برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pcbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
دوستان sli همیشه توی بازی ها مشکل پیدا میکنه کراس فایر هم همینطور.تجربه منم البته اینطور بوده .قدیم دوتاgtx560ti داشتم یا 6850 دوتا کراس کردم،همش مشکل برمیخوردم،پاورمم کافی بود،الان بهتر شده؟ چون از اون موقع دیگه من دوتا گرافیک نگرفتم.
سی پیو 4690 دوتا 970 یا 980 رو جواب میده؟؟

Sent from my D6502 using Tapatalk

esseien 3

Registered User
لایک‌ها
204
دوستان sli همیشه توی بازی ها مشکل پیدا میکنه کراس فایر هم همینطور.تجربه منم البته اینطور بوده .قدیم دوتاgtx560ti داشتم یا 6850 دوتا کراس کردم،همش مشکل برمیخوردم،پاورمم کافی بود،الان بهتر شده؟ چون از اون موقع دیگه من دوتا گرافیک نگرفتم.
سی پیو 4690 دوتا 970 یا 980 رو جواب میده؟؟

الان تو خرید ۹۷۰ sli شک نکن ....!!!!!
4690 عالیه هست بله بسیار خوب ...؛!!
اگه پاورت بالای ۷۵۰ تو خرید کارت شک نکن چون الان قضیه sli این کارت فرق میکنه
میتونی بنچمارک تو تری دی گارد و سایتای معتبر ببینی

یاعلی

pcbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
پاورم 1035 گرین،که فک کنم زیادشم هست برای 970 sli,مرسی بابت توضیحات

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
کارت 970 مخصوصا با برند خوب بگیرید در حالت SLI عملکرد بسیار مطلوبی دارد . در حال حاضر درایورهای nVIDIA برای SLI هم اپتیمایز میشن .

meys 18

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اینکه میگن سری fx با dx12 کارایی چند برابری رونشون میده صحت داه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
پردازنده fx فاقد پردازنده گرافیکی هست . ربطی به افزایش عملکرد در dx 12 ندارد .

saeed.h144.ssh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلا دوست عزیز.
من حدود یک هفته پیش ی لپ تاپ اچ پی مدل p037le کادو گرفتم که LCDش هم تاچ هست.ی مقدار اطلاعات در بارش میخوام.باهاش هم اتوکد کار میکنم.
ممنونم.

فرستاده شده از HUAWEI P7-L10ِ من با Tapatalk

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلا دوست عزیز.
من حدود یک هفته پیش ی لپ تاپ اچ پی مدل p037le کادو گرفتم که LCDش هم تاچ هست.ی مقدار اطلاعات در بارش میخوام.باهاش هم اتوکد کار میکنم.
ممنونم.

فرستاده شده از HUAWEI P7-L10ِ من با Tapatalk
بخش لپتاپ مطرح کنید .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوستان من یه گرین 1035 وات دارم،یعنی بدرد نمیخوره؟؟

به نسبت پولی که دادبد اصلا بدرد نمی خوره. اما از اینکه اگر در طول مدت گارانتیش خراب بشه بلافاصله براتون تعویضش می کنن(نه با پاور نو بلکه با تعمیری) خیالتون راحت باشه.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
گرین برند نیست اما برا بوجه زیر ۲۰۰ تومن هرچی گذاشتی ،گذاشتی
مهم نیست سخت نگیر
ستاره بچینی
اتفاقا خیلی هم مهمه. وقتی میشه برندهایی مثل Corsair و Enermax , Antec و... رو با بودجه زیر 200000 تومان هم خرید , خریدن گرین اشتباه محضه. بنده یه فقره پاور گرین رو در سه ماه گذشته 3 بار بردم گارانتی عوض کردم. دیگه خودشون از کیفیت جنسشون خجالت می کشن. اتفاقا قبل از خرید باید خیلی دقت بشه , حتی واسه مبالغ پایین.

