برگزیده های پرشین تولز

معرفی کسب و کارهای پردرامد و میزان سرمایه لازم

maleki_com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
حتما شما هم در اطراف خود شغلهایی رو دیدید که از درامد خوبی برخوردار بودن، پیش خودتون براوردی از سرمایه و امکانات لازم اون کردین و گفتین چه کسب و کاری! ما می خواهیم در این اتاق فکر، این ایده های جالب رو برا هم بیان کنیم شاید همینطور که دیگران ممکنه از ایده های ما استفاده کنند ایده ای هم برای ما سرنوشت ساز شد. برای اینکه افکارمون سازمان یافته تر باشه پیشنهاد می کنم از یک دسته بندی بر اساس میزان سرمایه ای لازم استفاده کنیم:
گروه A : حداقل سرمایه لازم تا 1 میلیون تومان
گروه B : تا 5 میلیون
گروه C : تا 10 میلیون
گروه D: تا 50 میلیون
گروه E: تا 100 میلیون
گروه F: تا 500 میلیون
گروه G: بالای 500 میلیون
اینکه دوستان در نظرات خود گروه سرمایه ای لازم را به همین شکل انگلیسی ذکر کنند باعث میشه تا عملیات جستجو و دسته بندی برای کاربران ساده تر باشه.

برای شروع خود من چند تا را معرفی می کنم:
گروه A : من آرایشگری رو میشناسم که کرایه ای مغازش 200 هزار تومنه و دکوراسیون و ابزار کارش به زحمت با 1 میلیون می رسه. 12 ساعت کار میکنه و حد اقل ویزیتش 20 نفر اصلاح سره که مبلغش میشه 20*3000=60000 تومان. 2 تا شاگرد هم داره که 70% خودش مشتری دارن و نیمی از درامدشون مال اونه. با 25 روز کار در ماه و کسر کلیه ای پرداختی هاش درامد خالص خودش بالای 2 میلیون و درامد هر شاگرد هم بالای 500 هزار در ماه میشه. البته این مشخصات یک آرایشگاهیه که 200 هزار تومن اجاره میده(کاملا معمولی جنوب شهری) مثالهای دیگشو شما بفرمایین..
پیک موتوری، آژانس، دکه روزنامه فروشی، آموزشگاه زبان، آموزشگاه رانندگی، پبتزا فروشی، تعمیرگاه موبایل، دکوراسیون،تاسیسات،طلاسازی، پرورش شترمرغ،... و صدها کسب و کار دیگه هست که حتما شما بهتر می تونید معرفی کنید. پس...​

maleki_com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
گروه C : من یه آموزشگاه رانندگی میشناسم که هفته ای 2 سری کلاس 25 نفری برگزار می کنه به عبارتی 50 نفر هنرجو در هفته و 200 نفر در ماه آموزش می ده. هزینه ای دریافتی از هر نفر 100 هزار تومانه که مجموع دریافتی های این آموزشگاه در ماه را به 20 میلیون تومان می رسونه. اما هزینه ها: 200 نفر به 4000 ساعت آموزش عملی نیاز دارند که با استخدام مربی مجموع این هزینه 4000*2500= 10میلیون تومان میشه.
در طول ماه 80 ساعت آموزش آیین نامه و فنی انجام میشه که هزینه ای مربیش حدود 600 هزار تومان میشه.
اجاره ای مکان آموزشگاه 5 میلیون رهن و 600 هزار اجاره هزینه داره . 4 نفر کارمند دفتری داره که مجموع هزینه هاشون حدود 1 میلیون تموم میشه. خوب جمع بندی می کنیم: درامد : 20 میلیون. کل هزینه ها با احتساب قبوض و مالیات : 13 میلیون تومان. بنابرین سود خالص این آموزشگاه حدود 7 میلیون در ماه است. کل سرمایه ای لازم اعم از رهن، میز و صندلی، تجهیزات اداری... 10 میلیون تومان. البته این هزینه ها مربوط به آموزشگاهیه که 20 میلیون درامد داره و مسلما در نقاط مختلف با درامد های متفاوت میزان سرما یه ای لازم نیز متفاوت خواهد بود.

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
اول بگم تاپیکت شدیدا حمایت میشه...
مرسی..

خب با این سرمایه کار های زیاد می تونی انجام بدی....
من اگه چنین سرمایه ای داشتم می رفتم سراغ زدن کافی شاپ یا سفره خونه چون می دونم جواب میده !
و
آرایشگاه مجهز که چند تا صندلی و چند تا آرایشگر جوون و محیطی کاملا جوان پسند ! که مشتری رو جلب کنه !

گروه C : تا 10 میلیون
تو این گروه آبکاری رو پیشنهاد می کنم که استارت کار رو با 5 تومان هم میشه زد (ولی تخصص می خواد)
و
می تونی ماشین بخری و درستش کنی و بعد با سود بفروشی !
.
.
.

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
اینطوری از دید خودتون میبینید فکرمیکنید خیلی درامد دارند
ولی درعمل فکرنکنم اینقدر بشه
اینور سلمانی 1500و2000تومانی میگیره

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
احتمالا منظورش تهرانه که نرخ پایه ارایشگاه ها 5000 تومن برای اصلاح هست

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
اینطوری از دید خودتون میبینید فکرمیکنید خیلی درامد دارند
ولی درعمل فکرنکنم اینقدر بشه
اینور سلمانی 1500و2000تومانی میگیره

تا یه حد درست میگی تا یه حد اشتباه !
راس میگی آرایشگاه ماهی 200 تومان اجاره فوقش 2 تومان بگیره !!
ولی یه آرایشگاه درست کمه کم 5000 تومان میگیره ولی آرایشگاه چیزیه که ادم دیر به دیر میره و نمیشه تعداد زیادی مشتری رو انتظار داشت !!
راستی ساعت خیلی سود ..
توی بازار بزرگ ساعت 200000 تومان رو می تونی 60 000 تومان بخری من اونو آشنا دارم از قیمت ها خبر دارم !

Aboozar61

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
واسه سرمايه تيپ E چه پيشنهادي داريد؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
مشکل اساسی اطلاع رسانی توی یه همچین مسائلی اینه که افراد از ترس این که دست توی شغلشون زیاد بشه توی یه همچین انجمنی از کارشون یا درآمد خوب شغلشون نمی نویسند! :(
با این وجود تاپیک جالبیه وحتما همه اش رو می خونم. :)

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
کسی از هزینه و درآمد فست فود خبر داره؟

Hamid-Net

Registered User
لایک‌ها
48
آرایشگاه سودش خوبه ولی بدترین شغله چون ناراحتی کمر و گردن ممکنه دچار بشی .
شغلی مثل چایخونه در آمد بسیار زیادی داره ولی کار همه کسی نیست و مدیریت قوی میخواد و اینکه به راحتی مجوز نمیدن و به خانواده شهدا مجوزشا میدن البته تا اونجایی که اطلاع دارم .
ببینید دوستان شغل درآمد دار زیاد هست ولی باید ببینید که شما واسه اون کار ساخته شده اید یا نه و یا اینکه اون شغل را دوست دارید یا نه .
مثلاً شخصی که 25 سال درس خونده و لیسانس و یا فوق لیسانس گرفته میره میوه فروشی بزنه ؟
در صورتی که اگه بلد یاشی چیکار کنی روزی 200 تون رو واست داره .

GreenRoad

Registered User
لایک‌ها
79
من موندم با اینکه بعضی از دوستان به این راحتی می گویند فلان کار رو بکن ( مثلا آموزشگاه بزن یا .... ) و به آسانی ماهی 2-3 تومن در میاری، پس چطور طبق آمار نزدیک به 40% جوونای امروز بیکار هستند ؟!! ( آمار رو دیروز از شبکه ی خبر شنیدم که فکر می کنم بیشتر از این حرفا باشه ) - حالا جدای از اینکه اون 60% ای هم که کار دارند درصد بالاییشون حقوق پایینی دارند و اصلا دخل و خرجشون به هم نمی خوره.

اصل حرف من اینه که یقینا هزاران مشکل و سنگ های بزرگ جلوی راه هست که 40 - 50 درصد جوونایی مثل ما نتونستند به این راحتی که بعضی ها عنوان می کنند کاری رو راه بندازند و درآمد خوب داشته باشند. یقینا خیلی ها 1 میلیون تا 10 میلیون رو دارند ( بیشتر هم باشه که چه بهتر ) اما مطمئن ام به این آسونی هایی که برخی می گویند نیست. حالا فرض هم بگیریم 10 درصد کاربلد نیستند ، یا اصلا 20% ، ولی آیا همه کار بلد نیستند ؟!! مطمئنم خیلی مشکلات برای ایجاد کار در این مملکت گل و بلبل هست که عملا برای ما نه راه پیش هست و نه پس !

( به عنوان نمونه خود بنده 4 ماه دویدم که 1 آموزشگاه زبان بزنم - جاش هم بود، همه چی هم اوکی بود. نزدیک ونک - بعد از 4 ماه دویدن با یک لبخند مسخره گفتند : نه ، مجوز نمیدیم ، دیگه مجوز آموزشگاه زیان داده نمیشه ! به همین راحتی و خوشمزگی !

قصد مایوس کردن افراد رو ندارم اما خواهش می کنم همین جوری هم برخی دوستان امید الکی به ما جوونا ندهند !

مرسی

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
گروه C : من یه آموزشگاه رانندگی میشناسم که هفته ای 2 سری کلاس 25 نفری برگزار می کنه به عبارتی 50 نفر هنرجو در هفته و 200 نفر در ماه آموزش می ده. هزینه ای دریافتی از هر نفر 100 هزار تومانه که مجموع دریافتی های این آموزشگاه در ماه را به 20 میلیون تومان می رسونه. اما هزینه ها: 200 نفر به 4000 ساعت آموزش عملی نیاز دارند که با استخدام مربی مجموع این هزینه 4000*2500= 10میلیون تومان میشه.
در طول ماه 80 ساعت آموزش آیین نامه و فنی انجام میشه که هزینه ای مربیش حدود 600 هزار تومان میشه.
اجاره ای مکان آموزشگاه 5 میلیون رهن و 600 هزار اجاره هزینه داره . 4 نفر کارمند دفتری داره که مجموع هزینه هاشون حدود 1 میلیون تموم میشه. خوب جمع بندی می کنیم: درامد : 20 میلیون. کل هزینه ها با احتساب قبوض و مالیات : 13 میلیون تومان. بنابرین سود خالص این آموزشگاه حدود 7 میلیون در ماه است. کل سرمایه ای لازم اعم از رهن، میز و صندلی، تجهیزات اداری... 10 میلیون تومان. البته این هزینه ها مربوط به آموزشگاهیه که 20 میلیون درامد داره و مسلما در نقاط مختلف با درامد های متفاوت میزان سرما یه ای لازم نیز متفاوت خواهد بود.

به گزارش خبرگزاري آريا سرهنگ پورپيغمبر در تشريح خبر فوق گفت: شرايط تاسيس آموزشگاه هاي رانندگي گروه پايه 1(براي رانندگي با وسايل نقليه باربري با ظرفيت 5/3 تا 10 تن) و گروه پايه 2 (براي رانندگي با وسايل نقليه مسافربر با ظرفيت 16 تا 26 نفر) و موتور سيکلت به شرح ذيل اعلام مي گردد:
خانواده شهدا، جانبازان و ايثارگران با معرفي نامه از بنياد شهيد و امور ايثارگران
پرسنل نيروهاي مسلح بازنشسته (ارائه حکم بازنشستگي)
پرسنل بازنشسته نيروي انتظامي ارائه مدرک حکم کارشناسي عالي تصادفات يا کارشناسي
ارائه نسخه اصل آخرين مدرک تحصيلي
جهت تاسيس آموزشگاه رانندگي گروه هاي پ 1 و پ 2 داشتن زميني به مساحت حداقل شش و حداکثر 10 هکتار الزامي است.
جهت تاسيس آموزشگاه رانندگي موتورسيکلت داشتن زميني به مساحت 1330 متر الزامي است.
سرهنگ پورپيغمبر افزود: اشخاصي که متقاضي بوده و يا قبلاً درخواست تاسيس آموزشگاههاي رانندگي مذکو را تحويل پليس راهور استان داده اند حداکثر ظرف مدت 15 روز از تاريخ درج آگهي مدارک لازم و مثبته را به امور آموزشگاههاي رانندگي پليس راهور استان تحويل نمايند و پس از اتمام مهلت مقرره به هيچ درخواستي ترتيب اثر داده نخواهد شد.

دلفین

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
161
من موندم با اینکه بعضی از دوستان به این راحتی می گویند فلان کار رو بکن ( مثلا آموزشگاه بزن یا .... ) و به آسانی ماهی 2-3 تومن در میاری، پس چطور طبق آمار نزدیک به 40% جوونای امروز بیکار هستند ؟!! ( آمار رو دیروز از شبکه ی خبر شنیدم که فکر می کنم بیشتر از این حرفا باشه ) - حالا جدای از اینکه اون 60% ای هم که کار دارند درصد بالاییشون حقوق پایینی دارند و اصلا دخل و خرجشون به هم نمی خوره.

اصل حرف من اینه که یقینا هزاران مشکل و سنگ های بزرگ جلوی راه هست که 40 - 50 درصد جوونایی مثل ما نتونستند به این راحتی که بعضی ها عنوان می کنند کاری رو راه بندازند و درآمد خوب داشته باشند. یقینا خیلی ها 1 میلیون تا 10 میلیون رو دارند ( بیشتر هم باشه که چه بهتر ) اما مطمئن ام به این آسونی هایی که برخی می گویند نیست. حالا فرض هم بگیریم 10 درصد کاربلد نیستند ، یا اصلا 20% ، ولی آیا همه کار بلد نیستند ؟!! مطمئنم خیلی مشکلات برای ایجاد کار در این مملکت گل و بلبل هست که عملا برای ما نه راه پیش هست و نه پس !

( به عنوان نمونه خود بنده 4 ماه دویدم که 1 آموزشگاه زبان بزنم - جاش هم بود، همه چی هم اوکی بود. نزدیک ونک - بعد از 4 ماه دویدن با یک لبخند مسخره گفتند : نه ، مجوز نمیدیم ، دیگه مجوز آموزشگاه زیان داده نمیشه ! به همین راحتی و خوشمزگی !

قصد مایوس کردن افراد رو ندارم اما خواهش می کنم همین جوری هم برخی دوستان امید الکی به ما جوونا ندهند !

مرسی
آمار بیکاری سر به فلک میزنه اینا دروغ زیاد میگن
موضوع بعدی مطمئن باشید جونای ما پول ندارند از هر 20 نفر شاید یکی نهایت تا 5 تومن داشته باشه پس پول ندارند مطمئن باشید
کارهایی که معرفی میکنید باید به احتساب وام باشه شما باید بگید یه کاری که تا 10 میلیون که 80% وام هست چه کاری میشه راه انداخت که هم قسط بدی و هم چیزی برات بمونه چون مجبورن با وام شروع کنن
الان کل مردم ایران زیر وام مسکن مهر و اون صندوق مهر رضا هستن
و اما دلیل بیکاری با وام شروع کردن عیبی نداره کارت اگه بگیره تا 10 وام هم میتونی بگیری دلیل اصلی وضعیت بسیار وخیم اقتصادیه جوان امروز از بس مشکل داره جرات ریسک اصلا براش نمیمونه با خودش میگه وام بگیرم جواب نده چیکار کنم :(

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آمار بیکاری سر به فلک میزنه اینا دروغ زیاد میگن
موضوع بعدی مطمئن باشید جونای ما پول ندارند از هر 20 نفر شاید یکی نهایت تا 5 تومن داشته باشه پس پول ندارند مطمئن باشید
کارهایی که معرفی میکنید باید به احتساب وام باشه شما باید بگید یه کاری که تا 10 میلیون که 80% وام هست چه کاری میشه راه انداخت که هم قسط بدی و هم چیزی برات بمونه چون مجبورن با وام شروع کنن
الان کل مردم ایران زیر وام مسکن مهر و اون صندوق مهر رضا هستن
و اما دلیل بیکاری با وام شروع کردن عیبی نداره کارت اگه بگیره تا 10 وام هم میتونی بگیری دلیل اصلی وضعیت بسیار وخیم اقتصادیه جوان امروز از بس مشکل داره جرات ریسک اصلا براش نمیمونه با خودش میگه وام بگیرم جواب نده چیکار کنم :(

اگه کاری مطمین باشم میگیره تا 50_60 تومن هم میتونم جور کنم ولی تو این وضع اقتصادی هیچ کاری 100% نیست

Hamid-Net

Registered User
لایک‌ها
48
اگه کاری مطمین باشم میگیره تا 50_60 تومن هم میتونم جور کنم ولی تو این وضع اقتصادی هیچ کاری 100% نیست

تو این اوضاع اقتصادی الان شروع به یه کار خیلی سخته چون واقعاً وضع بازار خرابه و کسانی هم که قبلا در همون کار بودندو الان به یه جایی رسیدند نمیذارند که اشخاص جدید کارشون رو بکنند و جلو پاشون سنگ میندازند .
البته اینا رو نمیگم که دلسرد بشی ، مطمئن باش همیشه همینجور بوده و تا یکی دو سال باید خاک کار رو بخوری .

دلفین

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
161
مشکل اصلی هم همینه خدایی خیلی جرات می خواد بزنی به یه کار مگه اینکه پشتوانه قوی داشته باشی

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
70% از اصناف و مغازه دار ها با این کلا اون کلا کردن دارن امورات میگذرونن ، یعنی الان یه کاسب که 5-6 سال یه شغلی ادامه میده اگر همین الان بخواد تصمیم بگیره تغییر شغل بده بسته به گردش مالی ماهیانش کم کم باید 15 میلیون بزنه زمین به همین خاطر آلوده کار شده و فقط تلاش میکنن که درجا بزنن و خرج زندگیشون در بیارن ، قافل از اینکه هر سال بدهی شون بیشتر میشه ولی متوجه نمیشن و مجبور ادامه بده

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
یه چیز دیگه ای هم که خیلی مهمه اینکه کار زیاده ولی کارکن کمه و اصلا نیست ، من خودم 6 ماه آگهی دادم یه نفر پیدا کنم هرکی اومد یه چیزیش می شد یه مشکلی داشت ، اخر پشیمون شدم ، همین همسایه خودم املاکی دو سال آگهی کرده مشاور می خواد
هرکی می یاد یک هفته نمیتونه سرکار بیاد ، کار کن کمه

اصلا مدرک مهم نیست دکتر باشی ببینی تو یه شغلی موفق تری باید بری انجام بدی که نمونه عینی من سراغ دارم
همین کسی که لیسانس داره ، تو انتخاب شغل مشکل داره ولی همین که میره یه کشور دیگه حتی تو پیک موتوری هم میره کار میکنه

بالا