برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید cpu برای مادربرد H97-PRO GAMER و انتخاب ssd برای Raid کردن

vahidati

Registered User
لایک‌ها
24
سلام به تمامی دوستان عزیز قصد تهیه cpu قوی دارم که واقعا قدرتش به چشم بیاد و پوز هر چی بازی و نرم افزار رندر مثل افتر افکت تیریدی مکس مایا و بقیه رو واقعا بزنه قدرت پردازنده خیلی مهمه مادربردم هم این H97-PRO GAMER فقط در انتخاب Cpu به مشکل بر خوردم که نیاز به راهنمایی دارم از نظر پاور هم یدونه پاور 1000 وات oc پشتش هست و پشتش پره

برای ssd هم میخوام دو عدد ssd رو با هم Raid 0 کنم مادربردم هم پورت M2 10G/s داره و هم sata express 10G/s داره میخوام راید کنم و دنبال دست یابی به سرعت بالا هست در هارد با 300 تا 400 مگابایت بر ثانیه کارم راه نمی افته

تشکر از تمامی دوستان

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام به تمامی دوستان عزیز قصد تهیه cpu قوی دارم که واقعا قدرتش به چشم بیاد و پوز هر چی بازی و نرم افزار رندر مثل افتر افکت تیریدی مکس مایا و بقیه رو واقعا بزنه قدرت پردازنده خیلی مهمه مادربردم هم این H97-PRO GAMER فقط در انتخاب Cpu به مشکل بر خوردم که نیاز به راهنمایی دارم از نظر پاور هم یدونه پاور 1000 وات oc پشتش هست و پشتش پره

برای ssd هم میخوام دو عدد ssd رو با هم Raid 0 کنم مادربردم هم پورت M2 10G/s داره و هم sata express 10G/s داره میخوام راید کنم و دنبال دست یابی به سرعت بالا هست در هارد با 300 تا 400 مگابایت بر ثانیه کارم راه نمی افته

تشکر از تمامی دوستان
سلام عزیز. بحث بازی که تقریبا برمیگرده به کارت گرافیک و ربط آنچنانی به CPU نداره. این از این. پس اگر میخواین بازیها رو به خوبی اجرا کنه سیستمتون باید حداقل کارت گرافیکتون Geforce GTX970 باشه که قیمتش حدود 1300000 تومانه. این از مساله بازی.
در خصوص پردازنده اصلی قوی که خودشو توی برنامه ها به خوبی نشون بده بالاترین پردازنده ای که شما می تونید برای این مادربورد در حال حاضر تهیه کنید Intel Core™ i7-4790K Haswell Box هستش که حدود 1150000 تومانه. دیگه از این بالاتر گیرتون نمیاد. البته تمام توان پردازنده رو وقتی می تونید ببینید که رم کافی و SSD روی سیستمتون باشه. اینم از این.
برای SSD هم شما خفن ترین SSD دنیا در حال حاضر Samsung 950 Pro هستش که باید وقت بزارید و توی بازار حسابی بگردید ببینید گیر میارید یا نه. اگر اینو بگیرید دیگه نیازی به Raid کردن ندارید. این مقایسش هست با Samsung Evo 850 :
http://anandtech.com/bench/product/1565?vs=1462
اگه گیر بیارید دیگه سیستمتون پرواز می کنه.

بالا