esseien 3

Registered User
لایک‌ها
204
اتفاقا خیلی هم مهمه. وقتی میشه برندهایی مثل Corsair و Enermax , Antec و... رو با بودجه زیر 200000 تومان هم خرید , خریدن گرین اشتباه محضه. بنده یه فقره پاور گرین رو در سه ماه گذشته 3 بار بردم گارانتی عوض کردم. دیگه خودشون از کیفیت جنسشون خجالت می کشن. اتفاقا قبل از خرید باید خیلی دقت بشه , حتی واسه مبالغ پایین.
اتفاقا اگه من بیام بگم سامسونگ چقدر برنده افتضاحیه کسی باورش نمیشه !
چون ی LCD داشتم سوخت ۳۲ اینچ فقط دوسال کار کرد ....گوشی های موبایلشم افتضاحه و قطعات کیفیت پایین بکار میبره !
اما گرین هم همینطوره اگه ی قطعه خراب بشه نمیشه اون رو تعمیم داد !
چون گارانتیها چیزی رو ک رعایت نمیکنند حقوق مصرف کننده هست .
شاید گرین برند نباشه و کیفیتش پایی باشه اما سهم عمده ای از بازار رو مثل سامسونگ در اختیار داره ...
اصلا من طرفداری برندی نیستم اما دیدم پاور گرین رو ک بعضی دوستان داشتن و سالها کار کرده ...خلاصه گور پدر همشون مخصوصا گارانتی ها ک دل خوشی ازشون ندارم ....شاید پاور رو هم باجنس خراب تعویض میکردن !

ستاره بچینی

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
اتفاقا اگه من بیام بگم سامسونگ چقدر برنده افتضاحیه کسی باورش نمیشه !
چون ی LCD داشتم سوخت ۳۲ اینچ فقط دوسال کار کرد ....گوشی های موبایلشم افتضاحه و قطعات کیفیت پایین بکار میبره !
اما گرین هم همینطوره اگه ی قطعه خراب بشه نمیشه اون رو تعمیم داد !
چون گارانتیها چیزی رو ک رعایت نمیکنند حقوق مصرف کننده هست .
شاید گرین برند نباشه و کیفیتش پایی باشه اما سهم عمده ای از بازار رو مثل سامسونگ در اختیار داره ...
اصلا من طرفداری برندی نیستم اما دیدم پاور گرین رو ک بعضی دوستان داشتن و سالها کار کرده ...خلاصه گور پدر همشون مخصوصا گارانتی ها ک دل خوشی ازشون ندارم ....شاید پاور رو هم باجنس خراب تعویض میکردن !

ستاره بچینی
گرین قبلا که مونتاژ چین بود و قیمتش مناسب بود کیفیتش نسبت به پاورهای متفرقه خیلی بهتر بود. اما الان که مونتاژ داخل شده...
در خصوص Samsung TV بنده خودمم اعتقادی بهش ندارم. اما تجارب اقوامم که علی رغم توصیه بنده Samsung خریدن خلاف اینو نشون داد. اونهایی که داخل ایران مونتاژ می شن یا تاجران ایرانی میرن با کیفیت پایین از چین خریداری می کنن همین میشه که شما می فرمائید. اینکه می فرمائید گوشیهای سامسونگ افتضاحه هم جای بحث داره و ....
در هر صورت به عنوان کسی که هر هفته داره سیستم می بنده و تحویل میده و مسئولیت گارانتی داره و بر اساس سایتهای جهانی پیشنهاد می کنم دیگه نه گرین بخرید و نه به کسی پیشنهاد بدید. مگر زمانی که قیمتش کمتر از نصف قیمت الانش بشه.
موفق باشید.

masters76

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام و خسته نباشید دوستان عزیزم
بعد از مدتی تحقیق و کمک دوستان سیستمی که مورد نظر بود خریداری شد و الان قبل از سرهم بندی چند سوال برایم پیش امده
اول اینکه ایا همراه cpu باکس باید خمیر سیلیکن باشد؟ داخل جعبه ای که من خریدم چیزی نبود
سوال بعدی اینکه پاوری که خریدم یک ریل با دو شاخه 6 پین دارد .یعنی هر دو شاخه ی مناسب گرافیک روی یک ریل قرار دارند و از طرفی گرافیکی که خریداری شده نیاز به دو شاخه 6 پین بطور همزمان دارد .ایا برق رسانی برای گرافیک در این حالت که هر دو شاخه تامین برق روی هم قرار دارد به مشکل بر نمی خورد؟
.(مدل پاور vs550 کورزایر و مدل گرافیک اگر اشتباه نکنم msi r9 270oc twinfrozer)

balanar

Registered User
لایک‌ها
163
سلام دوستان
من برای اتلیه عکاسی قصد خرید سیستم دارم شامل همه موارد یک پی سی
میخواستم بدونم بهینه ترین سیستم ( قیمت در مقابل ویژگی ) چی معرفی میکنید
بودجه بین 4 تا 6 میلیون تومان
که 1 میلیون برای مانیتور در نظر دارم و بین 4 تا 5 میلیون برای خود سیستم
سوال دیگرم اینه کارت گرافیک برای مونتاژ یا ادیت عکس و فیلم چقدر موثره و ایا باید هزینه زیادی براش بکنم؟
( لطفا قویترین کارهای تدوینی و ادیتینگ اتلیه ای رو در نظر بگیرین فیلم های فول اچ دی و ... )

esseien 3

Registered User
لایک‌ها
204
سلام دوستان
سوال دیگرم اینه کارت گرافیک برای مونتاژ یا ادیت عکس و فیلم چقدر موثره و ایا باید هزینه زیادی براش بکنم؟
( لطفا قویترین کارهای تدوینی و ادیتینگ اتلیه ای رو در نظر بگیرین فیلم های فول اچ دی و ... )
اگه سیستم پرفورمنس میخای یا برا رندر پیشنهاد بنده رفتن سمت AMD هست
هم CPU و VGA رو and بزارید ...

CPU 9550 amd
Ram 16 یا 32 گیگ
M.b 970 giga
VGA r9 290x
حتما یک مونیتور خیلی خوب و با کیفیت که مهمترین چیزه ...

اگه برا طراحی میخای ای مک اپل بگیری عالی هست زیرا مخصوص ادیت فیلم و عکس هست و نرم افزار فوق العاده ای هم داره
یا مک بوک رتینا

انتخاب با خودته
اول ای مک
دوم مک بوک رتینا
سوم ی سیستم با مشخصات بالا و یکدونه مانیتور 2k یا 4k یا مونیتور بسیار خوب 1080

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
سلام دوست گرامی
سلام دوستان

برای سیستم آتیله گرافیک مهم نیست زیاد نه دیگه هیچی نندازی ولی با بودجه شما همه چی عالی میشه بست چرا پایین ببندی؟!؟!
با توجه به اینکه برای آتیله هست سیستم هم باید قوی و هم کم مصرف باشه بنده به هیچ وجه AMD اونم 9590 یا 9595 رو که مصرفشون خیلی خیلی بالا هست رو اصلا توصیه نمیکنم(220 وات فقط سی پی یو)
ولی این سیستم زیر هم خیلی خیلی قویه هم برای هر استفاده ای چه گیم، چه آتیله و چه هر گزینه ی خانگی ایی جوابگو هست(مصرف سی پی یو 88 وات بدون اورکلاک که قابلیت اورهم داره):
CPU: intel core i7-4790K 1085
motherboard: ASUS Z97-A/USB 3.1 LGA1150 Z97 695
Gskill Trident X 16GB 8GBX2 2400Mhz DDR3 Ram 545
GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5 1530
WD Black 2TB 64MB Buffer HDD 420
RaidMax Vortex Case 190
Corsair VS550 Power Supply 190
DVD-Rw هرچی دوست داشتی asus خوبه 70 تومن

اگه نمیخوای زیاد گرافیک هزینه کنی این رو ببند یه SSD کم ظرفیت خوب هم اضافه کن مثل سامسونگ 850 evo:
Zotac GTX 960 AMP! Edition 2GB GDDR5 870

مانیتور برای شما خیلی موثر و مهم هست:
این پنل TN که برای استفاده بلند مدت به نظر من بهتره تنظیم نورش بهتر از IPS هست
ASUS VX SERIES LED Full HD VX248H Monitor 860
ولی اگه میخوای خوشگل باشه به آتلیه قشنگی بده این خوبه:
ASUS MX279H AH-IPS 27inch Monitor 1400

