برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد خريد لپتاپ

?

• ?

Votes: 3 100.0%
  • ?

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    3
  • Poll closed .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
با سلام
دوستان من یه لپ تاب می خوام تا 2.5 برای کار های معمولی
اگر صفحه لمسی باشه و دارای کانفیگ خوبی باشه که بهتر
اگه مارک ایسوز و لنوو و سونی باشه که بهتر
دوستان می خوام فردابعد ظهر بگیرم
سلام عزیز. پیشنهاد من اینه(دقت کنید صفحه لمسی هم داره):
http://www.digikala.com/Product/DKP-6444/ASUS-VivoBook-S200E/لپ-تاپ-ايسوس-ويوو-بوک-S200E/keyword-s20
قیمتش حدود 1700000 تومانه. مشخصاتشو کامل بخونید ببینید به کارتون می خوره یا نه.

staf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا کسی با Lenovo Flex 2 15 کار کرده؟
http://www.digikala.com/Product/DKP-37180/Lenovo-Flex-2-C/لپ-تاپ-لنوو-فلکس-2
کافیگ و مشخصاتش خیلی عالیه
تنها ایراد رم 4 و هارد 500 هست که چون کاربری حرفه ای ندارم زیاد مهم نیست و هردو هم قابل ارتقا هستن

فقط از لحاظ کارکرد طولانی مدت کیفیت ساخت برام مهمه که چطور هست و برای 5 6 سال جوابگو هست؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
اقا کسی با Lenovo Flex 2 15 کار کرده؟
http://www.digikala.com/Product/DKP-37180/Lenovo-Flex-2-C/لپ-تاپ-لنوو-فلکس-2
کافیگ و مشخصاتش خیلی عالیه
تنها ایراد رم 4 و هارد 500 هست که چون کاربری حرفه ای ندارم زیاد مهم نیست و هردو هم قابل ارتقا هستن

فقط از لحاظ کارکرد طولانی مدت کیفیت ساخت برام مهمه که چطور هست و برای 5 6 سال جوابگو هست؟
سلم. این لپ تاپ تازه اومده . چجور می تونه کسی در خصوص اینکه تاا 4 الی 5 سال دیگه همچنان بدنه خوبی داشته باشه نظر بده. اما چیزی که مسلمه بستگی به کیفیت مواظبت شما داره و اگر ازش خوب مراقبت کنبد , دوام خوبی خواهد داشت. اما اگر خوب نگهداری نکنید Apple Macbook Pro هم باشه خراب میشه. اما به نظر بنده کلا کیفیت بدنه لپ تاپهای ارزان قیمت لنوو و همین مدل , زیاد جالب نیست.

staf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلم. این لپ تاپ تازه اومده . چجور می تونه کسی در خصوص اینکه تاا 4 الی 5 سال دیگه همچنان بدنه خوبی داشته باشه نظر بده. اما چیزی که مسلمه بستگی به کیفیت مواظبت شما داره و اگر ازش خوب مراقبت کنبد , دوام خوبی خواهد داشت. اما اگر خوب نگهداری نکنید Apple Macbook Pro هم باشه خراب میشه. اما به نظر بنده کلا کیفیت بدنه لپ تاپهای ارزان قیمت لنوو و همین مدل , زیاد جالب نیست.
یعنی کیفیت ساختش از سری z بدتره؟
چیزی که مشخصه کانفیگ قابل قبولی داره فقط بحث کیفیت ساختش هست
منم منظورم این نیست کسی 5سال تستش کرده بلکه منظور اینه کیفیت ساخت و جنس بدنه در چه حد هست
کلا این سری توصیه میشه؟

تا 2200 2300 واسه کاربر خانگی فیلم و وبگردی و کمی هم بازی چی پیشنهاد میشه
هیچ کار مهندسی یا نرمافزار خاصی قرار نیست استفاده بشه
کیفیت صفحه نمایش و کیفیت ساخت خیلی مهم

