برگزیده های پرشین تولز

یک کار سود آور دارم شروع می کنم . نظر شما چیه ؟

nanojan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان عزیز
چند وقت پیش یکی از دوستان برادرم از ایتالیا آمده بود البته برای مسافرت رفته بود ایتالیا نه اینکه اونجا زندگی کرده باشه . وقتی برگشت بیکار بود و دنبال کاری نبود چون کلا یکم گیج می زنه و بیشتر دنبال علفی جات هست
تا اینکه بعد از چند ماه یکدفعه 206 خرید و وضعش بهتر شد . برادرم رفت تو مخش که چکار کردی و گفت وقتی ایتالیا بوده یک کار جالبی یاد گرفته . کارش این بود که از ضایعات رادیولوژی و عکاسی و مایع ثبوت نقره بازیابی می کنه .
برادر من که خودش سر کاره و نمی تونه اینکار رو شروع کنه ولی من که از کار فعلی خودم خسته شدم دنبالش گرفتم تا یاد بگیرم و قراره این هفته به من یاد بده . طبق گفته خودش هزینه خاصی نداره و با سرمایه کم می شود شروع کرد . هزینه اصلی ایجاد یک کوره با دمای 1000 درجه است و بقیه موارد هزینه ای نداره . تو یک کارگاه کوچک هم می شود شروع کرد .
من کلی تو اینترنت جستجو کردم و دیدم بعضی ها قبلا آموزش اینکار را آگهی دادند ولی الان هیچ کدام جواب نمی دهند و تماس که می گیری یا تلفن قطع است یا ایمیل جواب نمی دهند . کلا تو نت چند نفر بیشتر آگهی اینکار را ندادند
بعد از کلی جستجو فهمیدم که روش های جدیدتری هم آمده مثل الکترولیز که یک دستگاه حدود 3 میلیون می خری و دیگه زحمت های روش شیمیایی رو نداره و بدون بو هست و حتی تو خونه هم می شود شروع به کار کرد . من سرمایه کافی ندارم دستگاه را بخرم و بعد از مدتی که پول در آوردم دستگاه را می خرم و وارد ایران می کنم .

می خواستم ببینم نظر بقیه چی هست و کسی با اینکار آشنایی داره یا نصیحتی دارید به من بکنید ؟
اگر شروع کردم و جواب داد بعدا حاضرم به بچه هایی که تو شهرستان هستند کمک کنم و آموزش بدهم تا آنها هم کاری برای خودشون درست کنند .

در ضمن حدودا روزی 50 گرم نقره می شود بازیابی کرد که بستگی به خرید ضایعات داره و اگر ضایعات بیشتری در روز جمع کنید دستگاه برقی که گفتم تا روزی 1 کیلو هم نقره بازیابی می کنه . نقره گرمی 1550 هست امروز

Last edited:

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
اگر اینقدر این کار سود آوره و ساده ست چرا افراد خیلی کمی دنبالشن؟!

nanojan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگر اینقدر این کار سود آوره و ساده ست چرا افراد خیلی کمی دنبالشن؟!

تکنولوژی اینکار تازه چند سال هست که آمده و تکنولوژی برقی مدت زیادی نیست
تو سایت ebay جستجو کنید می بینید که خیلی ها دارند اینکار رو می کنند و ضایعات می فروشند یا خریدار هستند و حتی دستگاه هم برای فروش هست . با فعال هاشون صحبت کنید می بینید که دارند بازیابی می کنند و درآمد دارند .
شرکت هایی مثل kodak و agfa بخشی برای همین کار دارند و فکر کنم کداک بود که جدیدا دستگاهی ساخته و برای فروش گذاشته

تا همین چند وقت پیش همه رادیولوژی ها و عکاسی های بزرگ ضایعات را بیرون می ریختند و جدیدا این دستگاه ها آمده تا آنها از ضایعات نقره بگیرند و بعید نیست که تا یک یا دو سال دیگه اصلا کسی تو ایران ضایعات بفروشه . چون دستگاه های سایز کوچیک ساخته شده که طرف می تونه بزاره تو عکاسی و خودش راحت نقره بگیره

خوبی اینکار تو جدید بودنش هست و هنوز دست زیاد نشده

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
این دسگاه اسم انگلیسیش چیه ؟
توی ایران نیست ؟

بعد چقدر ضایعات این 50 گرم رو تولید میکنه و این نقره ها رو کی ازت میخره ؟

aligool21

Registered User
لایک‌ها
53
من یه دکه دیدم نوشته بود خریدار ضایعات رادیولوژی .
دو سه سال پیش بود.فکر نکنم این شغل جدید باشه

nanojan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
این دسگاه اسم انگلیسیش چیه ؟
توی ایران نیست ؟

بعد چقدر ضایعات این 50 گرم رو تولید میکنه و این نقره ها رو کی ازت میخره ؟

سایت www.metafix.com و www.x-rite.com را ببینید نمونه دستگاه ها هست که بقیه راضی بودند .
توی ایران چنین چیزی ندیدم ولی یکی گفت بیمارستان خاتم الانبیا دستگاه داره و برای خودش داره استفاده می کنه
هر یک کیلو گرم ضایعات رادیولوژی 2 گرم نقره داره و هر کیلو گرم مایع ثبوت هم 5 گرم نقره داره . البته بستگی به این داره با چه روشی ازش نقره بگیری چون 4 روش الان هست که سه تاش شیمیایی هست که من فعلا باید با آن کار کنم و روش الکترولیز که بهتر است و دستگاهی که گفتم را داره می تونه کمی بیشتر نقره بگیره

نقره که بازارش نقده . دستت بگیری ببری بازار هم پول نقد می گیری . من رفتم سوال کردم و دیدم چقدر راحت می خرند
برای ضایعات هم چند جا رفتم . بعضی ها که اصلا تو باغ نیستند و گفتند خدا خیرت بده بیا آشغال های ما رو جمع کن ، بعضی ها مشکوک شدن و هی سوال می کردند به چه دردت می خوره . بعضی ها هم خبر داشتند و گفتند می فروشیم ولی چون هنوز خودم شروع به کار نکردم وارد بحث قیمت خرید نشدم

Last edited:

nanojan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من یه دکه دیدم نوشته بود خریدار ضایعات رادیولوژی .
دو سه سال پیش بود.فکر نکنم این شغل جدید باشه

درسته
منظورم از جدید اینقدر نبود که مثلا چند ماه یا یک سال باشه
ولی آنقدر جدید هست که الان بری عکاسی ها و رادیولوژی ها خیلی ها خبر ندارند و از طرفی اینقدر جدید هست که کمتر کسی خبر داره که دستگاه برقی هم ساخته شده و راحت نقره می گیره
سایت کداک یک قسمتش لیست شرکت هایی که بازیابی نقره می کنند را نوشته و راهنمایی کرده که ضایعات را دور نریزید و به این شرکت ها بدهید تا نقره بگیرید .

nanojan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
این دستگاه در هند هست و استفاده کننده هاش راضی بودند . مدل های مختلفی داره که در اصل سایز دستگاه ها فرق داره

i297080_ss01.jpg

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
چه جالب ممنون که اطلاعاتتو به ما دادی

لینکی از این دستگاه الکترولیز نداری ببینیم چیه و چنده

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
پیداش کردم توی همون سایتی که دادی
بازم ممنون

یه چیزی به سایت علی بابا هم سر بزن شاید محصول خوب و ارزون داشته باشه که بتونی وارد کنی

این دستگاه توی ایران نیست برای فروش دیگه ؟

nanojan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
چه جالب ممنون که اطلاعاتتو به ما دادی

لینکی از این دستگاه الکترولیز نداری ببینیم چیه و چنده

خواهش می کنم
دو تا سایت تولید کننده دستگاه بالا نوشتم . این یکی را هم ببین :
http://www.filmlab.com.au/products/index.asp?products=Main&page=Silver_Recovery_Units

سر قیمت با چند تا مکاتبه کردم و حرف زدم . از 1200 دلار تا 1800 دلار هست . البته سایز متوسط که یک کیلو در روز هم می شود نقره گرفت . به نظر من می گن یک کیلو ولی دستگاه خودش بکشه روزی نیم کیلو میده
حالا سر چجوری خریدن و چجوری آوردن دارم تحقیق می کنم تا اگر همه چی خوب پیش برود شاید به دوستانم پیشنهاد بدهم تا شریک شوند و دستگاه را وارد کنیم . قیمت و جزنیاتش مشخص شد حتما می نویسم

nanojan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
پیداش کردم توی همون سایتی که دادی
بازم ممنون

یه چیزی به سایت علی بابا هم سر بزن شاید محصول خوب و ارزون داشته باشه که بتونی وارد کنی

این دستگاه توی ایران نیست برای فروش دیگه ؟

سایت علی بابا را دیدم و عکسی که گذاشتم هم از یک شرکت هندی هست که تو سایت علی بابا پیداش کردم
من هنوز ندیدم ولی اگر هم باشه باید خیلی کم باشه و مصرف کننده ها داشته باشند . اگر کسی برای فروش داشت حتما یک جا صداش در می آمد و می فهمیدیم

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
این دستگاه ها احتمالا دوره تخصصی میخواد دیگه. درسته؟

شما کار کردن با این ها رو بلدید؟

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
اگه الکترولیز بهتره همون الکترولیز رو بگیر ایشالا که موفق بشی
فقط سریع کاری که میخوای رو انجام بده

nanojan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
این دستگاه ها احتمالا دوره تخصصی میخواد دیگه. درسته؟

شما کار کردن با این ها رو بلدید؟

با فروشنده صحبت کردم گفت کتابچه راهنما میده که کار با دستگاه کامل آموزش داده شده
و گفت که تو 1 ساعت هم جزئیات کار با دستگاه را یاد میده . در کل کار سختی نیست و میشه یاد گرفت و همچین زیاد هم تخصصی نیست

من نه بلد نیستم چون هنوز دستگاه را نخریدم که کار کنم باهاش ولی روش شیمیایی را 50% بلدم و این هفته عملی با کوره کار می کنم که نقره بگیرم و آموزش ببینم

nanojan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگه الکترولیز بهتره همون الکترولیز رو بگیر ایشالا که موفق بشی
فقط سریع کاری که میخوای رو انجام بده

متشکرم دوست عزیز
به امید خدا شروع می کنم و امیدوارم خوب پیش بره

Poets Of Fall

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
486
راه خیلی جدیدی هم نیست و خیلی ها این کار رو میکنن
من خودم چند سال پیش تو فکرش بودم ولی دیگه رفتم سربازی بی خیال شدم ...

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
اگر شروع کردم و جواب داد بعدا حاضرم به بچه هایی که تو شهرستان هستند کمک کنم و آموزش بدهم تا آنها هم کاری برای خودشون درست کنند .

عزیز فقط این خط رو فراموش نکنی! :rolleyes:

nanojan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
درآمد خالصی که از هر 1 کیلو برات در میاد رو حساب کردی یا نه ؟

فکر کنم کار جالبی باشه

چند تا هزینه اینکار داره :
1 - هزینه حمل نقل برای جمع آوری ضایعات
2 - هزینه خرید ضایعات
3- اگر به روش شیمیایی باشه هزینه موارد اولیه که گران نیست و هزینه اکسیژن و سوخت کوره
4- اگر به روش الکترولیز باشه فقط هزینه برق و اصطهلاک دستگاه

بیشتر اینکار سود هست تا جایی که تحقیق کردم ولی باز در عمل بعضی هزینه های پیش بینی نشده خودش نشان می دهد .
من اگر بتونم با سرمایه گزاری دوستانم دستگاهش را وارد کنیم می توانیم در سطح بزرگتر هم اینکار را ادامه داد .

بالا