برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

mawrezax

Registered User
لایک‌ها
31
سلام.
آقا یه نگاه به این لنز بندازید ببینید بدرد من میخوره که بادی 5100 رو بگیرم.http://divar.ir/v/nvfuNx-m/
یه 3100 دیگه هم هست که 8600 شات زده و با لنز 18-55 و رم و کیف میگه 800.
یه 600d هم هست 5000شات میگه 1300.
کدو مناسبتره که دیگه بگیرم.؟ممنون

akbar6222

Registered User
لایک‌ها
16
سلام.
آقا یه نگاه به این لنز بندازید ببینید بدرد من میخوره که بادی 5100 رو بگیرم.http://divar.ir/v/nvfuNx-m/
یه 3100 دیگه هم هست که 8600 شات زده و با لنز 18-55 و رم و کیف میگه 800.
یه 600d هم هست 5000شات میگه 1300.
کدو مناسبتره که دیگه بگیرم.؟ممنون
سلام دوست عزیز بین 5100 و 3100 فرقی به اون صورت نیست منم مثل شما دنبلا این گزینه ها هستم.از من به شما نصحیت بیشتر از اینکه دنلال دوربین خوب باشید دنبال لنز خوب باشید ادم های ناشی اول میرن دوربین خوب میگیرن بعد پول به لنز نمیمونه و میرن لنز بد میگیرن انقدر حساس نشید به خرید.در ضمن اون دوربین 3100 که میگید تو دیوار زده من هم با قیمت عالیش تعجب کردم و رفتم دیدم تعداد شاتش رو با دوستم که اینکاره بود دیدیم و 52هزار تا شات خورده بود طرف حرفه ای بوده و از دوربین خیلی کار کشیده بود دقت کن در خریدش اون اول اومد شماره رم رو بهم نشون داد ولی رفیقم مو رو از ماست کشید بیرون . یه وقت نخریش حتی اگر به سایتشم که اونجا اگهی کرده بری متوجه میشی که اکثر عکساش ماکرو هستن و تو عکاسی ماکرو فشار زیادی به لنز میارن و تو معکوس لنز داخلش گردوخاک زیاد میره البته گرد وخاک تا یه حد عادیه ولی بیشتر نه!!خلاصه بهتره از جای خوب و معتبری بگیرید ما فروشنده های خوبی تو سایت داریم مثل همون آقا بیژن که فرمودید. من خودم ازش خرید داشتم و اجناس و قیمتاش عالیه یا افراد معتبر دیگه ای که امتیازات خوبی دارن.فقط بازم عرض میکنم هر چقدر بیشتر حساسیت نشون بدی بیشتر اذیت و گیج میشی.اگر فیلمبرداری برات اهمیت داره همون 600 دی رو بخر البته اگر شاترش واقعا کمه .میتونی با نرم افزار eos info تعداد شاتر رو متوجه بشی

parstrade

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان
برای G16 چه SD card ی مناسب است ؟

iArdavan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام.من به عکس گرفتن خیلی علاقه دارم.با گوشی با دوربین معمولی با هرچی!نمیدونم اسمشو چی میذارین!
میخوام یه دوربین بخرم و برم کلاس عکاسی و کم کم خودم عکاسیو شروع کنم.بیشترم تو باغ و بیرون و فضاهای باز و غیره.
بودجمم حدودا 1500 هست.از عکاسی هم چیزی نمیدونم چه برسه به دوربین!ممنون میشم کمک کنید.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
سلام.من به عکس گرفتن خیلی علاقه دارم.با گوشی با دوربین معمولی با هرچی!نمیدونم اسمشو چی میذارین!
میخوام یه دوربین بخرم و برم کلاس عکاسی و کم کم خودم عکاسیو شروع کنم.بیشترم تو باغ و بیرون و فضاهای باز و غیره.
بودجمم حدودا 1500 هست.از عکاسی هم چیزی نمیدونم چه برسه به دوربین!ممنون میشم کمک کنید.

بهتره نظر دوستان رو بپرسید و بعد با مشاوره ی مدرس عکاسی تون، یه دوربین مناسب انتخاب کنید.

iArdavan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بهتره نظر دوستان رو بپرسید و بعد با مشاوره ی مدرس عکاسی تون، یه دوربین مناسب انتخاب کنید.

مرسی از پاسختون.اول اینکه من هنوز کلاس نرفتم و استادی ندارم بجز شما.هدفم هم از رفتن به کلاس آموزش تنظیمات دوربینه نه منظره یابی و غیره.مرحله اول باید دوربینی باشه تا به کلاس برم.منتظر نظراتتون هستم

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
مرسی از پاسختون.اول اینکه من هنوز کلاس نرفتم و استادی ندارم بجز شما.هدفم هم از رفتن به کلاس آموزش تنظیمات دوربینه نه منظره یابی و غیره.مرحله اول باید دوربینی باشه تا به کلاس برم.منتظر نظراتتون هستم

پیشنهاد میکنم کمی بودجه تون رو افزایش بدید و Nikon D5200 بگیرید. عکس عالی + فیلمبرداری خوب
اگر هم Canon 650D بگیرید؛ عکس خوب + فیلمبرداری عالی خواهید داشت.

با توجه به علاقه شما به عکاسی، به نظر خرید نیکون منطقی تر باشه.
موفق باشید.

iArdavan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
پیشنهاد میکنم کمی بودجه تون رو افزایش بدید و Nikon D5200 بگیرید. عکس عالی + فیلمبرداری خوب
اگر هم Canon 650D بگیرید؛ عکس خوب + فیلمبرداری عالی خواهید داشت.

با توجه به علاقه شما به عکاسی، به نظر خرید نیکون منطقی تر باشه.
موفق باشید.
اگر هر كدام از مدل هاي فوق را بخرم فعلا نيازي به لنز ندارم و ميتونم باهاش كار كنم و عكس هاي خوب و بي نقصي گرفت?قيمتشون چنده?

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
اگر هر كدام از مدل هاي فوق را بخرم فعلا نيازي به لنز ندارم و ميتونم باهاش كار كنم و عكس هاي خوب و بي نقصي گرفت?قيمتشون چنده?

لنز روی خودشون (کیت) از نوع 18-55 هست و عکس های بسیار خوبی هم میشه باهاش انداخت. ولی می تونید در آینده، لنزهای قوی تر و بهتری هم بخرید.
کنون 650D باید حدوداً 2 تومن و نیکون D5200 هم حدوداً 1800 تومن باشه.

iArdavan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
لنز روی خودشون (کیت) از نوع 18-55 هست و عکس های بسیار خوبی هم میشه باهاش انداخت. ولی می تونید در آینده، لنزهای قوی تر و بهتری هم بخرید.
کنون 650D باید حدوداً 2 تومن و نیکون D5200 هم حدوداً 1800 تومن باشه.
بسيار سپاسگزارم از كمكتون استاد.البته هنوز خيلي باهاتون كار دارم ;-)
لنزهاي دوربينو از كجا ميتونم با اعدادشون اشنا بشم و بشناسم?
والا انتخاب دوربين بسيار سخته برام جون يكبار بيشتر قصد خريد ندارم و نميتونم بعدا عوضش كنم!سايته ايرانيه خوب برا بدست اوردن اطلاعات دوربيني هست?

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
بسيار سپاسگزارم از كمكتون استاد.البته هنوز خيلي باهاتون كار دارم ;-)
لنزهاي دوربينو از كجا ميتونم با اعدادشون اشنا بشم و بشناسم?
والا انتخاب دوربين بسيار سخته برام جون يكبار بيشتر قصد خريد ندارم و نميتونم بعدا عوضش كنم!سايته ايرانيه خوب برا بدست اوردن اطلاعات دوربيني هست?

البته اطلاعات بنده در زمینه دوربین و عکاسی بسیار پایین هست و چون قصد خرید دوربین دارم، این اطلاعات رو توی همین چند روز اخیر بدست آوردم.
سایت و مجله هست. توی گوگل یه سرچ بکنید. مثلاً سایت http://forum.akkasee.com

درضمن، چون فرمودید بودجه تون 1500 هست؛ یه نکته رو به شما یادآوری می کنم:
* حسن دوربین های DSLR اینه که لنزشون قابل تعویض هست. مثلاً لنزهای مناسب فضای داخلی (indoor) که نور کم هست (این لنزها برای عکاسی از مجالس مناسب هستند). یا لنزهای با زوم بالا که برای عکاسی از طبیعت مناسب هستن و... .
اگر قراره الان یه دوربین با کنز کیت خودش - مثلاً Nikon 5200 - (لنز همراه این نوع دوربین ها 18-55 هست. که لنز همه کاره و البته سطح پایینی هست. به قولی، کار راه انداز هست) بخرید و در آینده لنزهای بهتر بخرید؛ که خیلی هم خوب هست و مناسب. ولی اگر قرار نیست در آینده لنز مناسب تری بخرید، چرا این همه هزینه کنید؟ دوربین کامپکت مثل Canon G1X هم کارتون رو راه می اندازه.
کلاً 4 دسته انتخاب دارید:
1- دوربین های DSLR (مثل Canon D650 و Nikon D5200 و...) به شرطی که در آینده براشون لنز بهتر بخرید.
2- دوربین کامپکت مثل Canon G1X که در بالا اشاره کردم (کیفیت عکس و فیلم خوب و لنز ثابت غیر قابل تعویض)
3- دوربین های بدون آینه مثل Canon EOS M که مثل کامپکت های کوچیک و جیبی هستن و لنزشون هم قابل تعویض هست. (البته به اندازه لنزهای DSLR ها تنوع لنز ندارن.) ولی خوب کوچیک هستن و قیمت مناسب دارن. کیفیت عکس و فیلمشون هم خیلی خوب هست.
4- دوربین های Super Zoom . محدوده قیمتشون 1300 تومن هست. قیافه شون شبیه DSLR هست. ولی لنزشون عوض نمیشه. در عوض، لنز قدرتمندی روشون هست که تمام نیازهاتون رو پاسخ میده.

حالا باید تصمیم بگیرید آیا در آینده میخواهید برای لنز هزینه کنید (پس DSLR بگیرید). وگرنه 3 گزینه دیگه رو بهتره انتخاب کنید.

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
با اجازه اساتید
بنظر من برای کسی که واقعا تا بحال عکاسی نکرده و با عکاسی آشنانیست خرید DSLR یکمی زوده من فکر میکنم خرید یه کامپکت خوب مثل G1x بمراتب بهتر باشه تا ابتدا شخص با عکاسی و کار با دوربین آشنا بشه بعد اگر واقعا نیازهاشو جواب نداد بره شراغ دوربین حرفه ای
کسی که عاشق فرمول وان هست اما تاحالا رانندگی نکرده رو نمیبرن یک راست بشونن پشت ماشین مسابقه
از طرفی داشتن یک دوربین کامپکت خوب برای هر عکاس حرفه ای هم کاملا لازمه چون کامپکت محدودیتهای DSLR رونداره و برای عکاسی های خانوادگی اولین گرینه است

rez7

Registered User
لایک‌ها
597
سلام دوستان تا بودجه 450 تومان که فوکوس قوی داشته باشه چی پیشنهاد میکنید؟
من خودم مد نظرم Fujifilm pinfix s2980.

mawrezax

Registered User
لایک‌ها
31
سلام.دوستان این دیگه سوال آخرمه:)
بین مدلهای d5100 و 650d و 450d
کدوم رو پیشنها میدید؟
۵۱۰۰در حد نو هست و ۲۰۰۰شات.
۶۵۰تمیز و ۸۰۰۰شات
۴۵۰ تمیزه ولی با لنز ۱۷-۸۵ هست.
ممنون میشم .

Sent from my iPhone using Tapatalk

mawrezax

Registered User
لایک‌ها
31
هیچکدوم از اساتید قابل نمیدونن؟؟

farshad10

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
سلام.دوستان این دیگه سوال آخرمه:)
بین مدلهای d5100 و 650d و 450d
کدوم رو پیشنها میدید؟
۵۱۰۰در حد نو هست و ۲۰۰۰شات.
۶۵۰تمیز و ۸۰۰۰شات
۴۵۰ تمیزه ولی با لنز ۱۷-۸۵ هست.
ممنون میشم .

من باشم 5100 رو انتخاب میکنم برای عکاسی اگه میخوای فیلم برداری هم بکنی 650 دی

takapooo

Registered User
لایک‌ها
9
با سلام خدمت دوستان عزیز.میخوام بدونم دوربین Nikon-Coolpix-P520 زوم اپتیکال حین فیلمبرداری داره؟؟؟ اگه آره چنده و اینکه حین فیلمبرداری میشه همزمان عکس هم گرفت؟؟؟

فقط لطف کنید عیب ها و حسن ها شو بگید. فقط یه کم عجله دارم.
سلام
من یه دوربین Nikon coolpix P520 خریدم ، با گارانتی دو ساله ایده آل ، ساخت چینه ، بعد از یه هفته و بار دوم که خواستم شارژش کنم دیگه شارژ نکرد ، 13هزار تومن خرج کردم با پست فرستادم گارانتی ، بعد از چند روز که تماس گرفتم گفتند برد اصلیش سوخته و دو هفته باید صبر کنی تا این برد رو بفرستند روش نصب کنیم.
در ضمن تو این مدتی که باهاش کار کردم متوجه شود تو حالت زوم بالا و موقع فیلمبرداری فوکوسش خیلی کند عمل می‌کنه.
ولی کیفیت عکسش خوبه
کیفیت فیلمبرداریش با فرمت H264 و پسوند MP4 هستش که به نظرم فشرده‌سازی فیلماش خوب نیست و کیفیت فیلماشو میاره پایین ولی در عوض حجم کمی اشغال میکنه. من ترجیح می‌دادم با فرمت معمولی و کیفیت بالا فیلمها رو ذخیره کنه.

rahman24

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,868
سلام
من یه دوربین Nikon coolpix P520 خریدم ، با گارانتی دو ساله ایده آل ، ساخت چینه ، بعد از یه هفته و بار دوم که خواستم شارژش کنم دیگه شارژ نکرد ، 13هزار تومن خرج کردم با پست فرستادم گارانتی ، بعد از چند روز که تماس گرفتم گفتند برد اصلیش سوخته و دو هفته باید صبر کنی تا این برد رو بفرستند روش نصب کنیم.
در ضمن تو این مدتی که باهاش کار کردم متوجه شود تو حالت زوم بالا و موقع فیلمبرداری فوکوسش خیلی کند عمل می‌کنه.
ولی کیفیت عکسش خوبه
کیفیت فیلمبرداریش با فرمت H264 و پسوند MP4 هستش که به نظرم فشرده‌سازی فیلماش خوب نیست و کیفیت فیلماشو میاره پایین ولی در عوض حجم کمی اشغال میکنه. من ترجیح می‌دادم با فرمت معمولی و کیفیت بالا فیلمها رو ذخیره کنه.
البته برای یکی از دوستام میخواستم. من خودم کانن دارم قدیمیه و اگه بخوام دوربینی بخرم حتما حرفه ای میخرم چون با کامپکت کار کردم و دوباره نمیرم کامپکت بگیرم. در مورد این دوربین دوستم الان 6 ماهه دارتش و مشکلی باهاش نداشته یکم دوربینش سنگینه و رو دست زیاد نمیشه نگهش داشت. عکسهاش هم عالیه . نباید توقع فیلمبرداری کامل داشته باشی چون اصلا برای عکاسی ساخته شده. پاینده باشی دادا

iArdavan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یه سواله دیگه که ذهنم درگیره براش بخاطره بودجه فعلی.
اگر الان فقط بدنه بگیرم نیازی به فیلتر و باطری اضافه و مموری و ... دارم یا نه؟چون تصمیم گرفتم خریدم رو چند مرحلی ای کنم و تقریبا یه دوربین بهتر بگیرم و بعدش انشالا رفتم کلاس لنز بگیرم.

بالا