برگزیده های پرشین تولز

مشکل عجیب و نا معلوم با رایت دی وی دی

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام
دوستان به یه مشکل عجیب برخوردم و عجیب تر اینکه بعد از کلی گشتن در سایت های داخلی و خارجی و مشورت با افراد مختلف به هیچ جوابی نرسیدم :(

مشکل از اونجا شروع میشه که ویندوز سون 64 بیت ورژن 7100 رو نصب کردم ...بعد از اون دیگه نتونستم دی وی دی رایت کنم ،حدود 80% از دی وی دی رایت میشد میزد burning failed at 16x فقط همین هیچ توضیح دیگه ای هم نمیداد !!
اول گفتم حتما رایتر (sony)مشکل پیدا کرده و یه مدت بی خیال بودم ...تا اینکه رفتم و یه رایتر جدید(asus) گرفتم و در کمال تعجب دیدم هیچ فرقی نکرده و همون ارور رو میده !

مراحل تست و بررسی شروع شد ولی هیچ کدوم جواب نداد :( :

1.کلیه نرم افزارهای رایت که به ذهنتون میرسه رو تست کردم نرو 7/نرو9/آشمپو/کلون /ایزو رایت و ....
2.آنتی ویروس: بیت دیفندر داشتم پاک کردم آویرا گذاشتم فرقی نکرد اصلا بدون آنتی ویروس تست کردم بازم ..
3.فریم ور رایتر ها رو آپ دیت کردم نشد .
4.گفتم مطمئنا مشکل از نسخه ویندوز هست به ویندوز سون 64 بیت ورژن 7600 ارتقا دادم فرقی نکرد .
5.شاید با 64 بیتی مشکل داره ویندوز سون 32 بیت ورژن7600 نصب کردم فرقی نکرد .

نکته یک:این مراحل بالا به صورت ترکیبی هم تست شده مثلا ویندوز 7 32 بیت بدون آنتی ویروس یا ویندوز سون با همه اون نرم افزارها

نکته دوم:در همه مراحل ویندوز کاملا آپدیت بوده

نکته سوم :دارم دیوونه میشم :crying:هم وقتم رفته و هم شاید نزدیک به 30 تا دی وی دی تا الان ریختم دور بازم جواب نگرفتم .

خلاصه هرکش بتونه بهم کمک کنه خیلی ممنونش میشم ...شاید یه جایزه هم بهش دادم :D

R3B

Registered User
لایک‌ها
161
از نرو 10 بدون كرك استفاده كنيد

شايد ديسكهاتون مورد داشته باشه اون رو هم تست كنيد

اگر نشد برگرديد به ويندوز ايكس پي

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام، سرعت های پایینتر از 16X رو امتحان نکردید؟

دی وی دی های مختلف، بسته به نوع شون از سرعت های رایت خاصی پشتیبانی می کنند. این سرعت ها روی خود DVD خام ثبت شدند (اون چیزی که روی قاب یا خود DVD نوشته ممکن است معتبر نباشد). مثلاً DVD های TDK ی که الآن دارم روی سرعت های 2.4X، 4X، 8X رایت می شوند. توی این حالت بهترین سرعت 4X است (سرعت میانه). اگر من با سرعتی غیر از این سه سرعت (مثلاً 16X یا حتی 1X) رایت کنم، احتمال سوختن DVD افزایش پیدا می کند.

خودم پیشنهاد می کنم که با ImgBurn هم یکبار امتحان کنید. سمت راست مشخصات کامل DVD و سرعت های رایت و خوندن رو هم نمایش می دهد و Error های آن هم دقیق هستند.

پ.ن: از آنجاییکه ویندوز رو عوض کردید، احتمال زیادی هست که درایوری که ویندوز سون انتخاب کرده، اشتباه باشد. درایور رایتر تون رو از سایت سازندۀ رایتر دانلود کنید و دستی نصب کنید. شاید مشکل از این باشد.

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
ممنون که جواب دادید .

از نرو 10 بدون كرك استفاده كنيد

شايد ديسكهاتون مورد داشته باشه اون رو هم تست كنيد

اگر نشد برگرديد به ويندوز ايكس پي

1.نرو 10 رو تست نکردم منظورتون از بدون کرک یعنی بخرم ؟!یا ورژن ترایال رو استفاده کنم ؟

2.نه انواع دیسک رو امتحان کردم sumsung/final/zenith و ...

