برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
پس شما باز رفتی سراغ عود آرش جان! اوقات خوشی رو براتون آرزومندم.:) البته از حق نگذریم عود بعضی عطرها واقعا خاص و دلپذیره، مثل عود وود و ساحارا نویر تام فورد. من که از بوی عود لذت میبرم.
عود هم مثل وتیور انواع مختلف داره و بستگی داره از چه نوعی باشه. البته استفاده درست و بجا از عوود هم خیلی مهمه که هز شرکتی از پسش برنمییاد
همونطور که گفتم از نت اخرش خوشم میاد.
دیگه روم نمیشه بگم از عوود بدم میاد. کسی باور نمی کنه. البته همه شرکت ها هم زدن تو کار عوود. هر وقت بخوان عطری رو بصورت اینتنس یا نویر بیرون بدن انگار باید حتما توش عوود بریزن

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
یکی از دوستان در پ خ چند تا عطر با کلاس ازم خواست بهش معرفی کنم. نخواستم سلیقه ی خودم باشه؛ گفتم یه مشورتی با شما بکنم. البته خودش پیش پیش اونتوس رو انتخاب کرده. من با توجه به سن ایشون که 25 سالشه الهوم آیدل گرلن؛ اینترلود رقیق و گری وتیور غلیظ برای اسپری هم زمان؛ دیور هوم اینتنس و ویاج هرمس رو پیشنهاد میدم.
بلاک ایکس اس
بلو مجیک
مونت بلان لجند
این سه تا فضاشون به اونتوس نزدیک تره و مناسب سنشون هم هست
یکم سنگین تر هم ژوپ هوم و پگاسوس

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
عود هم مثل وتیور انواع مختلف داره و بستگی داره از چه نوعی باشه. البته استفاده درست و بجا از عوود هم خیلی مهمه که هز شرکتی از پسش برنمییاد
همونطور که گفتم از نت اخرش خوشم میاد.
دیگه روم نمیشه بگم از عوود بدم میاد. کسی باور نمی کنه. البته همه شرکت ها هم زدن تو کار عوود. هر وقت بخوان عطری رو بصورت اینتنس یا نویر بیرون بدن انگار باید حتما توش عوود بریزن
من قدیما عود رو فقط اون رایحه ای می شناختم که چوبشو آتش میزدن دود می کرد. اما به نظرم عود تو عطرها کمترین ارتباطی به اون رایحه نداره! شما همون بو رو حس می کنی؟
بلاک ایکس اس
بلو مجیک
مونت بلان لجند
این سه تا فضاشون به اونتوس نزدیک تره و مناسب سنشون هم هست
یکم سنگین تر هم ژوپ هوم و پگاسوس
خنکی هوا رو لحاظ کنیم باید بریم سراغ عطرهای گرم تر از بلو مجیک و مونت بلان لجند. ملاک و معیار شما برای پیشنهاد عطر به یک مقطع سنی خاص چیه؟ مثلا اگه نوجوون درخواست عطر کنه بهش چی پیشنهاد بدیم؟

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
من امشب سراغ یه عطر ترکیبی زنانه رفتم که چند ماه پیش ساخته بودم. اون ترکیب شامل 3-4 عطر بود که فقط یکیش ایفوریای معروف بود. ولی امشب که اسپری کردم در نت اول فقط ایفوریا بود؛ هنوزم ایفوریاست. ظاهرا در این چند ماه همه شون مجذوب (!) ایفوریا شدن. نت انار رو در ایفوریا خیلی می پسندم. محشره.
راستی یکی از دوستان در پ خ چند تا عطر با کلاس ازم خواست بهش معرفی کنم. نخواستم سلیقه ی خودم باشه؛ گفتم یه مشورتی با شما بکنم. البته خودش پیش پیش اونتوس رو انتخاب کرده. من با توجه به سن ایشون که 25 سالشه الهوم آیدل گرلن؛ اینترلود رقیق و گری وتیور غلیظ برای اسپری هم زمان؛ دیور هوم اینتنس و ویاج هرمس رو پیشنهاد میدم.
به نظر شما؛ چیزی به اسم عطر مناسب سن داریم؟[/QUOTE

Last edited:

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
سلام و صبح بخير آقا رضا
ميگن عطراي آقا رضا كشته همه رو ، پاتوقش حرف نداره .
من چه كنم ، دلم رفته ، بهم دل نميدن .
ميگن عطراش دلها رو به هم نزديك ميكنه ولي ما كه بوي عطراش رو نچشيديم.
ميگن عطراش خالصه ولي اونا كه ميخوان دلشون خالص بشه چي بهش بزنن .
ميگن سر و سري با پير كوري و ماري كوري و مندليف و اسيد و باز و عناصر فلزي و قليايي خاكي و گازهاي بي اثر داشته ، من چكنم كه با مايكل فارادي و گوس و فلمينگ و اهم و الكترون و پروتون مشغول بودم و ايشون زير پاشونو نديدن.
ميگن فرهيختگان دلشون به مغزشون پيغام ميده. من چكنم كه دلم به دلم نق ميزنه .
ميگن وقتش تنگه ، چون همش X و ميپاشه رو Y و Y رو ميريزه روي Z . حق داره ، آخه ميخواد تجربه شو با عطر بازا به اشتراك بذاره.
من چكنم كه چيزي ندارم بريزم روي هم .
ميگن خيلي هواي مشتري هاش رو داره . از سر دلسوزي و صداقت ، براشون تصميم ميگيره.
من چكنم كه هوام پسه و هنوز مشتريش نشدم .
ميگن خاك عطراش تو اين آشفته بازار كيمياست. من چكنم كه گوشه چشمي به ما نميكنن.
هم آوا با ترنم باران ميخونم :
به هوش بودم از اول كه دل به كس نسپارم ---------------- شمايل تو بديدم نه عقل ماند و نه هوشم
از خجالت با عرق سرد روي پيشاني ، يواشكي اين سفارشها رو در زير نوشتم :
1 - اپن
2 - آلور اسپرت شنل
3 - كاپيتان بلك ( دو تا نوع در ليست ذكر شده بود كه يكيشون كاپيتان بلك زرد نوشته شده بود. اگه لطف بفرمائيد ، تفاوتشون را توضيح بديد )
4 - بلو شنل
البته فعلا فقط در حد تست ميخوام ( يعني كمترين مقدار ممكن براي سفارش دادن ) لطفا قيمت هر كدام و قيمت مجموع را بفرمائيد.
با سپاسگزاري از لطف و مرامت : خداي ، سلولهاي بوياييت را هر روز قوي تر از ديروز كناد

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
من قدیما عود رو فقط اون رایحه ای می شناختم که چوبشو آتش میزدن دود می کرد. اما به نظرم عود تو عطرها کمترین ارتباطی به اون رایحه نداره! شما همون بو رو حس می کنی؟

خنکی هوا رو لحاظ کنیم باید بریم سراغ عطرهای گرم تر از بلو مجیک و مونت بلان لجند. ملاک و معیار شما برای پیشنهاد عطر به یک مقطع سنی خاص چیه؟ مثلا اگه نوجوون درخواست عطر کنه بهش چی پیشنهاد بدیم؟
توليست اول معيارم علاقه شخص بود همونطور كه ميدونيد اونتوس هم مناسب روزهاي پيش رو نيست با اين حال اين دوست عزيز خواهانش بودن پس منم روايحي همخوان با اونتوس رو براشون پيشنهاد دادم معيار خاصي براي گروه سني ندارم فقط از روي تجربه ديدم جوان ترها علاقه بيشتري به روايح اسپرت و شيرين تر دارند كه اونتوس و مون بلان لجند و مجيك هم تم اسپرت رو دارند و هم تا حدودي شيريني.
البته من هم فصل پيش رو درنظر داشتم واون دو كار اخر رو هم براي اين منظور پيشنهاد دادم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز آغازین هفته بر همگی خوش؛
کاپیتان بلک زرد یک بوی شکلاتی شیک داره که به خصوص ترکیبش با توباکو وانیل به نسبت 4 بلک یک توباکو ؛ توباکو وانیل بسیار عالی رو می سازه. باقی موارد هم خدمت علی آقا پ خ خواهد شد. اگه تا حالا پاسخی نمی نوشتم برای این بود که شما شامه تان به اودکلن عادت داره و غیر ممکنه بتونین بدون مقایسه با اودکلن اورجینال (که فراوان در دسترس تان است) به اسانس نگاه کنید. بارها تجربه کردم اینو! اسانس باز جماعت؛ کاری به اودکلنش نداره؛ رایحه خوش می خواد و پخش و موندگاری. اودکلن باز تا اسانس رو ببینه شروع می کنه به مقایسه که فلان نت در اودکلن هست چرا در اسانس نیست و فلان نت در اسانس هست که در اودکلنش نیست....!

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
کاپیتان بلک زرد یک بوی شکلاتی شیک داره که به خصوص ترکیبش با توباکو وانیل به نسبت 4 بلک یک توباکو ؛ توباکو وانیل بسیار عالی رو می سازه. باقی موارد هم خدمت علی آقا پ خ خواهد شد. اگه تا حالا پاسخی نمی نوشتم برای این بود که شما شامه تان به اودکلن عادت داره و غیر ممکنه بتونین بدون مقایسه با اودکلن اورجینال (که فراوان در دسترس تان است) به اسانس نگاه کنید. بارها تجربه کردم اینو! اسانس باز جماعت؛ کاری به اودکلنش نداره؛ رایحه خوش می خواد و پخش و موندگاری. اودکلن باز تا اسانس رو ببینه شروع می کنه به مقایسه که فلان نت در اودکلن هست چرا در اسانس نیست و فلان نت در اسانس هست که در اودکلنش نیست....!
همه شب در اين اميدم كه نسيم صبحگاهي ---------------- به پيام آشنايي بنوازد آشنا را
آقا رضا سلام
تمام مردم این شهر عاشقت شده اند
چو شیشه عطر مگر باز کرده ای دهنت ؟
شايد بداني كه پيامبر اعظم ما نيز عطر باز بودند. ائمه ما هم مخصوصا اما حسين نيز عطر باز بودند. بطوري كه در معركه عاشورا حمام عطر گرفته اند .
لطفا ملاحظه بفرما :
پیامبر فرمودند: من سه چیز را دوست دارم : عطر و زن و نماز
امام حسین علیه السلام به عطر و بوی خوش علاقه ی بسیاری داشت به گونه ای که یکی از بیشترین هدایایی که برای حضرت می فرستادند عطر و مُشک بود و حضرت، در سفر کربلا نیز یک بار شتر، جای عطریات او بود که همه جا به دیگران می بخشید و خود نیز استعمال می کرد.(1)
در روز عاشورا، امام حسین علیه السلام اصرار کرد تا خیمه ای سرِ پا کنند و مُشک فراوان آوردند و در ظرف بزرگی ریخته و در آن خیمه، استعمال عطر نمودند.(2)
1- تاریخ زندگانی امام حسین علیه السلام ، عمادزاده، ج1، ص134 2- تاریخ طبری، مقتل الحسین، ج1، ص99 ؛ نفس المهموم (ترجمه)، ص296.
حافظ هم عطر باز بوده .
ملاحظه بفرما :
به نقل از جناب دکتر وهابزاده در انجمن ادبي حافظ در اردبيل كه بخش هایی از مقاله ای تحت عنوان " سه عطر مهجور و کم آشنا در دیوان حافظ" را ارائه کردند. در قسمت هایی از مقاله آمده است:
ظاهراً خواجه ی شیراز علاقه ی خاصی به عطر و بوی خوش داشتند و بارها در دیوان خود به عناصر عطرآگین اشاراتی کرده است. شاهد این ادعا دومین بیت از اول و آخر دیوان مطیب و مستطاب خواجه است که هر دو بیت حکایتی است از جعد طره ی معطر از نافه ی مشکین.
در ابتدای دیوان می فرماید:
به بوی نافه ای کآخر صبا زان طره بگشاید
ز تاب جعد مشکین اش چه خون افتاد در دل ها
و در آخر دیوان می فرماید:
آن طره که هر جعدش صد نافه ی چین دارد
خوش بودی اگر بودی بوییش ز خوشرویی
خواجه در دیوان خود از هفت قلم ماده ی معطر صحبت می کند که اجازه می خواهم از این اقلام با عنوان عطریات سبعه یاد کنم که چهار قلم از این ها، نام آشنا هستند که عبارتند از مشک، عنبر، عبیر و عود... سه قلم دیگر که آن ها را عطریات ثلاثه نامیده ایم کم آشنا و مهجورند. این سه قلم عبارتند از: لخلخه،رَند و غالیه...
لخلخه یک بار، رند یک بار و غالیه هفت مرتبه در دیوان حافظ آمده اند.
لخلخه سای شد صبا دامن پاکش از چه روی
خاک بنفشه زار را مشک ختن نمی کند
*
اتت روایح رند الحمی و زاد غرامی
فدای خاک در دوست باد جان گرامی
*
گر غالیه خوشبو شد در گیسوی او پیچید
ور وسمه کمانکش گشت، در ابروی او پیوست

بوي خوش بوي خوش است . بايد مغز من آن رو بفهمد. چه كار دارم كه نوتش چيه ؟ يا چرا نوت فلانش با نت فلانش عوضيه . برام مهم اينه كه هارموني رايحه ها رو تو مغزم حال كنم. نميشه كه مثلا شله زرد رو با آبليمو خورد. ميشه ؟ خوب ولي ميشه شله زرد رو با دارچين خورد چون همش باهم ميان و معجوني ميشن كه نگو. پس براي من اسانس يا ادكلن فرقي نداره . مهم برام رايحه است. هيچ وقت دنبال نت و نميدونم رايحه اول و دوم و پايه نبودم . در كل بو ميكنم و اگر كيف كردم ، ميپسندمش. دليل اين هم كه دنبال اسانس هستم اينه كه جنابعالي مطمئن و صادق و اصل بازي. چه كنيم ديگه . وسع من هم همينقدره. نميدونم شايد هم از اسانس خوشم نيومد. و ممكن است اين سفارش هم اولين و آخرينش باشد.
در هر حال جسارت و زياده گويي مرا عفو بفرما.
سپاسگزارم

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
جناب آقا رضا سلام
مطلبي داشتم كه مايل بودم در صورت نادرست بودن ، دوستان اصلاح بفرمايند:
به نظر من بيشتر اشخاص ، چه زن و چه مرد ، بيشتر از اينكه جذب بازار اسانس و عطر بشن جذب بازار ادكلن ميشن. خود من يكي از اونا هستم. دلايل :
1- به نظرم اسانس و عطر در مقابل بسته بنديهاي ادكلنها ، اصلا قابل بحث نيست. مسئله بسته بندي كه در سطح جهاني براي خودش رشته اي است ، براي اسانسها تقريبا بي معني است. وقتي خيار يا هندوانه را كاري ميكنند تا شكلشان وقتي از بوته چيده ميشن ، مكعب شكل باشه تا بسته بندي و حمل و نقلش با كيفيت تر بشه ، ديگه چه جاي بحث براي محصولات ليتري و فله اي وجود داره ؟ به همين دليل تبليغات از روي بسته بندي هم محدود ميشه . هر چه رنگ و جلاي يك محصول عالي تر باشه تبليغات اون هم ميتونه پر هزينه تر و پر زرق و برق تر باشه. كجا ديديد كه مثلا براي يك اسانس مثلا خانوم X يا آقاي Y تبليغات عكس و پوستر كرده باشه ؟ ولي الي ماشاء الله براي ادكلن اين مسئله وجود داره و حتي مثلا ميگن فلاني كه براي فلان ادكلن در سال فلان تبليغ كرده ، بهتر بود فلان كس اين كار رو ميكرد.
2- علاوه بر بسته بندي ، مسئله ديگه شكل شيشه هاي دلبرانه ادكلن و طراحي هاي پر هزينه اون هست. واقعا نميشه از حق گذشت كه اگر مايع داخل بعضي از اين شيشه هاي شيك و زيبا حتي آب خالي هم باشه ، آدم هوس ميكنه اون رو بخره و مال خود كنه . در عوض ، يهترين و اصل ترين اسانسها ( كه آقا رضا يكي از فروشنده هاي اين نوع اسانسها است ) حد اكثر در داخل يك شيشه خوشگل معمولي عرضه ميشه.
3- در بازار بي سامان " اصل " و " تقلبي" به نظرتان كدوم گزينه ادكلن يا اسانس ميتونه بيشتر و راحت تر مورد تجاوز و سودجويي قرار بگيره. به نظر من : تا وقتي مرجع درستي مثل آقا رضاها نباشند كه بشه به اونها اعتماد كرد، حتما بازار اسانسها بيشتر تحت تاثير اين تاخت و تاز قرار ميگيره چرا كه براي ادكلن بايد بالاخره بايد مراحل شيشه و طراحي و پر كردن دوباره و جعبه و سلفون و .. را طي كرد ولي براي اسانس كافي است يك حلالي يا چيزي شبيه اون اضافه و در شيشه دست مشتري داد ( به همين راحتي )
دلايل ضعيف و فرهنگي ديگه اي هم هست كه مردم بيشتر به ادكلن راغب باشند تا اسانس و عطر ، مثلا كلاس گذاشتن و يا به قول معروف پز دادن و ....
به نظرم از همه بيشتر ، دليلهاي 1 و 2 تاثير ميذارن. چون اسانسها تقريبا به كسي در جامعه شناسانده نشده اند.
دليل سوم بيشتر براي خبره تر ها و اهلش مسئله ساز هست
اين را هم بگم كه اونهايي كه خبره اند و بيني شون خودش يك آزمايشگاه تجزيه رايحه هاست ، با اعتماد به اين حس خدادادي ميتونن سره رو از ناسره تميز بدن و دلايل فوق براي اونها صادق نيست.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تشکر و تبریک از سید عزیز برای این همه ذوق ادبی و بیان دلنشینی که دارند. بشخصه بسیار لذت بردم و استفاده کردم
سعادت داشتم مدتی قبل یا این دوست عزیز اشنابشم. بزرگی و متانت ایشون رو سابقا تجربه کرده بودم ولی الان می بینم که هنرمند و ادیب هم تشریف دارند
همونطور که قبلا هم فکر کنم به ایشون گفته بودم کمتر کسی رو دیدم که عاشق عطر و رایحه خوش باشه و فرهیخته و شریف و دلنشین نباشه
امیدوارم بیشتر ایشون را در جمع دوستان پاتوق ببینیم و بشخصه از محضر سید عزیز و بقیه دوستان گرامی استفاده ببرم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با سلام مجدد؛
در خصوص مورد سوم:
رییس اتحادیه واردکنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات معتقد است که نمی‌توان ادکلن‌های تقلبی را از اصل تشخیص داد.
محمدرضا بوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که واردکنندگان ادکلن‌ هم نمی‌توانند ادکلن‌های اصل را از تقلبی تشخیص دهند، اظهار کرد: در حال حاضر افرادی در اتحادیه هستند که سال‌هاست در بخش عطر و ادکلن فعالیت می کنند و تجربه زیادی دارند اما اگر دو بسته‌بندی ادکلن‌های اصل و تقلبی را کنار هم بگذاریم آن ها نیز نمی توانند تشخیص دهند چرا که از لحاظ ظاهری امکان پذیر نیست.
بوترابی در پاسخ به سوالی درباره پر کردن برخی از ادکلن‌های وارداتی در داخل کشور گفت: در این گونه موارد شیشه و اسانس عطر و ادکلن از خارج کشور وارد می شود و در کشور با الکل طبی و آب مقطر مخلوط و در داخل شیشه‌ها پر می شود.

وی ادامه داد: میزان افزودن الکل طبی و آب مقطر به اسانس‌ها براساس فرمول‌های خاص انجام می‌شود که هر چه این میزان کمتر باشد کیفیت ادکلن بیشتر است.
نکته تکمیلی آن که چینی ها در ساخت ظرف چیزی کم نگذاشته اند و اودکلنهای به اصطلاح شرکتی؛ ظرفهایش عمدتا چینی است و بسیار شبیه اصل.
مورد اول و دوم هم به نظرم برای طیف وسیعی از جامعه صادق نیست. مکرر پیش اومده که دیدم مشتری توان خرید 5 گرم عطر هزار تومنی را هم برای تست نداشته و یا سوال کرده ظرف 5 میل چند پاف اسپری میشه و برای چند هفته دوام میاره. یا این که تاکید کرده ارزون ترین ظرف رو می خوام یا ...
ظرف شیک و جعبه زیبا برای اسانس هم هست؛ خواهانش نیست. پولی برای خریدش نیست. بی تعارف. قدرت خرید مردم بسیار پایین اومده...
آری این چنین است برادر!

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
تشکر و تبریک از سید عزیز برای این همه ذوق ادبی و بیان دلنشینی که دارند. بشخصه بسیار لذت بردم و استفاده کردم
سعادت داشتم مدتی قبل یا این دوست عزیز اشنابشم. بزرگی و متانت ایشون رو سابقا تجربه کرده بودم ولی الان می بینم که هنرمند و ادیب هم تشریف دارند
همونطور که قبلا هم فکر کنم به ایشون گفته بودم کمتر کسی رو دیدم که عاشق عطر و رایحه خوش باشه و فرهیخته و شریف و دلنشین نباشه
امیدوارم بیشتر ایشون را در جمع دوستان پاتوق ببینیم و بشخصه از محضر سید عزیز و بقیه دوستان گرامی استفاده ببرم.
با سلام تهيت خدمت دوست ارجمند و گرانقدر جناب آقا آرش
بنده را تفقدا چوبكاري فرموديد.
كرده ام توبه به دست صنم باده فروش -------------------- كه دگر مي نخورم بي رخ بزم آرايي
تا وجود نازنين و ذي قيمت شما اساتيد معظم نباشه كه عطر و اسانس بوي خودش رو نميده. با تكيه بر علم و دانش و مايه شما هاست كه آدم جرات وريسك ميكنه . يكي هم اين وسط مثل من پيدا ميشه از كنار وجودتون بركتي جمع بكنه.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
مجددا سلام
حق با شماست . در تاپيكهاي موجود ،يك هفته اي است آقايي يك بلو شنل داره كه ميخواد بفروشه . اول قيمت داده بود 430 بعدش كه كسي نخريد تا 230 پايين اومد و آخر هفته هم بدليل تعجب از اينكه هيچ كس اون رو نميخره ، نوشته بود تا آخر هفته اگر كسي نخريد ميبرم مغازه دار شهرمون و اون را 200 ميفروشم. آخرش هم نوشته كه انگار كسي جنس ارزون نميخره ، همه دنبال گرون خري هستند !!!! ( البته ادكلنش نوشته بود مسافري اومده و جعبه نداره ولي اصل اصل است و شاهد و تضمين را هم يكي از فروشندگان با سابقه عطريات در پرشين تولز قرار داده بود )
بنا براين ، مشتريان از آنجا كه نان گندم خوردند ، دنبال ارزان ولي اصل هستند. خدا حس بويايي من رو ازم نگيره و الا عزلت نشين خواهم شد. بوي اوريجينال - چه عطر و اسانس چه ادكلن زيادت باد . پيوسته سرت سبز و لبت خندان باد .

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آرش جان نتیجه ای از تستت منتشر نشده و شکلهایی که استفاده کردی هم لود نمیشه.
به پیشنهاد محمد سعادتمندی عزیز رفتم دنبال سمپلی از برند آمواج به اسم Dia pour Homme Amouage for men فکر می کنم فردا میرسه دستم. محمد سمپل اورجینالشو گرفته بود و خیلی تعریف می کرد می گفت بوی همه پسندی داره. نتهاش در فرگرانتیکا رو ببین. اگه در اسانس تونسته باشن نتهای بیس رو کار کنن؛ در سمپلش باید چوب و چرم و وتیور و پچولی و عنبر داشته باشیم! چه شود!

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
به نظرم اگر این مباحث خارج از پاتوق پیگیری بشه و نتایج نهایی همراه مستندات در اختیار دوستان قرار داده بشه خیلی مفیدتر و قابل استفاده تر خواهد بود.
از هرچه بگذریم سخن از عطر خوش تر است...

تست "ساحارا نویر" (غلظت 40 درصد):
من این اسانس رو قبلا از روی تستر کاغذی تست کرده بودم و بنظرم خیلی عالی بود. بعد از سفارش و اسپری عطر نه تنها نظرم برنگشت بلکه قویتر هم شد.
در ابتدای اسپری، بوی مطبوعی از دارچین و کمی عود به مشام میرسه. در ادامه ادویه های دیگر هم به این ترکیب اضافه میشه. من خودم زعفران رو بصورت برجسته حس کردم. بنظرم ترکیب ادویه های گوناگون در این عطر خیلی با دقت و بالانس شده است. طوریکه بوی دارچین در اینجا با بوی دارچینی که در ایتالین سایپرس حس میشه متفاوته. از لحاظ بازی نتها من این عطر رو پیچیده دیدم و تشخیص نتها غیر از اون سه نت برجسته و ابتدایی خیلی برام سخته. با اینکه یه کار ادویه ای محسوب میشه ولی امضای تام فورد رو با خودش داره و متفاوت از کارهای آمواج هست. در کل رایحه خاص، دلپذیر و تلخ و گرمی داره و در روزهای سرد و معتدل گزینه مناسبی خواهد بود.
از لحاظ رایحه هم رایحه رسمی و سنگینی داره و باید رقیق بشه. من خودم وقتی اولین بار با غلظت 50 درصد تست کردم خیلی سنگین بود برام، برای همین حداقل با غلظت 40 درصد رو پیشنهاد میدم. از لحاظ پخش جزو عطرهای عالی محسوب میشه و حداقل تا 24 ساعت ماندگاری داره. فقط اینکه اودکلن این عطر جزو کارهای زنانه هست ولی بنظرم این اسانس برای خانمها خیلی سنگین محسوب میشه و بیشتر یه کار مردانه رسمی است تا مناسب خانومها.
من به شخصه این کار رو برای مهمانیها و قرارهای رسمی پیشنهاد میکنم و خوشبختانه از اون دسته کارهایی است که مشابهی رو براش ندیدم و در نظر من خیلی خاصه، که این از مزایای این عطر میتونه باشه و برای من در بین کارهای گرم تام فورد گزینه اول رو در اختیار داره.
سلام و عرض ادب و احترام

بهرام خان دارچینی که استشمام کردید چقدر با جوپ هوم مشابهت داره؟

ممنونم

فایل های ضمیمه

• Screenshot_2015-10-31-19-18-06.jpg
    Screenshot_2015-10-31-19-18-06.jpg
    424 KB · نمایش ها: 12
Last edited:

Dr.mac

Registered User
لایک‌ها
35
درود بر دوستان عطر باز

من چند وقت هست یه سوالی برام پیش اومده بود . خیلی برام جالب بود بدونم مشک و عنبر چه بویی می دهند. چه عطر هایی هستند که به وضوح می شه در آن ها مشک و یا عنبر رو بو کرد؟ این که فلان عطر در موادش مشک استفاده شده برام کافی نیست . مثلا یه عطری باشه که تو نت نهاییش بوی مشک قالب باشه.

سپاس گزارم

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام
من تام فورد نویر رو حدود 40 درصد لایت کردم ولی بشدت اسپایسی و تند است و تقریبا تا انتها همین طور باقی می مونه نت گربه زباد هم در این رایحه گم هست برای شما هم همینجوره یا من باید بیشتر لایتش کنم.

درود بر دوستان عطر باز
من چند وقت هست یه سوالی برام پیش اومده بود . خیلی برام جالب بود بدونم مشک و عنبر چه بویی می دهند. چه عطر هایی هستند که به وضوح می شه در آن ها مشک و یا عنبر رو بو کرد؟ این که فلان عطر در موادش مشک استفاده شده برام کافی نیست . مثلا یه عطری باشه که تو نت نهاییش بوی مشک قالب باشه.

سپاس گزارم
امبر یا کهربا یک ماده صمغی است که از صمغ فسیل شده گیاهان بدست میاد رایحه اون شیرین و گرم و مقداری پودری است
مشک هم که از کیسه نزدیک به ناف اهوی ختن گرفته میشه رایحه ای گرم و شیرین و کثیف داره
البته امروزه هیج کدوم از این دو ماده بصورت طبیعی در عطرها استفاده نمی شن و شبیه سازی شیمیایی میشن
توی اکثر عطرها مخصوصا عطرهای زنانه بوفور میشه پیداشن کرد و معمولا همیشه نوت اخر عطر رو تشکیل میدن و به راحتی میشه تشخیص شون داد. جزو رایحه های هست که من زیاد ازشون خوشم نمیاد و معیار من برای عدم انتخاب یه کار محسوب میشه

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
آرش جان نتیجه ای از تستت منتشر نشده و شکلهایی که استفاده کردی هم لود نمیشه.
به پیشنهاد محمد سعادتمندی عزیز رفتم دنبال سمپلی از برند آمواج به اسم Dia pour Homme Amouage for men فکر می کنم فردا میرسه دستم. محمد سمپل اورجینالشو گرفته بود و خیلی تعریف می کرد می گفت بوی همه پسندی داره. نتهاش در فرگرانتیکا رو ببین. اگه در اسانس تونسته باشن نتهای بیس رو کار کنن؛ در سمپلش باید چوب و چرم و وتیور و پچولی و عنبر داشته باشیم! چه شود!
به نام خدا
سلام بر دوستان فرهیخته .
ادکلن دیا از برند آمواج یکی از همه پسندترین های آمواجه که بوی بسیار مطلوب و بالانسی داره . جناب alfarom در فراگرانتیکا نمره بالای 8 از 10 رو به اون داده که بسیار بالاست ( ایشون سخت پسنده و حرفه ای و 650 ادکلن داره ) . مجموعا بوی دلنشینی داره که اصلا اون حال و هوای سنگین درش نیست و به قول ایشون easy to wear هستش .
در عین حال Interlude و Lyric مردونه رو هم گرفتم و تست کردم . lyric سمفونی زیبای گل رز بدون امضای همیشگی آمواج و Interlude هم که اسانسش در پاتق هست بوی سنگینی داره که از این به بعد در هوای خنکتره که خودشو نشون میده .

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آرش جان میدونی که شامه ی من نسبت به نت فلفل تقریبا کوره و تا همین الان که شما گفتی نمی دونستم تام فورد نویر فلفل داره. من فقط مشک گربه زباد می فهمم ازش و بس. لایتش هم نکرده می تونم کاملا خالص مصرف کنم!

بالا