برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
@signul
@miladgraph
تولدتون مبارک
rose3.gif

dancegirl2.gif

surprise-smiley-emoticon.gif

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
سلام . این پستایی که فیلترینگ تذکر میده رو حذف کنیم یا خصوصی کنیم تا دیده نشه ؟ تفاوتی داره از نظر گوگل ؟
اگه بهت بگن نصف پست هاتم حذف کن بازم میصرفه تا اینکه بزنن دامنه تو فیلتر کنن و برات دردسر ساز بشن

یاهو برا شمام قاطی کرده؟
شدیدا
مثلا پیام های دیروز صبح الان داره میاد
البته مسنجرش منظورمه ها. میل رو بررسی کردم مشکل خاصی ندیدم شایدم دقت نکردم زیاد

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
شدیدا
مثلا پیام های دیروز صبح الان داره میاد
البته مسنجرش منظورمه ها. میل رو بررسی کردم مشکل خاصی ندیدم شایدم دقت نکردم زیاد
دقیقا
منم مسنجرو میگم
داری چت میکنی تازه بعد 5 دقیقه سلام و احوالپرسیا میاد :D

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
چقدر صبر کنم تا قیمتش به قیمت واقعیش برسه؟
و یه سوال دیگه
-----------------------------------------
@aalireza439 , بقیه دوستان
برای یه بازی آنلاین مثل بخش تنظیم تاکتیک myfc و ... بهترین راه برای طراحی یه چیزی شبیه اونا چیه؟
به طور دائم نیاز دارند که با سرور در ارتباط باشند.نیاز هر عملی که انجام میدند چک بشه تا تقلب صورت نگیره و .....
فریمورک خاصی برای این موارد توسعه داده نشده؟
من سایت myfc رو ندیدم ، اگر منظورت یک داشبورد با قابلیت بروزرسانی بلادرنگ هست ، خوب یک راهش استفاده از پروتکل http و ارسال و دریافت توسط ایجکس سمت کاربر هست ، اما مشکلی که این راه حل داره ، تعداد درخواست های بالا به سمت وب سرور بار زیادی روی دوشش میزاره و مصرف منابع رو خیلی بالا میبره.
راه حل دیگه ، استفاده از Socket هست ، Socket یک تکنولوژِ ی است ، بیش از 2 دهه هست توی سیستم عامل یونیکسی ، برای ارتباط بین سخت افزارهای شبکه و سیستم عامل استفاده میشه ، الان 5-6 سالی هست که تو استفاده نرم افزارهای تحت وب هم محبوب شده .
حالا برای اینکه بتونیم ، از Socket توی وب استفاده کنیم ، یک تکنولوژی به نام WebSocket معرفی شد (یکی از ویژگی های HTML5) ، که این امکان رو میداد که یک ارتباط ناهمگون (asynchronous) بین کلاینت و سرور ایجاد کنید ، تو این مدل یک جریان از داده ها وجود داره ، دیگه مثل ایجکس نیازی نیست که به سمت سرور درخواست ارسال کنید ، فقط کافیه پیامها رو از طرف کلاینت حل (push) بدید و همین کار از سمت سرور صورت میگیره و به دلیل اینکه اون جریان همیشه باز هست (مثل یک کانال) رد و بدل شدن داده بین کلاینت و سرور خیلی سریع صورت میگیره و مصرف منابع هم خیلی کم هست.

یکی از معروف ترین کتابخانه ها برای کار با سوکت Socket.IO هست ، یک API خیلی کامل برای کار کردن با WebSocket در اختیارتون میزاره ، Socket.IO به طور کامل بر پایه زبان جاوااسکریپت (Node.js) نوشته شده ، دلیل اش رویدادمحور بودن و پشتیبانی از برنامه نویسی ناهمگون تو Node.js هست که اون رو به یک گزینه ایده آل تبدیل کرده ،
یکی از خوبی های Socket.IO این هست ، خیلی راحت میتونید در کنار سایر زبان های برنامه نویسی مثل php ازش استفاده کنید .

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509
چقدر بحث ها تخصصی شده :D
احسنت مرحبا :p
(به انجمن بازی سازی یه سری زدم ، مخم سوت کشید! ولی برید یادبگیرید خیلی پول توشه :D )

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
Meteor هم از پروتوکل DDP و DDP از websocket استفاده میکنه.
Meteor یک بسته آماده هست ، اما Socket.IO یک کتابخانه هست که یک API بهت میده که میتونی تو سایر نرم افزارهات ازش استفاده کنی.

