برگزیده های پرشین تولز

مشاوره براي خريد هارد لپتاپ (اينترنال)

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
سلام دوستان ، من يك لپتاپ دارم كه ميخوام هاردش رو افزايش بدم (الان ظرفيتش 320 گيگ) ، ميخوام 1 ترابايت روش بندازم ، تو بازار (بازار رضا ، پاساژ پارسيان و پاساژ ايران) كه رفتم هيچ جا به جز 2 جا هارد 1 ترا نداشتن همشون 750 و 640 داشتن ، تو پاساژ پارسيان طبقه زير زمين مغازه كلينيك لپتاپ يه بنده خدايي بود كه تعميركار لپتاپ بود بعد ازش پرسيدم هارد 1 ترا داري ، گفت نه ندارم الان 750 دارم ولي 1 ترا هم وارد بازار شده ولي اصلا توصيه نميكنم بخري چون خرابي زياد داشته گفتم چرا ؟؟ گفت حقيقتش نميدونم ولي اين 1 ترابايتاي 7200 خيلي خرابي داشته اگه يه موقع هم خواستي بگيري 750 بگير فقطم توشيبا بگير (هارد موجود براي خودش هيتاچي بود).
حالا مي خواستم نظر شما دوستان و استايد رو جويا بشم اين آقاي فروشنده حرفشون چقد صحت داره چون از يكي دو نفر ديگه هم اين مطلب رو شنيدم آيا ايشون به خاطر جنس خودشون اين حرف رو زدن كه جنسش رو بفروشه ؟؟؟ يا نه واقعا صحت داره ؟؟؟

به هر حال من قصد خريد يه هارد براي لپتاپ رو دارم (1 ترابايت) ، سوالي كه از شما دوستان دارم :

1-چه ماركي بگيرم ؟؟؟ وسترن ديجيتال ، توشيبا ، هيتاچي يا .......
2- از كجا بگيرم ؟؟ پايتخت خوبه ؟؟
3-با چه گارانتي بگيرم ؟؟؟
4-صحت مطلب فوق را تاييد يا تكذيب مي كنيد ؟؟؟

سپاس گذارم از وقتي كه ميگذاريد

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
منم هاردلپ تاپم 320 بود یه مشکلی داشت که ترجیح دادم کلا هارد رو عوض کنم جایی که برده بودم برای تعمیر گفت بازم 320 بگیر 500 خرابی زیاد داره.

گفتن اگه مارک seagate بگیری بهتره, هارد خودم وسترن دیجیتال بود.

حالا رو این گفته ها چقدر می شه حساب کرد راستش خودمم نمی دونم, ولی دیگه زیاد به هارد اینترتال اعتماد نمی کنم, همیشه یه هارد اکسترنال به لپ تاپم وصل هستش و فایل های اصلی رو اون می ریزم و کارام رو هم رو اکسترنال ذخیره می کنم که اگه هاردم دوباره خراب شد به فایلها دسترسی داشته باشم و دوباره کلی خرج رو دستم نندازه! :lol:

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
منم هاردلپ تاپم 320 بود یه مشکلی داشت که ترجیح دادم کلا هارد رو عوض کنم جایی که برده بودم برای تعمیر گفت بازم 320 بگیر 500 خرابی زیاد داره.

گفتن اگه مارک seagate بگیری بهتره, هارد خودم وسترن دیجیتال بود.

حالا رو این گفته ها چقدر می شه حساب کرد راستش خودمم نمی دونم, ولی دیگه زیاد به هارد اینترتال اعتماد نمی کنم, همیشه یه هارد اکسترنال به لپ تاپم وصل هستش و فایل های اصلی رو اون می ریزم و کارام رو هم رو اکسترنال ذخیره می کنم که اگه هاردم دوباره خراب شد به فایلها دسترسی داشته باشم و دوباره کلی خرج رو دستم نندازه! :lol:
سپاس گذارم بابت پاسختون دوست من :)
والا برا لپتاپ من هم وسترن 320 گيگ 5200 دور ولي اصلا مشكلي نداشتم ،الان هم با ايكه تقريبا 2 گيگ از كل هاردم خاليه ولي خدارو شكر خيلي خوب داره كار ميكنه ، البته يه هارد اكسترنال يك ترا هم دارم (وسترن) ولي چون نياز به دسترسي آني دارم بخاطر همين مجبورم ظرفيت هارد اينترنال لپتاپ رو افزايش بدم

ممنون بابت وقتي كه گذاشتيد

دوستان ديگه نظري ندارن ؟؟؟ :blush:

بالا