برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
دوستان از بین Canon Eos 600D و Nikon D3300کدوم رو پیشنهاد میدین؟
اول عکسبرداری واسم مهمه بعد فیلم

سلام

بنظر شما توی خرید لنز ؛کنون یا نیکون؟کدوم لنز های بیشتر و قیمت بهتری ارائه میدن؟

سلام

دوست عزيز توصيه ميكنم 700d كانن تهيه كنيد 600 دي اصلا مناسب نيست پول دور ريختنه يا حداقل 650 بگير
اگه دوربين پدر مادر دار ميخواي بخري كه يه 70d كانن بگير ولي همون 700 دي هم خوبه راضيت ميكنه
1 ميليون وام گرفتن يا صبر كردن كار سختي نيست
دوربين دست دوم نگير كه ممكنه پشيمون بشي
لنز هم معمولا 18-55 رو كانن هست همون بهتون جواب ميده
به نظر من آدم صبر كنه 1 سال بعد دوربين بخره بهتره اينه كه بره يه 600 دي بگيره
نيكن رو هم اصلا حرفش رو نزن

موفق باشيد

saman222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام.یه نیکون D90 با کیت 18-105 زیر 1000 تا شات دارم با جعبه و هود و کیف.هر کی به قیمت خواست پخ بده

hosseinfaster

Registered User
لایک‌ها
75
سلام
دوستان یه دوربین میخوام تا 1ملیونو 400
کارکرده یا نو زیاد مهم نیس فقط چون مبتدی ام میخوام راهنماییم کنین
ممنون میشم

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام
ممنون میشم
با سلام
دوست عزیز برای چه کاری میخوایی؟
صرفا برای عکاسی خانوادگی؟ یا تخصصی؟ یا؟؟؟؟

hosseinfaster

Registered User
لایک‌ها
75
با سلام
دوست عزیز برای چه کاری میخوایی؟
صرفا برای عکاسی خانوادگی؟ یا تخصصی؟ یا؟؟؟؟
نیمه تخصصی
تصمیم گرفتم برم کلاس عکاسی گفتم دوربینشم بگیرم
فیلمبرداریش برام مهم نیس زیاد

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام
ممنون میشم

توصيه ميكنم براي خريد عجله نكن صبر كن 550 ت بزار روش يه 700d كانن بگير لنزه 18-55 هم روش هست .
1400 ميتوني دوربين بخري ولي بعدا پشيمون ميشي .

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
نیمه تخصصی
تصمیم گرفتم برم کلاس عکاسی گفتم دوربینشم بگیرم
فیلمبرداریش برام مهم نیس زیاد
با سلام
بنظرم اول برو کلاس عکاسی زیمنه علاقه ات رو بشناس و با اساتید هم مشورت کن تا خرید مناسبی داشته باشی اصلا شاید خوشت نیومد یا برعکس عاشقش شدی حاضر شدی خیلی بیشتر و بهتر سرمایه گذاری کنی
کلاس لزوما دوربین احتیاج نداره لااقل در شروع کار

hugart

Registered User
لایک‌ها
234
با سلام
بنظرم اول برو کلاس عکاسی زیمنه علاقه ات رو بشناس و با اساتید هم مشورت کن تا خرید مناسبی داشته باشی اصلا شاید خوشت نیومد یا برعکس عاشقش شدی حاضر شدی خیلی بیشتر و بهتر سرمایه گذاری کنی
کلاس لزوما دوربین احتیاج نداره لااقل در شروع کار

این دوستمون 700دی داره خوش تصورش اینه که 700دی خداست با 18-55
حقیقت اینه که واقعا تو بادی بین 600-650-550-700 به اندازه ی قیمتش فرق نیست
شما یه 550دی بگیر کارکرده و یه لنز خوب متل تامرون 28-200 یا 18-250 یا اگه پولشو داری کنون 18-200 یا 18-135 بعد بقیه تمرکزتو بزار روی خریدد لنز های EF چون یکم دیگه میری رو فول فریم
کلاس هم نمیخاد بری به نظر من. مقالات رو دانلود کن و 4 تا اصول فنی اولیه رو یاد بگیری اصول هنری با شات گرفتن و دیدن کارای دیگران و مقاله دستت میاد
از سایتایی مثل عکاسی و سایتای خارجی هم میتونی کمک بگیری

من خودم هم 600D دارم هم 5D mark III با اما بهترین عکسامو با کراپدار میندازم خیلی نمیخاد خرج کنی و 700دی بخری الان فکر کنی 1 سال صبرکنم1 تومن بزارم روش سال دیگه 2 تومن باید بزاری

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
این دوستمون 700دی داره خوش تصورش اینه که 700دی خداست با 18-55
حقیقت اینه که واقعا تو بادی بین 600-650-550-700 به اندازه ی قیمتش فرق نیست
شما یه 550دی بگیر کارکرده و یه لنز خوب متل تامرون 28-200 یا 18-250 یا اگه پولشو داری کنون 18-200 یا 18-135 بعد بقیه تمرکزتو بزار روی خریدد لنز های EF چون یکم دیگه میری رو فول فریم
کلاس هم نمیخاد بری به نظر من. مقالات رو دانلود کن و 4 تا اصول فنی اولیه رو یاد بگیری اصول هنری با شات گرفتن و دیدن کارای دیگران و مقاله دستت میاد
از سایتایی مثل عکاسی و سایتای خارجی هم میتونی کمک بگیری

من خودم هم 600D دارم هم 5D mark III با اما بهترین عکسامو با کراپدار میندازم خیلی نمیخاد خرج کنی و 700دی بخری الان فکر کنی 1 سال صبرکنم1 تومن بزارم روش سال دیگه 2 تومن باید بزاری

سلام دوست عزيز

بنده رشته تحصيليم فيلم سازي هست , بارها افتخار اين رو داشتم كه به عنوان دست يار دوم و سوم 1 سريال و بالاي 20 مورد تله فيلم با اساتيد فيلم برداري كشور همكاري داشته باشم .
دوربين اولم 700d بود كه يكي دو ماه پيش فروختمش و در حال حاضر كامپكت دارم و يه سري لنز آنالوگ تك كه براي تصوير برداري استفاده ميكنم : 50 , 28 و ... كه البته به شما مربوط نيست .
با 60 دي , مارك تيري و 2 , بلك مجيك , پي دي سوني , زد سون و ... براي ساخت فيلم كوتاه و مستند تصوير برداري كردم .
پيشنهاد هايي كه به دوستان ميكنم نظر شخصي خودم نيست معمولا نظر اساتيد رو مينوسيم هرچند اگه خودم بهش اعتقاد نداشته باشم چون اين كار يعني تجربه نه كاتالوگ .
---
حقيقت اينه كه بادي 600 تا 700 زمين تا آسمون فرق داره از جنس بدنه گرفته تا سنسور تصوير و ...
دوربين دست دوم براي عكاسي هيچ معنا و مفهومي نداره چون نفر قبلي به حد كافي پدرش رو در آورده و از نظر حسي خريدار نميتونه با دوربينش به خوبي يك دوربين نو ارتباط برقرار كنه .
اگر به تصوير برداري علاقه مند شد ميتونه با 700 انجام بده حتي براي ساخت كليپ البته نه با لنزه 18 55
---
بنده با توجه به بودجه ايشون راهنمايي كردم نظرت چيه يه 600 آي اس بخره ؟ كسي كه مبتدي هست نيازي به تله نداره و بعدا به راحتي ميتونه 55 رو با 135 عوض كنه
---
به نظر من ايشون قبل از خريد دوربين بايد كلاس عكاسي ثبت نام كنه و با توجه به پيشنهاد استادش دوربين بخره كه براي افراد آماتور 700 دي بهترين گذينه ميتونه باشه .
كلاس عكاسي باعث ميشه دوربينش آسيب نبينه قاب بندي , وايت بالانس و ده ها مورد ديگه رو ياد بگيره , با افراد جديدي آشنا بشه و پيشرفت كنه خصوصا اينكه براي تمرين عكاسي بهش روحيه ميدن
يكم اعصابش هم آروم ميگيره نيازي نيست با كسايي كه فقط مدعي هستند بحث كنه :general208:
---
اين حرفها اقتضاي سنت هست هيچ بحث ديگه ايي با شما ندارم

