برگزیده های پرشین تولز

مکمل های ورزشی ( گفت و گو درباره مکمل های بدنسازی)

آیا داشتن یک بدن ایده آل بدون دوپینگ امکان پذیر است ؟

• Total voters
    271

solful

Registered User
لایک‌ها
34
سلام خسته نباشید داداشم 2 3ماهیه باشگاه بدنسازی میره کلا بدن لاغری داره و اسکلته
خلاصه الان رفته یه کراتین و یه پمپ که روش نوشته c4 و یه پوروهورمون و یه بسته بزرگ که میگه گینره گرفته و الان 2 3 هفته ایه مصرف میکنه و تغیرو میشه تو بدنش دید منتها سوالی که پیش اومده بدنش جوش زیاد زده رو سرشونه هاش پشتش بازوهاش میخواستم بدونم چیکار باید بکنه؟خواهشا زود جوابمو بدید ممنونم
سواله بعدیم اینکه از کجا مکمل بگیره؟

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام خسته نباشید داداشم 2 3ماهیه باشگاه بدنسازی میره کلا بدن لاغری داره و اسکلته
خلاصه الان رفته یه کراتین و یه پمپ که روش نوشته c4 و یه پوروهورمون و یه بسته بزرگ که میگه گینره گرفته و الان 2 3 هفته ایه مصرف میکنه و تغیرو میشه تو بدنش دید منتها سوالی که پیش اومده بدنش جوش زیاد زده رو سرشونه هاش پشتش بازوهاش میخواستم بدونم چیکار باید بکنه؟خواهشا زود جوابمو بدید ممنونم
سواله بعدیم اینکه از کجا مکمل بگیره؟

سلام
چند احتمال وجود داره یا گینر تقلبی و نشاسته توش ریختن
کراتین مارک خوبی نبوده البته بعضیا می زنن وقتی مصرف می کنند . برادرتون چند سالشه
صابون گوگرد از داروخونه بخره هر روز که دوش میگیره یه بار با صابون گوگرد بدنشو بشوره یا یکی دو روز در میون

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
ممکنه کورتون باشه اصلا:general107:

solful

Registered User
لایک‌ها
34
سلام
چند احتمال وجود داره یا گینر تقلبی و نشاسته توش ریختن
کراتین مارک خوبی نبوده البته بعضیا می زنن وقتی مصرف می کنند . برادرتون چند سالشه
صابون گوگرد از داروخونه بخره هر روز که دوش میگیره یه بار با صابون گوگرد بدنشو بشوره یا یکی دو روز در میون
گینر قبلیش تموم شد الان 2هفته ای میشد این گینرو مصرف میکرد 25سالشه و اینکه شب من تنشو دیدم جلو چشمام داشت دونه ها زیاد میشد ولی فردا صبح نگاه کردم کاملا محسوس کم شده بودن
بهش گفتم فعلا قطع کنه مصرفو تا ببینیم نظر چیه!الان یعنی همون صابونو بخره و باز مکملارو ادامه بده؟حسابی ترسیده بود شب که تنشو دیده بود

• Like
Reactions: OVH

*BOY*

Registered User
لایک‌ها
187
سلام ، دوستان کسی راجب BCAA چیزی میدونه ? طبق گفته مربی باید مصرف کنم ولی اطلاعاتی ندارم از این مکمل یا دارو ، نمیدونم چیه . همچنین گینر ( Mass ) به گفته ایشون با mass به علت داشتن کربو هیدرات و پروتعین بیشتر زودتر جواب میگیرم . لطفا راهنماییم کنید

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
گینر قبلیش تموم شد الان 2هفته ای میشد این گینرو مصرف میکرد 25سالشه و اینکه شب من تنشو دیدم جلو چشمام داشت دونه ها زیاد میشد ولی فردا صبح نگاه کردم کاملا محسوس کم شده بودن
بهش گفتم فعلا قطع کنه مصرفو تا ببینیم نظر چیه!الان یعنی همون صابونو بخره و باز مکملارو ادامه بده؟حسابی ترسیده بود شب که تنشو دیده بود

1 هفته مصرف رو قطع کنه و پیش مختصصی داخلی وقت بگیره
تیرگی مدفوع نداره ؟ و یا دفع مدفوع به صورت تیکه تیکه انجام نمیشه ؟
شما در کدوم شهر زندگی می کنید ؟ از دارویی استفاده نمی کنه ماشاالله 25 سالشه و نیازی به پنهان کاری هم نداره ولی مجددا بپرسید شاید از استروئیدهای خوراکی استفاده میکنه !
خارش شدید , ورم کردن بدن مثل صورت و ... نداره ؟ اینجوری که گفتید جوش ها کاملا به صورت غیر طبیعی ظاهر شدند در نتیجه فعلا مصرف نکنه . حتما به پزشک مراجعه کنه

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام ، دوستان کسی راجب BCAA چیزی میدونه ? طبق گفته مربی باید مصرف کنم ولی اطلاعاتی ندارم از این مکمل یا دارو ، نمیدونم چیه . همچنین گینر ( Mass ) به گفته ایشون با mass به علت داشتن کربو هیدرات و پروتعین بیشتر زودتر جواب میگیرم . لطفا راهنماییم کنید

در مورد BCAA در تاپیک مشاوره بدنسازی توضیح کامل داده بودم با این حال :
BCAA :
Bcaa یا آمینو اسیدهای شاخه دار ، شامل سه اسید آمینه است که تشکیل شده اند از ( لوسین ، ایزولوسین و والین ).
تقریبا 35 درصد پروتین عضلات از bcaa تشکیل شده است . اگر در زمان لزوم مقدار کافی bcaa در خون موجود نباشند ، اغلب موارد نیز چنین است ، بدن bcaa عضلات را مصرف خواهد کرد که نتیجه آن تشدید کاتابولیسم ایجاد شده ناشی از تمرین است ، مسئله ای که به راحتی میتوان با مصرف bcaa ها از آن پیشگیری کرد. برخلاف دیگر آمینو اسیدها که ابتدا در کبد متابولیزه میشوند ، سوخت وساز bcaa ها از همان ابتدا در عضلات رخ میدهد و این بدین معنی است که آنها با یک میانبر اصلی مستقیما در زمان نیاز در دسترس عضلات قرار دارند تا هنگام کاهش گلوتامین و آلانین بلافاصله روند تبدیل آنها آغاز شود.
بهترین زمان مصرف bcaa ها نیم تا یک ساعت پس از تمرین است که در این زمان جذب آمینو اسیدهای بیشترین شدت خود را دارد. مصرف bcaa با مواد غذایی کربوهیدراتی که بعد از تمرین باید خورده شوند نیز بسیار مناسب است چون ترشح انسولین ناشی از مصرف مواد کربوهیدراتی ، وارد شدن bcaa ها را به سلولهای عضلانی تسهیل میکند.
در مجموع بهتر است bcaa را قبل و بعد از تمرین استفاده نمایید و در صورت تمایل میتوانید یک وعده هم قبل از خواب مصرف کنید.
در دوران کات و استفاده از یک **** کم کربوهیدرات مصرف bcaa میتواند قبل از تمرین بسیار مفید باشد و از کاتابولیسم و کاهش حجم جلوگیری میکند. چون غیر از مکانیزم های یاد شده در بالا ، عضلات از لوسین میتوانند به عنوان یک منبع تامین انرژی نیز استفاده کنند و زمانی که این آمینو اسید در دسترس باشد ، دیگر نیازی به تجزیه عضله نیست.
BCAA و سوالات رایج:آیا مکمل های BCAA برای استفاده بی خطر و سالم هستند؟
مطالعات نشان داده اند مقدار دریافتی مکمل های BCAA در گستره روزانه 5 تا 20 گرم به شکل قرص 1 تا 7 گرم در هر لیتر به شکل مایع هیچگونه اثرات جانبی مخرب و مغایری ندارند. مصرف بیش از حد مکمل های BCAA ممکن است به مانعی جهت جذب دیگر آمینواسیدهای موجود در **** غذایی تبدیل شود و خطر ابتلا به ناراحتی های معده ای و روده ای را افزایش دهد، بنابراین از مصرف بیش از اندازه این مکمل ها اجتناب کنید.
آیا BCAA در **** غذایی یافت می شوند؟
بله. BCAA ها در غذاهای سرشار از پروتیین وجود دارند. هر قدر کیفیت منبع پروتیینی بهتر باشد میزان BCAA موجود در آن نیز بیشتر است. در بین تمام منابع پروتیینی پروتیین آب پنیر بیشترین مقدار BCAA را داراست.
مکمل های BCAA به چه صورت مصرف می شوند؟
رایج ترین فرم این مکمل ها قرص است. این قرص ها در فواصل زمانی متناوب در طول روز مورد استفاده قرار می گیرند. BCAA ها به صورت پودر و مایع نیز در دسترس هستند.
BCAA و رشد ماهیچه:
به طور کلی بعد از یک جلسه تمرینات استقامتی، بدن در حالت کاتابولیکی (تجزیه بافت ماهیچه ای) و کمبود ترکیب پروتیینی قرار می گیرد زیرا خط سیر علامت دهنده MAPK .... (شیوه اختصاصی بدن که رشد ماهیچه را نشان می دهد) فعال می شود. با وجود این که این مسأله راهی برای افزایش ترکیب پروتیینی است اما به اندازه زمانی که با BCAA ترکیب می شوند موثر نیست. هر دو مسیر به صورت مستقل از یکدیگر عمل می کنند. به همین دلیل زمانی که مقادیر کافی از BCAA پس از تمرینات خورده می شوند (معمولا به صورت نوشیدنی پس از تمرین) بدن با استفاده از مقادیر مطلوب ترکیب پروتیینی در وضعیتی از هیپوتروفی (رشد عضو) قرار می گیرد. این موضوع برای ورزشکاران بسیار حایز اهمیت است زیرا مدت زمان بهبودی و بازسازی را کاهش می دهد و منجر به افزایش سرعت تقویت و بهبودی عضلات ضعیف بدن می گردد.

بنده از هدف شما اطلاعی ندارم در مورد هدفتون از این برنامه ریزیتون کمی توضیح بدید تا بتونم راهنماییتون کنم

*BOY*

Registered User
لایک‌ها
187
در مورد BCAA در تاپیک مشاوره بدنسازی توضیح کامل داده بودم با این حال :
BCAA :
Bcaa یا آمینو اسیدهای شاخه دار ، شامل سه اسید آمینه است که تشکیل شده اند از ( لوسین ، ایزولوسین و والین ).
تقریبا 35 درصد پروتین عضلات از bcaa تشکیل شده است . اگر در زمان لزوم مقدار کافی bcaa در خون موجود نباشند ، اغلب موارد نیز چنین است ، بدن bcaa عضلات را مصرف خواهد کرد که نتیجه آن تشدید کاتابولیسم ایجاد شده ناشی از تمرین است ، مسئله ای که به راحتی میتوان با مصرف bcaa ها از آن پیشگیری کرد. برخلاف دیگر آمینو اسیدها که ابتدا در کبد متابولیزه میشوند ، سوخت وساز bcaa ها از همان ابتدا در عضلات رخ میدهد و این بدین معنی است که آنها با یک میانبر اصلی مستقیما در زمان نیاز در دسترس عضلات قرار دارند تا هنگام کاهش گلوتامین و آلانین بلافاصله روند تبدیل آنها آغاز شود.
بهترین زمان مصرف bcaa ها نیم تا یک ساعت پس از تمرین است که در این زمان جذب آمینو اسیدهای بیشترین شدت خود را دارد. مصرف bcaa با مواد غذایی کربوهیدراتی که بعد از تمرین باید خورده شوند نیز بسیار مناسب است چون ترشح انسولین ناشی از مصرف مواد کربوهیدراتی ، وارد شدن bcaa ها را به سلولهای عضلانی تسهیل میکند.
در مجموع بهتر است bcaa را قبل و بعد از تمرین استفاده نمایید و در صورت تمایل میتوانید یک وعده هم قبل از خواب مصرف کنید.
در دوران کات و استفاده از یک **** کم کربوهیدرات مصرف bcaa میتواند قبل از تمرین بسیار مفید باشد و از کاتابولیسم و کاهش حجم جلوگیری میکند. چون غیر از مکانیزم های یاد شده در بالا ، عضلات از لوسین میتوانند به عنوان یک منبع تامین انرژی نیز استفاده کنند و زمانی که این آمینو اسید در دسترس باشد ، دیگر نیازی به تجزیه عضله نیست.
BCAA و سوالات رایج:آیا مکمل های BCAA برای استفاده بی خطر و سالم هستند؟
مطالعات نشان داده اند مقدار دریافتی مکمل های BCAA در گستره روزانه 5 تا 20 گرم به شکل قرص 1 تا 7 گرم در هر لیتر به شکل مایع هیچگونه اثرات جانبی مخرب و مغایری ندارند. مصرف بیش از حد مکمل های BCAA ممکن است به مانعی جهت جذب دیگر آمینواسیدهای موجود در **** غذایی تبدیل شود و خطر ابتلا به ناراحتی های معده ای و روده ای را افزایش دهد، بنابراین از مصرف بیش از اندازه این مکمل ها اجتناب کنید.
آیا BCAA در **** غذایی یافت می شوند؟
بله. BCAA ها در غذاهای سرشار از پروتیین وجود دارند. هر قدر کیفیت منبع پروتیینی بهتر باشد میزان BCAA موجود در آن نیز بیشتر است. در بین تمام منابع پروتیینی پروتیین آب پنیر بیشترین مقدار BCAA را داراست.
مکمل های BCAA به چه صورت مصرف می شوند؟
رایج ترین فرم این مکمل ها قرص است. این قرص ها در فواصل زمانی متناوب در طول روز مورد استفاده قرار می گیرند. BCAA ها به صورت پودر و مایع نیز در دسترس هستند.
BCAA و رشد ماهیچه:
به طور کلی بعد از یک جلسه تمرینات استقامتی، بدن در حالت کاتابولیکی (تجزیه بافت ماهیچه ای) و کمبود ترکیب پروتیینی قرار می گیرد زیرا خط سیر علامت دهنده MAPK .... (شیوه اختصاصی بدن که رشد ماهیچه را نشان می دهد) فعال می شود. با وجود این که این مسأله راهی برای افزایش ترکیب پروتیینی است اما به اندازه زمانی که با BCAA ترکیب می شوند موثر نیست. هر دو مسیر به صورت مستقل از یکدیگر عمل می کنند. به همین دلیل زمانی که مقادیر کافی از BCAA پس از تمرینات خورده می شوند (معمولا به صورت نوشیدنی پس از تمرین) بدن با استفاده از مقادیر مطلوب ترکیب پروتیینی در وضعیتی از هیپوتروفی (رشد عضو) قرار می گیرد. این موضوع برای ورزشکاران بسیار حایز اهمیت است زیرا مدت زمان بهبودی و بازسازی را کاهش می دهد و منجر به افزایش سرعت تقویت و بهبودی عضلات ضعیف بدن می گردد.

بنده از هدف شما اطلاعی ندارم در مورد هدفتون از این برنامه ریزیتون کمی توضیح بدید تا بتونم راهنماییتون کنم

سپاس از توضیح کامل و مفهومی شما .
حقیقت من ۱ ماه میشه که تمرین خالی دارم یعنی بدون مصرف دارو . . چند روز گذشته طی صحبت هایی که با مربی باشگاه داشتم درخواست دوره از ایشون کردم و این رو هم اضافه کردم که هدف بنده رسیدن به بدن ایده آل در مدت زمان اندک هست . فیزیک بنده قد : 173 و وزن : 63 کیلو . بدون هیچ چربی و . . . به نوعی بدنم خشکه .
ایشون گفتن که یه سری مکمل باید تهیه کنی که به این شرح هست اسامی مکمل ( اگه غلط املایی داره عذر خواهی میکنم ! ) : ال ارجنین ، پروتعین Mass ، گلوتامین ، امینو ، کراتین و همین BCAA .
بابت سوما هم با ایشون مشورت کردم که آیا موجب افزایش قد میشه و چه زمانی مجاز هست که تزریق کنم ایشون گفت خوبه سوما ولی خیلی زوده واست که الان بهش فکر کنی . با توجه به قیمت بالای این مکمل ها و اینکه انواع و اقسامش با قیمت متفاوت تو بازار موجوده یه راهنمایی جزیی اگه بنده رو بکنید سپاسگذار میشم ،ضمناً بنده متولد سال 72 هستم ، با تشکر از توجه شما

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سپاس از توضیح کامل و مفهومی شما .
حقیقت من ۱ ماه میشه که تمرین خالی دارم یعنی بدون مصرف دارو . . چند روز گذشته طی صحبت هایی که با مربی باشگاه داشتم درخواست دوره از ایشون کردم و این رو هم اضافه کردم که هدف بنده رسیدن به بدن ایده آل در مدت زمان اندک هست . فیزیک بنده قد : 173 و وزن : 63 کیلو . بدون هیچ چربی و . . . به نوعی بدنم خشکه .
ایشون گفتن که یه سری مکمل باید تهیه کنی که به این شرح هست اسامی مکمل ( اگه غلط املایی داره عذر خواهی میکنم ! ) : ال ارجنین ، پروتعین Mass ، گلوتامین ، امینو ، کراتین و همین BCAA .
بابت سوما هم با ایشون مشورت کردم که آیا موجب افزایش قد میشه و چه زمانی مجاز هست که تزریق کنم ایشون گفت خوبه سوما ولی خیلی زوده واست که الان بهش فکر کنی . با توجه به قیمت بالای این مکمل ها و اینکه انواع و اقسامش با قیمت متفاوت تو بازار موجوده یه راهنمایی جزیی اگه بنده رو بکنید سپاسگذار میشم ،ضمناً بنده متولد سال 72 هستم ، با تشکر از توجه شما

خواهش می کنم
والا چه عرض کنم ایشون هر چی در انبارشون موجوده ردیف کردند ازشون بپرسید چیز دیگه ای رو جای ننداختند جسارتا کم مونده طرف زیرپوشش هم در بیاره به عنوان مکملی مصرفی در این دوره به شما معرفی کنه
واقعا متاسفم برای اون دسته از افرادی که در باشگاه های بدنسازی فقط برای سود بیشتر بدون توجه به سلامتی نوجوونا و جوونای ما چنین خیانت های بزرگی در این عرصه می کنند. ( مربی که نیستند آب زیرپوستند. تست ابوریحان ایرانی میگیرن 2500 تومن تا یکم آب بیفته زیر پر و بالشون تا بتونن 4 تا آدمو سر کیسه کنند )
راستی عزیزم محصولاتی که نام بردی جزو مکمل های غذایی هستند نه داروهای بدنسازی مثل استروئیدهای آنابولیک , داروهای مدر که غیر استروئیدی هستند یا کورتیکو اسروئیدها و یا انواع هورمون های پپتایدی

مکمل هایی که فرمودید نصفشون اضافیه

سابقه تمرینیتون رو بفرمائید چقدره و تا حالا چه مکمل هایی استفاده کردید
سابقه بیماری خاص و یا آسیب دیدگی ندارید ؟ گروه خونیتون رو هم اگر میدونید چیه بفرمائید
حجم با کیفیت مد نظرتون هست یا احتباس آب و املاح ؟

اول : شما باید حتما یکی دو ماه تمرین درست و درمون داشته باشید
دوم : قبل از مصرف باید کاملا از سطح سلامتیتون اطلاع داشته باشید که خدایی نکرده به افزایش بیش از حد آنزیم های کبدی آلکالین فسفات , SGPT - SGOT ختم نشه ... همچنین احتمال دفع پروتئین هم زیاده
سوم : از لحاظ مالی باید در شرایط تقریبا ایده آلی باشید تا بتونید مواد غذایی مفید و سطح بالایی رو مصرف کنید
چهارم : خواب و استراحت منظم .. عدم داشتن اضطراب و استرس ( مشغولیات فکری نداشته باشید )
پنجم : برنامه تمرینی تنظیم شده مطابق با اهداف و مهم تر از اون حفظ سلامتی جسمی شما

migmig3000

Registered User
لایک‌ها
2,705
سلام. برای اینکه هنگام تمرین دچار افت قند خون و سرگیجه نشیم قبل از تمرین باید چه ماده غذایی رو مصرف کنیم؟

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام. برای اینکه هنگام تمرین دچار افت قند خون و سرگیجه نشیم قبل از تمرین باید چه ماده غذایی رو مصرف کنیم؟

می تونید از شیره خرما یک الی 1.5 ساعت قبل از تمرین بهره بگیرید
اگر در هنگام تمرین حالت هیپوگلیسمی براتون پیش اومد می تونید از نوشیدنی های قندی استفاده کنید ( آب پرتقال )

علائم و نشانه‌های هيپوگليسمی چيست؟
وقتی غلظت قند خون پایین تر از حد معمول (معمولاً کمتر از حدود 60 میلی گرم بر دسی لیتر) باشد علامت های کاهش قند خون پدیدار می شود

● گرسنگی ناگهانی
● خستگی ناگهانی
● تغيرات ناگهانی خلق و خو
● سردرد و سرگيجه
● تهوع
● تاري ديد - دوبینی
● تعريق
● رنگ پريدگی
● لرزش يا احساس لرز
● اضطراب
● تپش قلب
● افزايش ضربان قلب
● عدم تمركز
● تغييرات ناگهاني خلق و خو

علائم و نشانه‌های هيپوگليسمی شديد:

● اختلال تكلم
● عدم درک زمان و مكان
● گيجی و بی قراری
● از دست دادن هوشياری
● تشنج

چگونه می توانيد از هيپوگليسمی جلوگيری كنيد؟

● هرگز وعده غذايی را ترک نكنيد.
● در هر وعده غذايی كربوهيدرات بخوريد.
● اگر ورزش میكنيد، ميان وعده‌ای در حد 30 -15 گرم كربوهيدرات درست قبل از شروع فعاليت بخوريد. درصورتيكه فعاليت شما زياد است هر يک ساعت، ميان وعده را ميل كنيد.

Last edited:

Big_Radeen

Registered User
لایک‌ها
401
عاغا کسی جایی رو میشناسه که این نوع مخلوط کن هارو بفروشه؟ اگه آره لینک یا شماره یا آدرس بدین :D
pGNC1-20170924t300x300.jpg

imanmsn55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
چند تا حرکت برای تخت کردن سینه میشه بدین

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
اساتید لطفا یه راهنمایی کنید
برای شروع مصرف پروتئین و مکمل
چه پروتئین هایی رو باید تهیه کرد؟
میخام بدن طبیعی بیاد بالا

ali_94

Registered User
لایک‌ها
40
با سلام خدمت اساتید...
دو ماه هستش دارم میرم باشگاه قدم 180 وزنم 75 بدنم نورمال هستش...
میخواستم از مکمل استفاده کنم برای ساختن بدن عضله ای...
اگه میشه راهنمایی کنید ممنون...

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
اساتید لطفا یه راهنمایی کنید
برای شروع مصرف پروتئین و مکمل
چه پروتئین هایی رو باید تهیه کرد؟
میخام بدن طبیعی بیاد بالا

قد , وزن و سنتون چقدره ؟
سابقه بیماری خاصی ندارید ؟
هدفتون از بدنسازی چیه از اومدن بالا منظورتون وزن عضلانیه یا احتباس آب و املاح ؟

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
با سلام خدمت اساتید...
دو ماه هستش دارم میرم باشگاه قدم 180 وزنم 75 بدنم نورمال هستش...
میخواستم از مکمل استفاده کنم برای ساختن بدن عضله ای...
اگه میشه راهنمایی کنید ممنون...

درود
باید یک **** غذایی کم کالری , کربوهیدرات متوسط و پروتئین نسبتا بالا برای خودتون تنظیم کنید
میزان پروتئین فعلا در 4 هفته سوم بیش تر از 2.3 برابر وزنتون نشه
وزن * 2.3 = میزان دریافت پروتئین روزانه

نیتروتک کمپانی ماسل تک بهترین گزینه برای هدفیه که در نظر دارید ( 1 پیمانه قبل 30 دقیقه قبل از صبحانه - 1 پیمانه بعد از تمرین )
گلوتامین هم سعی کنید از یکی از این کمپانی ها تهیه بفرمائید : ( 1 پیمانه بعد از تمرین - 1 پیمانه قبل از خواب )
Muscle Tech - MHP - Nutrex - Muscle Pharm - Ultimate Nutrition
ویتامین C + ال - آرژنین : 500 میلی گرم ویتامین سی + 3000 الی 5000 میلی گرم ال -آرژنین ( 1 ساعت قبل از تمرین با آب میل کنید همزمان )

فعلا برای 4 الی 6 هفته همین میزان کافیه
موفق باشید

ali_94

Registered User
لایک‌ها
40
درود
باید یک **** غذایی کم کالری , کربوهیدرات متوسط و پروتئین نسبتا بالا برای خودتون تنظیم کنید
میزان پروتئین فعلا در 4 هفته سوم بیش تر از 2.3 برابر وزنتون نشه
وزن * 2.3 = میزان دریافت پروتئین روزانه

نیتروتک کمپانی ماسل تک بهترین گزینه برای هدفیه که در نظر دارید ( 1 پیمانه قبل 30 دقیقه قبل از صبحانه - 1 پیمانه بعد از تمرین )
گلوتامین هم سعی کنید از یکی از این کمپانی ها تهیه بفرمائید : ( 1 پیمانه بعد از تمرین - 1 پیمانه قبل از خواب )
Muscle Tech - MHP - Nutrex - Muscle Pharm - Ultimate Nutrition
ویتامین C + ال - آرژنین : 500 میلی گرم ویتامین سی + 3000 الی 5000 میلی گرم ال -آرژنین ( 1 ساعت قبل از تمرین با آب میل کنید همزمان )

فعلا برای 4 الی 6 هفته همین میزان کافیه
موفق باشید
ببخشید یک سوال دیگه...
این دارو هارو از کجا باید تهیه کنم...
سایتی هست که بشه از اونجا تهیه کرد...
یک برنامه غذایی کم کالری لطف میکنید بنویسید...
ممنون

بالا