برگزیده های پرشین تولز

کسب‌وکار جواهرسازی؛ درآمد تا ۷ میلیون تومان

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
سلام قربان
ممنون از یادآوری و پاسختون ولی اگر توجه کنید من در مورد هر سه مورد توضیح دادم
چون توی بازار هر 3تاش بودم و هستم(طلاسازی،طلا فروشی، نگین تراشی یا همان گوهر شناسی)

درکل من چیزهایی که خودم دیدم را خدمت دوستان عرض کردم اگر اشتباهی در گفته های من بود شما ببخشید و تکمیلش کنید
دادا کلا خیلی داری فاز منفی میدی. نترس کسی فعلا پولشو نداره که وارد این کار شه بازارتون خراب شه
من یک ما دوره تعمیرات گذروندم تو این دوره سریع پیشرفت کردم ساخت انواع حلقه و زنجیر هم یاد گرفتم. الان با یه نقره فروشی دارم کار میکنم. از رو ژورنال مدل رو بهم نشون میده منم واسش درست میکنم گرمی 10000تومن ازم ورمیداره، نقره میخرم گرمی 2000تومن. حلقه هم سایز میکنم.

grants

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
96
دادا کلا خیلی داری فاز منفی میدی. نترس کسی فعلا پولشو نداره که وارد این کار شه بازارتون خراب شه
من یک ما دوره تعمیرات گذروندم تو این دوره سریع پیشرفت کردم ساخت انواع حلقه و زنجیر هم یاد گرفتم. الان با یه نقره فروشی دارم کار میکنم. از رو ژورنال مدل رو بهم نشون میده منم واسش درست میکنم گرمی 10000تومن ازم ورمیداره، نقره میخرم گرمی 2000تومن. حلقه هم سایز میکنم.

دورازجون. خدا را شکر .اتفاقا ما خودم ماهانه چندتا شاگرد تعلیم میدم و وارد بازار میکنم ولی کسایی هم هستن که واقعا مخ این کار نیستن که همون اول بهشون میگیم که پولتو واسه این کار بذاری حدر میدی.فکر نکنم این موضوع فاز منفی باشه.

از شاگردایی که ما داشتیم، افرادی بودن که واقعا استعداد داشتن و تا تونستیم هم کمکشون کردیم. افرادی هم بودن که واقعا نمیتونستن کار کنن.بارها هم خدمتشون گفتیم،ولی چند باز حتی هزینه آموزش دادند و آخر هم از این کار رفتند بیرود. طلاساز،نگین تراش،نقراساز،سری زن،کیفی و... تعلیم دادم.
اینجا گفتم که کسی با این مشکل روبرو نشن.کلا من صحبتم این بود که با تحقیق و حساب شده بیاید.مطمعنا شما هم توی بازار تحقیق کردی که اومدین

و همچنین من عرض کردم که اگر سوالی دارید بپرسید تا راهنماییتون کنم. مطمئن باش اینجوری بازار خراب نمیشه دوست عزیز.
این بازار بزرگ تر از این حرفهاست دوست من.شما هم اینشاالله چند سال دیگه میفهمی من منظورم چی بوده

ببینید مثلا خیلی جاها دارن تبلیغ بورس میکنن که بیاید و پولدار بشید
99درصد کسایی که رویایی وارد بورس شدن با ضرر و گاها ضررهای سنگین از بازار رفتند بیرون
آیا این هم فاز منفیه که من بگم اگر همینجوری و بدون تحقیق کامل بیای توی بورس مطمئن باش با ضرر میری بیرون؟؟
منطقی باش عزیز من

Last edited:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
دورازجون. خدا را شکر .اتفاقا ما خودم ماهانه چندتا شاگرد تعلیم میدم و وارد بازار میکنم ولی کسایی هم هستن که واقعا مخ این کار نیستن که همون اول بهشون میگیم که پولتو واسه این کار بذاری حدر میدی.فکر نکنم این موضوع فاز منفی باشه.

