برگزیده های پرشین تولز

مشاوره بدنسازی

مکمل خوبه؟

• اره

Votes: 66 71.7%
  • نه

Votes: 26 28.3%

• Total voters
    92

SiNA H

Registered User
لایک‌ها
129
بله جناب Sina H درست می فرمایند فقط بدون عارضه نیست
این تنها مکملیست که بین مکمل های غذایی عوارض وخیمی رو بر روی کلیه می گذاره
سعی کنید در طول دوره مصرف مایعات رو زیاد کنید پس از دوره هم حتما از عرق کاسنی و خارشتر به مدت 6 هفته استفاده کنید ( جهت ریکاوری )
علت افزایش قدرت هم همونطور که این دوست عزیزمون فرمودند افزایش احتباس آب و املاح در اطراف استخوان و ماهیچه هاست
من خودم یه کراتین 300 گرمی داشتم الان تقریبا تموم شده حجمی خاصی به دست نیاوردم البته با یه کربوهیدرات کنارش مصرف می کنم 3 کیلو افزایش وزن داشتم تو افزایش قدرت چیز زیادی حس نکردم ولی توی هوازی که دو جلسه در هفته فوتبال بازی می کنم خوب بوده ولی تصمیم دارم بعد از این مصرف هر دو قطع کنم و طبیعی برم جلو .به نظر شما این 300 گرمی رو کلیه اثر مخربی داشته ؟

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

Last edited:

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
دوستان لطفا یه توضیح درمورد گلوتامین بدید.
کلا به چه درد میخوره؟(از مقاله های نت زیاد چیزی دست گیرم نشد)
به پودر وی دست رسی ندارم:general509:چی مصرف کنم؟

این تعریفی است که ویکی پدیا از گلوتامین کرده ( البته برای ورزشکاران )
گلوتامین باعث افزایش سنتز پروتیین در عضلات اسکلتی شده که منجر به رشد عضلات می‌گردد. رشد عضلات منجر به افزایش توان میوفیبرها برای انقباض می‌شود. این اسید آمینه توسط بسیاری از ورزشکاران وزنه‌برداری، بدن‌سازی و ورزش‌های استقامتی استفاده می‌گردد. گلوتامین باعث افزایش هورمون رشد در پلاسمای خون می‌گردد.

منابع غذایی :
گوشت قرمز، مرغ، ماهی، تخم‌مرغ، شیر، لبنیات، گندم، کلم، چغندر، لوبیا، اسفناج و جعفری حاوی گلوتامین می‌باشد.

وظایف :
ساخت پروتئین
تنظیم تعادل اسید و باز در کلیه به وسیله ساخت آمونیوم
منبع انرژی برای یاخته‌ها
در فراگشت به عنوان دهنده نیتروژن
در چرخه کربس به عنوان دهنده کربن
منتقل کننده غیرسمی آمونیاک در گردش خون

یک سری توضیحم بنده خدمتتون ارائه میدم :
وقتی که در یک دوره تمرینات سخت انجام میدید از میزان گلوتامین موجود در عضلاتتون کاسته میشه حتی امکان داره در کل بدن میزان سرمیش پایین بیاد.
وقتی این اتفاق رخ بده شما با افت شدید قدرت بدنی و ضعف عمومی و در نتیجه ترشح کورتیزول در بدن میشه.
دقت بفرمائید گلوتامین برای یک بدنساز نقش مادر رو ایفا می کنه
بعد از تمرین عضلات آسیب دیده رو ترمیم و ریکاوری می کنه
از این مکمل هیچ وقت غافل نشید.
میزان مصرفش هم بسته به نوع تمرین و **** غذاییتون متفاوت خواهد بود

در نظر داشته باشید چون یاخته های روده بیشترین مصرف کننده هستند در نتیجه بعد از چند دوره حتما ریکاوری روده رو مد نظرتون داشته باشید که اگر لازم بود اطلاعاتش رو در اختیارتون میزارم

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
من خودم یه کراتین 300 گرمی داشتم الان تقریبا تموم شده حجمی خاصی به دست نیاوردم البته با سه کربوهیدرات کنارش مصرف می کنم 3 کیلو افزایش وزن داشتم تو افزایش قدرت چیز زیادی حس نکردم ولی توی هوازی که دو جلسه در هفته فوتبال بازی می کنم خوب بوده ولی تصمیم دارم بعد از این مصرف هر دو قطع کنم و طبیعی برم جلو .به نظر شما این 300 گرمی رو کلیه اثر مخربی داشته ؟

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

کلا در تاپیک مکمل های بدنسازی توضیحات نسبتا کاملی در موردش دادم که می تونید مطالعه بفرمائید
فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد بیشتر عزیزانی که از لحاظ ارثی کلیه شون مشکل داره فورا به مشکل برمیخورند
حتما از مواردی که در بالا عنوان کردم استفاده کنید مشکلی پیش نخواهد آمد.
مکمل های بهتری برای افزایش قدرت وجود داره که فقط کمی فشارخونتون رو بالا می بره و بعد از دوره فشار خون به صورت کامل به حالت اولیه برمی گرده
این دفعه از Assault کمپانی ماسل فارم استفاده کنید مطمئنا جواب خواهید گرفت ( پمپ )
سعی کنید 2 ساعت قبل از تمرین از شیره خرما و یا سوپ جو استفاده کنید فوق العاده است
حتما در طول دوره افزایش حجم از ویتامین های گروه ب جهت انتقال بهتر کربوهیدارت در بدن استفاده کنید
حتما نتیجه می گیرید

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,494
این تعریفی است که ویکی پدیا از گلوتامین کرده ( البته برای ورزشکاران )
گلوتامین باعث افزایش سنتز پروتیین در عضلات اسکلتی شده که منجر به رشد عضلات می‌گردد. رشد عضلات منجر به افزایش توان میوفیبرها برای انقباض می‌شود. این اسید آمینه توسط بسیاری از ورزشکاران وزنه‌برداری، بدن‌سازی و ورزش‌های استقامتی استفاده می‌گردد. گلوتامین باعث افزایش هورمون رشد در پلاسمای خون می‌گردد.

منابع غذایی :
گوشت قرمز، مرغ، ماهی، تخم‌مرغ، شیر، لبنیات، گندم، کلم، چغندر، لوبیا، اسفناج و جعفری حاوی گلوتامین می‌باشد.

وظایف :
ساخت پروتئین
تنظیم تعادل اسید و باز در کلیه به وسیله ساخت آمونیوم
منبع انرژی برای یاخته‌ها
در فراگشت به عنوان دهنده نیتروژن
در چرخه کربس به عنوان دهنده کربن
منتقل کننده غیرسمی آمونیاک در گردش خون

یک سری توضیحم بنده خدمتتون ارائه میدم :
وقتی که در یک دوره تمرینات سخت انجام میدید از میزان گلوتامین موجود در عضلاتتون کاسته میشه حتی امکان داره در کل بدن میزان سرمیش پایین بیاد.
وقتی این اتفاق رخ بده شما با افت شدید قدرت بدنی و ضعف عمومی و در نتیجه ترشح کورتیزول در بدن میشه.
دقت بفرمائید گلوتامین برای یک بدنساز نقش مادر رو ایفا می کنه
بعد از تمرین عضلات آسیب دیده رو ترمیم و ریکاوری می کنه
از این مکمل هیچ وقت غافل نشید.
میزان مصرفش هم بسته به نوع تمرین و **** غذاییتون متفاوت خواهد بود

در نظر داشته باشید چون یاخته های روده بیشترین مصرف کننده هستند در نتیجه بعد از چند دوره حتما ریکاوری روده رو مد نظرتون داشته باشید که اگر لازم بود اطلاعاتش رو در اختیارتون میزارم
ممنون از پاسختون.
-----
یعنی بجای پروتئین میشه از گلوتامین استفاده کرد؟

آلفی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
سلوم
من میخوام یه بازوم بزرگ باشه یکی کوچیک اگه فقط با یه دست دمبل بزنم ایطوری میشه؟
مشکلی برا اون یکی دست پیش نمیاد؟
ممنون

Doom

Registered User
لایک‌ها
789
مرسی از دوستان بابت راهنمایی های مفید
در مورد مارک های اصلی و نحوه تشخیص شون هم یکم توضیح بدید ممنون میشم.
یه مورد دیگه: من تقریبا همیشه ، روزی 1 قرص ویتامین e با دوز 400 مصرف میکنم ، در کنار مکمل مشکلی نداره؟ ویتامین های دیگه پیشنهاد نمیشه؟

Sent From My HTC Rezound 4G Using Tapatalk

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
ممنون از پاسختون.
-----
یعنی بجای پروتئین میشه از گلوتامین استفاده کرد؟

خیر منظورم این نبود
پروتئین وظابف خودش رو داره گلوتامین هم وظیفه خودش ( گلوتامین مقداری در ساخت پروتئین بهتون کمک می کنه نه اینکه صرفا جهت تامین پروتئین استفاده بشه صحیح نیست )
پروتئین حتما باید استفاده بشه

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلوم
من میخوام یه بازوم بزرگ باشه یکی کوچیک اگه فقط با یه دست دمبل بزنم ایطوری میشه؟
مشکلی برا اون یکی دست پیش نمیاد؟
ممنون

برای برطرف کردن نقص ها به طور مثال می تونید در انجام حرکات بازو تعداد حرکت رو در دست راست بیشتر از چپ انجام بدید نه اینکه کلا از تمرین یک عضله دست بکشید.

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
مرسی از دوستان بابت راهنمایی های مفید
در مورد مارک های اصلی و نحوه تشخیص شون هم یکم توضیح بدید ممنون میشم.
یه مورد دیگه: من تقریبا همیشه ، روزی 1 قرص ویتامین e با دوز 400 مصرف میکنم ، در کنار مکمل مشکلی نداره؟ ویتامین های دیگه پیشنهاد نمیشه؟

Sent From My HTC Rezound 4G Using Tapatalk

چندین روش هست مثل هولوگرام که در سایت کمپانی سازنده در مورد این هولوگرام ها توضیحاتی داده شده - همینطور شکل مکمل و مکان درج تاریخ انقضا
در مورد قرص ویتامین E هم حتما دوره مصرف بین 4 الی 6 هفته خلاصه بشه چون کم کم باعث تاری دید میشه
همینطور که می دونید ویتامین E یک آنتی اکسیدان که از سلول ها در برابر مولکلوهایی به نام رادیکال آزاد محافظت می کنه
ولی مصرف طولانی مدتش خاصیت برعکس داره و اونو عملا تبدیل به یک اکسید کننده می کنه که باعث اکسیداسیون و در نتیجه آسیب به سلول ها میشه.

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,494
@OVH
سلام.
بیزحمت لطف کنید یه توضیح هم در مورد امینو اسید ها و BCAA و کاربردشون بدید.
ممنون.

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
@OVH
سلام.
بیزحمت لطف کنید یه توضیح هم در مورد امینو اسید ها و BCAA و کاربردشون بدید.
ممنون.

چندتا لینک براتون ضمیمه کردم که می تونید مطالعه کنید که کمی آشنا بشید

http://fa.wikipedia.org/wiki/اسید_آمینه
http://www.behzadbodybuilding.blogfa.com/cat-27.aspx

اگر در مورد مصرف آمینواسید در دوره های خاص سوالی داشتید در خدمتم

big_bob

Registered User
لایک‌ها
757
سلام
وزنمو به تازگي از ١١٣ به ١٠٠ رسوندم
الان ميخوام علاوه بر چربي سوزي،عضله سازيم بكنم؟
چه مككملايي رو بخرم؟
قيمت مهم نيس

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام
وزنمو به تازگي از ١١٣ به ١٠٠ رسوندم
الان ميخوام علاوه بر چربي سوزي،عضله سازيم بكنم؟
چه مككملايي رو بخرم؟
قيمت مهم نيس

