برگزیده های پرشین تولز

گوشی های چینی با قیمت های مفت

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
X908 رو :

Dual Sim
8 مگاپیکسل
صفحه 3 اینچ
و ...

NES Emulator هم روش هست!
از اونایی که نمونه چینی ه چینیش به بازار میاد در آینده (!)

14j5cld.jpg

Last edited:

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
به قول علیرضا عزیز خرید اینا واقعا یه ریسک هست.ممکنه خوب کار کنه ممکنه هر هفته فلشش کنی !

من یه زمانی داداشم می خواست یه N95 هشت گیگ بگیره و چون فقط و فقط برای کلاسش می خواست بخره و اصلا سنش قد نمی ده که تو کار سیمبین و سیستم عامل باشه تصمیم گرفتم براش یه دونه از این سری چینی ها بگیرم که از نظر قیافه هیچ فرقی با اصلیش نداره ! چون یکی از دوستام تو علادین تعمیرکاره و اینکاره هستش شدیدا توصیه کرد که نگیرم چون می گفت این مدل از این گوشی چینی ها جز بیشترین گوشی های خرابی هست که براش می اوردن و جالب اینجا بود که مشکل هسته پردازنده پیدا می کرد و غیر قابل تعمیر بود !

یه مدل دیگه از این گوشی چینی ها هست که تک سیم کارته هست و رنگش قرمزه.تو بازار ازش زیاده.یکی از فامیل هام از همون ابتدا این گوشی رو خریده و هنوز که هنوزه اخ نگفته !

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
من چند ماهه c6000+ دارم، راضي هستم !

فقط باز هم تاكيد مي كنم كه همراه اول سيم كارت رو با شماره سريال گوشي رجيستر مي كنه اينه كه نمي تونين توو اين 2 تا همزماني ها 2 تا سيم كارت همراه اول بندازين ،‌چون يك سيم كارت با سريال گوشي رجيستر ميشه اما دومي ديگه نمي تونه با همون سريال رجيستر بشه !

اما يك ايراسنل يك همراه اول يا 2 تا ايرانسل و ... ميشه . بد نيست در كل،‌كار كردن بدون باطري، 2 سيم كارت همزمان، 2 مموري و ... جالبه ! من كه خوشم اومده

فقط توجه كنين كه اكثرا جاوا ندارن ! يعني ..

H@SS@N 06

Registered User
لایک‌ها
0
اقا , جدا از قیمت پایین و ریسک زیاد , از همه مهمتر باید به SAR گوشی هم توجه کنید . این گوشیها SAR مشخص ندارن و قاعدتا هم در حد استاندارد نیستند ممکنه بعد از یک مدتی اثرات بدی روی بدن وسر داشته باشه:cool:

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
تنها چيزي كه توو اين گوشي ها از اولين حظه كه اسمشون رو شنيدم هر جا كه رفتم اول پرسيدم همين موضوع SAR استاندار هست، فقط نگاه جالبي بهم شد !‌همين و تس ...
سيستم اندازه گيري براش ندارم، اما اثري كه گوشيم روي سيستم هاي مجاور مي زاره در حد بقيه گوشي هامه
ولي هنوزم چندين و چند ماهه براش مرجعي پيدا نكردم ك هجوابگوي اين موضوع باشه ...

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
در مورد SAR که دوستان اشاره کردند یه تاپیک قدیمی هم " اینجاست " که بد نیست

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
مثل اینکه گوشیهای چینی اونقدرها هم که فکر میکردیم بد نیست!!!!!

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
X908 رو :

Dual Sim
8 مگاپیکسل
صفحه 3 اینچ
و ...

NES Emulator هم روش هست!
از اونایی که نمونه چینی ه چینیش به بازار میاد در آینده (!)

3x زوم اپتیکال هم داره :D

من چند ماهه c6000+ دارم، راضي هستم !

بد نيست در كل،‌كار كردن بدون باطري، ..

بدون باتری؟؟؟ چطوری؟؟:eek:

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
بدون باتری؟؟؟ چطوری؟؟:eek:

باطري داخلي داره ! براي همينه توو پكش 2 تا باطري هست، وقتي يكيش داره تومو ميشه مي تونين خيلي راحت باطري رو در بيارين و اونيكي باطري رو بزارين ! بدون اينكه تماس با هر چيز ديگه اي قطع بشه ! بيشتر از 15 دقيقه رو تست نكردم اما مغازه داري گفت حتي 24 ساعت هم با باطري داخليش مي تونه روشن بمونه ! اما باز هم تاكيد مي كنم كه خودم 15 دقيقه رو تست كردم

البته اين عيب رو داره كه اكثرا عادت كردم براي تعويض سيم كارت باطري رو بكشيم گوشي خاموش شه و سيم بعدي رو بزاريم ! اما اينجا باطري رو كه مي كشيم خاموش نميشه و ...
خوشبختانه من 3 تا گوشي دارم و اين رو بيشتر براي MP4 پليرش خريدم و گرنه تلفات سيم كارتم مي تونست بالا باشه

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
توضيحي كه بار ها در مورد اينها دادم اينه :
كار باهاش اعصاب مي خواد !
ساده ترين مورد كه مثلا مي تونم بهش اشاره كنم اينه كه سرعت تايپ sms اون حداكثر 2 كاراكتر در ثانيه هست، بافر دكمه هاي زده شده اون هم در همين حد هست، يعني جدا تايپ با اينها سخته، مثل پير مردها مي مونه !!!
امكانات جالبه اما هيچيش تكميل نيست ! تلويزيونش هميشه از بالا و پايين تصوير زده ميشه ،‌ منو ها ،‌همه چيز ..
يعني فكر نكنين اون امكانات تكميله،‌قابل استفاده هم هست ،‌فقط تعداد عناوين امكانات بالاست،‌اما نحوه كار كردن با خيلي هاشون سخته، هر چند نكات مثبت هم زياد دارن،‌مثلا همين bluetoothشون خيلي جالبه ، يكي از تكميل ترين هاست كه من ديدم.
من هميشه اين رو گفتم كه اين رو جاي MP4 پلير خريدم ! يعني چند تومني اضافه تر دادم فقط ماژول سيم كارت رو هم داشته باشه،‌اما دنبال استفاده ازش نيستم !
نمي گم خيلي بده، نمي گم كار نمي كنه،‌اما به درد كسي كه پول خريد بهتر از اين رو داره نميخوره، اگر دنبال يك چيز تفريحي هستين، اين خوبه، اما اگر دنبال گوشي موبايل مي گردين، اصلا به درد نمي خوره! اگر گوشي دارين و مي خواين مثلا تلويزيون جيبي هم داشته باشين،‌اين به درد مي خوره،‌اما اگر مي خواين گوشي بخرين و پول ندارين، خريد 1100 نوكيا نصبت به اينها به صرفه تره !

من 2 گوشي دارم، يك سيم كارت اضافي به درد نخور پيام رسان ، توو حالت عادي پيام رسان رو انداختم توو اين گوشي و مثلا از امكانات اينترنتش استفاده مي كنم،‌اما وقتي مي خوام جايي مثل كوه و اينها برم كه ممكنه PPC و گوشيم خراب بشن،‌خيلي راحت 2 سيم كارت اون 2 گوشي رو در ميارم و مي ندازم توو اين و ... به درد اين جور كارها مي خوره‌،‌نه اينكه فكر كنيم از آسمون با تمام امكانات افتاده و چون اسم چيني داره قيمتش كمه !

اكثرا مشكل دوبين هم دارن‌،‌روو همه 2 مگ،‌1.3 مگ از اينجور چيزها نوشته،‌اما اكثرا 640*480 هستن !
به علاوه دهها موضوع ديگه

نتيجه گيري ! فقط تفنني اينها رو بخرين !

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
نظرتون در مورد گوشی های چینی که کپی گوشی های معروف هستن چیه؟
اینجا رو ببینید:
کد:
http://www.tehrangsm.com

Omnia دویست هزار تومن. آیفون 250 تومن...

فقط در وزن و دوربین و بعضی امکانات دیگه با گوشی اصلی متفاوتن

سئوالات من:
1. کیفیت ساختشون در حدی پایینه که در نگاه اول میشه چینی بودن و تقلبی بودنشو تشخیص داد؟
2. نوشته با ضمانت. واقعا میشه به این ضمانت نامه ها اعتماد کرد؟
3. کلا شما بودین می خریدین یا نه؟ من دوست دارم بخرم ولی جرات نمی کنم. میگم اگه خراب شد چی؟ اگر یه روز دیدم خاموش شده دیگه روشن نمی شه چی؟ آیا ممکنه این مشکلات پیش بیاد؟ عمر این گوشی ها چطوره؟
4. از اعضای فروم کسی تا حالا تجربه ی استفاده از این گوشیا رو داشته؟
5. اگه یه نمونه از این گوشیا رو در کنار نمونه ی اصلیش قرار بدیم از نظر ظاهری تفاوت محسوسی دارن؟
6. خریدش رو پیشنهاد می کنید؟

Last edited:

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
برای کسی که اینکاره باشه در نگاه اول میشه تشخیص داد دقت کنید تفاوتها در نگاه اول مشخصه....در مورد کیفیت ساخت خب نسبت به نمونه اصلی مسلما پایینتره....کلا در ایران به ضمانت چندان اعتباری نیست ....والا اونجورهایی هم که من فکر میکردم بد نیست دست چند نفری دیدم خیلی وقته استفاده میکنن و راضین ولی اینکه فردا دیگه روشن نشه هم بعید نیست....من باشم نمیخرم ولی گفتم اونطورها هم که فکر میکردم بد نیست ظاهرا....و اینو هم خدمتتون عرض کنم که تنها شکل این گوشیها شبیه به نمونه اصلی هست وگرنه چه نرم افزاری و چه سخت افزاری هیچ شباهتی بین اینها و نمونه اصلیش نیست!!!!

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
پس Omnia ه چینی هم اومده :D
این تاپیک رو هم نگاهی بنداز
در مورد سوالهایی که کردی, خب اصل قضیه اصلا چیز دیگه ای هست, اینها نقش ماکت رو ایفا میکنن ( به همراه قابلیت برقراری تماس ) یعنی من دقیق متوجه نشدم شما به طور مثال به امکانات Omnia نیاز داری و حالا میخوای چینی ش رو بگیری ؟! همونطور که علی گفت اینها تقریبا نقش ماکت رو دارن, حالا اگر 200.000 برای ظاهرش بخواین بدین بحثی جداست ( هرچند با این مبلغ میشه گوشیهایی مثل K770/K800/W610/5310 و غیره خرید )
در مورد تفاوت نمونه یک سریشون واقعا مشخص هست ولی بعضی ( مثل N95 که البته 3 مدل چینی در بازار داره ) یکمی باید بیشتر دقت کنی تا تفاوتش دستت بیاد, در کل من باشم نمیخرم, یعنی عملا این مبلغی که دارم میدم بابتش امکاناتی دستم رو نمیگیره, حالا باز بحث گوشیهای چینی مستقل ( مثل 2 سیمه ها و TV دارها ) جداست

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
تا اونجا که من فهمیدم فرق امنیای چینی با واقعی در این موارد هست:
1. دوربین از 5 به 3 مگا تغییر کرده
2. وزن کمتر شده (از 122 گرم به 102 گرم)
3. سیستم عامل نداره
4. دقت صفحه نمایش از 240*400 پیکسل به 240*432 پیکسل بهبود یافته!
5. WLan نداره
6. تری جی نداره
7. فایل های پی دی اف و مایکروسافت آفیس رو نمی خونه

بقیه امکانات ارتباطی (EDGE و GPRS و...) سر جاشه و تغییری نکرده
قیمت هم از 800 تومن شده 200 تومن!
به نظر من می صرفه

با 200 تومن چه گوشی اصیلی (مثلا سونی اریکسون، نوکیا، سامسونگ، موتورولا و...) میشه خرید که هم شیک باشه، هم صفحه لمسی و بزرگ (3 اینچ به بالا) داشته باشه، هم دوربینش 3.2 باشه؟

فقط می مونه اون مشکلی که گفتید ممکنه خراب بشه و...
33.gif

اگه ثابت بشه که چنین مشکلی به صورت حاد وجود نداره میشه روی خریدش فکر کرد

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
واقعا شما گوشی ها رو اینطوری مقایسه میکنید ؟ :دی

1. دوربین از 5 به 3 مگا تغییر کرده
ولی حقیقتا VGA هم نیست !

2. وزن کمتر شده (از 122 گرم به 102 گرم)
به خاطر ساده بودن بیش از حد سیستم و امکاناته !
یک 1100 در نظر بگیر که صفحه رنگی بزرگ و دوربین VGA داره !
هیچ چیز دیگه ای نداره !

3. سیستم عامل نداره
یک رابط کاربری ساده که بین همه گوشی های چینی مشترکه !

4. دقت صفحه نمایش از 240*400 پیکسل به 240*432 پیکسل بهبود یافته!
با کیفیت کمتر ، تعداد رنگ کمتر ، نور صفحه ضعیف تر و ...
و خیلی بی کیفیت تر !

5. WLan نداره
6. تری جی نداره
نداره و امکانات مدیریتشو هم نداره !

7. فایل های پی دی اف و مایکروسافت آفیس رو نمی خونه
نداره و نمیشه اضافه کرد

بقیه امکانات ارتباطی (EDGE و GPRS و...) سر جاشه و تغییری نکرده
قیمت هم از 800 تومن شده 200 تومن!
به نظر من می صرفه
فقط وپ داره ! چطور امکاناتش سر جاشه ؟

نهایتا اگه میخواید مقایسه هم بکنید ، اینطوری مقایسه نکنید !
این مثل مقایسه گاری اسبی با بنزه ! :دی
هر دو 4 چرخ دارند
امکان حمل بار در گاری اسبی به 500 کیلو بهبود پیدا کرده
مصرف بنزین در گاری اسبی به صفر رسیده

خب این میشه مقایسه ؟
==========
نهایتا اگه میخواهید با I900 داشتن کلاس بذارید ، اون بحث دیگه ای هست !
اما خواهش میکنم با I900 واقعی مقایسه نکنید !
فقط پردازشگر I900 حدود چند صد دلار قیمتشه !

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
حرفتون منطقیه

پس برم تو کار همون G800 واقعی
18.gif

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
ولی حقیقتا VGA هم نیست !

این یکی تایید میشه!!!

یک رابط کاربری ساده که بین همه گوشی های چینی مشترکه

اینطوری که یکی از دوستان تحقیق کرده بود سیستم عامل اینا موسوم به نوکلئوس هست که ظاهرا اونطورها هم که فکر میکنید سیستم عامل ساده ای نیست ولی روی برنامه هاش کار نشده.....اینها نتیجه تحقیقات یک یوزر پی تی هست تاپیکش هم بود بگردین پیداش کنید...لول

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
بله ، اون نگارش لینوکس رو میشناسم !
اما لینوکس اوپن سورس و قابل تغییره ! این چیزی که روی این گوشی های چینی نصبه ، واقعا نسخه فوق سبک از نوکلئوس هست !

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
نمیدونم مردم چرا این گوشیها رو میخرند. قیمتشون هم اصلا ارزون نیست. 200 تومن! اونهم یک گوشی با حداقل امکانات. خوب یک گوشی سونی یا نوکیال یا سامسونگ با همین قیمت چه بسا بهتره. اون تلوزیونشون هم خوب کار نمیکنه. باز اگر قیمتشون ارزون بود خوب بود.

بالا