برگزیده های پرشین تولز

پيشنهاد حذف سربازي اجباري از سوی مرکز پژوهشهای مجلس

نظر شما در مورد طرح حذف سربازي اجباري از پیشنهادی مرکز پژوهشهای مجلس چیست ؟

• با طرح حذف سربازي اجباري موافق هستم

Votes: 400 87.1%
  • با طرح حذف سربازي اجباري مخالف هستم

Votes: 59 12.9%

• Total voters
    459
وضعیت
موضوع بسته شده است.

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
27 نفر تو نظرسنجی زدن مخالفن..قول به شما میدم همه اون 27 نفر رفتن سربازی و دوست دارن کسان دیگم برن و مثل خودشون عمرشون 2 سال تلف شه..پیشه خودشون میگن ما رفتیم چرا اینا نرن پس میزنیم خیر.

منم زدم خیر. دقیقا به همون دلیلی که شما گفتی :D. اهل شعار دادن و انساندوستی بیخودی نیستم. معتقدم حداقل در یک نسل باید شرایط برای همه یکسان باشه. اگر همین الان سربازی حذف بشه ، شمایی که سربازی نرفتی بدون هیچ زحمت یا استحقاقی 2 سال در زندگیت از همسنت که همین الان سربازیش تموم شده جلو افتادی.... این جلو افتادن هم فقط مربوط به خود شما نیست و نمیتونیم بگیم در زندگی اون همسن فرضیت :D تاثیری نداشته ! در جامعه ای که انفجار جمعیتی اتفاق افتاده و سر همه چی از شغل گرفته تا ازدواج و تحصیل رقابت وجود داره ، دو سال جلو افتادن شما یعنی دو سال عقب افتادن اون !
جامعه الان مثل کنکوره. تقلب یکی توی کنکور به ضرر بقیه است. امتحان معمولی نیست که تقلب من تاثیری در سرنوشت شما نداشته باشه :D

پ.ن : الان میدونم انواع توجیهات رو میارید :D... به شما حق میدم،بحث هم نمیکنم ...همه افراد چیزی را که به نفع خودشونه توجیه میکنن حتی شما دوست عزیز:D

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
منم زدم خیر. دقیقا به همون دلیلی که شما گفتی :D. اهل شعار دادن و انساندوستی بیخودی نیستم. معتقدم حداقل در یک نسل باید شرایط برای همه یکسان باشه. اگر همین الان سربازی حذف بشه ، شمایی که سربازی نرفتی بدون هیچ زحمت یا استحقاقی 2 سال در زندگیت از همسنت که همین الان سربازیش تموم شده جلو افتادی.... این جلو افتادن هم فقط مربوط به خود شما نیست و نمیتونیم بگیم در زندگی اون همسن فرضیت :D تاثیری نداشته ! در جامعه ای که انفجار جمعیتی اتفاق افتاده و سر همه چی از شغل گرفته تا ازدواج و تحصیل رقابت وجود داره ، دو سال جلو افتادن شما یعنی دو سال عقب افتادن اون !
جامعه الان مثل کنکوره. تقلب یکی توی کنکور به ضرر بقیه است. امتحان معمولی نیست که تقلب من تاثیری در سرنوشت شما نداشته باشه :D

پ.ن : الان میدونم انواع توجیهات رو میارید :D... به شما حق میدم،بحث هم نمیکنم ...همه افراد چیزی را که به نفع خودشونه توجیه میکنن حتی شما دوست عزیز:D
یعنی شما که افتادی تو چاه دوست داری دیگرانم بی افتن تو چاه ؟ عجب حکایتی !

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
حالا حرف کنکور و تقلب شد ...:دی . آقا سر جلسه کنکور فوق لیسانس ، یک ابلهی پشت سر من نشسته بود هی میگفت سوال فلان رو چی زدی ؟ ول هم نمیکرد لامصب...میخواست لحظه ای از وقت کنکور را از دست نده :D. حالا رقابت و تقلبش بخوره تو فرق سرش. گور همه اجدادش. حواس برای آدم نمیذاشت تا داشتم یه سوال رو حل میکردم هی بغل گوشم وز وز میکرد . آخه برادر من ! هموطن ! بی .... ! :D. تو دیگه از کدوم تیمارستانی فرار کردی ؟ کی آخه سر جلسه کنکور تستی تقلب میکنه دهاتی ؟؟

الان 10-12 سال از اون تاریخ میگذره ، اما هنوز یاد و خاطره اون احمق در قلب من زنده است :D

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
یعنی شما که افتادی تو چاه دوست داری دیگرانم بی افتن تو چاه ؟ عجب حکایتی !

مثال شما هیچ ربطی به سربازی نداره. من توی چاه بیفتم یا نیفتم ، هیچ ضرر یا نفعی برای دیگران نداره. داره ؟ اما.... اگر من نرم سربازی و شما بری ، من توی اون دو سالی که شما رفتی سربازی ، شغلی را که ممکنه حق شما بوده باشه ، میگیرم ! حالا فکر کن شما از سربازی برگشتی ... شغلت دست منه ... حالا یهو بگن سربازی اجباری برداشته میشه ...افتک معاف شد !
مثال من خیلی ملموسه . یه نگاه به دور و اطرافت بنداز ، اونایی که معاف شدن رو مقایسه کن با اونایی که خدمت رفتن. تا اون بیچاره بره خدمت و بیاد ، این معاف شده هه جاش رو گرفته

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
مثال شما هیچ ربطی به سربازی نداره. من توی چاه بیفتم یا نیفتم ، هیچ ضرر یا نفعی برای دیگران نداره. داره ؟ اما.... اگر من نرم سربازی و شما بری ، من توی اون دو سالی که شما رفتی سربازی ، شغلی را که ممکنه حق شما بوده باشه ، میگیرم ! حالا فکر کن شما از سربازی برگشتی ... شغلت دست منه ... حالا یهو بگن سربازی اجباری برداشته میشه ...افتک معاف شد !
مثال من خیلی ملموسه . یه نگاه به دور و اطرافت بنداز ، اونایی که معاف شدن رو مقایسه کن با اونایی که خدمت رفتن. تا اون بیچاره بره خدمت و بیاد ، این معاف شده هه جاش رو گرفته
والا این مثالی که شما زدی کلا از بیخو بن مورد داره ! فقط میشه از یه نگاه بهش نگاه کرد اونم تنها خودبینی...البته شجاعت شما قابل ستایشه.

eman12

Registered User
لایک‌ها
331

سلام... آقا جان من کارام رو به مدت سه روز پست پون کردم به قول شما واسه همون چیزی که هر دو میدونیم:cool:...

حالا که بیکارم تا شما پاسخ بفرمایید یکی دو خط درافشانی کنم و خودم رو سرگرم کنم:p تا شما تو دو میدان همزمان فعالیت کنید (وقتی من پی ام میدم تا زمان ارسالش شما بیایید اینجا پاسخ بدید و وقتی هم شما پی ام میدید من میام اینجا همین کار رو میکنم:D (شوخی:general404:))!!

من با صحبتهای شما موافقم که باید نه تنها تو مبحث خدمت بلکه تو مباحث دیگه هم تا جایی که محدودیت های سیستماتیک دنیا اجازه میدن عدالت رعایت بشه (نه تنها این، بلکه معتقدم باید بشر با علمش همون محدودیتهایی رو که این اجازه رو نمیدن هم بشکنه تا یک گوش مالی اساسی به سیستم طبیعتی که با بشر ضعیف (حتی هیتلر و صدامش:eek:) اینقده بد و ناعادلانه تا کرده و میکنه بده:p (منم شاید:rolleyes: با حافظ تا حدودی هم عقیده باشم که عالمی از نو بباید ساخت و شایدم از نو آدمی:eek: و مقداری هم حرف سر این گفته نظامی دارم که:
ترتیب جهان چنانکه بایست/ کردی به مثابتی که شایست
در عالم عالم آفریدن/ به زین نتوان رقم کشیدن:rolleyes:)
)).... اما و اما! اما آقا جان تئوری شما رو که بلدش کردم چطور میشه پیاده کرد؟! البته مسئله راه حل داره اما تئوری شما وقتی پای یک نسل مطرح میشه مفهومش چطوری میشه؟ اصلا این نسل یعنی کیا؟ (منظورم این نیست که تک تک اسم ببرید البته:D منظورم شروع و پایانشه)؟ منظورم روشنه یا توضیح بدم؟!:rolleyes:

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
)).... اما و اما! اما آقا جان تئوری شما رو که بلدش کردم چطور میشه پیاده کرد؟! البته مسئله راه حل داره اما تئوری شما وقتی پای یک نسل مطرح میشه مفهومش چطوری میشه؟ اصلا این نسل یعنی کیا؟ (منظورم این نیست که تک تک اسم ببرید البته:D منظورم شروع و پایانشه)؟ منظورم روشنه یا توضیح بدم؟!:rolleyes:

سلامممم
میفهمم چی میخواید بگید. بالاخره یه زمانی باید این سربازی اجباری برداشته باشه و هر وقتی که برداشته بشه قبلیهاش ضرر میکنن. نمیشه یک نسل رو از یک جایی کات کرد و بگیم از اینجا به بعد نسل بعدیه :D
البته این موضوع و حلش به این راحتی ها هم نیست که من براش تز بدم . این یک مشکل 80 ساله است. اما ... به نظر میتونن همون روشی که در تیپر کردن دارو به کار میره رو اینجا استفاده کنند:D. الان سربازی 21 ماهه فرضا. از سال 94 بکنن 18 ماه و البته با الویتها و مزایایی که تا مدت کوتاهی برای 21 ماه خدمت کرده ها میذارن ، برای اونها جبرانش کنند. سال 95 بشه 15 ماه و همینطور تا حذف کامل.

تازه شیبی که من گفتم زیاده ، باید با شیب کمتر در مدت 20 سال سربازی کم کم حذف بشه. اینجوری یک نسل هم گذشته بدون اینکه تفاوت ملموسی در خدمتشون با هم داشته باشن

eman12

Registered User
لایک‌ها
331
سلامممم
میفهمم چی میخواید بگید. بالاخره یه زمانی باید این سربازی اجباری برداشته باشه و هر وقتی که برداشته بشه قبلیهاش ضرر میکنن. نمیشه یک نسل رو از یک جایی کات کرد و بگیم از اینجا به بعد نسل بعدیه :D
البته این موضوع و حلش به این راحتی ها هم نیست که من براش تز بدم . این یک مشکل 80 ساله است. اما ... به نظر میتونن همون روشی که در تیپر کردن دارو به کار میره رو اینجا استفاده کنند:D. الان سربازی 21 ماهه فرضا. از سال 94 بکنن 18 ماه و البته با الویتها و مزایایی که تا مدت کوتاهی برای 21 ماه خدمت کرده ها میذارن ، برای اونها جبرانش کنند. سال 95 بشه 15 ماه و همینطور تا حذف کامل.

تازه شیبی که من گفتم زیاده ، باید با شیب کمتر در مدت 20 سال سربازی کم کم حذف بشه. اینجوری یک نسل هم گذشته بدون اینکه تفاوت ملموسی در خدمتشون با هم داشته باشن

مرسی از وقتتون و پاسختون افتک جان....

والا به نظر من که راه حل های متفاوتی وجود داره واسه این موضوع بنا به حقی که گردن اکثر خدمت نرفته ها بر خدمت رفته ها میفته (چه برای نسلهای بعدی که مد نظر شماست و چه برای اکثر اونهایی که اتفاقا همین حالا و قبلش هم معافیت گرفته و میگیرن حتی پزشکی در اکثر موارد!)... این حقی هست که نادیده گرفته میشه متاسفانه و از "تقرب" به عدالت و در نظر گرفتن حق دیگران دوره!! اما هر چند طبق پست قبلیم در حال حاضر برخی از مشکلات مرتبط با عدالت و حتی شاید برابری، فعلا به سیستم طبیعت برمیگردن اما اینم به نظر عقل ناکامل من راه حل حداقل "تقربی" داره (مثال نمیتونم بزنم چون یک کار پیش اومده باید برم متاسفانه.... میبخشید...)... اِ گفتم تقرب یادم اومد که باید بریم به کارمون هم برسیم... ادامه تاپیک رو به خبرگان فن میسپارم... البته من خدمت رفته ام و در صورت تصویب نهایی طرح، کریمانه حق شخصیم رو به خدمت نرفته ها میبخشم و اگرم نبخشیدم شاید از صاحب سیستم:rolleyes: گرفتمش:general105:، کی میدونه!....

هدف محقق شد افتکمم ختم تاپیک:D...
پ ن... آقا کاری پیش اومده من میرم بیرون و سریع میام با اجازه....

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
حالا حرف کنکور و تقلب شد ...:دی . آقا سر جلسه کنکور فوق لیسانس ، یک ابلهی پشت سر من نشسته بود هی میگفت سوال فلان رو چی زدی ؟ ول هم نمیکرد لامصب...میخواست لحظه ای از وقت کنکور را از دست نده :D. حالا رقابت و تقلبش بخوره تو فرق سرش. گور همه اجدادش. حواس برای آدم نمیذاشت تا داشتم یه سوال رو حل میکردم هی بغل گوشم وز وز میکرد . آخه برادر من ! هموطن ! بی .... ! :D. تو دیگه از کدوم تیمارستانی فرار کردی ؟ کی آخه سر جلسه کنکور تستی تقلب میکنه دهاتی ؟؟

الان 10-12 سال از اون تاریخ میگذره ، اما هنوز یاد و خاطره اون احمق در قلب من زنده است :D
مثالت خیلی جالبه،مثل اینه که یکی باباش مرده باشه،میگه باید بابای همه بمیرن چون بابای من مرده!!!!!چرا برای کسانی که مفتی و راحت معاف پزشکی یا کفال میشن سکوت میکنی؟؟؟؟یا کسانی که با پول میخرن؟؟؟اونا حق ما را نمیخورن؟؟؟؟طبق تئوری شما من وامقثال من چون پولدار نیستیم باید بریم مال پولدارها را بدزدیم تا همه مثل هم باشن و در یک حد باشن..خوبه؟؟؟طبق تئوری شما باید جنگ از سال59 ادامه میداشت تا حالا چون خیلی ها کشته نشدن و اونا هم باید کشته بشن!!!
اگه عرضه داری،برو جلوی دخترها را بگیر که اونا مفت مفت بدون خدمت هرچی سمت خوب هست را دارن میگیرن ...........واقعا یک مشت افراد از روی جهالت دارن چه چیزایی که نمیگن؟؟؟مملکت دست یک سری عقده ای افتاده که وضعش شده این..خلایق هرچه لایق...

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

ما که 12 سال پیش رفتیم و تموم شد ولی الان حاضرم هر کاری که از دستم برمیاد برای لغو سربازی یا عادلانه کردنش انجام بدم . دوستان یه نگاه به فمنیست ها
بکنید که برای حقوق زنان چه جور زمین و زمان رو به هم میدوزند . تصورشو بکنید اگه الان وضعیت برعکس و بانوان خدمت میرفتند الان فریاد " خشونت علیه زنان " و
" تبعیض علیه زنان " اون ها گوش دنیا رو کر کرده بود و 1000 تا کمپین و اعتصاب و NGO و همایش و.... تشکیل داده بودند . ما پسر ها باید اعتراض به سربازی رو به
عنوان بخشی از حقوق تضییع شده ی مردانه ی خودمون مطرح کنیم .

dawodr

Registered User
لایک‌ها
289
ما که 12 سال پیش رفتیم و تموم شد ولی الان حاضرم هر کاری که از دستم برمیاد برای لغو سربازی یا عادلانه کردنش انجام بدم . دوستان یه نگاه به فمنیست ها
بکنید که برای حقوق زنان چه جور زمین و زمان رو به هم میدوزند . تصورشو بکنید اگه الان وضعیت برعکس و بانوان خدمت میرفتند الان فریاد " خشونت علیه زنان " و
" تبعیض علیه زنان " اون ها گوش دنیا رو کر کرده بود و 1000 تا کمپین و اعتصاب و NGO و همایش و.... تشکیل داده بودند . ما پسر ها باید اعتراض به سربازی رو به

Big Like

dawodr

Registered User
لایک‌ها
289
بچه ها برای حمایت از این تایپک لینکشو بگذارید تو امضاتون من الان میذارم

ARTAS

Registered User
لایک‌ها
382

اقا یعنی توی این چند سالی که تونتم فکر نکنم با پستی بیشتر از پست شما حال کرده باشم:general601::general601:.حرفتون کاملا درسته همه ی بدبختی هارو ما مردا میکشیم ادعایی هم نداریم اما این زنا هر روز یه ادعایی دارن که به ما ظلم میشه اگه اون ظلمه پس در حق ما داره چی میشه.

سربازی اجباری هم که دیگه اخر ستمه دو سال از سال های یه جوون نگون بخت رو میگیرند (نگون بخت نبودیم اخه اینجا تو این همه بدبختی چیکار میکردیم:general503:)میبرنش حمالی تا قشنگ تو سری خوردنو یاد بگیره و کاملا عقده ای برش گردونن به اجتماع که بیاد اون همه تو سری خوردنشو و دوسال از دست رفتش رو تو اجتماع جبران کنه . حالا این به غیر از مشکلات دیگه ای مثل سیگاری شدن یا معتاد شدن یا خودکشی هزار تا کوفتو زهرمار دیگه هستش که در این دوران به وجود میاد.(گه گاهی هم خبر های ضدو نقیضی هم از ازار جنسی و هم جنس بازی هم به گوش میخوره که زیاد واردش نمیشم) .

باور کنید اگه یک کار سازنده در این دوران انجام میشد مثلا کار یاد میدادن یا یه حرکت مثبتی میکردیم ادم با جانو دل میرفت تا به تجربیاتش اضافه بشه و یه کاری یاد بگیره و به جامعش خدمتی هم کرده باشه
smilie_ugly_033.gif
اما به جای این کارا (که هدف اولیه ی سربازی هم بوده) میری میشی آش خور یه عده آشخور تر از خودت
smilie_ugly_073.gif
و حمالیشون رو میکنی بعد هر کاری هم حال کردن باهات میکنن شکایت هم که نداریم (جرات داشتی بکن ببین چی میشه
smilie_ugly_037.gif
اگر هم شانس بیاری کاریت نکنن توجه یم نمیکنن) حداقل یه حقوق درست حسابی هم نمیدن به ادم که ارزش دوسال وقت هدر کردن رو داشته باشه و در نهایت یه سرمایه ای دستت باشه اگه تو این دوسال بری حمال روز مزد بشی روزی 45 تا 50 تومن در میاری که ماهی میشه 1.5 میلیون برا دو سال هم چیزی نزدیک به 36 میلیون در میاری. حالا اینا.هیچی نمیدن مثل اسبم ازت کار میکشنو اذیتت میکنن (کار نکشنم اذیترو میکنن)دوقرتو نیمشونم باقی :mad:و میخوان اون دو قرونی رو هم که میدن هم قط کنن یا سربازی رو بیشترشم کنن.

اخه جالبم اینه که میگن میاید از سرزمینتون دفاع میکنید و بهش خدمت میکنید!!!
crazy.gif
اخه جون من یه سربازی که میره دو ماه آموزش میبینه(اخه اموزشش درست حسابی و کار بردی هم نیست همش اذیت کردنه) چه کاری ازدستش بر میاد نتیجش همین میشه که میزنن نزدیک به 20 نفرو میکشن چندتارم گروگان میبرن (که عاقبت گروگان هارم که دیدیم به جای اینکه مدالی چیزی بدن بهشون و مرخصشون کنن حالا میخواست تنبیهشون بکنن) یا اینکه هر روز از مرزهامون شهید میارن(چون گنده ها قایم شدن و بچه هارو فرستادن جلو) قضیه اینه که اینا اصلا ارزشی برای جون جونا قاعل نیستن یکی از این عوضی ها
smilie_ugly_054.gif
گفته بود جسارت جوون 18 ساله خیلی بیشتر از مرد 30 سالست !!! یعنی هرکی معنی این حرفو بفهمه سرش درد میگیره یعنی برا اینا مردن و موندن و این طور چیزا هیچ ارزشی نداره فقط چند تا بدبخت باشن که بفرستنشون جلو بجنگن تلفاتم هرچی داد جونتون سلامت اصلا اهمیتی نداره بچه خودشون نیست که به درک هرکی هرچیش میشه بشه.

نکته ی جالب تر اینه اون روز دیدم برای سرباز رفتنم پول میگرن:eek::confused: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تو پست بانک برا اعزام هزینه زده بود از یه طرف میری حمالی از طرف حالا باید پولم بدی !!!!!!!!!!

بواقع اونقدر توی همین دوران و حواشیش و خودشو دستندرکارانش کثافت کاری هست که باهاش بشه کتاب ها نوشت تنها راه این هم که مجبورشون کنیم به توقف زور گفتن اینا اتحاد و اعتراض هستش
666.gif
و گرنه اینا تو مخشون کرم نپریده که کارگر مفتو مسلمو از دست بدن حالا میخوان دورانشم بیشتر کنن (در حالی که تو کل دنیا داره کم ترو کم تر میشه تا اینکه برداشته شه البته منظور از کل دنیا 4 تا 5 کشوره چون تو بقیه اجباری نیست و به طور حرفه ای میری و حقوق درست درمون هم میگری)

کلی حرف میشه در این باره و مشکلات و معضلاتی که سربازی برای اجتماع فرهنگ و روحیه ی جونا و تاثیر اون بر نثل های بعد بوجود میاره گفت متعصفانه ما در کشوری زدندگی میکنیم که هیچ کس بیشتر از دو قدم جلو ترشو نمیبینه و نمیگه که با این کار من در 50 60 سال اینده چه اتفاقاتی قراره بیوفته

اونایی هم که میگن من که رفتم به درک بقیه هم برن عزیزم همه ی اینا برا بچه ی تو هم هست و معلوم نیست تا اون روز چه اتفاقی بیوفته شاید بره و سر هیچی بر نگرده اونوقت همین حرفو میزنی.

دوستان یه چند مدتی هست که حالم خوش نیست به همین دلیل اگه غلطی املایی چیزی دیدین ببخشید.

Last edited:

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
جالبه کسانی که غدغد میکردن دیگه ساکت شدن....چون حرف حساب جواب نداره....واقعا خاکبرسرمردان ایرانی که به اندازه زنان عرضه ندارن!!!!توزنان یکی هست از حقوقشون دفاع کنه ولی مردا عرضه این کار هم ندارن..

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
مثالت خیلی جالبه،مثل اینه که یکی باباش مرده باشه،میگه باید بابای همه بمیرن چون بابای من مرده!!!!!چرا برای کسانی که مفتی و راحت معاف پزشکی یا کفال میشن سکوت میکنی؟؟؟؟یا کسانی که با پول میخرن؟؟؟اونا حق ما را نمیخورن؟؟؟؟طبق تئوری شما من وامقثال من چون پولدار نیستیم باید بریم مال پولدارها را بدزدیم تا همه مثل هم باشن و در یک حد باشن..خوبه؟؟؟طبق تئوری شما باید جنگ از سال59 ادامه میداشت تا حالا چون خیلی ها کشته نشدن و اونا هم باید کشته بشن!!!
اگه عرضه داری،برو جلوی دخترها را بگیر که اونا مفت مفت بدون خدمت هرچی سمت خوب هست را دارن میگیرن ...........واقعا یک مشت افراد از روی جهالت دارن چه چیزایی که نمیگن؟؟؟مملکت دست یک سری عقده ای افتاده که وضعش شده این..خلایق هرچه لایق...

ببین عزیز جان من هیچ بحثی با شما ندارم. همون اولش هم گفتم ...شمای نوعی وقتی به نفعته که سربازی حذف بشه به هر چیزی چنگ میزنی که این رو توجیه کنی. پ.ن پست اولم رو بخون :D

اتفاقا معافیت ها را هم گفتم ، ولی شما حال خوندنش را نداشتی. پست سومم را بخون :D .دخترها هم به همچنین !

جاهل و عقده ای هم خودتی :D. همه این قدقد هات بقول خودت بخاطر اینه که نمیخوای بری سربازی ، حرصت در اومده ...باید بری سربازی تا چشت درآد :D

بجای این حرفا یاد بگیر مثل من ! هرجا چیزی به نفعته با شجاعت و بدون تعارف راستش رو بگی ! بگو آقا من به نفعمه که الان سربازی حذف بشه ، هرکی که رفته و نرفته به من مربوط نیست.... چرا هی آسمون و ریسمون بهم می بافی و سعی داری منفعت خودت رو به نفع جامعه پیوند بزنی ؟ :D

porjectone

Registered User
لایک‌ها
67
ببین عزیز جان من هیچ بحثی با شما ندارم. همون اولش هم گفتم ...شمای نوعی وقتی به نفعته که سربازی حذف بشه به هر چیزی چنگ میزنی که این رو توجیه کنی. پ.ن پست اولم رو بخون :D

اتفاقا معافیت ها را هم گفتم ، ولی شما حال خوندنش را نداشتی. پست سومم را بخون :D .دخترها هم به همچنین !

جاهل و عقده ای هم خودتی :D. همه این قدقد هات بقول خودت بخاطر اینه که نمیخوای بری سربازی ، حرصت در اومده ...باید بری سربازی تا چشت درآد :D

بجای این حرفا یاد بگیر مثل من ! هرجا چیزی به نفعته با شجاعت و بدون تعارف راستش رو بگی ! بگو آقا من به نفعمه که الان سربازی حذف بشه ، هرکی که رفته و نرفته به من مربوط نیست.... چرا هی آسمون و ریسمون بهم می بافی و سعی داری منفعت خودت رو به نفع جامعه پیوند بزنی ؟ :D

دوباره میخوای بن شی افتک جان

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
دوباره میخوای بن شی افتک جان

اگر در راه فرهنگ سازی شهید بشم ، اشکالی نداره :D

حرفی که من گفتم ، فهمیدنش خیلی ساده است ! حالا اگر کسی به نفعش نیست و خودش رو میزنه به نفهمی دیگه به من مربوط نیست :D

به عنوان یک تهرانی :D من همیشه راستش رو میگم ! الان در حال حاضر برای من هیچ فرقی نداره که سربازی حذف بشه یا نشه. چون از دوره من هم خیلی گذشته مثل آقای demo1362 .... اما اگر 2 سال پیش رفته بودم سربازی ، الان قطعا دلم نمیخواست که بقیه معاف بشن. همونطوری که چند سال پیش که رفتم سربازی ، دوست نداشتم که من برم سربازی ، بعد یکی که انگشت کوچیکه من نبود معافیت کفالت بگیره و کارش رو بگیره و خارج بره و...

از این آقایونی هم که از حق دیگران ایثار میکنند :D و به همه میگن عقده ای ...زیاد دیدیم تو عمرمون.... پای منافع خودشون که بیاد وسط شکم مردم رو سفره میکنن :D

wildcat1995

Registered User
لایک‌ها
197
پست 291 و 293 بهترین پستهایی بود که تو تمام زندگی اینترنتیم خوندم

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
زمانی این قانون برداشته میشه که ثابت کنید عزیزان از سواری مفتی بدشون میاد و حاضرند در قبال سواری پول بدهند.
عزیز همین الانش حقوق سربازا ۵۰-۶۰ هزار تومنه کدوم آدم احمقی حاضر میشه این همه نیروی مفت رو بیخیال بشه بره استخدام کنه ۸۰۰ هزار تومن حقوق به هرکدوم بده.
این قانون زمانی برداشته میشه که عزیزان مغز خر خورده باشند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا