برگزیده های پرشین تولز

مشكل با ويروس floder.htt

farsoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
چند وقتي است كه سيستمم دچار اين ويروس شده است.
البته قبلا اصلا خبر نداشتم ولي زماني متوجه شدم كه اين ويروس در تمام فلودر هاي من كپي شده بود و با اين كه حجمي حدود 20 كيلو بايت داشت حدود 800 مگابايت فضا را اشغال كرده بود.
البته مشكل ديگه اي كه دارم اين است كه اين ويروس در زمان خيلي كوتاه برروي فلاپي هايي كه فايلهاي ورد وجود دارد به شبيه سازي مي پردازد.
به اين معني كه فايل اصلي را تغيير نام داده و خود را با نام و شمايل فايل اصلي كپي مي كند و با اجرا اين فايل هر سيستمي ويروسي مي شود.
لطفا يك ويروس كش خيلي قوي معرفي كنيد تا اين ويروس را از بين ببرد تا الان كلي خسارت دادم. :(

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
با سلام
البته قبلا اصلا خبر نداشتم ولي زماني متوجه شدم كه اين ويروس در تمام فلودر هاي من كپي شده بود و با اين كه حجمي حدود 20 كيلو بايت داشت حدود 800 مگابايت فضا را اشغال كرده بود.
البته مشكل ديگه اي كه دارم اين است كه اين ويروس در زمان خيلي كوتاه برروي فلاپي هايي كه فايلهاي ورد وجود دارد به شبيه سازي مي پردازد.
به اين معني كه فايل اصلي را تغيير نام داده و خود را با نام و شمايل فايل اصلي كپي مي كند و با اجرا اين فايل هر سيستمي ويروسي مي شود.
لطفا يك ويروس كش خيلي قوي معرفي كنيد تا اين ويروس را از بين ببرد تا الان كلي خسارت دادم. :(

تا جايي که من خبر دارم floder.htt يک ويروس نيست.بلکه فقط از کپي کردن فايل جلوگيري ميکنه!
بهتره سيستمت رو از طريق سايت symantec.com چک کني تا ويروس پاک بشه!

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
راستي فايل floder.htt روي بيشتر سي دي هاي هک بصورت hidden وجود داره!

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
سلام.
اين يك كرمه. براي راحت شدن از دستش پچشو بگير .
اگه مي خوای دستي پاك كنی :
نمایش فولدراتو از حالت Enable web content in folders به حالت Use window classic folders در قسمت setting folder viewing در بیار .
در قسمت start up ویندوزت یه فایل هست به نام kernel32.dll اونرو پاک کن .
دستگاهتو ری استارت کن.
حالا هر چی Folder .htt هستش رو پاک کن.
این روش یه مشکل داره که دیگه نمی تونی به حالت Enable web content in folders برگردی.
تو این جا هم می تونی ÷کشو بگیری که برات بصورت اتوماتیک اونو ریپیر کنه:
http://www.trendmicro.com/vinfo/virusencyclo/default5.asp?VName=VBS_REDLOF.C&VSect=T

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
اسم اين اسكريپت Redolf است . ( شايد جاي L و o عوضي باشد ) از سايت سيمانتك پچشو بگيريد .
اونا هم معمولا دو تا فايلن : folder.htt , desktop.ini
راستي من نفهميدم desktop.ini توي ويندوز XP به چه دردي ميخوره؟
آخه به نظر مي آد بودن يا نبودنش فرقي نميکنه؟؟؟

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
قبل از هك يه تاپيك بود توضيح كافي داده بوديم . اينا ستينگ نمايش تصاوير و فايلهاي وب هستند كه بطور عادي نبايد ديده شوند ولي با ويروسي شدن ديده ميشوند . يكي از اثرات اين ويروس كاهش سرعت كامپيوتر است . تا جايي هم كه خبر دارم كسي تابحال (تو ايران از رفقا و ... )گزارش خرابكاري از اين ويروس نداده ولي تو سايت سيمانتك تو رده مخرب قرار داره .
در هر صورت پيشنهاد ميكنم از Norton Anti Virus 2003 , McAfee 7 به بعد استفاده كنيد . اين دو تا را مطمئنم ردولف رو پاك ميكنند البته با ديكشنري آپديت شده .
كلا اگه ميخوايد بفهميد اين دو تا فايل ويروسي شدن يا نه بهتره با نوت پد بازش كنيد و ببينيد اگر توش چيزي بنام VBScript داشت مطمئن باشيد ويروسيه !
(ريدولف يه اسكريپته كه با ويژوال بيسيك نوشته شده )

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
من توصيه ميكنم دستي اين ويروس رو پاك كنيد. چون نسخه جديد اين ويروس مياد تمام فايلهاي HTML كه دم دستش باشه آلوده ميكنه. و اگه به ويروس يابها بگين ويروس رو از بين ببرن ميان و تمام فايلهاي HTML شما رو پاك ميكنن. براي همين فايليها آلوده اي كه لازمشون دارين با دست (با برنامه Notepad باز كنيد بعد برين انتهاي فايل ( يه سري تگ <HTML> جديد ديده ميشه كه توش حروف عجيب غريبه از اونجا تا آخر فايل رو پاك كنيد و بعد فايل رو ضبط كنيد. وقتي همه فايلهاي بدرد بخورتون رو درست كردين بگين برنامه هاي ضد ويروس بگردن و تمام رد پاهاي RedLof رو از بين ببرن.

asa2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از farsoft :
با سلام

مك آفي اونو CLEAN ميكنه و نورتون DELETE

بالا