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
یعنی کیفیت ساختش از سری z بدتره؟
چیزی که مشخصه کانفیگ قابل قبولی داره فقط بحث کیفیت ساختش هست
منم منظورم این نیست کسی 5سال تستش کرده بلکه منظور اینه کیفیت ساخت و جنس بدنه در چه حد هست
کلا این سری توصیه میشه؟

تا 2200 2300 واسه کاربر خانگی فیلم و وبگردی و کمی هم بازی چی پیشنهاد میشه
هیچ کار مهندسی یا نرمافزار خاصی قرار نیست استفاده بشه
کیفیت صفحه نمایش و کیفیت ساخت خیلی مهم
به نظر من اصلا کیفیت ساخت لنووهای موجود در بازار خوب نیست. یکی از برترین برندهای لپ تاپ در بازار آمریکا از سالها قبل Toshiba بوده و هست که بعد از اپل(هارددیسکهای مک بوک های اپل اکثرا توشیبا هستند) با سونی رقابت می کنه و جزء بهترین برندهای دنیاست. اما توی ایران کمه. پیشنهاد بنده به شما اینه:
http://www.digikala.com/Product/DKP-37677/TOSHIBA-Satellite-L50-B-123/لپ-تاپ-توشیبا-ستلایت-L50-B-123
کیفیتش رو تضمین می کنم.

saeedh1371

Registered User
لایک‌ها
178
سلام
دیجی کالا بالاخره lenovo y50 رو آورده
بهترین گزینه هستش

omidn1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان

من یه لپ تاپ جمع و جور واسه کارهای دانشجویی میخوام ، بودجم هم زیاد نیست (حداکثر 1700) ، کار خاصی هم نمیخوام باهاش انجام بدم نهایتش کار با فتوشاپ و دریم ویور

خودم گشتم این سه تا رو پیدا کردم، ممنون میشم بگید کدومشون بهتره (یا اگر گزینه ای دیگه میدونید معرفی کنید)

در بین این سه تا هم ظاهر اچ پی رو بهتر پسندیدم و البته msi هم چون ویندوز اورجینال روشه خوبه، ولی ایسوس رو با اینکه امکاناتش در حد دوتای دیگست نمیدونم چرا گرون تره

اچ پی

ایسوس

ام اس ای

اینم مقایسه هر سه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام دوستان

من یه لپ تاپ جمع و جور واسه کارهای دانشجویی میخوام ، بودجم هم زیاد نیست (حداکثر 1700) ، کار خاصی هم نمیخوام باهاش انجام بدم نهایتش کار با فتوشاپ و دریم ویور

خودم گشتم این سه تا رو پیدا کردم، ممنون میشم بگید کدومشون بهتره (یا اگر گزینه ای دیگه میدونید معرفی کنید)

در بین این سه تا هم ظاهر اچ پی رو بهتر پسندیدم و البته msi هم چون ویندوز اورجینال روشه خوبه، ولی ایسوس رو با اینکه امکاناتش در حد دوتای دیگست نمیدونم چرا گرون تره

اچ پی

ایسوس

ام اس ای

اینم مقایسه هر سه
سلام عزیز. ام اس آی رو که به نظر من اگر نمی خواین دنبال دردسر بگردید بیخیال بشید. اچ پی مورد اشاره هم دلیل ارزونیش پردازنده AMD هستش که پیشنهاد می کنم سراغ اونم نرید. پس بین این سه تا تنها همون مدل Asus بدرد می خوره. اما پیشنهاد بنده اینه:
http://www.digikala.com/Product/DKP...-571G-50MX/لپ-تاپ-ایسر-اسپایر-ای5-571-جی-50MX

omidn1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام عزیز. ام اس آی رو که به نظر من اگر نمی خواین دنبال دردسر بگردید بیخیال بشید. اچ پی مورد اشاره هم دلیل ارزونیش پردازنده AMD هستش که پیشنهاد می کنم سراغ اونم نرید. پس بین این سه تا تنها همون مدل Asus بدرد می خوره. اما پیشنهاد بنده اینه:
http://www.digikala.com/Product/DKP-37160/Acer-Aspire-E5-571G-50MX/لپ-تاپ-ایسر-اسپایر-ای5-571-جی-50MX