از شاگردایی که ما داشتیم، افرادی بودن که واقعا استعداد داشتن و تا تونستیم هم کمکشون کردیم. افرادی هم بودن که واقعا نمیتونستن کار کنن.بارها هم خدمتشون گفتیم،ولی چند باز حتی هزینه آموزش دادند و آخر هم از این کار رفتند بیرود. طلاساز،نگین تراش،نقراساز،سری زن،کیفی و... تعلیم دادم.
اینجا گفتم که کسی با این مشکل روبرو نشن.کلا من صحبتم این بود که با تحقیق و حساب شده بیاید.مطمعنا شما هم توی بازار تحقیق کردی که اومدین

و همچنین من عرض کردم که اگر سوالی دارید بپرسید تا راهنماییتون کنم. مطمئن باش اینجوری بازار خراب نمیشه دوست عزیز.
این بازار بزرگ تر از این حرفهاست دوست من.شما هم اینشاالله چند سال دیگه میفهمی من منظورم چی بوده

99درصد کسایی که رویایی وارد بورس شدن با ضرر و گاها ضررهای سنگین از بازار رفتند بیرون
آیا این هم فاز منفیه که من بگم اگر همینجوری و بدون تحقیق کامل بیای توی بورس مطمئن باش با ضرر میری بیرون؟؟
منطقی باش عزیز من
هیچ کاری نشد نداره. شما نمیتونی به یکی بگی تو استعدادشو نداری کلا بیخیال این کار شو. تمیرین میکنه بجای یه ماه یه ساله یاد میگیره
رویا داشتن هم لازمه ی موفقیته. تا رویا نداشته باشی انگیزه پیدا نمیکنی. به همه کسایی که میخوان وارد کاری بشن توصیه میکنم حتما راجع بهش رویاپردازی کنن

pejerz85

Registered User
لایک‌ها
41
اتفاقا ً همون طور که استارتر تاپیک هم مطالبی گذاشتن چه دلیلی داره که کشور قراضه ای مثل هند اینقدر صادرات سنگ و جواهر داره و ما نداریم؟

ضریب هوشی ما کمتر از هندی هاست یا امکاناتمون ؟

من منظورم به کسی از بچه های تالار نیست ولی تو ایران همش به هم داریم دروغ میگیم وهمش میترسیم دورمون بزنن در صورتی که در خیلی کارا با همکاری جمعی پیشرفت همه هم بیشتر میشه.

rockefeller

Registered User
لایک‌ها
462
دلیلشو اونجایی دنبال کن که 10 ساله دارن به خوردمون روغن پالم میدن
حالا به جای اینکه دارشون بزنن دارن بهشون تشویقی میدن! ( قیمت لبنیات رو می برن بالا )

اتفاقا ً همون طور که استارتر تاپیک هم مطالبی گذاشتن چه دلیلی داره که کشور قراضه ای مثل هند اینقدر صادرات سنگ و جواهر داره و ما نداریم؟

من منظورم به کسی از بچه های تالار نیست ولی تو ایران همش به هم داریم دروغ میگیم وهمش میترسیم دورمون بزنن در صورتی که در خیلی کارا با همکاری جمعی پیشرفت همه هم بیشتر میشه.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422

منطقی باش عزیز من
استاد
مقایسه خرید و فروش سهام در بازار بورس
با یک کار فنی و هنری کار درستی نیست
خواهش میکنم اگر اطلاعات و تجربه مفیدی دارین بیان و به اطلاع دوستان برسانید
اینهمه جوان بیکار داریم
ممکنه بتونه گرهی از کار دوستی باز کنه
ایشالله ثواب هم داره

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دلیلشو اونجایی دنبال کن که 10 ساله دارن به خوردمون روغن پالم میدن
حالا به جای اینکه دارشون بزنن دارن بهشون تشویقی میدن! ( قیمت لبنیات رو می برن بالا )
بهترین روش
قانون طبیعته
نخریم !

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422

دقیقا
شخصا دیدم در خیلی از کشورها
دلیل اصلی پیشرفتشون تیمی کار کردنه

grants

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
96
استاد
مقایسه خرید و فروش سهام در بازار بورس
با یک کار فنی و هنری کار درستی نیست
خواهش میکنم اگر اطلاعات و تجربه مفیدی دارین بیان و به اطلاع دوستان برسانید
اینهمه جوان بیکار داریم
ممکنه بتونه گرهی از کار دوستی باز کنه
ایشالله ثواب هم داره

کاملا درست میفرمایید.من اون را بابت مثلا به جواب دوستمون که میگه فاز منفی میدی و بازار خراب نمیشه چند مورد دیگه عرض کردم که با جواب مجدد ایشون ترجیه میدم چیزی نگم
دلسوزی شما واقعا قابل تحصین هست ولی دوستی که میگه "هیچ کاری نشد نداره. شما نمیتونی به یکی بگی تو استعدادشو نداری کلا بیخیال این کار شو. تمیرین میکنه بجای یه ماه یه ساله یاد میگیره
رویا داشتن هم لازمه ی موفقیته. تا رویا نداشته باشی انگیزه پیدا نمیکنی. به همه کسایی که میخوان وارد کاری بشن توصیه میکنم حتما راجع بهش رویاپردازی کنن" درسته؟اگر هست که لازم هست به قول دوستمون فاز منفی ندم. خدا کنه هیچکس مخصوصا جوون ها بیکار نباشن
اگر کسی در این مورد سوالی داشت در خدمتم.

mehran_mo

Registered User
لایک‌ها
146
چند نفر از دوستان بنده هم وارد اين حرفه شدن و پيشنهاد اين حرفه را به من هم دادند. از طرفي اين دوستمون منفي نگر نيستن و حرفشون درسته و از طرف ديگه هم صحبت دوستان در اين مورد هم درسته. در حقيقت منظور اين دوسمون از روياپردازي توهم ثروتمند شدن با انتخاب اين شفل به همراه كار اسان و تلاش كم هست و منظور بقيه دوستان از روياپردازي اهداف بلند توي زندگي و شغل داشتن. براي همين حرف هر دو طرف درست هست.
چند نفر از دوستان بعد مدتي اين شغل را رها كردن ديگه دنبالش نميرن، هر چند توي همون درامد داشتن اما زمان را تلف كردند و اگه كار ديگه اي انجام ميدادن موفق تر و به طبع الان با اعتبار تر توي كارشون بودند. چند نفري هم هنوز توي اين شغل هستند و درامد مناسب خودشون را دارن. كار بسيار خوب و درامد خوبي داره مخصوصا براي جوون هايي كه دنبال حرفه اي براي شروع كار ميگردن.
همونطور دوستان گفتند بايد در شغل و كار رويا پرداز= ديد بلند داشتن داشت و هم اينكه نبايد رويا پرداز = توهم داشت. دوستاني كه همچنان توي اين بازار فعال هستن به اين قضييه بعنوان يك حرفه با همه جوانب نگاه كردن و اهدافي را كه دنبالش بودن را دنبال كردن و موفق هم شدن و دوستاني كه ترك كردن تنها با كسب اطلاعات از اطرافيان صرف اينكه شغل اسوني به نظر مياد و ميشه توي مدت زمان كم درامد هنگفت داشت وارد شدن و اخرش هم با نارضايتي نسبي اومدن بيرون.
فكر مي كنم اون مثال بورس دوستمون صادق باشه كه كساني كه تنها با شنيدن اطلاعات و خبر هاي مثبت به قصد در امد بالا با تلاش كم وارد بورس ميشن بعد از دست دادن سرمايه خارج ميشن ( رويا= توهم) و اشخاصي كه با اطلاعات كامل و (رويا = اهداف بلند مدت) وارد ميشن و بعنوان يه حرفه و شغل و نه صرفا راهي براي پولدار شدن در راهش تلاش مي كنن موفق ميشن و اتفاقا در امد هاي بالايي هم كسب ميكنن به همسن خاطر توي همه كسب و كار ها بهتره به همه جوانب توجه بشه و در نظر گرفته بشه