3.به خاطر کارم مجبورم از ویندوز 64 بیت استفاده کنم ..نمیخوام برگردم ولی بازم روی یه درایو دیگه نصب میکنم ببینم درست میشه یا نه .

مورد سوم به احتمال زیاد باید مشکل رو حل کنه ممنون تا آخر هفته سی دی ویندوز xp رو میگیرم تست میکنم .ولی کنجکاو شدم ببینم مشکل از کجاست یعنی واقعا با سون نمیشه دی وی دی رایت کرد !

سلام، سرعت های پایینتر از 16X رو امتحان نکردید؟

دی وی دی های مختلف، بسته به نوع شون از سرعت های رایت خاصی پشتیبانی می کنند. این سرعت ها روی خود DVD خام ثبت شدند (اون چیزی که روی قاب یا خود DVD نوشته ممکن است معتبر نباشد). مثلاً DVD های TDK ی که الآن دارم روی سرعت های 2.4X، 4X، 8X رایت می شوند. توی این حالت بهترین سرعت 4X است (سرعت میانه). اگر من با سرعتی غیر از این سه سرعت (مثلاً 16X یا حتی 1X) رایت کنم، احتمال سوختن DVD افزایش پیدا می کند.

خودم پیشنهاد می کنم که با ImgBurn هم یکبار امتحان کنید. سمت راست مشخصات کامل DVD و سرعت های رایت و خوندن رو هم نمایش می دهد و Error های آن هم دقیق هستند.

پ.ن: از آنجاییکه ویندوز رو عوض کردید، احتمال زیادی هست که درایوری که ویندوز سون انتخاب کرده، اشتباه باشد. درایور رایتر تون رو از سایت سازندۀ رایتر دانلود کنید و دستی نصب کنید. شاید مشکل از این باشد.

چرا با سرعت 8 هم رایت میکنم همین مشکل رو داره مثلا جایی که به صورت پیشفرض گذاشته بوده رو 16X خودم تغییر دادم گذاشتم 8X همین مشکل رو داره .

اون نرمافزار هم امتحان کردم (الکل120 هم تست کردم) هر دو با ایمج هم مشکل داشتن و رایت نمیکردن :wacko:.

درایور هم دقیقا همون مدل که دارم فکر نکنم مشکل از اینجا باشه .

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
سلام

من نه تجربه کار سخت افزاری دارم نه چیز فنی می دونم، دقیقا هم نمی دونم چرا دارم اینو میگم ولی حس می کنم هاردت مشکله این وسط! چون بلاهای عجیب خیلی سرم اومده...!

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام bloody عزيز
animsmilysmile.gif

. چندتا نكته به ذهنم مي‌رسه:
1) اولين جايي كه مي‌رم چك كنم (احتمال هست ديگه!!) برويد در Device Manager و در قسمت IDE ATA/ATAPI controller تك تك Primary و Secondary هايي كه موجود هستند را Properties بگيريد و به تب Advanced Settings رفته و ببينيد آيا تمامي Transfer mode ها روي حالت DAM if Availableهستند يا روي PIO Mode؟ (اليته من اصطلاحات پنجره‌ها را كه ذكر كردم مال ويندوز XP هست، الان چون در حال تست هستم ويندوز 7 ندارم ولي يادمه بعضي از اصطلاحات اين پنجرهظها عوض شده بود ولي DMA يا Ulta DMA و PIO Mode همجنان همان بودند كه بودند!!!)

2) برند و مدل مادربوردتان چيست؟!

3) آيا درون سايت مادربوردتان چك كرديد ببينيد آپديت BIOSي براي حل مشل شما دارند يا نه؟! اصلن BIOS مادربورد را Update نموديد؟! آيا نسخه فعلي BIOS شما جديدترين هست يا...؟

4) اينترفيس داريو‌هاي رايترتان چيست؟ (PATA يا SATA) اگر SATA هست، دقت نموديد كه كابل ديتايش را خم و تا نكنيد و تا جايي كه مي‌شه با انهناي بيش از 90 درجه دو سر كابل را به پورت‌ها وصل كنيد؟ اگر رايتر قبلي SATA بوده، آيا از همان كابل قبلي استفاده نموديد يا كابل جديدي هم داشتيد براي تست؟!

. فعلن اين‌ها به ذهنم رسيد...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/15
26.gif
103.gif

Last edited:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام

من نه تجربه کار سخت افزاری دارم نه چیز فنی می دونم، دقیقا هم نمی دونم چرا دارم اینو میگم ولی حس می کنم هاردت مشکله این وسط! چون بلاهای عجیب خیلی سرم اومده...!

من دوتا هارد دارم ولی الان که فکر میکنم همه فایل هایی که رایت میکردم از روی هارد دوم بود ...باشه این مورد رو هم تست میکنم :rolleyes:

سلام bloody عزيز
animsmilysmile.gif

. چندتا نكته به ذهنم مي‌رسه:
1) اولين جايي كه مي‌رم چك كنم (احتمال هست ديگه!!) برويد در Device Manager و در قسمت IDE ATA/ATAPI controller تك تك Primary و Secondary هايي كه موجود هستند را Properties بگيريد و به تب Advanced Settings رفته و ببينيد آيا تمامي Transfer mode ها روي حالت DAM if Availableهستند يا روي PIO Mode؟ (اليته من اصطلاحات پنجره‌ها را كه ذكر كردم مال ويندوز XP هست، الان چون در حال تست هستم ويندوز 7 ندارم ولي يادمه بعضي از اصطلاحات اين پنجرهظها عوض شده بود ولي DMA يا Ulta DMA و PIO Mode همجنان همان بودند كه بودند!!!)
سلام آجی مکس جان خوبی ؟
6تای اول Advanced Settings داشتن و عکسشو گذاشتم برات .

oe6rdqn48v42qtc3lm4p.jpg

2) برند و مدل مادربوردتان چيست؟!

Asus P5Q

3) آيا درون سايت مادربوردتان چك كرديد ببينيد آپديت BIOSي براي حل مشل شما دارند يا نه؟! اصلن BIOS مادربورد را Update نموديد؟! آيا نسخه فعلي BIOS شما جديدترين هست يا...؟

بایوس رو آپدیت کردم و ورژن 2102 هست تاریخش هم 04/07/2009
الان نگاه کردم ورژن 2208 هم اومده آپدیت کنم ؟!

4) اينترفيس داريو‌هاي رايترتان چيست؟ (PATA يا SATA) اگر SATA هست، دقت نموديد كه كابل ديتايش را خم و تا نكنيد و تا جايي كه مي‌شه با انهناي بيش از 90 درجه دو سر كابل را به پورت‌ها وصل كنيد؟ اگر رايتر قبلي SATA بوده، آيا از همان كابل قبلي استفاده نموديد يا كابل جديدي هم داشتيد براي تست؟!

. فعلن اين‌ها به ذهنم رسيد...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/15
26.gif
103.gif

نه sata نیست IDE هر جفتش!..کابل جدید ندارم که تست کنم میتونه مشکل از اون باشه ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام bloody عزيز
animsmilysmile.gif

سلام آجی مکس جان خوبی ؟
. قربانت برم، ممنونم عزيز جان، خوبم.... اميدوارم كه شما هم تا اينجاي سال خوب و سلامت و شاد بوده باشيد...

مورد 1:
. عكس قشنگي بود..ممنون... همه چيز درسته، اون DMAهاي 5 هارديسكاتند و اون 4ها درايو‌هاي اپتيكالت.

مورد 2 و 3:
. صفحه پشتيباني ماردبوردتان را نگاه كردم. (جهت محكم كاري P5Q بدون هيچ پسوندي ديگه؟!) اون آپديته :
o
P5Q BIOS 2208
Enhance the compatibility with Adaptec 29160 SCSI card.

o
. در توضيحش فقط پشتيباني بهتر كارت اسكازي آداپتك رو نوشته! اما اگر تست‌هاي بعدي جواب نداد، به عنوان آخرين راه اين آپديت را هم انجام دهيد.!

. دفترچه مادربوردتان را هم دنلود نمودم (چه خوشكله!) هاردديسك‌هايتان را در يكي از SATA1~SATA6ها زديد ديگه!؟ (در SATA_E1 و SATA_E2 كه 100% نزديد و نميشه هم زد!!) حالا كه اون‌ها هم SATA هستند كابلشون رو چك كنيد كه تا خوردگي يا زاويه كمتر از 90 درجه نداشته باشه....

. آيا اون كابل PATA از نوع 80 سيم هست ديگه؟! اصولن روي خود مادربورد بوده؟! (تصوير 80سيم و 40 سيم در اينجا هست)

مورد 4:
. در مورد كابل‌هاي PATA احتمال خرابيشون نسبت به SATA خيلي كمتره ولي خوب به هر حال احتمالش هست. اون پيشنهاد دوست خوبمان Bella_aster عزيز هم در مورد امتحان يك هاردديسك ديگه كاملن به جا و درسته.... پس پيشنهاد جديد من:

1) به نظر مياد هر دو درايو اپتيكالتان همزمان وصل هستند. براي تست فقط درايو Asus وصل باشد. با همان كابل فعلي در حالت تست كنيد و جامپر درايو ASUS را برروي MASTER قرار دهيد. كابل PATA سه سر(پورت) دارد. سر دورتر را در مادر بورد و سر انتهاي كابل را به درايو Asus بزنيد. (نه سر وسطي-- اگر لازم شد سري به اين پست "پورت‌ها، كابل‌ها و درايو‌هاي PATA و SATA و روش نصب و كانفيگ كردن" بزنيد)

2)
اگر امكان دارد فقط هاردديسكي كه تا كنون از روي آن رايت نكرديد وصل باشد.

3) اگر كارتي در پورت‌هاي PCI داريد آنها را خارج نماييد.

4) وقتي دو درايو فوق را به شكل پيشنهادي تنظيم نموديد، يك بار عمل رايت را تست كنيد. (در زمان رايت با كامپيوتر هيچ كاري انجام ندهيد)

حالت اول - تست موفقيت آميز بود: اگر موفقيت آميز بود، ابتدا هارد دوم وصل نماييد و باز تست كنيد و اگر موفقيت آميز بود درايو اپتيكال دوم را وصل نماييد و تست كنيد. (بلاخره معلوم مي‌شود كه مشكل از كجاست)

حالت دوم - تست موفقيت آميز نــبود:
1) كابل PATA را با يك 80 سيم ديگه عوض نماييد و دوباره تست كنيد...

2) اگر جواب نگرفتيد با درايو اپتيك ديگه تون و با همين كابل جديد و كانفيگ عرض شده تست كنيد....

3) اگر باز جواب نگرفتيد و اگر بيشتر از 1 رم در خانه‌هاي حافظه داريد و اگر در مدلشان در ليست‌هاي صفحه 2-13 الي 2-15 موجود هست و در جلوي نامشان در ستون *A نوشته V ، همه را به جز اولين رم در خانه DIMM1 را خارج نماييد و دوباره تست كنيد.

. اميدوارم كه مشكل سيستمتان هر چه زودتر حل شود..... من بعدن بيشتر به دفترچه مادربوردتان و به تنظيمات BIOS نگاه مي‌كنم شايد گزينه‌اي يا چيزي براي حل مشكل وجود داشته باشد.

. فقط يك نكته بي ربط به مشكل فوق: من به روشن بودن گزينه S.M.A.R.T هاردديسك‌ها چندان اطمينان ندارم، يك تجربه دراز مدت دارم كه خاموش بودن اين گزينه خيلي به نفع هاردديسك هست تا روشن بودنش....! مثلن در تمامي مادربوردهاي Giga-Byte اين گزينه به شكل پيشفرض خاموش هست. در بايوس و انتخاب هر SATA مي‌شه اين گزينه را خاموش كرد. (صفحه 3-13 كتابتان) البته عرض كردم اين تجربه شخصي هست و انتخاب با خودتان....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/16
26.gif
103.gif

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام bloody عزيز
animsmilysmile.gif

. قربانت برم، ممنونم عزيز جان، خوبم.... اميدوارم كه شما هم تا اينجاي سال خوب و سلامت و شاد بوده باشيد...

مورد 1:
. عكس قشنگي بود..ممنون... همه چيز درسته، اون DMAهاي 5 هارديسكاتند و اون 4ها درايو‌هاي اپتيكالت.

مورد 2 و 3:
. صفحه پشتيباني ماردبوردتان را نگاه كردم. (جهت محكم كاري P5Q بدون هيچ پسوندي ديگه؟!) اون آپديته :
o
P5Q BIOS 2208
Enhance the compatibility with Adaptec 29160 SCSI card.

o
. در توضيحش فقط پشتيباني بهتر كارت اسكازي آداپتك رو نوشته! اما اگر تست‌هاي بعدي جواب نداد، به عنوان آخرين راه اين آپديت را هم انجام دهيد.!