موفق باشيد

Last edited:

hugart

Registered User
لایک‌ها
234
سلام دوست عزيز

بنده رشته تحصيليم فيلم سازي هست , بارها افتخار اين رو داشتم كه به عنوان دست يار دوم و سوم 1 سريال و بالاي 20 مورد تله فيلم با اساتيد فيلم برداري كشور همكاري داشته باشم .
دوربين اولم 700d بود كه يكي دو ماه پيش فروختمش و در حال حاضر كامپكت دارم و يه سري لنز آنالوگ تك كه براي تصوير برداري استفاده ميكنم : 50 , 28 و ... كه البته به شما مربوط نيست .
با 60 دي , مارك تيري و 2 , بلك مجيك , پي دي سوني , زد سون و ... براي ساخت فيلم كوتاه و مستند تصوير برداري كردم .
پيشنهاد هايي كه به دوستان ميكنم نظر شخصي خودم نيست معمولا نظر اساتيد رو مينوسيم هرچند اگه خودم بهش اعتقاد نداشته باشم چون اين كار يعني تجربه نه كاتالوگ .
---
حقيقت اينه كه بادي 600 تا 700 زمين تا آسمون فرق داره از جنس بدنه گرفته تا سنسور تصوير و ...
دوربين دست دوم براي عكاسي هيچ معنا و مفهومي نداره چون نفر قبلي به حد كافي پدرش رو در آورده و از نظر حسي خريدار نميتونه با دوربينش به خوبي يك دوربين نو ارتباط برقرار كنه .
اگر به تصوير برداري علاقه مند شد ميتونه با 700 انجام بده حتي براي ساخت كليپ البته نه با لنزه 18 55
---
بنده با توجه به بودجه ايشون راهنمايي كردم نظرت چيه يه 600 آي اس بخره ؟ كسي كه مبتدي هست نيازي به تله نداره و بعدا به راحتي ميتونه 55 رو با 135 عوض كنه
---
به نظر من ايشون قبل از خريد دوربين بايد كلاس عكاسي ثبت نام كنه و با توجه به پيشنهاد استادش دوربين بخره كه براي افراد آماتور 700 دي بهترين گذينه ميتونه باشه .
كلاس عكاسي باعث ميشه دوربينش آسيب نبينه قاب بندي , وايت بالانس و ده ها مورد ديگه رو ياد بگيره , با افراد جديدي آشنا بشه و پيشرفت كنه خصوصا اينكه براي تمرين عكاسي بهش روحيه ميدن
يكم اعصابش هم آروم ميگيره نيازي نيست با كسايي كه فقط مدعي هستند بحث كنه :general208:
---

موفق باشيد

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام دوست عزيز

---

---
---
موفق باشيد
با نظرات شما کاملا موافقم مخصوصاا قسمتهایی بولد کردم
الان خرید 600 دی باتوجه به 300 تومن اختلاف قیمت اصلا مقرون به صرفه نیست و تفاوتهاش کاملا میارزه که روی 700 سرمایه گذاری کرد مخصوصا برای سنسور و قابلیت استفاده از لنزهای STM

کاش دوستمون Hugart کمی ادبیات بهتری رو در گفتارش رعایت کنه چون دلیلی برای برخورد مغرضانه وجود نداره
goggle عزیز از نظرات شما استفاده میکنیم و ایکاش همه دوستان صاحب نظر نظر بدن تا بار علمی تاپیک حفظ بشه متاسفانه سابقا بچه های بیشتری بودن که الان نظراتشون رو بخاطر همین نوع برخوردها دیگه ارائه نمیکنن و این مسئله موجب پایین اومدن سطح علمی تاپیک ها میشه

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,277
من از همه دوستان عزیزی که در این تاپیک و تاپیک های مشابه به بچه ها برای انتخاب دوربین و شروع عکاسی کمک می کنند تشکر می کنم و ازشون خواهش می کنم یه کمی احترام متقابل برای همدیگه داشته باشند.