یک وی 100% مثل هایپر وی پلاتینیوم کمپانی Optimum Nutrition یا وی گلد استاندارد از همین کمپانی
گلوتامین از کمپانی Muscle Tech - MHP تهیه کنید اگر موجود نبود گلوتامین کمپانی Scitech خریداری کنید
ال آرژنین 1000 کمپانی Ultimate Nutrition
ال - کارنیتین 1000 کمپانی Ultimate Nutrition یا اگر موجود نبود از داروخانه خارجیش رو خریداری کن
بعد از 8 الی 10 هفته تمرین 2 هفته استراحت بده بعد از آرژنین رو حذف کن و پمپ خریداری کن
و استفاده کن مثل Assualt کمپانی Muscle Pharm یا N-O.Xplode کمپانی BSN
توجه داشته باشید وقتی از پمپ استفاده می کنید از خوردن برخی داروها مثل کلن بوترول و یا مصرف برخی استروئید ها مثل بولدنون آن دسیلنات و یا ترنبولون استات و انانتات یا ترنبولون هگزا هیدرو بنزیل کربنات با نام تجاری پارابولان و مکمل های غذایی که باعث افزایش گلبولهای قرمز خون و افزایش فشار خون میشن خودداری کنید

Last edited:

mohammadzare6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوستان من 83 کیلو ام قد 178 هفته ای هم یه جلسه باشگاه میرم میشه یه برنامه برا کاهش وزن بدید

SAMAN_SAM

Registered User
لایک‌ها
252
دوستان من 83 کیلو ام قد 178 هفته ای هم یه جلسه باشگاه میرم میشه یه برنامه برا کاهش وزن بدید

سلام دوست عزیز سعی کنید جلسه هاتونو رو بیشتر کنید اگه بتونین هفته ای 3 جلسه برید میشه یه برنامه خوب + استفاده از چند مکمل خوب در عرض دو یا سه ماه نتیجه خوب و مطلوبی گرفت اما یک جلسه در هفته واقعا کم هستش...

اما شما تو همین یک جلسه می تونین بیشتر تردمیل بزنید...ویبراتور... دراز نشست ...فیله...جلوپا...اسکات

اینا مهم ترین حرکات هستن با در نظر گرفتن چربی در قسمت های شکمی و پایین بدن !...

به نظر من بیشتر شما تمرکزت رو بزار روی تغذیه... اگه بیشتر نمی تونی باشگاه بری...اگه برنامه غذایی خاستی یا همینجا مطرح کن تا من و .دوستان راهنمایی کنیم یا هم پ.خ بده

موفق باشی

mohammadzare6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام دوست عزیز سعی کنید جلسه هاتونو رو بیشتر کنید اگه بتونین هفته ای 3 جلسه برید میشه یه برنامه خوب + استفاده از چند مکمل خوب در عرض دو یا سه ماه نتیجه خوب و مطلوبی گرفت اما یک جلسه در هفته واقعا کم هستش...

اما شما تو همین یک جلسه می تونین بیشتر تردمیل بزنید...ویبراتور... دراز نشست ...فیله...جلوپا...اسکات

اینا مهم ترین حرکات هستن با در نظر گرفتن چربی در قسمت های شکمی و پایین بدن !...

به نظر من بیشتر شما تمرکزت رو بزار روی تغذیه... اگه بیشتر نمی تونی باشگاه بری...اگه برنامه غذایی خاستی یا همینجا مطرح کن تا من و .دوستان راهنمایی کنیم یا هم پ.خ بده

موفق باشی
خوب برنامه میشه اگر لطف کنین بگید که خوبه یه برنامه هم برا ورزش تو خونه بدید دمبل و تردمیل هم دارم تو خونه باتشکر

SAMAN_SAM

Registered User
لایک‌ها
252
دوست عزیز به نظر من اول پلیومتریک کار کن( اگه نمی دونی ینی چی تو نت سرچ کن) که نیازی به وزنه نداره و فشار فوق العاده به پا و پایین تنه میاره بعدشم تردمیل بزن تا فشار رو بیشتر کنی واسه چربی سوزی از دمبل ها هم برا جلو بازو و پشت بازو استفاده کن بیشتر تمرکزت رو بزار روی شنا و دراز نشست تاثیرشم فوق العادس اگه اینایی که گفتم خوب کار کنی در عرض یک ماه جواب خوبی میگیری ... اما تغذیه! واسه برنامه خوب نوشتن برا تغذیه باید میزان قد وزن چربی . محل تجمع چربی و... مشخص بشه ... به نظر یه پنج شش کیلو اضاف وزن داری که راحت با این برنامه ای که بهت گفتم و همچنین استفاده زیاد از سبزیجات و میوه ها و کمتر مصرف کردن کربوهیدارت مثل نون برنج سیب زمینی و... می تونی به نتیجه ایده الی برسی ... مثلا واسه ی روز صبحونه پنیر و سبزی با ی تیکه نون اندازه کف دستت... میان وعده هم می تونی شیر استفاده کنی ... نهار از ماهی یا سینه مرغ یا هر چیز دیگه ای که پروتیین خالص باشه شب هم سعی کن غذا سبک بخوری مثلا ی دونه تخم مرغ اب پز کفایت میکنه در کنار اینا سبزی فراموش نشه..!

mohammadzare6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوست عزیز به نظر من اول پلیومتریک کار کن( اگه نمی دونی ینی چی تو نت سرچ کن) که نیازی به وزنه نداره و فشار فوق العاده به پا و پایین تنه میاره بعدشم تردمیل بزن تا فشار رو بیشتر کنی واسه چربی سوزی از دمبل ها هم برا جلو بازو و پشت بازو استفاده کن بیشتر تمرکزت رو بزار روی شنا و دراز نشست تاثیرشم فوق العادس اگه اینایی که گفتم خوب کار کنی در عرض یک ماه جواب خوبی میگیری ... اما تغذیه! واسه برنامه خوب نوشتن برا تغذیه باید میزان قد وزن چربی . محل تجمع چربی و... مشخص بشه ... به نظر یه پنج شش کیلو اضاف وزن داری که راحت با این برنامه ای که بهت گفتم و همچنین استفاده زیاد از سبزیجات و میوه ها و کمتر مصرف کردن کربوهیدارت مثل نون برنج سیب زمینی و... می تونی به نتیجه ایده الی برسی ... مثلا واسه ی روز صبحونه پنیر و سبزی با ی تیکه نون اندازه کف دستت... میان وعده هم می تونی شیر استفاده کنی ... نهار از ماهی یا سینه مرغ یا هر چیز دیگه ای که پروتیین خالص باشه شب هم سعی کن غذا سبک بخوری مثلا ی دونه تخم مرغ اب پز کفایت میکنه در کنار اینا سبزی فراموش نشه..!
مکمل فایده نداره

SAMAN_SAM

Registered User
لایک‌ها
252
مکمل که صد در صد تاثیر داره دوست عزیز اگه میخای خوب و حرفه ای کار کنی که جواب خوب بگیری باید مکمل استفاده کنی ... شما ی پ.خ بده در مورد مکمل که اونجا کامل راهنماییت کنم

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
دوست من شما یک جلسه می خواید در هفته باشگاه برید خوب همین یک جلسه رو هم کنسل کنید چون با تمرین مداومه که می تونید یک بدن شکیل ایجاد کنید
همونطور که این دوستمون عرض کردند برنامه غذایی مهم ترین عامل و بعد تمرینات هوازی و بی هوازی هست
بدون مکمل هم فقط به سلامتیتون خدچه وارد می کنید **** در رشته های مختلف بدنسازی بدون مصرف مکمل کار عاقلانه ای نیست
اینجا صرفا جهت مشاوره است نه گرفتن برنامه های غذایی و تمرینی ( هوازی و بی هوازی ) برنامه های غذایی و تمرینی و ... متنوع و حساب کتاب داره اینجوری نیست که یک سری توضیحات داده بشه و بعدش بشه برنامه داد
گروه خونی شما - سابقه تمرینی - سابقه بیماری های خاص - ژنتیک - بودجه - حساسیت به مواد غذایی , بو و ... وقتی که می خواید صرف کنید و ... همه دخیل هستند
در مورد **** های مختلف توضیحات زیادی داده شده کافیه کامنت های تاپیک رو مطالعه کنید اگر به جوابتون نرسیدید سوال طرح کنید

بالا