مرسی از راهنماییتون

خوب چرا msi درد سر داره؟ مشکلش چیه؟ (ممنون میشم کامل توضیح بدید)

آهان الان دقت کردم به پردازنده و گرافیک، یعنی Amd بدتر از اینتله؟ ارزش این پایین تر بودن قیمت رو نداره؟

در مورد پیشنهاد شما هم آخه گرافیکش نسبت به اون دو تا یکی پایین تره

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
مرسی از راهنماییتون

خوب چرا msi درد سر داره؟ مشکلش چیه؟ (ممنون میشم کامل توضیح بدید)

آهان الان دقت کردم به پردازنده و گرافیک، یعنی Amd بدتر از اینتله؟ ارزش این پایین تر بودن قیمت رو نداره؟

در مورد پیشنهاد شما هم آخه گرافیکش نسبت به اون دو تا یکی پایین تره
خواهش مي كنم. عموما MSI خيلي زود و راحت بوردش مي سوزه و كلا آمار خرابي بالايي داره. در بين لپتاپهاي معرفي شده ابنتلها كارآيي بالاتري دارن نسبت به AMD و به نظر من با اين قيمت اصلا ارزش نداره. پس اون دو مورد گرافيكش هر چي هم باشه ارزش نداره. ضمنا ايسري كه بنده معرفي كردم كارت گرافيكش از ايسوس معرفي شده بالاتره. همچنين پردازندش هم بالاتره.

omidn1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خواهش مي كنم. عموما MSI خيلي زود و راحت بوردش مي سوزه و كلا آمار خرابي بالايي داره. در بين لپتاپهاي معرفي شده ابنتلها كارآيي بالاتري دارن نسبت به AMD و به نظر من با اين قيمت اصلا ارزش نداره. پس اون دو مورد گرافيكش هر چي هم باشه ارزش نداره. ضمنا ايسري كه بنده معرفي كردم كارت گرافيكش از ايسوس معرفي شده بالاتره. همچنين پردازندش هم بالاتره.
آهان ممنون

ولله من چیز زیادی بلد نیستم اما خوب گرافیک ایسوس 2 هست و گرافیک ایسر 1 هستش

البته خوب زیبایی هم مقداری موثره که زیبایی ایسوس یه خورده بیشتره

حالا یه سوال من اولویتم با لپ تاپ 14 اینچی هست (اگر هم نبودمشکلی نیست مجبورم 15 بگیرم) ، این لپ تاپ هایی که نوشته 15 اگر به فروشنده بگم میتونه 14 اینچی رو واسم بیاره؟ (آخه یکبار رفتم فروشگاه یه لپ تاپ 15.6 معرفی کرد گفتم 14 میخوام گفت مشکلی نیست همین رو 14 ش رو واست میارم)

ممنون

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
آهان ممنون

ولله من چیز زیادی بلد نیستم اما خوب گرافیک ایسوس 2 هست و گرافیک ایسر 1 هستش

البته خوب زیبایی هم مقداری موثره که زیبایی ایسوس یه خورده بیشتره

حالا یه سوال من اولویتم با لپ تاپ 14 اینچی هست (اگر هم نبودمشکلی نیست مجبورم 15 بگیرم) ، این لپ تاپ هایی که نوشته 15 اگر به فروشنده بگم میتونه 14 اینچی رو واسم بیاره؟ (آخه یکبار رفتم فروشگاه یه لپ تاپ 15.6 معرفی کرد گفتم 14 میخوام گفت مشکلی نیست همین رو 14 ش رو واست میارم)