هرکدوم رو برداری عالین

balanar

Registered User
لایک‌ها
163
ممنونم بابت راهنمایی
فقط سوالی که دارم اینه که کارت گرافیک ، برای تدوین ادیت و کارای اتلیه ای که خودتون میدونید در چه حدی هست ، باید قوی باشه؟ خوب هزینمو کاهش میده چون برای گیم که نمیخوام صرفا جهت استفاده شبانه روزی در اتلیه و ادیت هست. چون شاید مجبور شم دوتا سیستم بخرم بودجه نهاییم کاهش پیدا کنه بهتره برام

esseien 3

Registered User
لایک‌ها
204
ممنونم بابت راهنمایی
فقط سوالی که دارم اینه که کارت گرافیک ، برای تدوین ادیت و کارای اتلیه ای که خودتون میدونید در چه حدی هست ، باید قوی باشه؟ خوب هزینمو کاهش میده چون برای گیم که نمیخوام صرفا جهت استفاده شبانه روزی در اتلیه و ادیت هست. چون شاید مجبور شم دوتا سیستم بخرم بودجه نهاییم کاهش پیدا کنه بهتره برام
اگه برا رندر کردن نمیخای گرافیک خیلی معمولی بزار...چون تاثیری تو تدوین فیلم وعکس نداره ...فقط مانیتور مخصوص تدوین باشد..
گرافیک ۴۰۰ هزار تومنی کارت راه میفته ..

اگه میتونی ایمک دسته دوم بخر حدود ۴۵۰۰ تومن چون نوش ۶۵۰۰ تومن

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
در حدی که تو ویو پورتها فوتوشاپ و غیره کم نیاره که یه 750ti هم جوابگو هست ولی چون gtx 960 نسل جدید کارت گرافیک هست واز خیلی چیزا جدید استانداردهای جدید پشتیبانی میکنه.
اما برای کار با فیلم : مثل تبدیل(کانورت) میشه بار پردازشی رو تو بعضی برنامه ها میشه گردن گرافیک انداخت که طبیعتا خود این سی پی یو 4790K خودش یه غوله ولی میشه از کارت هم استفاده کرد و در بعضی موارد کارت سریعتر شاید عمل کنه خودم امتحان نکردم(تئوریک سریعتره در عمل تست نکردم):
Untitled.jpg

حالا میتونی ارزونتره رو برداری که هم تمام استانداردهای جدید رو داره هم برای کارت عالیه
Zotac GTX 960 AMP! Edition 2GB GDDR5 870
یا اگه میخوای هزینه کم بشه ازاین کارت استفاده کن :
Zotac GTX 750 Ti 2GB GDDR5 550
هردو به صورت کامل وحتی بیشتر از نیاز شماست خود دانی هر کدوم بخوای برداری مصرفش معقول و کمه:
960: حدودا 120 وات مصرف میکنه
750ti: حدودا 92 وات مصرف میکنه
البته در فشار کار عادی
حالا اگه 750 رو برداشتی میتونی کیس ارزونتر مثلا در حد 110 تومن برداری چون این کارتها اندازه کوچک دارن نسبت به 970 و در همه ی کیسها جا میشن و پاور corsair vs450 برداری که هزینه میاد پایین تر.(130 تومن پاور 450 و برای پاور 550 قیمت 190 هست)

Last edited:

balanar

Registered User
لایک‌ها
163
اقا از همتون ممنونم بخصوص اقا مجتبی که وقت زیادی بابت تایپ و راهنمایی بنده گذاشتن
تا حدودی متوجه شدم که باید چه سیستمی بگیرم . کارت متوسط رو به بالا ولی سی پیو قوی و خوب همه نیاز به مادر برد قوی و رم خوب داره و بیشتر باید روی مانیتور تمرکز کنم
فقط مطلبی که متوجه نمیشم اینه که لپ تاپ ای مک یعنی انقدر قویه که این سیستم به این غولی که معرفی کردید در برابر این لپ تاپ برابری کنه حدودا؟؟؟؟؟ :|

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا