برگزیده های پرشین تولز

هجرت از پی تی

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,265
*اگر شما منظورتون تقویت زبان برای کنکور دکترا هست,با توجه به وقت محدودی که دارین من اصلا روش های غیر تخصصی رو توصیه نمیکنم.فقط منابع مرتبط رو پیدا کنید و تا جایی که می تونید به صورت کنکوری جلو برین.در زمینه یادگیری تخصصی زبان مربوط به رشته شما من متاسفانه اطلاعاتی ندارم.
*و اما برای یادگیری غیرتخصصی,تدریجی و تفننی زبان....باز هم من اطلاعات خاصی ندارم.:D. چیزی که من تصور میکنم اینه که برای یادگیری زبان نمیشه یه نسخه واحد به همه ارائه کرد و گفت شما از این مسیر برو حتما پیشرفت میکنی,تجربه شخصی من,که ممکنه لزوما برای بقیه کار نکنه, این هست:
فروم ها و سایت هایی که مخصوص افراد علاقه مند به یادگیری زبان هستند که فراوون ریخته.ولی من با هیچ کدوم خیلی تجربه موفقی نداشتم.اینکه شما بخواین زبان رو برای زبان بخونید خیلی لذت بخش و احتمالا موثر نیست.در مقابل,من توصیه میکنم که مهارت های زبانی تون رو به صورت غیرمستقیم توسعه بدین.مثلا فرض میکنیم شما به حوزه پرواز,هواپیما و سفر علاقه دارین.در این صورت شما میتونید تو انجمن ها و سایت های عمومی (غیرتخصصی) که مورد علاقه تون هست برین و مطلب بخونید,هر جایی هر لغتی دیدین که براتون اشنا نبود سرچ کنید و همونجا معنیش رو یاد بگیرید و یه جایی یادداشتش کنید.یادداشت کردن نکته اساسی هست چون زبان اساسا فرار هست و اگر یادداشت و سپس مرور نکنید تا ملکه ذهنتون بشه, خیلی زود از ذهنتون فراموش میشه.
مساله بعدی اینه که لغت و گرامر دو بال پرواز زبان هستند,نمیشه یکیش رو تقویت کرد و بعد رفت سراغ اون یکی.باید ساختارهای زبان رو هم همزمان با خوندن لغات از طریق کتاب های گرامر یاد بگیرین و جملاتی که یاد میگیرن رو در قالب جمله به کار بگیرین.:general601:
بسیار جامع و کافی و وافی بود دکتر
من گرامر رو کامل بلدم یعنی خیلی مطالعه کردم ... بعلاوه
interchange ها
picture dictionary
504
رو خوندم
حوزه تخصصیم هم کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و کمی نرم افرار و هوافضا هست. الان متون عمومی تخصصی بخونم ۹۰ درصد تو ذهنم جملات ترجمه میشن.
مشکل من بیشتر همین دایره لغتvocbulary هست و idiom که فرّار هستن و نمیمونن تو ذهن.
اکثرا میگن فیلم ببین ولی من اصلا حوصله * فیلم دیدن ندارم.

Last edited:

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,726
بسیار جامع و کافی و وافی بود دکتر
من گرامر رو کامل بلدم یعنی خیلی مطالعه کردم ... بعلاوه
interchange ها
picture dictionary
504
رو خوندم
حوزه تخصصیم هم کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و کمی نرم افرار و هوافضا هست. الان متون عمومی تخصصی بخونم ۹۰ درصد تو ذهنم جملات ترجمه میشن.
مشکل من بیشتر همین دایره لغتvocbulary هست و idiom که فرّار هستن و نمیمونن تو ذهن.
اکثرا میگن فیلم ببین ولی من اصلا وقت فیلم دیدن ندارم.
اگه وقت فیلم دیدن نداری سریال ببین:p

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,739

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,735
اگر مقصودت دیجیتال مارکتینگ هست

digitalpoint

warrirforum

ازبهترینهان

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,265
هوش و نرم افزار و... از زیر شاخه های کامپیوتر هستن در مقطع ارشد و دکترا که رشته تحصیلیم این بوده
و هوافضا هم مربوط به شغلم هست.

کجای اینا عجیب بود بگو ماهم بخندیم :D

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374
هوش و نرم افزار و... از زیر شاخه های کامپیوتر هستن در مقطع ارشد و دکترا که رشته تحصیلیم این بوده
و هوافضا هم مربوط به شغلم هست.

کجای اینا عجیب بود بگو ماهم بخندیم :D
آفرین حالا ربط کشاورزی به اینا چیه؟ :D:p

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,739
مساله بعدی اینه که لغت و گرامر دو بال پرواز زبان هستند,نمیشه یکیش رو تقویت کرد و بعد رفت سراغ اون یکی.باید ساختارهای زبان رو هم همزمان با خوندن لغات از طریق کتاب های گرامر یاد بگیرین و جملاتی که یاد میگیرن رو در قالب جمله به کار بگیرین.
یه سوال من تا حالا هیچوقت گرامر نخوندم و زبان رو بصورت فله ای میدونم جملات رو تقریبا تا حدودی متوجه میشم
من از این زاویه به قضیه زبان نگاه میکنم که مثلا اگر به ما فارسی زبانا بگن که یک جمله با مضارع التزامی یا مثلا قید استفهامی بگو احتمالا بالای 99 درصد توش میمونیم ولی این چیزا رو هر روزه حتی بچه های 2 ساله هم تو گفتگو روزمره بکار میبرن
حالا گرامر انگلیسی هم بنظر من با خوندن و شنیدن فیلم یا سریال یا مجله و روزنامه و مقاله زیاد به این مرحله سادگی برسه که نیاز به یاد گیری گرامر نباشه
نظر شما در این باره چیه؟؟:general105:

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374
ربطش اینه که زمین کشاورزی داریم. و قاعدتا هیچ عقل سلیمی نمیگه زمین کشاورزی حاصلخیز رو بزاری بایر بمونه.
حالا phd ای که میخوای get کنی دقیقا در چه field ای هست؟ agriculture یا artificial intelligence یا aerospace یا software یا ... ؟ :D:confused:

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,265
حالا phd ای که میخوای get کنی دقیقا در چه field ای هست؟ agriculture یا artificial intelligence یا aerospace یا software یا ... ؟ :D:confused:
ارشدم نرم افزار بوده قاعدتا دکترا همون نرم افزار
اما هوش هم علاقه دارم.
هوافضا هم که بیشتر در حوزه ی فضای پروازی و ناوبری هوایی
منظورم فضاپیما و نجوم شناسی نیست.

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,658
یه سوال من تا حالا هیچوقت گرامر نخوندم و زبان رو بصورت فله ای میدونم جملات رو تقریبا تا حدودی متوجه میشم
من از این زاویه به قضیه زبان نگاه میکنم که مثلا اگر به ما فارسی زبانا بگن که یک جمله با مضارع التزامی یا مثلا قید استفهامی بگو احتمالا بالای 99 درصد توش میمونیم ولی این چیزا رو هر روزه حتی بچه های 2 ساله هم تو گفتگو روزمره بکار میبرن
حالا گرامر انگلیسی هم بنظر من با خوندن و شنیدن فیلم یا سریال یا مجله و روزنامه و مقاله زیاد به این مرحله سادگی برسه که نیاز به یاد گیری گرامر نباشه
نظر شما در این باره چیه؟؟:general105:
90 تا 95% زبان اینگلیسی حال ساده و گذشته ساده هست.
جملات مجهول, ماضی نقلی, بعید و آینده در گذشته و این چیزها کلا 5% زبان رو تشکیل میده, متاسفانه در ایران تمرکز روی این 5% هست و موجب گیج شدن این بنده های خدا میشن طوری که یه جمله ساده نمی تونن بگن و همش یه I want to اول هر جمله میگذارن که اصلا در انگلیسی معنی فارسی رو نمیده. :general509:

در خصوص سوال شما اینگلیسی با حرف زدن یاد گرفته میشه, همانطور که یک بچه با حرف زدن زبان مادریش رو یاد میگره, گوش دادن و خواندن یک قسمت از راه هست ولی قسمت اصلی ماجرا حرف زدن هست, یا باید در کشوری خارجی زندگی کرد و با آنها معاشرت کرد و یا کلاس زبان رفت.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,209
وب هاستینگ تاک

تایید میشه.

انجمن برنامه نویس هم خوبه.

من گاهی مانشت هم میرم. یه جو آکادمیک خوبی داره. برای کسانی که تو رشته های کامپیوتر و آی تی درس خوندن مناسبه.

به شدت quora رو پیشنهاد می کنم (ولی فضاش لیبرالی است و به درد موضوعات اجتماعی نمی خوره)

از دیگر انجمن های مورد علاقه من Thestudentroom.co.uk است.

ولی هیچی پی تی نمیشه :general504:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
تایید میشه.

انجمن برنامه نویس هم خوبه.

من گاهی مانشت هم میرم. یه جو آکادمیک خوبی داره. برای کسانی که تو رشته های کامپیوتر و آی تی درس خوندن مناسبه.

به شدت quora رو پیشنهاد می کنم (ولی فضاش لیبرالی است و به درد موضوعات اجتماعی نمی خوره)

از دیگر انجمن های مورد علاقه من Thestudentroom.co.uk است.

ولی هیچی پی تی نمیشه :general504:
من تقریبا 7-8 سالی هست توی انجمن های ادبیات و رمان فعالیت میکنم.
جو فرهنگی و سالمی داره:general601:
متاسفانه اونجایی که فعال بودم رو فیلتر کردن سه روز پیش.
البته دارم کمکشون میکنم زودتر رفع فیلتر بشه/
نوجوانان 16-17 ساله خیلی علاقمند به نویسندگی و داستان نویسی هستند:general310: وقتی رمانشونو لایک میزنی کلی انگیزه پیدا میکنن

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,543
من تقریبا 7-8 سالی هست توی انجمن های ادبیات و رمان فعالیت میکنم.
جو فرهنگی و سالمی داره:general601:
متاسفانه اونجایی که فعال بودم رو فیلتر کردن سه روز پیش.
البته دارم کمکشون میکنم زودتر رفع فیلتر بشه/
نوجوانان 16-17 ساله خیلی علاقمند به نویسندگی و داستان نویسی هستند:general310: وقتی رمانشونو لایک میزنی کلی انگیزه پیدا میکنن

آدرسش کجاست ؟ منم میخوام انگیزه بدم بهشون:general405::general404:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,209
90 تا 95% زبان اینگلیسی حال ساده و گذشته ساده هست.
جملات مجهول, ماضی نقلی, بعید و آینده در گذشته و این چیزها کلا 5% زبان رو تشکیل میده, متاسفانه در ایران تمرکز روی این 5% هست و موجب گیج شدن این بنده های خدا میشن طوری که یه جمله ساده نمی تونن بگن و همش یه I want to اول هر جمله میگذارن که اصلا در انگلیسی معنی فارسی رو نمیده. :general509:

در خصوص سوال شما اینگلیسی با حرف زدن یاد گرفته میشه, همانطور که یک بچه با حرف زدن زبان مادریش رو یاد میگره, گوش دادن و خواندن یک قسمت از راه هست ولی قسمت اصلی ماجرا حرف زدن هست, یا باید در کشوری خارجی زندگی کرد و با آنها معاشرت کرد و یا کلاس زبان رفت.

اندازه موهای سرت بهت آدم نشون میدم که همشون تو خارج هستند (نه فقط کشورهای انگلیسی زبان بلکه کشورهایی مثل آلمان و ...) ولی بعد از این همه سال درست حسابی زبان اون کشور رو یاد نگرفتند.

طرف فقط دو برابر سن من تو آلمان زندگی کرده ولی هنوز آلمانی بلد نیست.

یارو از نوجوانی رفته آمریکا ولی هنوز بعد از ده پونزده سال نمی فهمه یک آهنگ انگلیسی داره چی میگه.

زبان پیچیده تر از اونی است که فکرش رو بکنی ;)

شما الان یه عرب اهواز رو ببر دانشگاه بغداد. عملا نمی فهمه استاد داره چی میگه :D

شما یک ترک رو ببر باکو اصلا 50 درصد زبان اون ور رو متوجه نمیشه.

شما کردهای ایران رو ببر مهاباد اصلا نمی فهمند مهابادی ها چی میگند چون شکاکی بلد نیستند.

بلوچ رو ببر پاکستان. با زبان ایما اشاره باهاشون حرف می زنه.

بعد چه انتظاری از یک پارسی زبان داریم که انگلیسی یاد بگیره. اینکه شما بخواهی از یک کسی انتظار داشته باشی که انگلیسی رو خوب یاد بگیره جزو محالات است.

واقع بین باشیم :)

بالا