرسازی کنید و به قول معروف خونه تکونی کنی و بریزی بیاد پایین تا قاب در بیاد ( به زبان خودمونی ) که برنامه باید بگیرید
مکمل هم باید باشه که پروتئین گلوتامین و ویتامین ها برای شروع در 3 ماهه اول کافیه بعد از اون هم دوره حجم آغاز میشه سپس ریکاوری و در نتیجه دوره کات

ghazaghi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
832
سلام
من خیلی خیلی مصرف غذام زیاده.
بطوری که خودمم پشیمونم ولی نمیتونم جلوشو بگیرم:(
هیکلم واسه بدنسازی عالیه بطوری که با این که این همه چاقم وقتی شیکمو میدم داخل 6پکم کاملا معلومه:general710:
قد-178حدودا
وزن102
سن بالا ی 16
قرصی چیزی سراغ ندارید واسه کم کردن اشتها؟
راستی تردمیل و دمبل و از این دستگاه ویبرها هم که روی تردمیله رو دارم واسه تمرین.
ممنون

jan_sakht

Registered User
لایک‌ها
443
يه زماني بالاي 50 كيلو رو قورت مدادم ...

بعد از مصدوم شدنم و از دست دادن 20 كيلو از وزن بدنم به علت بيرون زدن ديسك كمرم الان دمبل 5 كيلويي :(

به قول روني كلنم . ورزش با تمام جذابيت و زيباياش عرضش يك دقيقه مصدوم شدنو نداره ...

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
يه زماني بالاي 50 كيلو رو قورت مدادم ...

بعد از مصدوم شدنم و از دست دادن 20 كيلو از وزن بدنم به علت بيرون زدن ديسك كمرم الان دمبل 5 كيلويي :(

به قول روني كلنم . ورزش با تمام جذابيت و زيباياش عرضش يك دقيقه مصدوم شدنو نداره ...

هیچی سلامتی نمیشه ولی خوب عشق به ورزش یه چیز دیگست

jan_sakht

Registered User
لایک‌ها
443
هیچی سلامتی نمیشه ولی خوب عشق به ورزش یه چیز دیگست

220 كيلو ركورد پرس سينم بود
255 كيلو ليفت ميكشيدم
200 كيلو اسكات پا ميزدم

الان بند كفشمو نميتونم تنهايي خم بشم ببندم . مادرم برام مبينده ... :general503:

سن كه ميره بالا تازه ميفهمي چه خبره ... :general509::(

دوستان موفق باشين ... :general510:

• Like
Reactions: OVH

SiNA H

Registered User
لایک‌ها
129
اگه از گینر استفاده کنم وقتی تموم شد استفاده رو قطع کنم وزن به دست اومده از بین میره ؟

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
220 كيلو ركورد پرس سينم بود
255 كيلو ليفت ميكشيدم
200 كيلو اسكات پا ميزدم

الان بند كفشمو نميتونم تنهايي خم بشم ببندم . مادرم برام مبينده ... :general503:

سن كه ميره بالا تازه ميفهمي چه خبره ... :general509::(

دوستان موفق باشين ... :general510:

بدی ورزش پاورلیفتینگ و کلا ورزش های قدرتی همینه آدم تا جوونه چیزی حالیش نمیشه یکم که پا تو سن گذاشت تازه می فهمه اون زورایی که زده از کجاش داره در میاد
من 17 تا 19 سالگی پاور کار بودم ولش کردم خدا رو شکر از لحاظ مالی مشکلی نداشتم در نتیجه پرورش اندام رو انتخاب کردم

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
اگه از گینر استفاده کنم وقتی تموم شد استفاده رو قطع کنم وزن به دست اومده از بین میره ؟

100% اگر سعی نکنی **** غذایی درستی رو مصرف نکنی و طبق اصول جلو نری از دست میره

SiNA H

Registered User
لایک‌ها
129
100% اگر سعی نکنی **** غذایی درستی رو مصرف نکنی و طبق اصول جلو نری از دست میره
اگه یه مدت مراقب رژیمم باشم پایدار می شن اگه بشن این مدت چقدره ؟ یا دیر و زود داره و حتما از بین میره ؟

بالا