ALIREZA567

Registered User
لایک‌ها
656
من سایت myfc رو ندیدم ، اگر منظورت یک داشبورد با قابلیت بروزرسانی بلادرنگ هست ، خوب یک راهش استفاده از پروتکل http و ارسال و دریافت توسط ایجکس سمت کاربر هست ، اما مشکلی که این راه حل داره ، تعداد درخواست های بالا به سمت وب سرور بار زیادی روی دوشش میزاره و مصرف منابع رو خیلی بالا میبره.
راه حل دیگه ، استفاده از Socket هست ، Socket یک تکنولوژِ ی است ، بیش از 2 دهه هست توی سیستم عامل یونیکسی ، برای ارتباط بین سخت افزارهای شبکه و سیستم عامل استفاده میشه ، الان 5-6 سالی هست که تو استفاده نرم افزارهای تحت وب هم محبوب شده .
حالا برای اینکه بتونیم ، از Socket توی وب استفاده کنیم ، یک تکنولوژی به نام WebSocket معرفی شد (یکی از ویژگی های HTML5) ، که این امکان رو میداد که یک ارتباط ناهمگون (asynchronous) بین کلاینت و سرور ایجاد کنید ، تو این مدل یک جریان از داده ها وجود داره ، دیگه مثل ایجکس نیازی نیست که به سمت سرور درخواست ارسال کنید ، فقط کافیه پیامها رو از طرف کلاینت حل (push) بدید و همین کار از سمت سرور صورت میگیره و به دلیل اینکه اون جریان همیشه باز هست (مثل یک کانال) رد و بدل شدن داده بین کلاینت و سرور خیلی سریع صورت میگیره و مصرف منابع هم خیلی کم هست.

یکی از معروف ترین کتابخانه ها برای کار با سوکت Socket.IO هست ، یک API خیلی کامل برای کار کردن با WebSocket در اختیارتون میزاره ، Socket.IO به طور کامل بر پایه زبان جاوااسکریپت (Node.js) نوشته شده ، دلیل اش رویدادمحور بودن و پشتیبانی از برنامه نویسی ناهمگون تو Node.js هست که اون رو به یک گزینه ایده آل تبدیل کرده ،
یکی از خوبی های Socket.IO این هست ، خیلی راحت میتونید در کنار سایر زبان های برنامه نویسی مثل php ازش استفاده کنید .
درست نفهمیدم یعنی میشه از سمت سرور مستقیما به کلاینت داده ارسال کرد؟
الان برای این کار هر چند ثانیه از کلاینت سرور رو بررسی میکنیم که اطلاعات جدیدی اومده یا نه.که کلی مشکلات همراهش داره.

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
الان برای این کار هر چند ثانیه از کلاینت سرور رو بررسی میکنیم که اطلاعات جدیدی اومده یا نه.که کلی مشکلات همراهش داره.
کلا به نظر من سوکت نویسی توی پروژه اپلیکیشن تحت وب شما زیاد کاربرد نداره! در مورد reverse Ajax تحقیق کنید.

ALIREZA567

Registered User
لایک‌ها
656
کلا به نظر من سوکت نویسی توی پروژه اپلیکیشن تحت وب شما زیاد کاربرد نداره! در مورد reverse Ajax تحقیق کنید.
یه پروژه ای هست که اگه بخوام با ajax معمولی کار کنم یه فشار و پیچیدگی به وجود میاره که فکر نکنم بشه تحملش کرد.
این reverse ajax چه چیزایی نیاز داره که باید رو سرور نصب بشه؟

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
یه پروژه ای هست که اگه بخوام با ajax معمولی کار کنم یه فشار و پیچیدگی به وجود میاره که فکر نکنم بشه تحملش کرد.
این reverse ajax چه چیزایی نیاز داره که باید رو سرور نصب بشه؟
چیز خاصی نیاز نداره، تکنیک برنامه نویسی هستش.
کلا به دو نوع polling و pushing تقسیم میشه. polling ها بیشتر مبناش بر sleep کردن سمت سرور هستن و اگر سرچ کنید کد واسش زیاده، برای pushing ها هم کتابخونه و کدهای زیادی به زبان های مختلف نوشته شده، مثلا: http://ape-project.org/

ولی در کل، شما با php و apache معمولی هم میتونید تکنیک رو پیاده کنید، و اگر دقیقا چیزی باشه که نیاز بهش دارید از حالت های معمولی بهتر جواب میگیرید، ولی در کل زیاد apache واسه اینکار خوب نیست و تمام worker threads رو مشغول میکنه و مانع response دادن به بقیه request ها میشه. استفاده از cometD یا tornado که برای اینکار ساخته شدن بهتره، ولی میتونید با خود apache هم تست کنید و ببینید میتونید توی شرایط پروژه خودتون جواب بگیرید یا نه.

Sami@

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
86
سلام دوستان ، بنده مدتی هستش که سایتی بروی وردپرس بالا آوردم در مورد ایجاد سایت مپ به اصطلاح دیگه نقشه سایت می خواستم سوال کنم والله نت رو زیر رو کردم خیلی از عملیات ها رو انجام دادم بازم سر درنیاوردم خوشحال میشم برام سادش کنید ،
یکجا خوندم باید اول افزونه اxmسایت مپ نصب کنیم و دو دفترچه یکی html.bz یکی هم .html در سی پنل بارگذاری کنیم بعد از طریق گوگل وبمستر نسبت به ادامه ساخت سایت مپ اقدام کنیم هر کاری کردم دفتر چه ها آپلود نشد ! و اطلاعی در خصوص اینکه افزونه قبل ثبت نام فعال باشه یا اقدامات بعدش !
خوشحال میشم لپ کلام رو برام بگید :general105:
پ ن : تاپیک نزدم گفتم جوک میشه اربعین هستش گناه داره :)

Last edited:

ap3

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
سلام دوستان ، بنده مدتی هستش که سایتی بروی وردپرس بالا آوردم در مورد ایجاد سایت مپ به اصطلاح دیگه نقشه سایت می خواستم سوال کنم والله نت رو زیر رو کردم خیلی از عملیات ها رو انجام دادم بازم سر درنیاوردم خوشحال میشم برام سادش کنید ،
یکجا خوندم باید اول افزونه اxmسایت مپ نصب کنیم و دو دفترچه یکی html.bz یکی هم .html در سی پنل بارگذاری کنیم ایجاد کنیم بعد از طریق گوگل وبمستر نسبت به ادامه ساخت سایت مپ اقدام کنیم هر کاری کردم دفتر چه ها آپلود نشد ! و اطلاعی در خصوص اینکه افزونه قبل ثبت نام فعال باشه یا اقدامات بعدش !
افزونه Google XML Sitemaps را نصب میکنی و در گوگل وبمستر آدرس سایت مپ رو ثبت میکنی: test.com/sitemap.xml

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,661
یکجا خوندم باید اول افزونه اxmسایت مپ نصب کنیم و دو دفترچه یکی html.bz یکی هم .html در سی پنل بارگذاری کنیم ایجاد کنیم بعد از طریق گوگل وبمستر نسبت به ادامه ساخت سایت مپ اقدام کنیم هر کاری کردم دفتر چه ها آپلود نشد ! و اطلاعی در خصوص اینکه افزونه قبل ثبت نام فعال باشه یا اقدامات بعدش !
اگه افزونه yoast رو نصب کردی برات سایت مپ میسازه

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
گفتم که سوکت یک جریان دو طرفه هست ، ایده اصلی سوکت هم همین هست ، شما میتونی هر رویدادی و داده ای رو ارسال و دریافت کنی ، هر ابجکتی رو به صورت JSON انکود کنی ، میتونی داده های باینری (فایل ، تصویر و ...) ارسال و دریافت ، حتی استریمشون کنی.
من خودم برای یک اپلیکیشن امارگیر با استفاده از همین Socket.IO برای نمایش آمار زنده ، تو هر ثانیه 24 بار درخواست میفرستادم ، سرور بدون هیچ مشکلی کار میکرد.

در مورد مقایسه روش Long Polling و Websocket

تو روش Long Polling جریان اصلی داده ها به این صورت هست:
request wait response
تو این روش یک کانکشن به سمت سرور ایجاد میشه مشابه Ajax ، اما بر خلاف Ajax کانکشن بلافاصله بسته نمیشه ، برای مدتی زمان (نه خیلی زیاد) باز میمونه ، تو این مدت زمانی که کانکشن باز هست کلاینت میتونه با سرور مکاتبه کنه ، وقتی که کانکشن بسته شد ، کلاینت مجبوره دوباره به سمت سرور یک کانکشن ایجاد کنه ، تو این روش سمت سرور مشابه ایجکس به صورت درخواست های HTTP عمل میکنه ، فقط با این تفاوت که پاسخ ممکنه بسته به منطق برنامه تو زمان حال یا در اینده ارسال بشه.

مدل Websocket هم به این شکل هست
client server
یک کانکشن TCP به سمت سرور ایجاد میشه که تا زمانی که نیاز باشه این کانکشن باز هست ، تو هر زمانی که نیاز باشه ، کلاینت یا سرور میتونن کانکشن رو ببندن و مادامی که این کانکشن باز باشه سرور و کلاینت راحت میتونن به تبادل اطلاعات بپردازن ، همچنین تو این میتونی داده ارسالی رو رمزگذاری کنید ، (با استفاده از data framing و masking برای پیام های ارسالی به سمت سرور)

مهم ترین مزیت Websocket کارایی خیلی عالی و همچنین راه اندازی آسون ترش هست.
از معایب شاید بشه گفته مشکل عدم پشتیبانی از مرورگرهایی مثل IE9 به پایین هست (که به نظر من خیلی مهم نیست)

ALIREZA567

Registered User
لایک‌ها
656
گفتم که سوکت یک جریان دو طرفه هست ، ایده اصلی سوکت هم همین هست ، شما میتونی هر رویدادی و داده ای رو ارسال و دریافت کنی ، هر ابجکتی رو به صورت JSON انکود کنی ، میتونی داده های باینری (فایل ، تصویر و ...) ارسال و دریافت ، حتی استریمشون کنی.
من خودم برای یک اپلیکیشن امارگیر با استفاده از همین Socket.IO برای نمایش آمار زنده ، تو هر ثانیه 24 بار درخواست میفرستادم ، سرور بدون هیچ مشکلی کار میکرد.

در مورد مقایسه روش Long Polling و Websocket

تو روش Long Polling جریان اصلی داده ها به این صورت هست:
request wait response
تو این روش یک کانکشن به سمت سرور ایجاد میشه مشابه Ajax ، اما بر خلاف Ajax کانکشن بلافاصله بسته نمیشه ، برای مدتی زمان (نه خیلی زیاد) باز میمونه ، تو این مدت زمانی که کانکشن باز هست کلاینت میتونه با سرور مکاتبه کنه ، وقتی که کانکشن بسته شد ، کلاینت مجبوره دوباره به سمت سرور یک کانکشن ایجاد کنه ، تو این روش سمت سرور مشابه ایجکس به صورت درخواست های HTTP عمل میکنه ، فقط با این تفاوت که پاسخ ممکنه بسته به منطق برنامه تو زمان حال یا در اینده ارسال بشه.

مدل Websocket هم به این شکل هست
client server
یک کانکشن TCP به سمت سرور ایجاد میشه که تا زمانی که نیاز باشه این کانکشن باز هست ، تو هر زمانی که نیاز باشه ، کلاینت یا سرور میتونن کانکشن رو ببندن و مادامی که این کانکشن باز باشه سرور و کلاینت راحت میتونن به تبادل اطلاعات بپردازن ، همچنین تو این میتونی داده ارسالی رو رمزگذاری کنید ، (با استفاده از data framing و masking برای پیام های ارسالی به سمت سرور)

مهم ترین مزیت Websocket کارایی خیلی عالی و همچنین راه اندازی آسون ترش هست.
از معایب شاید بشه گفته مشکل عدم پشتیبانی از مرورگرهایی مثل IE9 به پایین هست (که به نظر من خیلی مهم نیست)
و یه مورد دیگه برای استفاده از socket.io به غیر از(لاراول) php ء node هم باید رو سرور نصب بشه؟

alpha20

Registered User
لایک‌ها
79
دوستان جدیدا افرادی سودجو با ارسال چنین پیغام هایی سعی در هک تلگرام دارند
کدهایی که از تلگرام دریافت میکنید کاملا شخصی و امنیتی هست.

http://flyfun.ir/wp-content/uploads/...1/Untitled.png

لطفا به اشتراک بزارین

بالا