بحثی که انقدر تخصصیه و جزئیات داره قاعدتا توش اختلاف عقیده وجود داره، بین افرادی که ممکنه همه شون هم سررشته داشته باشند توی اون قضیه و هیچ کدوم رو هم نشه به بی اطلاعی متهم کرد. پس بهتره همه احترام نفرات دیگه حاضر در بحث رو رعایت کنیم. با تشکر. :)

hugart

Registered User
لایک‌ها
234
و ... كه البته به شما مربوط نيست .

---

Skyeagle عزیز والا از شما انتظار نمیره
اینکه بنده جواب این دوستمون رو نمیدم یا اینجا نمیدم دلیل بر ضعف من نیست شخصیتم اجازه هر مذل حرف زدنی رو در هر موردی نمیده متاسفانه
اما اینگه شما از با وجود موارد بالا انتظار بهبود ادبیات بنده رو دارید درمقابل این ... از شما دور از ذهنه. بازم ممنون بابت راهنماییتون

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
من از شما عذر میخوام
پست من تایید بر این گفتار نیست
اما شروع این مورد به پست شما برمیگشت که به هر حال توقع نمیره نسبت به اظهار نظر کسی برخورد شخصی داشته باشیم
به هر حال امیدوارم بتونیم نظرات همدیگر رو لااقل تحمل کنیم یا صرفا نظر خودمونو بدیم و نظر کسی رو نقد نکنیم

griefcottage

Registered User
لایک‌ها
2,637
با این تفاسیر :) من 600 دی با یه لنز تامرون خوب بخرم بهتره؟ یا 700 دی با لنز 18-55 ؟^_^

Getcha

Registered User
لایک‌ها
261
چند روز نبودیم همه باز دارند اینجا سنگ کانون از رده خارج رو به سینه می زنند !

اره کانون برای فیلم برداری خوبه، یا خوب بود چون الان نیکون d750 کیفت خروجی فیلمی که داره می ده دهن همه رو باز کرده .

اما اینجا کسی کلیپ نمی خواد بسازه می خوان عکس بگیرن GOOGLE عزیز اگه دوستان تازه وارد امدن اینجا دنبال دوربین عکاسی گشتن شما سعی کنی در مورد دوربین مناسب عکاسی نظر بدی نه فیلم برداری.
وقتی توربین های عکاسی نیکون به مراتب نویز کنسلینگ بهتر ، کیفیت خروجی عکس بالاتره ، تعداد رنج خاکستری بالاتر از اولین دوربین به کاربر ارائه می دن نیاز نیست که متعصبانه روی یک برند تاکید کنید ! شما لطف کنید دوربین ها رو باهم مقایسه کنید ببینید کدوم بهتر جواب می دن .

من به شخصه در هر شرایطی نیکون رو قبول دارم برای عکاسی و پاناسونیک GH4 برای کارای فیلم بردای .
الان کاملا مشخصه کانون به بنبست خورده ، با این 7d مارک 2 ی که ارائه کرده ! فرقش چیه ؟ دوتا شاتربیشتر دوتا مگاپیکسل بالاتر ، یه دونه دکمه ی اضافه بقیه چیزا همون 7D معروف خودومونه فقط لطف کرده مارک 2 چسبونده بهش که دوباره بفروشتش ! سری سه رقمی کانون هم بحث نشه بهتره !

بعد هم افرین به شما که کنار بزرگان کار کردی ، پدر بزرگ من از پیشگامان صعتت فیلم برداری تو ایران واهاک وارطانیان اینم لینکش.
خیلی خوبه شما از تجربه دیگران استفاده می کنی ، اما از قدیم گفتن گیرم پدرت فاضل از فضل پدر تورا چه حاصل

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
بنظرم بحث در مورد برند کنون یا نیکون بیشتر تعصب روی برند هست وگرنه نمیشه توانایی های این 2 برند رو به همین راحتی روش خط کشید شاید بهتره بگیم کنون عمومیت بیشتری در کل دنیا داره و نیکون خاص تر عمل میکنه
تو سایتی مثل Dpreview وقتی سمپل دوربینها رو میبینیم اگر مطمئن باشیم داره بی تعصب عمل میکنه کیفیت کنون و نیکون های هم رده رو میشه دید فرضا 5200 و 650 رو وقتی مقایسه میکنید کاملا برتری با 650 کنون هست
البته اینجا ایرانه و باید فاکتورهای دیگه ای رو مد نظر قرار داد از جمله ساپورت قطعات و فراوانی لنز و خددمات پس از فروش که کنون در این حوزه بخاطر سابقه فروش و .... بهتر ج.اب داده
اما واقعا نمیشه روی هیچ کدوم از این دو برند رو با قاطعیت خط کشید چون تفاوتها برای مصرف کننده غیر از فوق حرفه ای آنچنان محسوس نیست

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
با این تفاسیر :) من 600 دی با یه لنز تامرون خوب بخرم بهتره؟ یا 700 دی با لنز 18-55 ؟^_^
بنظر من بین 600 و 700 حتما 700 رو بگیرید بخاطر تفاوتهای بدنه البته بخاطر بحثهای بالا میتونید نیم ناهی هم به 5300 داشته باشید
اما اگر الان لنز لازم دارید خب همین الان لنز رو تبدیل کنید اما بنظر من از لنز کیت STM نگذرید لااقل برای فیلم برداری خوبه
ولی داشتن لنز 18 - 200 واقعا خیال آدم رو راحت میکنه
بعدا میتونید هر لنزی که بخواهید رو تامین کنید اما خرید بدنه دیگه راحت نیست
تا نظر اساتید چی باشه

hugart

Registered User
لایک‌ها
234

والا اساتيد بزرگ و همكاران اسپيلبرگ و كامرون و ده نمكي (طنز) ببخشن بابت اظهار نظر.

دوست عزيز تو بادي خالي برتري كامل با 700d هست اما فكر نكن فرقش با 600D اندازه فرق 20D (يادش بخير و گرامي ) و 60D هست. اما وقتي شما به تركيب فكر ميكنيد بحث فرق ميكنه و بستگي به هدف كوتاه و بلندتون از عكاسي داره. مثلا من خودم كه كار ماكرو گرافي و تبليغاتي ميكنم معولا شرايط نوريم لزومي به iso زياد نمياره برام تا iso 800 هم خيلي از دوربينا مثل هم اند. بين 600D و 550D هم خيلي فرقي نيست جز ال سي دي چرخونشون
پس تمركزمو ميزارم رو لنز.

در مورد برند تامرون لنز هاي بسيار ارزنده اي داره مثل ٩٠ ماكرو كه خيلي خوبن اما يك سري لنز ها ساخت خوبي ندارند تو ايران هم اگر لنز مشكلي پيدا كنه وارد كارش كمه و تعميرش سخته. لنز هاي كنون اكثرا ساخت و كيفيت خوبي دارند و قيمت بالاتر اما به قول معروف هميشه پوله
خود لنز ١٨-٥٥ اما لنز خيلي خوبي نيست
بوكه نامناسب و شارپنس معمولي ( البته قيمت پاييني هم داره) البته سري STM خيلي بهتر شدن و گرونتر. نه اينكه به حد سري لوكس و الترا سونيك ميليوني برسن
شما اول بررسي من ببين از تامرون كدوم انز مد نظرته بعد مقايسه كنيد اما انتخاب يه لنز walk around مناسب از تامرون كار بدي نيست

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
حالا خودم یه سوال کنم
لنز ماکرو خوش قیمت برای کنون چی پیشنهاد میکنید
و اینکه استفاده از رینگ معکوس میتونه همیشه جوابگو باشه یا نه؟

بالا