ممنون
خواهش مي كنم. پس خدا بهتون رحم كنه. چون توي بازار خيلي خيلي كم پيش مياد كسي تجربه و علم قطعات سخت افزارهاي موجود در بازار رو نداشته باشه و بهش نندازن!!! حسابي احتياط كنيد. عزيز متاسفانه يكي از بزرگترين اشتباه رايج بين خريداران كم اطلاع از دانش سخت افزار كه فروشندگان هم به شدت از اون سوء استفاده مي كنن ، اينه كه به جاي اينكه مدل كارت گرافيك و پردازنده گرافيكي كارت گرافيك رو بگن صرفا رمش رو مي گن كه فروشنده رو گمراه كنن.
همه دوستان به اين نكته توجه داشته باشيد كه مهمترين آيتم و تقريبا اساسي ترين نكته در كارتهاي گرافيكي ، چه لپ تاپ و چه دسك تاپ مدل پردازنده اون كارته و رم گرافيكي تاثير بسيار ناچيزي داره و هميشه متناسب با توان كارت گرافيك روش گذاشته ميشه. لذا اگر بازي و به تبع اون كارت گرافيك براتون مهمه هنگام خريد لپ تاپ يا دسك تاپ دقت كنيد كه كارت گرافيك پردازنده اش چي هست و اصلا روي رمش زوم نكنيد.

براي مثال يه كارت گرافيك Geforce 740M با رم 1 گيگ سرعتي شايد 20 برابر كارت گرافيك مثلا Geforce 610M با رم 4 گيگ داره. پس حسابي دقت كنيد. براي اينكه ببينيد كدام كارتهاي گرافيك كارآيي بالاتري دارند و بتونيد انواع و اقسام كارتهاي گرافيكي لپ تاپ رو با هم مقايسه كنيد از لينك زير استفاده كنيد:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

از لينك زير هم مي تونيد براي مقايسه پردازنده اصلي لپ تاپها استفاده كنيد:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

دوست عزيز كارت گرافيكي اين دو مدل رو در لينكي كه ارائه كردم مقايسه كنيد. خيلي حواستون رو توي خريد از بازار جمع كنيد.

omidn1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خواهش مي كنم. پس خدا بهتون رحم كنه. چون توي بازار خيلي خيلي كم پيش مياد كسي تجربه و علم قطعات سخت افزارهاي موجود در بازار رو نداشته باشه و بهش نندازن!!! حسابي احتياط كنيد. عزيز متاسفانه يكي از بزرگترين اشتباه رايج بين خريداران كم اطلاع از دانش سخت افزار كه فروشندگان هم به شدت از اون سوء استفاده مي كنن ، اينه كه به جاي اينكه مدل كارت گرافيك و پردازنده گرافيكي كارت گرافيك رو بگن صرفا رمش رو مي گن كه فروشنده رو گمراه كنن.
همه دوستان به اين نكته توجه داشته باشيد كه مهمترين آيتم و تقريبا اساسي ترين نكته در كارتهاي گرافيكي ، چه لپ تاپ و چه دسك تاپ مدل پردازنده اون كارته و رم گرافيكي تاثير بسيار ناچيزي داره و هميشه متناسب با توان كارت گرافيك روش گذاشته ميشه. لذا اگر بازي و به تبع اون كارت گرافيك براتون مهمه هنگام خريد لپ تاپ يا دسك تاپ دقت كنيد كه كارت گرافيك پردازنده اش چي هست و اصلا روي رمش زوم نكنيد.

