برگزیده های پرشین تولز

موانع مشکلات کافی نت راه های مدیریت هر چه بهتر کافی نت...... " اسم انتخابی شما برای کافی نت چیست؟ "

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
مهم تر از همه سرعت اینترنته
شما همه جور امکانات بزاری ولی سرعت نداشته باشی فایده نداره
فکر کنم خوب باشه که 2 تا خطر تلفن داتشه باشی و 2 تا اینترنت
یه وایمکس 6 ماهه هم بزاری محض اطمینان اگه اون 2 تا قطع شد کارت لنگ نمونه
فیلتر شکن و اینا هم نده الان هرکسی خودش پر.کسی فایر داره رو فلشش
نصب میکنه و یوزر پس میزنه میره تو
خدایی خودت کارت لنگه بری کافی نت ببینی یو اس بیش بستست چیکار میکنی؟
میخوای عکس خانوادگی تو بزن رو فلش
میخوای اطلاعات محرمانتو بزنی رو فلش
اطمینان میکنی که بگی صاب کافی نت بزنه رو فلش؟
بعدم یه چیزی بشه یخه شمارو میگیرن

بله به نظرم منطقیه باز باشه usb با نرم افزار فریز نهایتش دوباره برمی گرده سرجای اولش...

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
سلام . . .
کافی نت رو راه انداختی ؟
اگه نه بهم یه یام خصوصی بده بیام برات چند تا راهنمایی بنویسم

abdolrahim1

Registered User
لایک‌ها
326
یک کافی نت رفتم طرف فقط یک کیس سرور داشت و بقیه سیستم ها ازش اشتراکی استفاده می کردن ! نمی دونم دیدین یا نه جالب بود برای کیس سرور هزینه می کنید و بقیه سیستم ها فقط مانیتور و ماوس و کیبرد قیمتشو ازش نپرسیدم!

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
سلام دوست عزیز . . .
راستش یکی دو صفحه آخر تاپیکت رو خوندم و احتمال میدم که دوستان نکات لازم رو فرمودند . من هم سعی می کنم تجربیات خودم رو از کافی نت و کافی نت داری برات بنویسم . . .
احتمالا در پست های مختلف چیزهایی که به ذهنم میرسه رو می نویسم. ( پیشاپیش از بابت پراکندگی حرف هام عذرخواهی می کنم )
قبل از هر چیزی باید ازت بپرسم ذهنیتت نسبت به کافی نت و اداره اون چطوره ؟
اگه قراره که کل کارت این باشه کلاینت اجاره بدی و نهایتا چند تا تحقیق آماده کنی باید بگم که کافی نت نزنی بهتره . چون نه درآمد خوبی داره اینکار و نه آینده ( در حد گذران زندگی دانشجویی و پول تو جیبی ) . . .
اما . . .
اما اگه به خودت میبینی که بتونی ساعت ها کار کنی و وقت بذاری ( حتی شبا تو خونه و زمان های استراحت ) و تلاش کنی و مسئولیت پذیر باشی میتونی درآمد خوبی کسب کنی . . .

من فرض میکنم که شما حالت دوم مد نظرتون هست.

یه کافی نت برای موفقیت توی کارش و پیدا کردن مشتری ثابت ( عمده درآمد شما از مشتریان ثابت شما خواهد بود ) جدای از اجاره کلاینت ( که ابتدایی ترین کار یه کافی نت هست ) باید تمام خدمات مورد نیاز افراد ( مؤکدا دانشجویان ) در حوزه کامپیوتر و اینترنت رو به نحو احسن ارائه بده .
شما باید جوری برنامه ریزی کنی که بتونی خدماتی مثل تحقیق ، پروژه ، پایان نامه ، صحافی ، برنامه نویسی ، ترجمه ، تایپ و . . . رو در کوتاه ترین زمان ممکن و به بهترین شکل و کیفیت ارائه بدی. مسلما انجام این کارها در کنار امور مربوط به مدیریت کافی نت از یک نفر برنمیاد . شما باید برای خودتون همکار پیدا کنید . برای مثال تایپیست خونگی پیدا کنید . از بین مشتری ها و یا دوستانتون افرادی که دنبال کار پاره وقت هستند بسیار گزینه های مناسبی هستن . سعی کنید افرادی در رشته های مختلف برای همکاری پاره وقت پیدا کنید ( این کار برای انجام پروژه و پایان نامه و ترجمه بسیار مفیده ) . . .
باید از همین الان بدونید که انجام این کارها بسیار وقت گیره . در مورد انجام اینچنین کارهایی چیزی که به چشم میاد وقت شناسی و کیفیت کار شماست . به هیچ عنوان نباید کار رو به تعویق بندازید چون مشتری برای خودش زمان بندی میکنه و روی شما حساب میکنه . بدترین اتفاقی که ممکنه برای شما بیافته اینه که کار رو در زمان مقرر لازم آماده نکنید ( بسیار مراقب این قضیه باش چون اصولا ما ایرانی ها همه کار ها رو میذاریم دقیقه 90 . چه مشتری که قراره پروژه بده استادش و چه کسی که قراره کار رو آماده کنه ) . . .

zakhmi

Registered User
لایک‌ها
31
دوستان چرا باید USB ها و درایو ها بسته باشه؟
مگر با وجود فریز بودن سیستم ممکنه از طریق اونا مشکلی پیش بیاد؟

راستی! اگر یه طرحی بذاری فکر کنم بد نباشه. (البته گمان نمی کنم از نظر نرم افزار ی مشکلی داشته باشه)
غالبا کافی نت ها هزینه استفاده از خدمات رو به صورت ساعتی محاسبه می کنن.
یه طرحی بذار که بشه بصورت حجمی (مثلا کیلوبایتی یا مگابایتی) یا ترکیبی از حجم مصرفی و زمان استفاده (مثل تاکسی متر ها که کرایه فرمولی از مسافت طی شده و زمان هست) محاسبه بشه. البته باید نرخ رو جوری حساب کنی که برات بصرفه. اینطوری برای یه سری از مشتری ها توجیه پیدا می کنه که از کافی نت تو استفاده کنن.

و دیگه اینکه روی محیط خوب کار کن که طرف میاد اونجا راحت باشه حتی 6 ساعت پشت سرهم اونجا باشه (یا بیشتر)
یعنی مثلا از نظر سرمایش و گرمایش خوب باشه و همچنین صحبت های شما با سایر مشتری ها اونو اذیت نکنه.

یه سری طرح های تشویقی هم خوبه بذاری. مثل 3 ساعت بخر، 4 ساعت ببر یا تو همین مایه ها!!!

نکته ی اول: من از نرم افزار مدیریت کلاینت سون نت استفاده میکنم. دقیقأ از همین روش استفاده میکنم. اگه هر گیگ ترافیک اضافه رو 5000 تومن در نظر بگیریم، پس هر مگابایت میشه 5 تومن. من طوری تنظیم کردم که بابت هر ساعت استفاده از کلاینت 1500 تومن، هر مگابایت 3 تومان بگیرم. اگر حجم دانلود طرف بالای 250 مگابایت بره، به طور اتوماتیک دانلود برای اون باز میشه و هزینه ی ترافیک برای اون از 3 تومن به 5 تومن افزایش پیدا میکنه. انطوری هر کی فقط داره از وب گردی استفاده میکنه ساعتی 1500 تومن میده، کسی هم که داره دانلود میکنه، بسته به حجمش هزینه ی بیشتری میپردازه.

درباره ی درگاه usb باید عرض کنم که:
درسته که دیپ فریز روی سیستم ها نصبه، و در پایان کار سیستم به حالت اول بر میگرده، اما برادر من، میشه بفرمایید در طول روز و استفاده ی افراد چه باید کرد؟
مثلأ با باز بودن درگاه usb هر کس میتونه بیاد و کانکشن فندوق شکن یا انواع نرم افزار های غیر مجاز رو بر روی سیستم نصب کنه. اصلأ اون ها به کنار: میتونه بیاد و به غیر از دانلود مننجر که ما پهنای باندش رو محدود کردیم، بیاد و یک نوع دیگه از مننجر رو روی سیستم نصب کنه. مثلأ اربیت و یا ....! خب حالا میشه بفرمایید تکلیف چیه؟ با سرعت بالا دانلود میکنه و کارش زود تموم میشه و هزینه ای هم براش نخواهد داشت. اگه این دوستمون از حجم ترافیک پولی نگیرند این طوری خیلی ضرر میکنند.

این هم پاسخ برای کسانی که میگن چرا باید درگاه usb بسته باشه.

حالا یه عده ای میان سوال میپرسن، این که کاری نداره. من نرم افزارها و کانکشن ها رو از اینترنت دانلود میکنم و ازش استفاده میکنم.
در جواب این دوستان باید بگم که اگه از سیستم درست نرخ گذاری استفاده کنید، چون اون فرد داره از ترافیک استفاده میکنه ( برای دانلود نرم افزار )، این کار براش مجانی در نمیاد و چون داره دانلود میکنه، باید هزینش رو هم بپردازه که یا بی خیال میشه و یا پولش رو میده. ما هم که داریم پولش رو میگیرم. به نظر شما این روش بهتر از روش مجانی و آوردن فایل با usb نیست؟

پس نتیجه میگیریم که نرخ کافینت باید ترکیبی باشه از زمان استفاده و حجم ترافیک تا اگه کسی نرم افزاری رو دانلود کرد که خواست سر ما کلاه بزاره یا استفاده ی غیر قانوی از سیستم ها بکنه، همینطوری مفت در نره.
100 تا دلیل دیگه هم برای بسته بودن درگاه usb میتونم بیارم. اما من ساده ترین هاشو عنوان کردم تا با کلیت قضیه آشنا بشید.

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
نکته ی اول: من از نرم افزار مدیریت کلاینت سون نت استفاده میکنم. دقیقأ از همین روش استفاده میکنم. اگه هر گیگ ترافیک اضافه رو 5000 تومن در نظر بگیریم، پس هر مگابایت میشه 5 تومن. من طوری تنظیم کردم که بابت هر ساعت استفاده از کلاینت 1500 تومن، هر مگابایت 3 تومان بگیرم. اگر حجم دانلود طرف بالای 250 مگابایت بره، به طور اتوماتیک دانلود برای اون باز میشه و هزینه ی ترافیک برای اون از 3 تومن به 5 تومن افزایش پیدا میکنه. انطوری هر کی فقط داره از وب گردی استفاده میکنه ساعتی 1500 تومن میده، کسی هم که داره دانلود میکنه، بسته به حجمش هزینه ی بیشتری میپردازه.

درسته که دیپ فریز روی سیستم ها نصبه، و در پایان کار سیستم به حالت اول بر میگرده، اما برادر من، میشه بفرمایید در طول روز و استفاده ی افراد چه باید کرد؟
مثلأ با باز بودن درگاه usb هر کس میتونه بیاد و کانکشن فندوق شکن یا انواع نرم افزار های غیر مجاز رو بر روی سیستم نصب کنه. اصلأ اون ها به کنار: میتونه بیاد و به غیر از دانلود مننجر که ما پهنای باندش رو محدود کردیم، بیاد و یک نوع دیگه از مننجر رو روی سیستم نصب کنه. مثلأ اربیت و یا ....! خب حالا میشه بفرمایید تکلیف چیه؟ با سرعت بالا دانلود میکنه و کارش زود تموم میشه و هزینه ای هم براش نخواهد داشت. اگه این دوستمون از حجم ترافیک پولی نگیرند این طوری خیلی ضرر میکنند.

حالا یه عده ای میان سوال میپرسن، این که کاری نداره. من نرم افزارها و کانکشن ها رو از اینترنت دانلود میکنم و ازش استفاده میکنم.
در جواب این دوستان باید بگم که اگه از سیستم درست نرخ گذاری استفاده کنید، چون اون فرد داره از ترافیک استفاده میکنه ( برای دانلود نرم افزار )، این کار براش مجانی در نمیاد و چون داره دانلود میکنه، باید هزینش رو هم بپردازه که یا بی خیال میشه و یا پولش رو میده. ما هم که داریم پولش رو میگیرم. به نظر شما این روش بهتر از روش مجانی و آوردن فایل با usb نیست؟

پس نتیجه میگیریم که نرخ کافینت باید ترکیبی باشه از زمان استفاده و حجم ترافیک تا اگه کسی نرم افزاری رو دانلود کرد که خواست سر ما کلاه بزاره یا استفاده ی غیر قانوی از سیستم ها بکنه، همینطوری مفت در نره.
100 تا دلیل دیگه هم برای بسته بودن درگاه usb میتونم بیارم. اما من ساده ترین هاشو عنوان کردم تا با کلیت قضیه آشنا بشید.

ولی بنده مخالف محدودیت گذاشتن برای کاربر هستم...قیمت اینترنتم بالاست ولی محدودیت بسیار کم هست..نه usb نه محدودیت دانلود دارن کاربرها و به همین روش کلی مشتری جذب شده..شما اگر اصولی کافی نتتون رو شبکه بکنید کنترل کامل بر پهنای باند خواهید داشت و اصلا هرکس هر دانلود منیجری که خواست نصب کنه..وقتی محدود بشه سرعت با هرچی دانلود کنه همون مقدار تعیین شده فقط پهنای باند بهش تعلق میگیره..البته خیلی جاهام هستن پول میگیرن و محدودیت دانلود دارن.

مثلا خیلی پیش امده مشتری دم در همون اولش میپرسه اقا usb هاتون بستست ؟ که من میگم نه و میاد داخل و مطمئنا اگر جواب نه بشنوه خواهد رفت...من که تو 4 5 سال اخیر مشکلی نداشتم.

smd9782

Registered User
لایک‌ها
43

1. نرم افزار مدیریت من easy cafe بود که خیلی عالی بود ، با سون نت هم کار کردم ، ولی خوشم نیومد ، بسته به سلیقه طرف داره
2. من تو کافی نت با 14 تا سیستم ماهیانه در حدود 45 تا 55 گیگ مصرف داشتم ، البته بابت دانلود پول نمیگرفتم ولی هر کی میخواست دانلود کنه یا پیج زیاد باز میکرد (مصرف پهنای باند زیاد داشت) با نزم افزار Bandwidth.Controller.Enterprise.v1.21 محدودش میکردم (این نرم افزار بر اساس ip سیستم نشون میده کی چقدر داره استفاده میکنه) . برای اینکه لحظه ای هم بفهمی مصرف باند کل سیستم هات چقدره از نرم افزار Bandwidth Meter استفاده کن
3. تو کافی نتم تو یه برگه نوشته بودم برای جلوگیری از کاهش سرعت بقیه سیستم ها از نصب و استفاده از هر گونه برنامه دانلود منیجر خودداری کنید ، که خیلی راحت وقتی کسی از دانلود منیجر استفاده میکرد ، پهنای باند سیستم بالا میرفت (برنامه Bandwidth Meter نشون میداد) ، با کمک برنامه Bandwidth.Controller میفهمیدم کدوم سیستمه و سرعتشو کم میکردم . و بهش اخطار میدادم و سیستم رو یکبار ریست میکردم

پ ن : شاید بعضی ها بگن این کار خیلی زمان بره ، درسته ولی من فقط 1 ماه اول این مشکل و داشتم ولی بعدش حدودا اکثر مشتری هام روال کارو فهمیدن و برا دانلود زیاد اقدام نمیکردن، کسی که دانلود زیاد داشت جدا سفارش میدا که هر گیگ رو بین 3 تا 5 تومن ازشون میگرفتم !! (وقتی طرف بفهمه دانلود پولش جداست ممکنه بره ، البته اینم مد نظر داشته باشین از اونجایی که بعضی ها تازه کارن ، به یه فایل 1 مگی هم میگن دانلود !! وبا خودشون فکر میکنن چقدر پول بابت همین 1 مگ باید بدن!!
blinksmiley.gif
دیدم که میگم
tonguesmiley.gif
)
مزیت : سرعت 2مگ که داشتم، بین تمام سیستم ها یکی بود ، و چون اکثرا پیج باز میشد 70 درصد مواقع پهنای باند خالی بود و مشتری ها بعد از 3 سال از سرعت رضایت کامل داشتن و دعاگوی ما بودن
coolsmiley02.gif

** برای باقی مشکلات usb هم اون 2 تا مورد امنیتی که تو پست قبلی گفتم ،رعایت کنین ، هیچ مشکلی پیش نمیاد ، طرف وقتی بفهمه دوربین مدار بسته تو کافی نت هست ، جلوی خیلی از کارای خلاف! خود بخود گرفته میشه
** چون دیپ فریز داری اصلا پیشنهاد من و فتا!
smilingsmiley.gif
اینه که هر 2 یا 3 ساعت یه بار سیستم هایی که کاربر باهاشون کار کرده رو ریست کنی تا اطلاعاتشون پاک شه .
** یه دوستمون اشاره کرد ، خیلی ها دوست ندارن فلششون رو به متصدی کافی نت بدن ! (من 1 ماه usb ها رو بستم از هر 10 نفر 2 نفرشون وقتی میفهمیدن بستست ، خیلی راحت میرفتن)
دوست عزیز اینم مد نظر داشته باشید درسته که کافی نت یه جای عمومیه ولی هر کی وارد کافی نت میشه ، دوست داره نفهمه بغل دستیش ! یا متصدی کافی نت برای چی اومده تو کافی نت و چه کاری انجام داده و چی داره انتقال میده تو فلشش.

یا حق

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
ظاهرا بحث نحوه کنترل ترافیک و پورت های یو اس بی و امنیت گرمه . من هم در این مورد تجربه هامو میگم و باید بدونید با بکار بستن این کارهایی که میگم اصلا مشکلی از این بابت ها نداشتیم :
اول در مورد برنامه مدیریت کافی نت . من خیلی بررسی کردم و نرم افزار های مختلفی رو تست کردیم . حتی سعی کردیم یه برنامه رو هم ترجمه کنیم و بفروشیم ولی آخر به این نتیجه رسیدیم که برنامه "سون نت " از همه برنامه ها راحت تر و مفید تر و با انعطاف تر هستش. خداییش نرم افزار خوبیه و پشتیبانی خوبی هم داره ( دست نویسندگانش درد نکنه )
دوم در مورد پورت های USB ، به هیچ وجه پورت های یو اس بی رو روی سیستم نبندید ، به جاش از نرم افزار های کنترل دسترسی کاربر استفاده کنید که خوش نرم افزار های بسیار قوی در این مورد موجوده که به راحتی میتونید جلوی نصب نرم افزار و انواع دستکاری های سیستمی و رجیستری و کنترل درایو و هر چیزی که فکرش رو بکنید داشته باشید. ( بستن یو اس بی از مسخره ترین کار های ممکنه مثل اینه که یه ماشین رو اجاره بدی قفل پدال بزنی به پدالش !!! )
در مورد کنترل پهنای باند هم باید بگم که به طور مینگین هر ماه حدود 40 گیگ ترافیک مصرف میشه . سعی کنید در حد امکان سرعت بالا تهیه کنید . برای کنترل ترافیک هم از برنامه بسیار بسیار مفید و فوق العاده کاربردی نت لیمیتر (netlimiter ) استفاده کنید . به وسیله این برنامه میتونید پهنای باند رو به طور برابر بین کلاینت ها تقسیم کنید و هر کلاینت نمیتونه بیشتر از سهمش از پهنای باند بهره ببره . ضمنا برای دانلود هم اطلاع رسانی کنید که فایل های حجیم رو خودتون دانلود می کنید و خودتون یه هزینه نسبی برای دانلود هر مگ تعیین کنید. ( میتونید شبها که ترافیک رایگانه بزارید لینکهای سفارش داده شده دانلود بشن ). نت لیمیتر همیشه روی سرورتون باز باشه و از طریق گراف ها کلاینت ها رو زیر نظر داشته باشید . کاربری که به طور مداوم پهنای باند بالایی اشغال میکنه مشخصا در حال دانلوده . شما به جای چند نرخی کردن اینترنتتون ، خیلی ساده و راحت پهنای باندش رو با نت لیمیتر پایین بیارید ، اینطوری کاربر هم زمان بیشتری پای سیستم میمونه (عموما) و هم اینکه رضایت نسبی خواهد داشت ( چند نرخی کردن تاثیر بدی روی مشتری داره ).
و اما میرسیم به بحث امنیت !!!
شما دوتا مشکل دارید : 1- امنیت نرم افزاری که به راحتی با یه دیپ فریز قابل حله 2- امنیت فیزیکی !!!
دومی مورد عجیبیه چون همه جور کاربری به پست شما میخوره . از آدم دست کج تا آدم سادیسمی !
از خود من تو کافی نت جلوی چشم خودم یه ساعت اسپریت و یه گوشی زدن . . .
وسایل افرادی هم که جا میمونه که دیگه خدا میدونه کی برمیداره ! یه بنده خدایی هم سادیسم داشت ظاهرا با کلید محتویات درون یکی از وبکم ها رو میکس کرده بود !!!
برای پیشگیری از اینچنین مشکلاتی باید حتما دوربین مداربسته نصب کنید به طوری که کاملا در معرض دید همه باشه و بدونن که نباید خطایی بکنن.
البته این کار نباید خدشه ای به حریم خصوصی مشتریانتون وارد کنه . چون گاهی کافینت فقط بهانست و اونجا رو پاتوق می کنن ( منظور چندین و چند مرغ عشق عاشقه !!! ) شما باید به مشتریانتون اطلاع رسانی کنید و اطمینان بدید که دوربین ها فقط و فقط برای حفظ امنیت خودشون و کافی نت هست و لا غیر . . .

انشاالله من تاپیکو پیگیری می کنم و موارد دیگه ای اعم از تجهیزات مورد نیاز و ضروری و تجهیزاتی که خواهید گرفت و هرگز استفاده نخواهید کرد و بهترین و سریعترین روش راه اندازی و رفع عیب یسستم ها مطالب می نویسم براتون . . .
امیدوارم که مفید باشه . . .

zakhmi

Registered User
لایک‌ها
31
بازم میگم: به نظر من بستن درگاه usb و یا هر اقدام دیگه ای توی کافی نت ها سلیقه ایه! بسته به منطقه، سطح فرهنگ مردم، تعداد کلاینت ها، و خیلی چیزای دیگه داره.

هدف از این صحبت ها در اینجا بیان تجربیات برای کمک به دوستمون هست. در نهایت تصمیم گیرنده خود ایشون هستن. انقدر سخت گیری نکنید که usb بسته باشه یا باز. مثلأ خود من پیشنهاد دادم بسته باشه، اومدم و دلائل شخصی خودم رو گفتم. به عده هم گفتن باز باشه بهتره، اونا هم دلائلشون رو عنوان کردند. دیگه Sir Vahid خودشون باید تصمیم بگیرند و انشالله درست ترین تصمیم رو میگیرند.

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004
میگم اقایون واسه جواز چی لازمه؟

*CATALAN*

Registered User
لایک‌ها
8,004
آقا دنبال جواز نرو . . .
اینقدر میبرن و میارنت دهن آدم سرویس میشه . بذار اونا بیان سراغت ( شایدم اصلا نیان ) . . .

میخوام بدونم چیا میخواد
چون تو نت سرچ کردم چندین نوع قوانین دیدم میخوام بدونم چی میخواد
ممنون

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
آقا دنبال جواز نرو . . .
اینقدر میبرن و میارنت دهن آدم سرویس میشه . بذار اونا بیان سراغت ( شایدم اصلا نیان ) . . .

من اتفاقا می گم حتما دنبال جواز برین...

کافی نت خیلی مورد ساده ای نیست که به سادگی از کنارش بگذرن!

این که سراغتون بیان یا نیان بستگی به شانستون داره ... ممکنه اصلا طرفتون نیان ممکن هم هست که همسایتون زیرآبتون رو بزنه و مامورین اماکن و اتحادیه و... بیان سراغتون...

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
بازم میگم: به نظر من بستن درگاه usb و یا هر اقدام دیگه ای توی کافی نت ها سلیقه ایه! بسته به منطقه، سطح فرهنگ مردم، تعداد کلاینت ها، و خیلی چیزای دیگه داره.

هدف از این صحبت ها در اینجا بیان تجربیات برای کمک به دوستمون هست. در نهایت تصمیم گیرنده خود ایشون هستن. انقدر سخت گیری نکنید که usb بسته باشه یا باز. مثلأ خود من پیشنهاد دادم بسته باشه، اومدم و دلائل شخصی خودم رو گفتم. به عده هم گفتن باز باشه بهتره، اونا هم دلائلشون رو عنوان کردند. دیگه Sir Vahid خودشون باید تصمیم بگیرند و انشالله درست ترین تصمیم رو میگیرند.

نظرات موافق و مخالف خیلی داغه....
به نظرم اول امتحان می کنم ببینم میشه USB ها رو باز گذاشت و کنترل کرد این قضیه رو ....

amanz

Registered User
لایک‌ها
1,085
تاپیک مفیدی بود

دوستان میشه درباره ی این جواز کسب و اماکن بیشتر توضیح بدین؟
مثلا جواز کسب نداشته باشین اماکن بیاد چی میشه؟
جرمه؟ زندانی؟ اعدامی؟:D
یا فقط یه جریمه؟

ممنون

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
تاپیک مفیدی بود

دوستان میشه درباره ی این جواز کسب و اماکن بیشتر توضیح بدین؟
مثلا جواز کسب نداشته باشین اماکن بیاد چی میشه؟
جرمه؟ زندانی؟ اعدامی؟:D
یا فقط یه جریمه؟

ممنون

میاد اخطار میده سریعا برای جواز اقدام کنید..اگر بعد از 1 هفته دید برای گرفتن جواز اقدام کردی مشکلی نیست ولی ببینه داری میپیچونیش دستور پلمپ رو صادر میکنه..البته اگر کسی لوت نده تا چند ماه میتونی بدون جواز مغازرو بگردونی ولی اولو اخر باید جواز بگیری.

یه نکته دیگرو در رابطه با اماکن بگم..
یه کافی نت دار سرو کلش فقط با اماکن نیست...از کلانتری هم میان ( قسمت اطلاعات ) البته اونی که از کلانتری میاد فقط میاد شماره جوازو اینارو مینویسه و توصیه هایی رو میکنه و میره ولی اونی که از اماکن میاد معمولا سیستم سرور رو میگرده و اگر بیشتر شک کنه میتونه لپتاپت و دیگر سیستم هارم بگرده.

باید سعی شه با مامور اماکن بسیار خوب و خوش برخورد تا کنید و در صورت حضور تمام همکاری های لازم رو باهاش داشته باشید.

توصیه اکید دارم در سیستمتون هیچ عکس زنی حتی از صورت به بالا و والپیپیرهای زنانه نداشته باشید و به سایت های س.ی به هیچ وجه وارد نشید.

هر از چند گاهی یه بازرسی کلی دارن اینها ( برای من تو این چند ساله یه بار اتفاق افتاده ) یعنی اینکه رئیس اماکن عمومی و نیروهاش و چندتا سرباز و یک مهندس it برای گشتن کامل سیستم به کافی نت میان و کل سرور رو زیرو رو میکنن.

کلا حیطه کاریتون رو با سرگرمی و وقت ازادتون که تو خونه انجام میدید به هیچ وجه قاطی نکنید.

amanz

Registered User
لایک‌ها
1,085
میاد اخطار میده سریعا برای جواز اقدام کنید..اگر بعد از 1 هفته دید برای گرفتن جواز اقدام کردی مشکلی نیست ولی ببینه داری میپیچونیش دستور پلمپ رو صادر میکنه..البته اگر کسی لوت نده تا چند ماه میتونی بدون جواز مغازرو بگردونی ولی اولو اخر باید جواز بگیری.

یه نکته دیگرو در رابطه با اماکن بگم..
یه کافی نت دار سرو کلش فقط با اماکن نیست...از کلانتری هم میان ( قسمت اطلاعات ) البته اونی که از کلانتری میاد فقط میاد شماره جوازو اینارو مینویسه و توصیه هایی رو میکنه و میره ولی اونی که از اماکن میاد معمولا سیستم سرور رو میگرده و اگر بیشتر شک کنه میتونه لپتاپت و دیگر سیستم هارم بگرده.

باید سعی شه با مامور اماکن بسیار خوب و خوش برخورد تا کنید و در صورت حضور تمام همکاری های لازم رو باهاش داشته باشید.

توصیه اکید دارم در سیستمتون هیچ عکس زنی حتی از صورت به بالا و والپیپیرهای زنانه نداشته باشید و به سایت های س.ی به هیچ وجه وارد نشید.

هر از چند گاهی یه بازرسی کلی دارن اینها ( برای من تو این چند ساله یه بار اتفاق افتاده ) یعنی اینکه رئیس اماکن عمومی و نیروهاش و چندتا سرباز و یک مهندس it برای گشتن کامل سیستم به کافی نت میان و کل سرور رو زیرو رو میکنن.

کلا حیطه کاریتون رو با سرگرمی و وقت ازادتون که تو خونه انجام میدید به هیچ وجه قاطی نکنید.

مرسی عزیز
چقدر بد من فکر نمی کردم اینقدر سختگیری باشه

کافی نت یکی از دوستان رو میخوام بخرم من که جواز کسب ندارم اونم نداره :cool:
حدود یکسالی هست کار می کنه
میگه یه بار از اماکن اومدن برای بازرسی یه نامه دادن که فلان موقع بیا اماکن
اونم رفته بود
می گفت منو بردن پیش قاضی تا رای صادر کنه اونم منو تبرعه(کیبوردم همزه نداره) کرد

گفت فوقش اگه تبرعه نمی کرد یه جریمه از 60هزار تا 180 هزار تومن می نوشت
میگه از اون موقع تا الان چندماهی میشه که نیومدن

حالا به نظرتون چیکار کنم؟
در ضمن قصد ازدواج هم ندارم برای گرفتن جواز :cool:

Last edited:

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
ببینید کلا تو ایران اگه خودتون خیلی متشخصانه ( یعنی با شخصیت :D ) برید دنبال کاری اونقدر سنگ جلوی پاتون میندازن و اذیت و آزار می کنن که . . .
ولی وقتی کارتو کردی و تو عمل انجام شده قرار بگیرن نه تنها سخت گیری نمی کنن بلکه تسهیلاتی هم میزارن. گرفتن مجوز کافی نت هم همینطوره . شما راه بنداز خودشون میان سراغت و میگن چکار باید بکنی . ( بگو پول نداشتم بیام جواز بگیرم و نمیدونستم و این حرفا . . . ). لا اقل برای ما که اینجوری بود . . .
در مورد اماکن و سخت گیری هاش هم باید بگم که همه چی بستگی به خودتون داره . . .
ببینید ، کافی نت یه محیط عمومی . شما باید هنجار ها رو رعایت کنید و حتی خودتون هم نسبت به رعایت هنجار ها سخت گیر باشید . یه جوری نباشید که حال کنن بیان بهتون گیر بدن . سعی کنید سر کارتون خیلی رسمی باشید . اونا خودشون میدونن به کجا باید گیر بدن و به کیا باید سخت بگیرن و به کی نگیرن ( شما هم میدونید !!! :p )

یه نکته جالب اینه که من رنگ بازرس رو به چشم ندیدم ! فقط زمان راه اندازی از اماکن یه مامور اومد و فضا رو دید و رفت . . .

در مورد USB ها هم ، دوستان وقتی به راحتی میشه سطح دسترسی یوزر رو کنترل کرد چرا کلا ببندید پورت ها رو ؟!
شما تصور کن خودت می خوای بری کافی نت و یه عکس خانوادگی رو به جایی ایمیل کنی . دوست داری خودت این کار رو بکنی یا عکس شخصی و خانوادگیتون رو به متصدی کافی نت بدی که ایشون هم یه نظر ببینن و بعد بندازن رو کلاینت شما ؟!

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
ببینید کلا تو ایران اگه خودتون خیلی متشخصانه ( یعنی با شخصیت :D ) برید دنبال کاری اونقدر سنگ جلوی پاتون میندازن و اذیت و آزار می کنن که . . .
ولی وقتی کارتو کردی و تو عمل انجام شده قرار بگیرن نه تنها سخت گیری نمی کنن بلکه تسهیلاتی هم میزارن. گرفتن مجوز کافی نت هم همینطوره . شما راه بنداز خودشون میان سراغت و میگن چکار باید بکنی . ( بگو پول نداشتم بیام جواز بگیرم و نمیدونستم و این حرفا . . . ). لا اقل برای ما که اینجوری بود . . .
در مورد اماکن و سخت گیری هاش هم باید بگم که همه چی بستگی به خودتون داره . . .
ببینید ، کافی نت یه محیط عمومی . شما باید هنجار ها رو رعایت کنید و حتی خودتون هم نسبت به رعایت هنجار ها سخت گیر باشید . یه جوری نباشید که حال کنن بیان بهتون گیر بدن . سعی کنید سر کارتون خیلی رسمی باشید . اونا خودشون میدونن به کجا باید گیر بدن و به کیا باید سخت بگیرن و به کی نگیرن ( شما هم میدونید !!! :p )

یه نکته جالب اینه که من رنگ بازرس رو به چشم ندیدم ! فقط زمان راه اندازی از اماکن یه مامور اومد و فضا رو دید و رفت . . .

در مورد USB ها هم ، دوستان وقتی به راحتی میشه سطح دسترسی یوزر رو کنترل کرد چرا کلا ببندید پورت ها رو ؟!
شما تصور کن خودت می خوای بری کافی نت و یه عکس خانوادگی رو به جایی ایمیل کنی . دوست داری خودت این کار رو بکنی یا عکس شخصی و خانوادگیتون رو به متصدی کافی نت بدی که ایشون هم یه نظر ببینن و بعد بندازن رو کلاینت شما ؟!

فکر می کنم اگر از همون اول برین دنبالش بهتره تا این که اونا آبرو ریزی کنند!

دیگه اون قدر هم سخت نیست گرفتنش..
خوبی دیگه اش اینه که جواز کسب بگیری وام و.. رو خیلی راحت می تونی بگیری....

بالا