برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

agent13

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام من قصد خرید سیستم زیر رو در بعد از ظهر امروز دارم:
i5 4460
zotac gtx 970 oc
ram 8 gb 1600mhz
mb:gigabyte h81m-s2ph
hdd wd 1tb
optical drive liteon
پاوری که فروشنده به من پیشنهاد داد مدل Green 430W بود تو سایت هایی که مقدار پاور مورد نیاز رو اندازه میگیرن پاور مورد نیاز 340W شد می خواستم بدونم آیا Green 430w برای این سیستم کافیه؟

Last edited:

agent13

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
مادربرد تاثیر چندانی در سرعت کامپیوتر مخصوصا در بازی ها نداره چیزی در حدود 2 فریم بر ثانیه از نظر من اگه اورکلاک یا Sli/crossfire نمی کنید و از رم 1600mhz و کمتر از 16gb استفاده میکنید مادربرد در حد 200 تومان مثل asus h81m و gigabyte h81m کاملا کافی هستند

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
i5 4460
zotac gtx 970 oc
ram 8 gb 1600mhz
hdd wd 1tb
optical drive liteon
پاوری که فروشنده به من پیشنهاد داد مدل Green 430W بود تو سایت هایی که مقدار پاور مورد نیاز رو اندازه میگیرن پاور مورد نیاز 340W شد می خواستم بدونم آیا Green 430w برای این سیستم کافیه؟
عزیز Power Green به هیچ عنوان توصیه نمیشه. چون برند نیست و صرفا توی ایران با قیمتی گزاف بازار داره و تولید داخل هستش. با همون مبلغ می تونید از برندهای مطرح Corsair , Enermax , Antec , Cooler Master تهیه کنید. پیشنهاد بنده اینه:
http://lioncomputer.ir/product/5271/Cooler+Master+Elite+V2+550W+PSU/

agent13

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
عزیز Power Green به هیچ عنوان توصیه نمیشه. چون برند نیست و صرفا توی ایران با قیمتی گزاف بازار داره و تولید داخل هستش. با همون مبلغ می تونید از برندهای مطرح Corsair , Enermax , Antec , Cooler Master تهیه کنید. پیشنهاد بنده اینه:
اتفاقا اولش من دقیقا همین مدل رو تو لیست قطعات انتخابیم نوشته بودم ولی هر مغازه ای که میرفتیم میگفتن cooler master خوب نیست پشیمون میشی!!

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
i5 4460
zotac gtx 970 oc
ram 8 gb 1600mhz
hdd wd 1tb
optical drive liteon
اتفاقا اولش من دقیقا همین مدل رو تو لیست قطعات انتخابیم نوشته بودم ولی هر مغازه ای که میرفتیم میگفتن cooler master خوب نیست پشیمون میشی!!
عزیز. این لیست برندهای پاورهای مطرح در سطح دنیاست:
http://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx
گرین فعلا هیچ جایگاه مستقیی نداره. اگر بتونید بیشتر هزینه کنید این مورد بهتره:
http://lioncomputer.ir/product/3779/Corsair+VS650+Power+Supply

masters76

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام مجدد دوستان گرامی
سایت گیگابایت و دیگر سازندگان مین برد را برای پشتیبانی از ویندوز اکس پی دیدم و گویا در سری h61 به بالا ویندوز اکس پی پشتیبانی نمی شود و به تبع آن درایوری هم برای اکس پی در نظر گرفته نشده است.در بین سازنگان نکته عجیب سایت ایسوس بود چرا که بایوس را برای ویندوز اکس پی داشت اما درایوری برای نصب ویندوز اکس پی نداشت! واقعا برایم ناامید کنندست چون کارهای مهمی که دارم فقط در ویندوز اکس پی پشتیبانی می شود.
در یکی از فروم های خارجی شخصی اعلام کرده بود با سری 1150 هم اکس پی را نصب کرده و حتی لینک را هم برای نصب درایور های لازم قرار داده است! نمیدانم درست گفته یا نه چون جای دیگری چنین چیزی نشنیدم اما در سایت ها اکثرا به حذف پشتیبانی از اکس پی اعتراض داشتند ولی کسی راه حلی ارائه نکرده بود و اتفاقا اعلام شده در سری h81 به بالا پشتیانی فقط از ویندوز هفت به بالا خواهد بود.
این هم لینک :
http://forum.arcadecontrols.com/index.php?topic=138854.0

آیا راهی برای نصب اکس پی در مین بردهای جدید وجود دارد؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام مجدد دوستان گرامی
سایت گیگابایت و دیگر سازندگان مین برد را برای پشتیبانی از ویندوز اکس پی دیدم و گویا در سری h61 به بالا ویندوز اکس پی پشتیبانی نمی شود و به تبع آن درایوری هم برای اکس پی در نظر گرفته نشده است.در بین سازنگان نکته عجیب سایت ایسوس بود چرا که بایوس را برای ویندوز اکس پی داشت اما درایوری برای نصب ویندوز اکس پی نداشت! واقعا برایم ناامید کنندست چون کارهای مهمی که دارم فقط در ویندوز اکس پی پشتیبانی می شود.
در یکی از فروم های خارجی شخصی اعلام کرده بود با سری 1150 هم اکس پی را نصب کرده و حتی لینک را هم برای نصب درایور های لازم قرار داده است! نمیدانم درست گفته یا نه چون جای دیگری چنین چیزی نشنیدم اما در سایت ها اکثرا به حذف پشتیبانی از اکس پی اعتراض داشتند ولی کسی راه حلی ارائه نکرده بود و اتفاقا اعلام شده در سری h81 به بالا پشتیانی فقط از ویندوز هفت به بالا خواهد بود.
این هم لینک :
http://forum.arcadecontrols.com/index.php?topic=138854.0

آیا راهی برای نصب اکس پی در مین بردهای جدید وجود دارد؟
مادربرد های H81 میشه ویندوز XP نصب کرد ولی بالاتر مثل H97-Z97 امکان نصب ویندوز XP نیست .
بهترین راه برای شما استفاده از windows xp mode تحت سون میباشد .

masters76

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با تشکر از حسن توجه شما
متاسفانه امکان استفاده از برنامه شبیه ساز ندارم و نصب خود ویدوز اکس پی اولویت من است. فقط اگر ممکن دارد چند نمونه از مدل های h81 که اشاره فرمودید ذکر بفرمایید نوع شرکت آن هم اهمیت چندانی ندارد .سپاسگزارم

ho3einsa

Registered User
لایک‌ها
129
سلام دوستان شرمنده دوباره مزاحم میشم این سیستم خوبه؟
جای وسترن دیجیتال گرین ، بلو میگیرم و جای پاور گرین ، کولر مستر. دیگه چیش مناسب نیس؟

فایل های ضمیمه

• 1.jpg
    1.jpg
    115.7 KB · نمایش ها: 4

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با تشکر از حسن توجه شما
متاسفانه امکان استفاده از برنامه شبیه ساز ندارم و نصب خود ویدوز اکس پی اولویت من است. فقط اگر ممکن دارد چند نمونه از مدل های h81 که اشاره فرمودید ذکر بفرمایید نوع شرکت آن هم اهمیت چندانی ندارد .سپاسگزارم
گیگابایت H81MS-S2PV
درایورهاش هم راحت میشه پیدا کرد

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان شرمنده دوباره مزاحم میشم این سیستم خوبه؟
جای وسترن دیجیتال گرین ، بلو میگیرم و جای پاور گرین ، کولر مستر. دیگه چیش مناسب نیس؟
عکستون واضح نیست .لیست رو بنویسید

ho3einsa

Registered User
لایک‌ها
129
عکستون واضح نیست .لیست رو بنویسید

main: asrock p81 pro3
cpu: intel core i5 4460 haswell
vga: zotac gtx750 ti
hdd: WesternDigital blue 64m buffer 7200 rpm
power: cooler master 550w
ram: adata xpg 1600mhz 2*4gb cl9
........................................................
1900

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
main: asrock p81 pro3
cpu: intel core i5 4460 haswell
vga: zotac gtx750 ti
hdd: green blue 64m buffer 7200 rpm
power: cooler master 550w
ram: adata xpg 1600mhz 2*4gb cl9
........................................................
1900
خرید وسترن گرین اشتباهه برای نصب ویندوز و پشیمون میشی . وسترن بلو تهیه کنید .
مادربرد هم GIGABYTE H81M-S2PV بگیرید .

ho3einsa

Registered User
لایک‌ها
129
خرید وسترن گرین اشتباهه برای نصب ویندوز و پشیمون میشی . وسترن بلو تهیه کنید .
مادربرد هم GIGABYTE H81M-S2PV بگیرید .
شرمنده منظورم همون وسترن بلو بود اشتباهی نوشتم گرین بلو!!!
ممنون بازم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام ببخشید نظرتون درباره کارت گرافیک gainward چیه؟
برند متوسطیه . چیزی که مهم هست داشتن وارد کننده و گارانتی معتبر هست که در مورد این برند مطمئن نیستم .

masters76

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام. طبق اطلاعاتی که بدست آوردم ویندوز اکس پی در هیچکدام از مین بردهای h61 به بالا با سوکت 1150 پشتیبانی نمیشود. مین برد GIGABYTE H81M-S2PV که دوستم معرفی فرمودند فقط از ویندوز سرور پشتیبانی دارد انهم به شکل محدود .دو عکس از سایت گیگابیت قرار دادم و همانطور که مشخص است از اکس پی پشتیبانی نمی شود و فقط ویندوز سرور با پردازنده Xeon
01_918bc.jpg

02_4fa46.jpg

بهرحال با این حساب باید به فکر خرید از سری 1155 باشم هرچند این سری از 1150 ضعیف تر عمل میکند ولی پشتیبانی از اکس پی برایم اولویت داشت.تشکر مخصوص از همراهی دوستان

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
با سلام. طبق اطلاعاتی که بدست آوردم ویندوز اکس پی در هیچکدام از مین بردهای h61 به بالا با سوکت 1150 پشتیبانی نمیشود. مین برد GIGABYTE H81M-S2PV که دوستم معرفی فرمودند فقط از ویندوز سرور پشتیبانی دارد انهم به شکل محدود .دو عکس از سایت گیگابیت قرار دادم و همانطور که مشخص است از اکس پی پشتیبانی نمی شود و فقط ویندوز سرور با پردازنده Xeon
01_918bc.jpg

02_4fa46.jpg

بهرحال با این حساب باید به فکر خرید از سری 1155 باشم هرچند این سری از 1150 ضعیف تر عمل میکند ولی پشتیبانی از اکس پی برایم اولویت داشت.تشکر مخصوص از همراهی دوستان
دقیقا بنده هم مجبور شدم واسه یه بنده خدایی که حتما Windows XP لازم داشت , سوکت 155 رو با قیمت بالاتر از سوکت بروزتر و بهتر 1150 صرفا واسه نبود درایور سیستم عامل Windows XP و قطع پشتیبانی آن توسط مایکروسافت تهیه کنم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا