برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
داداش منظورت اینه که با گرافیک مجنمع سی پی یو بازیها رو انجام بدی یا بعدا گرافیک اضافه کنی؟
مادربورد ASUS H81-Plus LGA1150 H81 MB این 275 تومن
این ASRock H81 Pro BTC LGA1150 H81 Mainboard با قیمت 220 تومن
این ASUS H81M-C LGA1150 H81 MB با قیمت 230 تومن

سی پی یو هیچ کدوم نمیتونه از اینتل با گرافیک مجتمع بازی رو متوسط و رزولیشن متوسط روان اجرا کنه:

intel core i3-4150 با قیمت 375 تومن
Intel® Pentium G3250 LGA1150 Processor با قیمت 205 تومن
اولی دو هسته ایی که تو ویندوز چهار هسته ای نشون میده (4 ترده) دومی دو هسته ایی خالص!!!

ssiamakk

Registered User
لایک‌ها
75
مورد اول مادربرد و سی پی یو مورد دوم این دو فکر میکنم برام کافی باشه
کارت گرافیکم بعدا تهیه میکنم

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
سلام دوستان
کسی میتونه مادربرد سوکت AM3+ خوب معرفی کنه؟
من میخوام کارای پردازشی با سری FX انجام بدم که ۸ هسته دارن. سرعت و کش برام کارایی ندارن تعداد نخ هام مهمه به خاطر همینم این پردازنده رو انتخاب کردم.
اما احتمالا بعدش هم بخوام باهاش بازی های خیلی متوسط و با گرافیک متوسط رو به بالا رو انجام بدم. خواستم ببینم اصلا این پردازنده به درد این کار میخوره یا نه؟ اگر میخوره اون وقت کارت گرافیکی و مادربرد چی بردارم؟
همین طور رم یه چیزی حدود ۱۶ گیگ رم میخوام ببندم

ممنون میشم اگر جواب بدید

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام دوستان
کسی میتونه مادربرد سوکت AM3+ خوب معرفی کنه؟
من میخوام کارای پردازشی با سری FX انجام بدم که ۸ هسته دارن. سرعت و کش برام کارایی ندارن تعداد نخ هام مهمه به خاطر همینم این پردازنده رو انتخاب کردم.
اما احتمالا بعدش هم بخوام باهاش بازی های خیلی متوسط و با گرافیک متوسط رو به بالا رو انجام بدم. خواستم ببینم اصلا این پردازنده به درد این کار میخوره یا نه؟ اگر میخوره اون وقت کارت گرافیکی و مادربرد چی بردارم؟
همین طور رم یه چیزی حدود ۱۶ گیگ رم میخوام ببندم