hosein1371

Registered User
لایک‌ها
48
سلام
منم تا حدودی با حرف دوستمون موافقم.منم سال ها تو زمینه ی طلا سازی و طلا فروشی و کیفی کار کردم.هنوزم کارگاه داریم.من خودم به کیفی و طلا فروشی اعتقادی ندارم.هرچند سود بیشتر و راحت تری داره ولی برکتش کمتره و استرس و خطرش واقعا بالاست.
ولی طلاسازی هم بسته به نوع کاری که میسازی بد نیست.
بماند که کلا کار طلا سرمایه زیاد میخواد.
یه کارگاه خورده ریز با حداقل امکانات و حداقل سرمایه در گردش باید 70-80تومن بذاری وسط تا بره به میلیارد.
ولی درآمدش خدارو شکر بد نیست

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
۸۰ درصد طلا و جواهر موجود در بازار قاچاق است
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی تاکید کرد: حدود 80 درصد طلا و جواهر موجود در بازار را قاچاق تشکیل داده که این امری تاسف بار است و قاچاق در یکسال گذشته حدود 30 تا 40 درصد نیز افزایش یافته است.
کد خبر: ۴۳۰۶۶۲
تاریخ انتشار:۰۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۲-31 August 2014

414780_387.jpg
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی تاکید کرد: حدود 80 درصد طلا و جواهر موجود در بازار را قاچاق تشکیل داده که این امری تاسف بار است و قاچاق در یکسال گذشته حدود 30 تا 40 درصد نیز افزایش یافته است.

عبادالله محمدولی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از ‌چالش‌های بزرگی که مانعی بر سر راه تولید کنندگان طلا محسوب می‌شود بحث قاچاق است که متاسفانه کوچکترین قدمی در یک سال گذشته در زمینه جلوگیری با قاچاق برداشته نشده است.

به موقع اسامی قاچاقچیان طلا را اعلام می‌کنم
وی با بیان اینکه ما به عنوان تولید کنندگان در این صنعت می‌توانیم پاسخگوی نیاز بازار باشیم ولی عده‌ای خاص در بازار هستند که طلا و جواهر را به صورت فله‌ای پخش می‌کنند، گفت: تمام قاچاقچیان این بخش را می‌شناسیم و به موقع اسامی آنها را نیز اعلام می‌کنیم، دیگر نمی‌توانیم کوتاه بیاییم تا عده‌ای به قیمت بدبخت و ذلیل شدن صدها کارفرما و دهها هزار کارگر میلیاردر شوند.

وی با بیان اینکه حدود نیم قرن است که در این بازار فعالیت می‌کنم و متاسفانه دیگر چیزی به نام صنعت طلا و جواهر نمی‌بینم، تاکید کرد: بنده مخالفتی با سرمایه‌داری ندارم ولی این کار نباید به بهای فدا شدن عده‌ای کارگر و کارفرما در این بخش باشد و در این فضا که شرایط اقتصادی خوبی نداریم ناچاریم از تولید و اشتغال داخلی حمایت کینم.

محمدولی در ادامه با بیان اینکه واردات طلا به میزانی که منجر به ایجاد رقابت در داخل کشور شود ایرادی ندارد ولی زمانی که این موضوع تبدیل به سیل واردات شود ویرانگر می‌شود بیان کرد: در شرایطی قرار داریم که قاچاق طلا مثل سیل وارد کشور شده و هیچ دستگاه نظارتی و مسوولی با این پدیده مخرب برخورد قاطعی نمی‌کند که البته سالهای قبل برخوردهای جدی‌تری با این موضوع صورت می‌گرفت .

تولید کنندگان طلا وجواهر در شرایط بحرانی قرار گرفته اند
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی با بیان اینکه تولید کنندگان طلا وجواهر در شرایط بحرانی قرار گرفتند تاکید کرد: بارها از مسوولان و دستگاه‌های ذی‌ربط درخواست کرده‌ایم که با این موضوع برخورد کرده و جلوی قاچاق را بگیرند چون تولید کنندگان فعال در این بخش می‌توانند تقاضای بازار را پاسخگو باشند.

چیزی از تولید داخلی باقی نمانده است

وی در عین حال بیان کرد: انتظار و درخواست ما به عنوان انجمن صنفی کارفرمایان صنعت طلا، جواهر و نقره استان تهران به نمایندگی از اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان برخورد با پدیده‌ای است که همانند اختاپوس به روی این صنعت افتاده و تولید کننده ایرانی را له کرده است،به جرات می توان گفت در این صنف چیزی از تولید داخلی باقی نمانده است.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی همچنین تصریح کرد: آنهایی که وظیفه دارند باید برخورد کنند وکسانی که در مسوولیت خود کوتاهی کرده و بازار را به طرف مصنوعات خارجی می‌برند مرتکب کاری خلاف شده و عملکردشان برخلاف فرمایشات مقام معظم ***** است.

بازار طلاوجواهر کشور در دست تولیدات ترکیه و تایلند است

وی با بیان اینکه کشور ترکیه 24 ساعته برای بازار کشور ما در زمینه جواهر فعالیت می‌کند گفت: تولیدات تایلند نیز در زمینه طلاست و متاسفانه بازار کشور ما از قاچاق محصولات این کشورها سرشار است؛ روزانه صدها نفر با بنده تماس می‌گیرند که به عنوان مسوول اتحادیه از آنها حمایت کنم و این وظیفه اتحادیه طلا و جواهر تهران به عنوان متولی در این بخش است که باید کنترل و نظارت دقیق‌تری داشته باشد و هر چند وقت یکبار بازار را رصد کند.

مسوولان باید صنعت طلاوجواهر را از نابودی نجات دهند

محمدولی با اشاره به فعالیت 10 هزار واحد تولیدی طلا در سال 82 گفت: این واحدها برای پاسخگویی به نیاز بازار روزانه تا 18ساعت نیز فعالیت می‌کردند و این درحالی است که در حال حاضر فقط 4 هزار واحد و حدود سه ساعت در روز فعالیت می کنند.

وی گفت: از ریاست جمهوری، نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا، تعزیرات، سازمان حمایت از مصرف کنندگان، سازمان ملی استاندارد و یا دیگر سازمان ها و مسوولان مرتبط تقاضا داریم به فریاد صنعت طلا و جواهر رسیده و این صنعت را از نابودی نجات دهند

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710
دوره تعمیرات کجا گذروندی؟ چقدر خرج کردی؟
چه لوازمی نیاز داره ؟

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
دوره تعمیرات کجا گذروندی؟ چقدر خرج کردی؟
چه لوازمی نیاز داره ؟
تهران کنار دانشگاه شریف کوچه حبیبزادگان پلاک7 آموزشگاه زرگر
500هزارتومن
400هزارتومن هم هزینه وسایلش میشه که اونجا بهت میگن باید بخری
وسایل اصلی مثل هواگاز و چرخ نورد رو خود کارگاه داره

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
500هزارتومن
حالا مغازه نزدی ؟؟

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
حالا مغازه نزدی ؟؟
نه فعلا درام رو بابام کار میکنم که اعتماد سازی شه روم سرمایه گذاری کنه:general711:
اعتماد بابام هم زمانی بدست مید که با انجام این کار به درسم لطمه نخوره پس واسه اعتماد سازی باید درس بخونم معدلمو ببرم بالا

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710
500هزارتومن

400 تومن خودت وسیله بردی تو کارگاه تا کار کنی؟!
بعد کارت دقیقن چیه ؟!

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
400 تومن خودت وسیله بردی تو کارگاه تا کار کنی؟!
بعد کارت دقیقن چیه ؟!
اره بری اونجا بهت میگن چیا باید بخری
من دوره تعمیرات که یک ماهه بود رفتم ساختن انواع حلقه و زنجیر هم یاد گرفتم
شما میتونی دوره ساخت طلا و جواهرات که 4ماهه و شهریش 2میلیونه بری قشنگ همه چی یاد بگیری
من چون شاید بخوام مغزه طلافروشی بزنم دوره تعمیرات و فروشندگی رفتم هنوز هم زمان امتحانم نشده

بالا