. دفترچه مادربوردتان را هم دنلود نمودم (چه خوشكله!) هاردديسك‌هايتان را در يكي از SATA1~SATA6ها زديد ديگه!؟ (در SATA_E1 و SATA_E2 كه 100% نزديد و نميشه هم زد!!) حالا كه اون‌ها هم SATA هستند كابلشون رو چك كنيد كه تا خوردگي يا زاويه كمتر از 90 درجه نداشته باشه....

. آيا اون كابل PATA از نوع 80 سيم هست ديگه؟! اصولن روي خود مادربورد بوده؟! (تصوير 80سيم و 40 سيم در اينجا هست)

مورد 4:
. در مورد كابل‌هاي PATA احتمال خرابيشون نسبت به SATA خيلي كمتره ولي خوب به هر حال احتمالش هست. اون پيشنهاد دوست خوبمان Bella_aster عزيز هم در مورد امتحان يك هاردديسك ديگه كاملن به جا و درسته.... پس پيشنهاد جديد من:

1) به نظر مياد هر دو درايو اپتيكالتان همزمان وصل هستند. براي تست فقط درايو Asus وصل باشد. با همان كابل فعلي در حالت تست كنيد و جامپر درايو ASUS را برروي MASTER قرار دهيد. كابل PATA سه سر(پورت) دارد. سر دورتر را در مادر بورد و سر انتهاي كابل را به درايو Asus بزنيد. (نه سر وسطي-- اگر لازم شد سري به اين پست "پورت‌ها، كابل‌ها و درايو‌هاي PATA و SATA و روش نصب و كانفيگ كردن" بزنيد)

2)
اگر امكان دارد فقط هاردديسكي كه تا كنون از روي آن رايت نكرديد وصل باشد.

3) اگر كارتي در پورت‌هاي PCI داريد آنها را خارج نماييد.

4) وقتي دو درايو فوق را به شكل پيشنهادي تنظيم نموديد، يك بار عمل رايت را تست كنيد. (در زمان رايت با كامپيوتر هيچ كاري انجام ندهيد)

حالت اول - تست موفقيت آميز بود: اگر موفقيت آميز بود، ابتدا هارد دوم وصل نماييد و باز تست كنيد و اگر موفقيت آميز بود درايو اپتيكال دوم را وصل نماييد و تست كنيد. (بلاخره معلوم مي‌شود كه مشكل از كجاست)

حالت دوم - تست موفقيت آميز نــبود:
1) كابل PATA را با يك 80 سيم ديگه عوض نماييد و دوباره تست كنيد...

2) اگر جواب نگرفتيد با درايو اپتيك ديگه تون و با همين كابل جديد و كانفيگ عرض شده تست كنيد....

3) اگر باز جواب نگرفتيد و اگر بيشتر از 1 رم در خانه‌هاي حافظه داريد و اگر در مدلشان در ليست‌هاي صفحه 2-13 الي 2-15 موجود هست و در جلوي نامشان در ستون *A نوشته V ، همه را به جز اولين رم در خانه DIMM1 را خارج نماييد و دوباره تست كنيد.

. اميدوارم كه مشكل سيستمتان هر چه زودتر حل شود..... من بعدن بيشتر به دفترچه مادربوردتان و به تنظيمات BIOS نگاه مي‌كنم شايد گزينه‌اي يا چيزي براي حل مشكل وجود داشته باشد.

. فقط يك نكته بي ربط به مشكل فوق: من به روشن بودن گزينه S.M.A.R.T هاردديسك‌ها چندان اطمينان ندارم، يك تجربه دراز مدت دارم كه خاموش بودن اين گزينه خيلي به نفع هاردديسك هست تا روشن بودنش....! مثلن در تمامي مادربوردهاي Giga-Byte اين گزينه به شكل پيشفرض خاموش هست. در بايوس و انتخاب هر SATA مي‌شه اين گزينه را خاموش كرد. (صفحه 3-13 كتابتان) البته عرض كردم اين تجربه شخصي هست و انتخاب با خودتان....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/16
26.gif
103.gif

آجی جان خیلی ممنون که وقت گذاشتی و به این قشنگی برام توضیح دادی ،شرمنده کردی:blush:
من به سوال هایی که کردی جواب میدم و انشالله فردا عملیات تست رو انجام میدم :happy:

جهت محكم كاري P5Q بدون هيچ پسوندي ديگه؟!بله بدون هیچ پسوندی

آيا اون كابل PATA از نوع 80 سيم هست ديگه؟! اصولن روي خود مادربورد بوده؟!بله 80 سیم هست و روی خود مادربرد بوده رنگش هم آب تیره هست .