ممنون میشم اگر جواب بدید
سلام. بفرما عزیز:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=5462
این حداقل مادربورد و حداقل چیپست واسه +AMD AM3 هستش. اکرم مورد عالی می خواین پیشنهاد بنده اینه:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=4676
اما اگر می خواین بدونید این مادربورد به همراه پردازنده AMD FX های 8 هسته ای بهترین هستند یا خیر ابتدا باید سقف بودجه ای که می تونید هزینه کنید رو بفرمائید تا راهنماییتون کنم , شاید اصلا پلت فرم عوض شد.
فکر میکنم اینتل معروفتر باشه
مادربرد و سی پی یو با هم معرفی کنید با قیمت ممنون
برای کارایه روزمره و بازی میخوام بازیهایه جدیدم رو حالت معمولی جواب بده
سلام . پیشنهاد بنده Gigabyte H81M-S2PT با قیمت حدود 230000 تومان و گارانتی خوب آواژنگ هست. البته آینده نگری بیشتر بهتره که Gigabyte H97M-D3H که حدود 420000 هست بخرید که PCI Express 3.0 داره و کارتهای گرافیکی جدید رو با بهترین سرعت پشتیبانی می کنه.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
سلام. بفرما عزیز:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=5462
این حداقل مادربورد و حداقل چیپست واسه +AMD AM3 هستش. اکرم مورد عالی می خواین پیشنهاد بنده اینه:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=4676
اما اگر می خواین بدونید این مادربورد به همراه پردازنده AMD FX های 8 هسته ای بهترین هستند یا خیر ابتدا باید سقف بودجه ای که می تونید هزینه کنید رو بفرمائید تا راهنماییتون کنم , شاید اصلا پلت فرم عوض شد.
سلام دوست عزیز ممنون از این که جواب دادید
والا سقف بودجه ایم برای ۴ قطعه مادربورد، پردازنده، رم و کارت گرافیکی ۳ تومن هستش.
اون وقت این که میگید پلتفرم عوض شد یعنی چی؟ من نمیدونم پلتفرم چیه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام دوست عزیز ممنون از این که جواب دادید
والا سقف بودجه ایم برای ۴ قطعه مادربورد، پردازنده، رم و کارت گرافیکی ۳ تومن هستش.
اون وقت این که میگید پلتفرم عوض شد یعنی چی؟ من نمیدونم پلتفرم چیه
خوب حالا باید بفرمائید اولویت کاربری شما چیه؟ چون کارت گرافیک خوب و بروز واسه بازی مثل GTX970 حدود 1800000 تومان به تنهایی قیمت می خوره. رم 16 گیگ هم حدود 500000 تومان هزینه می شه. چیزی واسه مادربورد و پردازنده خوب در اون حدی که شما می خواین نمی مونه. پس باید اولویتهاتونو تعیین کنید. منظور از پلت فرم هم اینتل و AMD هستند.
این مدل گیگابایت چطوره؟
ga-h97-gaming3
مادربورد خوب و با کیفیتیه.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
خوب حالا باید بفرمائید اولویت کاربری شما چیه؟ چون کارت گرافیک خوب و بروز واسه بازی مثل GTX970 حدود 1800000 تومان به تنهایی قیمت می خوره. رم 16 گیگ هم حدود 500000 تومان هزینه می شه. چیزی واسه مادربورد و پردازنده خوب در اون حدی که شما می خواین نمی مونه. پس باید اولویتهاتونو تعیین کنید. منظور از پلت فرم هم اینتل و AMD هستند.
اولویت من محاسبات ریاضی مثل رمز نگاری و پردازش تصویره که این محاسبات هم از نوعی نیستند که توسط GPU انجام بشن برای همین هم برام کارت گرافیک خیلی مهم نیست اما پردازنده و رم چرا خیلی اهمیت داره
بازی هایی هم که میکنم با کارت های دو سه سال پیش و قدیمی که ۱۰۰ تومن اون موقع بودن انجام میشن به خاطر همین هم قصد ندارم پول زیادی برای گرافیک بدم.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
اولویت من محاسبات ریاضی مثل رمز نگاری و پردازش تصویره که این محاسبات هم از نوعی نیستند که توسط GPU انجام بشن برای همین هم برام کارت گرافیک خیلی مهم نیست اما پردازنده و رم چرا خیلی اهمیت داره
بازی هایی هم که میکنم با کارت های دو سه سال پیش و قدیمی که ۱۰۰ تومن اون موقع بودن انجام میشن به خاطر همین هم قصد ندارم پول زیادی برای گرافیک بدم.
بسیار خوب. رم پیشنهاد بنده DDR3 2*8GB Corsair XMS3-BUS1600Mhz هستش که قیمتی حدود 600000 تومان داره.پس میمونه 2400000 تومان واسه سه قطعه باقیمانده. یه کارت گرافیکی Asus Geforce GT210-1GB DDR3 قیمت حدود 110000 تومان. پس فرض می کنیم که 2300000 تومان واسه مادربورد و پردازنده می مونه.
و اما میایم و دو تا از شاخترین و بالاترین پردازنده های موجود در بازار از پلت فرم اینتل و AMD رو در نظر میگیریم. یعنی Intel Core i7 - 4.0GHz - 4790K NEW باقیمتی حدود 1100000 تومان و AM3 - FX-9590 - 4.7GHz - X8 که قیمتی حدود 1000000 تومان داره. اینم مقایسشون آیتم به آیتم:
http://anandtech.com/bench/product/1289?vs=1260

همونطور که میبینید پلتفرم اینتل حتی در قیمت تقریبا معادل کارآیی بالاتری داره.
پس پیشنهاد بنده واسه خرید پردازنده Intel Core i7 - 4.0GHz - 4790K NEW هستش. پس میمونه 900000 تومان واسه مادربورد. پیشنهاد بنده اینه:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=8330

فراموش نکنید اگر پردازنده و رم و ... پرسرعت ترین باشه اما هارددیسکتون SSD نباشه هنگام لود و ذخیره نتایج حاصل از پردازش و ... افت سرعت شدیدی دارید. لذا این قطعات وقتی بدرد می خورن که شما روی سیستمتون SSD داشته باشید و همچنین منبع تغذیه سیستمتون دارای برند و جنس خوب و توان مناسب باشه.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
بسیار خوب. رم پیشنهاد بنده DDR3 2*8GB Corsair XMS3-BUS1600Mhz هستش که قیمتی حدود 600000 تومان داره.پس میمونه 2400000 تومان واسه سه قطعه باقیمانده. یه کارت گرافیکی Asus Geforce GT210-1GB DDR3 قیمت حدود 110000 تومان. پس فرض می کنیم که 2300000 تومان واسه مادربورد و پردازنده می مونه.
و اما میایم و دو تا از شاخترین و بالاترین پردازنده های موجود در بازار از پلت فرم اینتل و AMD رو در نظر میگیریم. یعنی Intel Core i7 - 4.0GHz - 4790K NEW باقیمتی حدود 1100000 تومان و AM3 - FX-9590 - 4.7GHz - X8 که قیمتی حدود 1000000 تومان داره. اینم مقایسشون آیتم به آیتم:
http://anandtech.com/bench/product/1289?vs=1260

همونطور که میبینید پلتفرم اینتل حتی در قیمت تقریبا معادل کارآیی بالاتری داره.
پس پیشنهاد بنده واسه خرید پردازنده Intel Core i7 - 4.0GHz - 4790K NEW هستش. پس میمونه 900000 تومان واسه مادربورد. پیشنهاد بنده اینه:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=8330

فراموش نکنید اگر پردازنده و رم و ... پرسرعت ترین باشه اما هارددیسکتون SSD نباشه هنگام لود و ذخیره نتایج حاصل از پردازش و ... افت سرعت شدیدی دارید. لذا این قطعات وقتی بدرد می خورن که شما روی سیستمتون SSD داشته باشید و همچنین منبع تغذیه سیستمتون دارای برند و جنس خوب و توان مناسب باشه.
دوست عزیز خیلی لطف کردید. ممنونم.
یه سوال تخصصی هم ازتون دارم. این مقایسه ها و بنچ مارکهایی که گرفته میشه برای چند نخی چقدر قابل اطمینانه؟ یعنی مثلا فرض کنید یه برنامه ای خودش ۱۰ تا نخ میشه که هر نخ کلی از توان پردازنده رو میگیره. خب اینتل ۴ هسته ای با ۸ نخ هست و AMD ۸ تا هسته واقعی داره. خب ببینید این ۸ تا هسته یه مقداری اغوا کننده هستش دیگه. یعنی من نمیدونم الان اگر اینتل که بهتر هست رو بگیرم توی محاسبات چند نخی هم کارایی بالاتری از خودش نشون میده یا نه.
ممنون میشم به این سوال هم جواب بدید.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوست عزیز خیلی لطف کردید. ممنونم.
یه سوال تخصصی هم ازتون دارم. این مقایسه ها و بنچ مارکهایی که گرفته میشه برای چند نخی چقدر قابل اطمینانه؟ یعنی مثلا فرض کنید یه برنامه ای خودش ۱۰ تا نخ میشه که هر نخ کلی از توان پردازنده رو میگیره. خب اینتل ۴ هسته ای با ۸ نخ هست و AMD ۸ تا هسته واقعی داره. خب ببینید این ۸ تا هسته یه مقداری اغوا کننده هستش دیگه. یعنی من نمیدونم الان اگر اینتل که بهتر هست رو بگیرم توی محاسبات چند نخی هم کارایی بالاتری از خودش نشون میده یا نه.
ممنون میشم به این سوال هم جواب بدید.
خواهش می کنم. این سایت و سایت تامز هاردور از قدیم الایام مرجع بسیار قابل اطمینان بوده و کاملا قابل استناده. همونطور که میبینید در تستهای Multi Thread هم 4790 بهتر عمل کرده. این تستها همه معتبر و قابل استناده. مهم سرعت در تولید خروجی و مصرف , دما و زمان تولید کمتر هستش. حالا می خواد با 8 هسته منطقی باشه یا حقیقی. یه چیز دیگه هم که هست همون طور که میبینید توان مصرفی AMD تقریبا 3 برابره اینتل نامبرده هستش و بهتون قول می دم دماش هم در حالت کارآیی معادل بیشتر از اینتله. خیالتون از بابت این تستها راحت باشه.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
آقا خیلی خیلی متشکر و ممنونم. ایشالا همون اینتل رو تهیه میکنم.
حالا هارد SSD هم نکته جالبی بود شما اشاره کردید احتمالا یه دونه ۶۴ گیگ بگیرم بندازم رو سیستمم.
بازم ممنون از راهنماییتون.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
آقا خیلی خیلی متشکر و ممنونم. ایشالا همون اینتل رو تهیه میکنم.
حالا هارد SSD هم نکته جالبی بود شما اشاره کردید احتمالا یه دونه ۶۴ گیگ بگیرم بندازم رو سیستمم.
بازم ممنون از راهنماییتون.
خواهش می کنم. فقط حواستون باشه SSD بهتون SATA II نندازن. حتما SATA III باشه. بازم سوالی داشتید در خدمتم. موفق باشید.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
خواهش می کنم. فقط حواستون باشه SSD بهتون SATA II نندازن. حتما SATA III باشه. بازم سوالی داشتید در خدمتم. موفق باشید.
ممنون آقا لطف کردی. اگه بازم سوالی بود چشم حتما میپرسم.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
سلام آقا رضا. خوبید؟
من داشتم تو این سایتی که شما معرفی کرده بودید میگشتم یه پردازنده دیگه دیدم که خیلی باحال بود اما قیمتش تقریبا یه تومن بالاتره
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=8348
منتها این هم اینتله هم ۶ هسته ایه. اینم مقایسه بنچ مارکش با ۴۷۹۰ اه
http://anandtech.com/bench/product/1316?vs=1260
البته چون پردازنده فرکانسش یه ذره پایین تره توی تک پردازه ای کمتر جواب میده اما تو چند نخی خیلی بعتر عمل میکنه. خب من میخوام بودجه ام از ۳.۵ بالاتر نره اگر بخوام این پردازنده رو بگیرم باید از مادربورد بزنم برای همین هم خودم این به چشمم خورد.
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=8239
خواستم نظر شما دوست عزیز رو هم بدونم ببینم موافقید یا این کانفیک به درد نمیخوره.

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
با جازه آقا رضا
سی پی یو 5390K برای سوکت 3-2011 هست که دارای معماری هاکسول-ایی هست وتنها مادربورد که از این سی پی یو ها و این سوکت پشتیبانی میکنه مادربوردهای با چیپست X99 هست که قیمتشون هم از 1300 به بالا هست.
سی پی یو 4790K برای سوکت 1150 هست که دارای معماری هاکسول هست و مادربوردی که معرفی کردی مدل خوبیه ولی مدلی که آقا رضا گفتن خیلی امکانات وقدرت بیشتری داره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا