برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ در ارتباط با مشكلات ناشي از لپتاپ

Shahab2500

Registered User
لایک‌ها
53
هر 4 روش لینک مذکور انجام شد نتیجه نداد
با وای فای خاموش هم فرقی نکرد )

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
سلام خدمت همه دوستان
من یه لپ تاپ دل استودیو 1558 دارم که وقتی در وضعیت باز هست لولاش در حد 1.5 تا 2 سانتیمتر به جلو و عقب آزادانه و بدون فشار زیاد بازی میکنه.خواستم بپرسم ایا این لولا ها ریگلاژ میشن ؟ یعنی این لق زدن قابل تعمیر هست یا باید لولا ها عوض بشه ؟ البته مشکل خاصی باهاش ندارم فقط دوست دارم درستش کنم اگر بشه .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام خدمت همه دوستان
من یه لپ تاپ دل استودیو 1558 دارم که وقتی در وضعیت باز هست لولاش در حد 1.5 تا 2 سانتیمتر به جلو و عقب آزادانه و بدون فشار زیاد بازی میکنه.خواستم بپرسم ایا این لولا ها ریگلاژ میشن ؟ یعنی این لق زدن قابل تعمیر هست یا باید لولا ها عوض بشه ؟ البته مشکل خاصی باهاش ندارم فقط دوست دارم درستش کنم اگر بشه .
بهشون میگن چپقی . که باید عوض بشن .

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
بهشون میگن چپقی . که باید عوض بشن .
يعني نيازي به تعويض كل لولا نيست ؟
اگر ميشه يكم بيشتر توضيح بديد و اينكه قيمت چپقي ها چقدره و كجا ميشه خريد
ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
يعني نيازي به تعويض كل لولا نيست ؟
اگر ميشه يكم بيشتر توضيح بديد و اينكه قيمت چپقي ها چقدره و كجا ميشه خريد
ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk
همون لولا اسمش چپقی هست . قیمت جدیدش رو نمیدونم . چند باری از افق iran fso خریدم .

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
همون لولا اسمش چپقی هست . قیمت جدیدش رو نمیدونم . چند باری از افق iran fso خریدم .
همین الان بازش کردم با تنظیم پیچ لولا ها و ریگلاژ کردنشون و یکم روغن کاری ، شد عین روز اول .کاملا روون و سالم بدون بازی کردن .
از سال 89 لپ تاپ داره کار میکنه .

sinasantana

Registered User
لایک‌ها
41
سلام بچه ها..
من یه لپتاپ از برند compaq دارم که قبلا ویندوز ۸ اورجینال روش نصب بوده.. حالا هاردش فرمت شده و هیچ بکاپ و سریال نامبری از ویندوز اورجینالش ندارم...
آیا راهی هست که مثلا از راه تماس با پشتیبانی شرکت یا یه راه دیگه ای بشه که سریال نامبر ویندوز ۸ اورجینالش رو بدست بیارم ....

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام بچه ها..
من یه لپتاپ از برند compaq دارم که قبلا ویندوز ۸ اورجینال روش نصب بوده.. حالا هاردش فرمت شده و هیچ بکاپ و سریال نامبری از ویندوز اورجینالش ندارم...
آیا راهی هست که مثلا از راه تماس با پشتیبانی شرکت یا یه راه دیگه ای بشه که سریال نامبر ویندوز ۸ اورجینالش رو بدست بیارم ....
سلام. منظورتون از ویندوز ارژینال روی DVD بهتون دادن؟ شاید روی یه پارتیشن مخفی ریکاوریش باشه.شما پارتیشنها رو هم دستکاری کردید با صرفا پارتیشن C رو فرمت کردید؟

sinasantana

Registered User
لایک‌ها
41
سلام. منظورتون از ویندوز ارژینال روی DVD بهتون دادن؟ شاید روی یه پارتیشن مخفی ریکاوریش باشه.شما پارتیشنها رو هم دستکاری کردید با صرفا پارتیشن C رو فرمت کردید؟
نه .. dvd ندارم ازش... هاردش هم کلا پارتیشناش به هم ریخته و از نو پارتیشن بندی شده.. حالا اگر سریال نامبر اوون ویندوز قبلی رو داشته باشم.. میتونم یه ویندوز 8 نصب کنم و بعد سریال اورجینال رو وارد کنم... درسته؟

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نه .. dvd ندارم ازش... هاردش هم کلا پارتیشناش به هم ریخته و از نو پارتیشن بندی شده.. حالا اگر سریال نامبر اوون ویندوز قبلی رو داشته باشم.. میتونم یه ویندوز 8 نصب کنم و بعد سریال اورجینال رو وارد کنم... درسته؟

زیر لپتاپ cd key ویندوز هست یا نه ؟

sinasantana

Registered User
لایک‌ها
41
بنظرتون امیدی هست؟

sinasantana

Registered User
لایک‌ها
41
ویندوز ارجینال تو ایران هیچ معنی ای نداره .
من که همون ویندوز کرک شده رو ترجیح میدم سرعتش هم بالاتره .
آره شاید... اما دلیله دیگه داره... فقط میخوام بدونم مثلا با ایمیل زدن به شرکت سازنده.. و فرستادن شماره سریال دستگاه.. امکانش هست که واسم سریالشو بفرستن یا غیر ممکنه دیگه؟ تو فکرشم نباشم؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
آره شاید... اما دلیله دیگه داره... فقط میخوام بدونم مثلا با ایمیل زدن به شرکت سازنده.. و فرستادن شماره سریال دستگاه.. امکانش هست که واسم سریالشو بفرستن یا غیر ممکنه دیگه؟ تو فکرشم نباشم؟

خیر راهی نیست اگر cd-key رو داشتید در زیر لپتاپ میشد کاری کرد .

panda2

Registered User
لایک‌ها
332
سلام؛من لپ تاپم یه مدتیه وقتی روشن میشه به محض باز کردن یک کلیپ یا اجرای مرورگر صفحه سیاه میشه،البته متوجه شدم مشکل از کجاست؛وقتی درایور کارت گرافیکم رو غیر فعال می کنم دیگ این مشکل به وجود نمیاد،آپدیت هم کردم-ویندوز عوض کردم نشد دوستان کسی می دونه مشکل رو چه طوری برطرف کنم؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام؛من لپ تاپم یه مدتیه وقتی روشن میشه به محض باز کردن یک کلیپ یا اجرای مرورگر صفحه سیاه میشه،البته متوجه شدم مشکل از کجاست؛وقتی درایور کارت گرافیکم رو غیر فعال می کنم دیگ این مشکل به وجود نمیاد،آپدیت هم کردم-ویندوز عوض کردم نشد دوستان کسی می دونه مشکل رو چه طوری برطرف کنم؟
مدل لپتاپ و مشخصات چیپ گرافیکی لپتاپ رو بنو یسید .

panda2

Registered User
لایک‌ها
332
مدل لپتاپ و مشخصات چیپ گرافیکی لپتاپ رو بنو یسید .
سلام 1520 دل وسترو،مشخصات چیپ رو نمیدونم،فقط این که هاردم هم خیلی وقته بد سکتور داره و مشکل داره!:(یه جا خوندم که گفته بود اگه ویندوز بالا میاد مشکل از چیپ گرافیک نیست می تونه از رم و هارد باشه،به هر حال نمی دونم چه کار کنم ؛در حال حاظر با غیرفعال کردن گرافیک کار می کنم،یعنی به محضه این که گرافیک فعال کنم کافیه یه عکس باز کنم یا کلیپی پخش کنم صفحه سیاه میشه؛که هیچ کاری به جز خاموش کردنش نمیشه انجام داد.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام 1520 دل وسترو،مشخصات چیپ رو نمیدونم،فقط این که هاردم هم خیلی وقته بد سکتور داره و مشکل داره!:(یه جا خوندم که گفته بود اگه ویندوز بالا میاد مشکل از چیپ گرافیک نیست می تونه از رم و هارد باشه،به هر حال نمی دونم چه کار کنم ؛در حال حاظر با غیرفعال کردن گرافیک کار می کنم،یعنی به محضه این که گرافیک فعال کنم کافیه یه عکس باز کنم یا کلیپی پخش کنم صفحه سیاه میشه؛که هیچ کاری به جز خاموش کردنش نمیشه انجام داد.
این مدل خرابی چیپ گرافیکی توش متداوله . به تعمیرکار نشون بدید . باید تعمیر بشه

بالا