گزینه S.M.A.R.T رو هم خاموش میکنم .

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام bloody عزيز
animsmilysmile.gif

. خواهش مي‌كنم، خوشحال مي‌شوم اگر كه بتونم كمكي بكنم. ممنون از پاسخ‌هايت. انشاالله فردا ميبينمتان با خبراي خوش..... شب بخير ....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/16
26.gif
103.gif

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام
آجی مکس جان مراحل انجام تست رو که گفته بودی مینویسم :

1.نرو 10 رو نصب کردم .پیشنهاد RB3
2.هارد دوم رو قطع کردم .پیشنهاد Bella_aster
3.کابل رو چند بار با دست کشیدم تا صاف بشه !
4.سر آخر رو زدم به Asus و خودش روی مستر بود .
5.پورت PCI رو خالی کردم .
6. 4 گیگ فایل زدم با سرعت 8X رایت بشه .پیشنهاد Phantom Hive

نتیجه کار :

na1riplkgttytu32ch8c.jpg

من هنوز به سیستم عامل مشکوکم ...فکر نمیکنم کابل مشکلی داشته باشه چون همین چند ماه پیش با وین xp رایت میکردم ...راستی یه چیز رو یادم رفت بگم فقط یکبار تونستم دوتا دی وی دی رو بدون مشکل با همین ویندوز سون رایت کنم !یعنی به صورت کاملا شانسی قبلش مشکل داشت بعد از اینکه این دوتا رو هم رایت کردم دیگه نشد و همین ارور رو میده .

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
یه هارد غیر از اینایی که باهاش کار کردی نداری تست کنی؟

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
یه سوال یه هویی می سوزه یا رو 80 درصد متوقف می شه بعد مثلا 1 دقیقه بعد می سوزه؟ قبل از سوختن ببین هارد خاموش نمی شه؟ دیتا می ده؟؟ اگر با همه ODD ها و ویندوزها همین جوریه به نظرم مشکل از مادربرده.... یک دور بایوس رو ریست کن....

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
یه هارد غیر از اینایی که باهاش کار کردی نداری تست کنی؟
نه متاسفانه ...ولی اگه هارد خراب بود نباید جاهای دیگه هم به مشکل بر میخوردم؟ مثلا وقتی دارم رندر میگیرم یا فایل کپی میکنم

یه سوال یه هویی می سوزه یا رو 80 درصد متوقف می شه بعد مثلا 1 دقیقه بعد می سوزه؟ قبل از سوختن ببین هارد خاموش نمی شه؟ دیتا می ده؟؟ اگر با همه ODD ها و ویندوزها همین جوریه به نظرم مشکل از مادربرده.... یک دور بایوس رو ریست کن....

دقیق هم رو هشتاد درصد نیست ،کامل رایت میشه 100 % اول پر میشه ولی بعدش دیدی میزنه lead out همچین چیزی اونجا نزدیک اخرش که میشه این ارور رو میده و دی وی دی رو تف میکنه بیرون !

اینو نمیدونم که هارد قطع میشه یا نه ...ولی با ویندوز xp جدیدا تست نکردم قبلا مشکلی نداشت ...باید یه بار دیگه xp رو نصب کنم بعد میشه کامل مطمئن شد که اشکال سخت افزاری هست ...

راستی یه سوال فرعی :بایوس رو قبلا یه بار آپدیت کردم ولی الان اصلا یادم نیست چه کار کردم ...سیستمم فلاپی درایو نداره قبلا با فلش آپدیت کردم ولی الان تو سایت asus جایی ننوشته چه جوری با فلش کار کنیم ؟
فرمت کنم /همون دوتا فایل رو که گفته بزارم توش /بعد alt+f2 رو بزنم ؟

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
نه متاسفانه ...ولی اگه هارد خراب بود نباید جاهای دیگه هم به مشکل بر میخوردم؟ مثلا وقتی دارم رندر میگیرم یا فایل کپی میکنم
والا هیچ چیز کامپیوتر منطق نداره! نمیشه رو این موضوع حساب کرد

یه چیزی! شما موقع رایت دی وی دی به مشکل می خوری؟ با سی دی هم مشکل داره؟ سی دی به سی دی هم امتحان کردی؟ یا دی وی دی به دی وی دی ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام bloody عزيز
animsmilysmile.gif

راستی یه سوال فرعی :بایوس رو قبلا یه بار آپدیت کردم ولی الان اصلا یادم نیست چه کار کردم ...سیستمم فلاپی درایو نداره قبلا با فلش آپدیت کردم ولی الان تو سایت asus جایی ننوشته چه جوری با فلش کار کنیم ؟
فرمت کنم /همون دوتا فایل رو که گفته بزارم توش /بعد alt+f2 رو بزنم ؟
. در فصل 3 كتابتون قسمت update the BIOS through the internet توضيح داده كه با نرم افزار مادربوردتان و در ويندوز ميشه به احتي به روزش كرد.

. آقا بايوس را به روز كن و دوباره تست كن. اگر نشد، ويندوز XP را نصب كن و اگر XP هيچ مشكلي نداشت، 2.5 حالت! داريد:
1) ممكنه Image ويندوز 7 هاي شما دست كاري شده و غير اوريجينال باشه! از لينك‌هايي كه در پست اول اينجا گذاشتم دنلود و تست نماييد.

2) ممكنه مشكلي در مادربوردتان باشد كه با اين ويندوز‌ها ناسازگاري ايجاد مي‌كند! شايد نوشتن يك ايميل براي Asus بي ضرر نباشه...

3) اون احتمال 0.5 هم براي خرابي هاردديسك‌هايتان هست، از سايت سازنده هاردديسك نرم افزار Diagnostic شان را دنلود و هاردديسك‌هايتان را تست نماييد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/16
26.gif
103.gif

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
والا هیچ چیز کامپیوتر منطق نداره! نمیشه رو این موضوع حساب کرد

یه چیزی! شما موقع رایت دی وی دی به مشکل می خوری؟ با سی دی هم مشکل داره؟ سی دی به سی دی هم امتحان کردی؟ یا دی وی دی به دی وی دی ؟

سی دی به سی دی رو نه ولی بقیه موارد تست شده :(

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام bloody عزيز
animsmilysmile.gif

. در فصل 3 كتابتون قسمت update the BIOS through the internet توضيح داده كه با نرم افزار مادربوردتان و در ويندوز ميشه به احتي به روزش كرد.

. آقا بايوس را به روز كن و دوباره تست كن. اگر نشد، ويندوز XP را نصب كن و اگر XP هيچ مشكلي نداشت، 2.5 حالت! داريد:
1) ممكنه Image ويندوز 7 هاي شما دست كاري شده و غير اوريجينال باشه! از لينك‌هايي كه در پست اول اينجا گذاشتم دنلود و تست نماييد.

2) ممكنه مشكلي در مادربوردتان باشد كه با اين ويندوز‌ها ناسازگاري ايجاد مي‌كند! شايد نوشتن يك ايميل براي Asus بي ضرر نباشه...

3) اون احتمال 0.5 هم براي خرابي هاردديسك‌هايتان هست، از سايت سازنده هاردديسك نرم افزار Diagnostic شان را دنلود و هاردديسك‌هايتان را تست نماييد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/16
26.gif
103.gif

میرم تو کار بایوس :D فقط نمیخوام با خود ویندوز اینکارو بکنم چون میگن خطرناکه ...با فلش میشه راهنمایی کنی چه جوری ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
4.gif

. ديدم تنور گرمه!! گفتم ما هم سواستفاده كنيم و نونمون رو بچسپونيم به تنور!! اگر در چنين زمان‌هايي شما (كلي) دو سيستمعامل به شكل Multi Primary داشتيد، خيلي سريعتر و با حداقل سعي و خطا و به كمك خودتان!! ميظتوانستيد مشكل يا منبع مشكل را پيدا نماييد!! اينجاست كه نصب حداقل 2 سيستم عامل، يكي XP امتحان پس داده و ديگري به انتخاب خودتان به شكل Multi Primary به همه دوستان پيشنهاد مي‌شود.... اين تاپيك "آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح" براي شماست....
65.gif

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/16
26.gif
103.gif

بالا