براي مثال يه كارت گرافيك Geforce 740M با رم 1 گيگ سرعتي شايد 20 برابر كارت گرافيك مثلا Geforce 610M با رم 4 گيگ داره. پس حسابي دقت كنيد. براي اينكه ببينيد كدام كارتهاي گرافيك كارآيي بالاتري دارند و بتونيد انواع و اقسام كارتهاي گرافيكي لپ تاپ رو با هم مقايسه كنيد از لينك زير استفاده كنيد:

دوست عزيز كارت گرافيكي اين دو مدل رو در لينكي كه ارائه كردم مقايسه كنيد. خيلي حواستون رو توي خريد از بازار جمع كنيد.
خیلی خیلی متشکرم، پس اولویت ایسر

الان هم دارم از بازار میام، یه فروشگاهی رفتم قیمت هاش تقریبا 40-50 زیر قیمت بقیه فروشگاه ها بود، یه خورده شک کردم نکنه تقلبی باشه

پرسیدم گفت نه گارانتی اصلیه

گفت گارانتی ایسوسش سازگار هست و گارانتی ایسر الماس

حالا اینا گارانتی اصلی هستن؟

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710
خیلی خیلی متشکرم، پس اولویت ایسر

الان هم دارم از بازار میام، یه فروشگاهی رفتم قیمت هاش تقریبا 40-50 زیر قیمت بقیه فروشگاه ها بود، یه خورده شک کردم نکنه تقلبی باشه

پرسیدم گفت نه گارانتی اصلیه

گفت گارانتی ایسوسش سازگار هست و گارانتی ایسر الماس

حالا اینا گارانتی اصلی هستن؟

آره گارانتی سازگار اصلیه !
آدرس فروشگاه رو برام بفرست منم برم پیشش

omidn1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آره گارانتی سازگار اصلیه !
آدرس فروشگاه رو برام بفرست منم برم پیشش
گارانتی الماس چی؟ چون من میخوام ایسر بگیرم گفت گارانتی ایسرم الماسه (یا شاید هم برعکس نمیدونم)

اندیمشکم من باس دوبرابر پول لپ تاپ بدی بلیط بیای اینجا:D

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
گارانتی های سازگار
الماس
ویستا
اصلی هستن

staf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه لپتاپ معمولی برای کاربری معمولی دانشجویی و خانگی حدود 1400 میخوام
تماشای فیلم افیس و اینترنت و ... کارایم هست
چیا پیدا میشه؟
خودم به اینا رسیدم
Lenovo Essential G5070 - F
Lenovo Essential G500

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716

آره داداش. خدا می دونه چقدر مردم از این موضوع تو پاچشون رفته. باید یه اطلاع رسانی وسیعی بشه که مثلا پهنای باند و سرعت پردازشو و معماریو و..

نقش مهمتری دارن

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
یه لپتاپ معمولی برای کاربری معمولی دانشجویی و خانگی حدود 1400 میخوام
تماشای فیلم افیس و اینترنت و ... کارایم هست
چیا پیدا میشه؟
خودم به اینا رسیدم
Lenovo Essential G5070 - F
Lenovo Essential G500
Lenovo G50-70 i3 4 500 2G
قیمت 1.450

پردازنده : Intel Core i3 3110M
تعداد هسته : 2
رم : 4GB DDR3
حافظه داخلی : 500GB
پردازنده گرافیکی : Intel HD
حافظه گرافیکی : 1GB DDR3
درایو نوری : DVD-RW
سایز صفحه : 15.6
صحفه لمسی : خیر
رزولوشن : HD
شیار حافظه : بله
سیستم عامل : DOS
باطری : 6Cell
وزن : 2.5

omidn1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
الان رفتم خریدم

متاسفانه انقدر فروشنده و دور و بریاش دورم کردن این خوبه این خوبه کردن که کلا ملاک هایی که داشتم یادم رفت

حالا چیزی که خریدم اینه : http://www.digikala.com/Product/DKP...G-54204G50Mnkk-2GB/لپ-تاپ-ایسر-اسپایر-E1-572G

حالا اگر به نظرتون چیز جالبی نیست برم و بگم که نمیخوامش

بالا