برگزیده های پرشین تولز

کتاب آموزش اسمبلی به زبان فارسی

sub

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
بهترین کتاب برای آموزش اسمبلی به زبان فارسی چیه؟

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
كتاب "خودآموز assembly" پیتر نورتون كه ناقوس چاپ كرده (اگه گیر بیاد چون خیلی قدیمیه) با جلد سبز رنگ كتاب فوق العادیه. البته ترجمه ساسان گفتاری كه به صورت پاورقی توی مجله "كامپیوتر" چاپ میشد رو من شخصاً ترجیح میدم. اگه بری كتابخونه ها میتونی سری مجله های كامپیوتر قدیمی رو بگیری. تو اونها هست.

sub

Registered User
لایک‌ها
1
ترجیحاً می خوام کتاب باشه. نه کتاب الکترونیکی

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
الان کتابی رو که گفتم رو نگاه میکردم اسم دقیقش "کناب آموزشی ASSEMBLY برای کامپیوترهای شخصی" هست. نوشته "پیتر نورتون و جان سوچا" ترجمه "ادیک باغداساریان". چاپ پنجم 1377 . انتشارات ناقوس. گفتم اگه خواستی دنبالش بگردی اطلاعاتت دقیق باشه.

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
با تشکر از شما
برای دیدن دوره آموزش اسمبلی کاربردی 32 بیت می توانید از لینک زیر استفاده کنید:
http://elmiran.net/?cat=12
در این دوره همراه با مثال با برنامه نویسی ویندوز در اسمبلی آشنا خواهید شد

AlgoBits

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته نگفتی برای چه کاری نیاز به کتاب اسمبلی دارین:
برای اسمبلی اگر برای دانشگاه میخواین معمولا کتاب پیتر ایبل رو استفاده میکنند فکر می کنم مال انتشارت خراسان بود ترجمه آقای سالخورده، کتاب خوبیه و به نسبت بقیه کتاب ها سریعتر جلو میره تمرین هم زیاد داشت.

من دوتا کتاب دیگه هم خوندم، یکش مال آقای دکتر رضی استاد دانشگاه تهران بود انتشارات ناقوس اگر اشتباه نکنم، که مثالهای زیادی داشت نسبت به کتاب پیتر ایبل، سورس کد برنامه هاش هم همراش بود و البته ساده تره نسبت به ایبل اما کندتر پیش میره و تمریناتش کمتره.
یه کتاب دو جلدی هم هست نوشته فیض الله خاکپور انتشارات جنگل، جلد اولش خیلی شبیه کتاب دکتر هاشم رضی هست یعنی کند پیش میره اما خیلی مفهومیه و زیاد توضیح و مثال داره اما یک جلد دومی هم داره که اگر خیلی میخوای حرفه ای تر کار کنی (چون ننوشتی دقیقا برای چکاری اسمبلی میخوای یادبگیری) اون جلد کتاب خوبیه چون
می تونی برنامه های TSR یا حتی در حد نوشتن ویروسهای نسبتا ساده رو از اون کتاب یادبگیری، یه خوبی دیگه اش اینه که یاد میده چجوری C و اسمبلی رو با هم استفاده کنی و برنامه های سیستمی بنویسی.
من این کتابای فارسی رو میشناختم البته کتابهای بهتری هم هستن که انگلیسی هستن، می تونی یه لیست از کتابهای فارسی اسمبلی رو از سایت کتابخونه دانشگاه ببینی.​

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
زیر خاکی بالا میارین ها

بالا