برگزیده های پرشین تولز

پيشنهاد حذف سربازي اجباري از سوی مرکز پژوهشهای مجلس

نظر شما در مورد طرح حذف سربازي اجباري از پیشنهادی مرکز پژوهشهای مجلس چیست ؟

• با طرح حذف سربازي اجباري موافق هستم

Votes: 400 87.1%
  • با طرح حذف سربازي اجباري مخالف هستم

Votes: 59 12.9%

• Total voters
    459
وضعیت
موضوع بسته شده است.

sabersm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آرش جان نفست حق !
اگه اجازه بدید میخوام یکم بنویسم ! هرچند میدونم یه دسته میگید یارو مخش مورد داره یه دسته هم کلا دایورت میکنید و دسته اخر هم اگه بخونن فقط خوندن و از فردا دوباره همون زندگی سابق بدون تغییرشون رو دارن !

به این میگن #سیستم !
تو هر کشور به یه صورت ! تو کل دنیا هست !
ایران :

به دنیا میایم . 12 سال مدرسه خزعبلات میشنویم . درس هایی که کوچیکترین ارتباطی با زندگیمون نداره . مدرسه که تموم شد ما پا به جوونی گذاشتیم !
دو راه جلوی پای ماست
سربازی / ادامه تحصیل
ادامه تحصیل میشه تحصیل تو دانشگاه های اینجا ! دانشگاه هایی که هیچ کس برای درس نمیره ! یعنی برای تنها چیزی که نمیرن درس هست ! هرکی به یه دلیلی میره جیم از سربازی جیم از خونه داف بازی دوری از خونه رفیق بازی مواد و آبکی و پارتی و .... ووووووووووووووو ( 4 ترم رفتم خودم میدونم چه فضایی داره ! )
راه دوم میشه سربازی
2سال دوری از روزای خوب جوونی
روزایی که میتونی بهترین استفاده رو ببری ! منظورم این نیست بزنی تو بیزنس و خر کاری این بشه بهترین روزات
تو روزای جوونی نفس کشیدن ازادانه هم لذت بخشه ! روزای جوونی هیچ وقت تکرار نمیشن
خب حالا
شما میری سربازی
دو ماه اموزش تو تخماتیک ترین شرایط بهداشتی / روحی / اخلاقی
انواع اقسام کارای ناپسند رو که تا 19 سالگیت یاد نگرفتی شروع میکنی به یادگیری
یادمیگیری تو صف غذا بزنی جلو
یاد میگیری ببخشید ببخشید چشمت دنبال پشت همجنست باشه !
یاد میگیری مثل حیوون حرف بزنی با بقیه
انواع اقسام فحش ها رو که نشنیدی و یاد میگیری
انواع راه های دور زدن بقیه
انواع راه های دسمال بازی
و ووووووووووووووووووووووووووو و خیلی چیزا دیگه که تا نری نمیفهمی !
اینا حقیقتِ ، شاهنامه افسانه اس !

بعد وارد یگان میشی که باید بقیه دو سال رو بگذرونی . از شانست یا میوفتی لب مرز یا تو پاسگاه شهری یا لشگر های ارتش یا ...
که هرکدوم بدبختی و خستگی و داغونی خودشون رو دارن
سربازی هیچ خستگی جسمی ای نداره ! تمام خستگیش روحی ...
اینطوری بگم هرچی تا اون روز بودی از وقتی رفتی کوبیده میشه از نو ساخته میشه اما کج ... کج میای بالا

خب سربازی یا تحصیل تو دانشگاه پایان میرسه
میای از این وضعیت بیرون میگی خب الان چی ؟؟؟ تموم شد حالا چی ؟
مثل بقیه ننه بابا و خودت چشمت میوفته دنبال گرفتن زن
زن رو میگیری و یه بچه میزنی تنگش و صبح میری بیرون تا شب دنبال نون
شب میای 1 ساعت نمیتونی بشینی از خستگی

روتــــــیـــــن

زندگی عوام !!!

پیش خودشون میگن ما خوشبختیم !!! دلخوشیمون همینه ! در صورتی که همشون فیک و غیرواقعی تشریف دارن ...

اما اگه وایسی جلو این داستانا چی میشه ؟؟؟

سیستم همینو میخواد ! سیستم میخواد شما سرت از اول عمر تا اخر عمر گرم باشه به هیچی نرسی ! سیستم میخواد شما نگاهت جلو پات باشه نه رو به روت

حالا این واسه این کشور !
کشور دیگه هم همینه
آمریکا شما رو تو خوشی و داف و پول و آبکی غرق میکنن تا چشم و گوشت بسته باشه !
فلان کشور تو مواد مخدر
فلان کشور تو یه چیز دیگه
اما در اصل یه هدف وجود داره و اونم تحمیل زندگی روتین هست
اما امان از وقتی که کسی بخواد #خودش باشه ! از این میترسن ! از اینکه شما خودت باشی ! خودت خودت رو بسازی بیای بالا !

ببخشید پر حرفی شد بن نکنید منو یه وقت اگه مشکلی دارید بگید حلش کنیم به جای بن :))))))))))

حقیقت کلفتِ نمیره تو مُخای تنگ

با اجازه !
دوست عزیز اگر درس هایی که در مدارس ایران تدریس میشه خزعبلات بود الان چند میلیون مغز متفکر که تو همین مدارس درس خوندن و با هزار تا التماس و نامه رفتن خارج کشور در بهترین و مهمترین سازمان ها و شرکت ها کار میکنن را نداشتیم.

sabersm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
در ضمن اون چیزایی که گفتی مشکل از تربیت خانوادگی خیلی از جووناس ربطی به سربازی نداره.
به خاطر یه لیسانس که داشتم یه خونه جداگانه دادن بهمون (5 یا 6 نفر درس خونده بودیم تو ابادان) دم دستگاهشو از گروه قبلی خریدیم و بعد از خدمت به گروه بعدی فروختیم.
اگر شما هم همون خزعبلاتی که میگی تو مدرسه میگن گوش میدادی و یکم هم تربیت خانوادگیت بهتر بود مثل من تا ده سال از سربازیت به خوشی تعریف میکردی.

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
در ضمن اون چیزایی که گفتی مشکل از تربیت خانوادگی خیلی از جووناس ربطی به سربازی نداره.
به خاطر یه لیسانس که داشتم یه خونه جداگانه دادن بهمون (5 یا 6 نفر درس خونده بودیم تو ابادان) دم دستگاهشو از گروه قبلی خریدیم و بعد از خدمت به گروه بعدی فروختیم.
اگر شما هم همون خزعبلاتی که میگی تو مدرسه میگن گوش میدادی و یکم هم تربیت خانوادگیت بهتر بود مثل من تا ده سال از سربازیت به خوشی تعریف میکردی.

صابر جان رفیق شمایی که تربیت خانوادگیت خیلی زیاد هست و درس خیلی خوندی ندیده و نشناخته چطور در مورد من قضاوت میکنی ؟ اصلا میدونی من کی ام ؟ جز یه یوزر کاربری از من چی میدونی ؟؟ شاید من 10 برابر درسی که شما خوندی الان کارم باشه ! درسته ؟
بگذریم این مسائل شخصی هست وارد فضای مجازی نکنش و اینطوری درباره خانواده و خود ادم قضاوت نکن !
اتفاقا چون من خزعبلات مدرسه رو گوش دادم الان دارم این حرفارو میزنم ! اگه گوش نمیدادم الان مدرک فوق لیسانس داشتم شاید ! :)))))))
من صحبتی دیگه تو این تاپیک ندارم لطفا از بنده نقل قول نکنِ کسی
چون میدونم بازم هستن کسایی که مثل تو میان همین حرفارو میزنن ، همین مراحل باللا که گفتم رو طی میکنن و این روند همیشه ادامه داره ! موفق باشی بزرگمرد

sabersm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
موقع ثبت نام چون نیاز به زدن سریع یه تاپیک داشتم اطلاعاتو همینجوری زدم هرچند چهار پنج سال کمتر هم خللی در بحث ایجاد نمیکنه.
اگه دانشگاه نری نمیتونی بری جلوی مدرسه دخترانه؟ نمیتونی تو پارک مخ بزنی؟ سریع جمع میکنن میبرنت سربازی؟ فیسبوک نمیتونی بری؟
من به خانواده ایشون به هیچ وجه توهین نکردم مگه فقط تو خانواده های بد بچه هنجار شکن میشه؟ برعکس خیلی از خانواده سطح بالا هم مشکل در تربیت فرزندانشون دارن (البته هنجاری که گفتم از دید من هست و ربطی به این بحث نداره. شاید جناب Edare-Agahi فقط در مورد سربازی نگرششون با من فرق کنه و در بقیه مسائل نظرمون یکی باشه)
و منم پیشنهاد میکنم به سن اون شهیدایی که قبل از 18 سالگی و رفتن جبهه شهید شدن هم یه نگاهی بندازی و خجالت بکشی که با سن در مورد آدما قضاوت میکنی.
----------------------------
کشور ما جمعیت و قدرتش و ثروتش (لطفا اونایی که توهم ثروت نفتی دارن خودشونو وسط نندازن) در حدی نیست که بشه مدت سربازی را کم یا حذف کرد. هرچقدر روش جنگ پیرفته تر بشه بازم نیاز به حضور نیروی انسانی هست.
اگر من امروز نرم سربازی نباید انتظار داشته باشم که فردا روزی اگه خدایی نکرده جنگ شد یکی بره و از من دفاع کنه.

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168

3edighi

Registered User
لایک‌ها
51
برو بابا
من که رفتم برای گواهینامه برگ سبز گرفتم
گفتن نوزده یک اعزامی
عمرا اگه برم :دی
24 ماه :((
اگر یکی دو ماه میبود شاید به زور میرفتم

dawodr

Registered User
لایک‌ها
289
یه شایعاتی شندیم که شاید پولی پایان خدمت بدن
اگه بدن که خوب میشه...

Juicy J

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
این 52 نفر ک رای مخالف دادن کیان دقیقا ؟
اگه بشه پولی خرید سربازی رو عالی میشه :)

ARTAS

Registered User
لایک‌ها
382
آقا خیلی ضدحاله
خیلی
:general503:
-------------------
کاشکی یه راهی میبود:(
درکت میکنم بدجور.امسال هم اعزام من بود که فعلا با دانشگاه پیچوندیمش موند سه چهار سال بعد.
اما شاید باورت نشه بعضی شبا دارم کابوس مبینم دیشب دیدم رفتم سربازی هر کاری میکنم این دوسال تموم نمیشه بعد به همه جا لعنت میفرستم با خودم میگم کاش وقتی 18 ماه بود میومدم.
خدا از هیچ کدومشون نگذره که که از هیچ کدوممون نگذشتن.

reza-taker

Registered User
لایک‌ها
180
همین العان هم سربازی اجباری نیست من ندیدم بیان کسی رو به زور ببرن هر کی با پای خودش میره
کاش اینجوری بود . البته نمیدونم شایدم باشه .
برج 1 باید برم سربازی اههههههههههههههههههههههههههه :mad:
حالم گرفتس . مجبورم برم دیگه . کاریشم نمیتونم بکنم :mad:

idnavmooknedr

Registered User
لایک‌ها
1,859
الان خدمت رو چقدر میخرن؟
اگه نخوایم بخریم و بریم چی؟ میشه؟

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
عباسی که بیشتر حرفاش سس و شره
والا ما که یک هشت اعزامیم لعنت بر باعثو بانیش
واسه همین می گم ؛ این چیز مغز هم دیگه به نتیجه رسید که سربازی احمق بازیه.

Amir_Ghost

Registered User
لایک‌ها
2,325

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
حرف این آقا رو اصلا باور نکن در ضمن حرفاش منطقی و عقلانی نیست رسما زر میزنه که مثلا فلانقدر بسیجی داریم!طرف کور و شل ولی کارت بسیج داره
دوست عزیز ؛ بنده هیچ کدوم از حرف های ایشون رو قبول ندارم و خودم مخالف بسیار سر سخت ایشون هستم که قبلا هم اشاره کردم که با خودشون هم بحثی و جدلی داشتم.

منظور بنده اینه که ببین سربازی چیه ؛ که آدم احمق چیزمالی مثل حسن عباسی هم فهمیده چیز احمقانیه.
والا دیگه افعانستان هم سربازی اجباری رو برداشت !

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
حرف این آقا رو اصلا باور نکن در ضمن حرفاش منطقی و عقلانی نیست رسما زر میزنه که مثلا فلانقدر بسیجی داریم!طرف کور و شل ولی کارت بسیج داره
دوست عزیز ؛ بنده هیچ کدوم از حرف های ایشون رو قبول ندارم و خودم مخالف بسیار سر سخت ایشون هستم که قبلا هم اشاره کردم که با خودشون هم بحثی و جدلی داشتم.

منظور بنده اینه که ببین سربازی چیه ؛ که آدم احمق چیزمالی مثل حسن عباسی هم فهمیده چیز احمقانیه.
والا دیگه افعانستان هم سربازی اجباری رو برداشت !

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا