برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

جناب خان

Registered User
لایک‌ها
335
لطفا دمو + قیمت رو ارسال کنید. ممنونم.
دمو : http://betheme.prostyle.ir/
قیمت : هرچی افشین گفت کمتر:D
من با همین تم 4 تا سایت واسه مشتری(شرکتی) - 2 تا واسه خودم(فروشگاهی-بلاگی) زدم 2 تا دیگه تو راهه یکی دیگه هم امروز فردا واسه دوستم(مجله ای) یه شرکتی هم واسه خودم :Dعالیه این تم :general601:
چرا کروم مثل فایرفاکس تب هارو وقتی زیاد میشن اسکرول نمیکنه ؟
مشاهده پیوست 885442

به نشانه اعتراض وبگردی رو میبرم رو فایرفاکس و فقط برای تست طراحی/برنامه نویسی از کروم استفاده میکنم. :general510:
منم این مشکلو دارم ولی از وقتی از تن تاک نه ببخشید Tabman Tabs Manager استفاده میکنم مشکلم رفع شده البته گاهی اوقات one tab هم استفاده میکنم اخه یه مدت رفتم فایرفاکس ولی زیاد حال نکردم برگشتم به کروم:D

afshin313

Registered User
لایک‌ها
3,767
من با همین تم 4 تا سایت واسه مشتری(شرکتی) - 2 تا واسه خودم(فروشگاهی-بلاگی) زدم 2 تا دیگه تو راهه یکی دیگه هم امروز فردا واسه دوستم(مجله ای) یه شرکتی هم واسه خودم :Dعالیه این تم :general601:

منم این مشکلو دارم ولی از وقتی از تن تاک نه ببخشید Tabman Tabs Manager استفاده میکنم مشکلم رفع شده البته گاهی اوقات one tab هم استفاده میکنم اخه یه مدت رفتم فایرفاکس ولی زیاد حال نکردم برگشتم به کروم:D
ازون the7 هم یکم تعریف کن بفروشمش :D

Dark.Knight

Registered User
لایک‌ها
745

به نظر قالب سنگینی میاد. دنبال یه قالب شیک تر و جمو جور تر هستم در حد www.domain.com از نظر استایل و شکل و شمایل.

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
2 راه دارم واسه استفاده از دیتابیس آنلاین توی اپ
1- از این سایتای میزبانی mongo استفاده کنمو و وصلش کنم به meteor که مستقیم با اون در ارتباط باشه
2-رو سرور خودم با mongodb و مثلا PHP یه api درست کنم واسش
Meteror رو نصب میکنی خودش یک Mongodb هم نصب میکنه ، روی پورت 3001 اجرا میشه. چرا از همون استفاده نمیکنی ؟

روش اولی هم که گفتی ، استفاده از سایت های مثل modulus.io خوبه ، دیگه نگران نگهداری و پشتیبان گیری و ... نیستی ، اما مشکلی که داره ، وقتی حجم دیتات بالا بره هزینه هاش بالا میره (البته این رو برای ماهایی میگم که درامدمون ریاله ااما پرداختمون دلار ، وگرنه اگر استارت آپ خارجی باشه ، 100 درصد استفاده از این سرویس ها پیشنهاد میشه)

در مورد روش دومت رو اگر منظورت اینکه یک سرور رو صرف این بگیری که بخواهی یک دیتابس رو باشه و یک API برای دسترسی به اون دیتابس بسازی ، مثل این میمونه که به جای اینکه مثلا بخواهی برای خونه خودت آب بکشی بری یک خونه دیگه یک تانکر بخری یک شلنگ آب بکشی به خونه خودت !

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
چرا کروم مثل فایرفاکس تب هارو وقتی زیاد میشن اسکرول نمیکنه ؟
مشاهده پیوست 885442

به نشانه اعتراض وبگردی رو میبرم رو فایرفاکس و فقط برای تست طراحی/برنامه نویسی از کروم استفاده میکنم. :general510:
فایرفاکس هر وقت جایگزینی برای ابزاری مثل Developrer Tools یا افزونه هایی مثل Postman بده من از کروم مهاجرت میکنم.

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,661
عکس های قالب انکد بشن خوبه یانه؟:general210:

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
developer tools رو که فایرفاکس هم داره. کدوم امکاناتی که developer tools کروم داره رو فایرفاکس نداره ؟ (البته من با محیط کروم بیشتر راحتم ولی فایرفاکس هم مشکلی نداره)
افزونه هم rest easy جایگزین postman :D

پ.ن :‌ از چه ide استفاده میکنی ؟ webstorm خودش دیباگر rest داره :
مشاهده پیوست 885526
منظورم جایگزین در حد اندازه ابزارهای گوگل کزوم ، من یک مدت فایرفاکس رو تست کردم ، هیچ کدوم ابزارش ، دیباگر ، کنسول و.. من رو راضی نکرده ، افزونه های Rest هم بیشترشون در حد بچه بازی هستن !
پ.ن: یک زمانی نمی تونستیم از فایرفاکس دل بکنیم ، یادمه زمانی ، با یک بدختی با اینترنت کارتی فایرفاکس 1.5 رو دانلود کردم ، (اسمشو تو مجله کامپیوتر و دانش دیده بودم)

IDE برای جاوا اسکریپت اینها استفاده میکنم.
Sublime Text 3 ، Vim و Atom

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
بلاگ-اس-کای مثل خیار فروختمون:D
حالا رو چه حسابی؟ واسه چی؟

من این همه تب باز کنم سیستم به فنا میره:eek:
تو هنوز به اون درجه از عرفان نرسیدی
منم فایرفاکسم همیشه همینقدر تب باز داره
اصن اگه طراح باشی و اینقدر تب باز نکن طراح نیسی :D

فایرفاکس هر وقت جایگزینی برای ابزاری مثل Developrer Tools یا افزونه هایی مثل Postman بده من از کروم مهاجرت میکنم.
حالا این پست من ماله چه کاری هست؟

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,679
حالا رو چه حسابی؟ واسه چی؟

تو هنوز به اون درجه از عرفان نرسیدی
منم فایرفاکسم همیشه همینقدر تب باز داره
اصن اگه طراح باشی و اینقدر تب باز نکن طراح نیسی :D

حالا این پست من ماله چه کاری هست؟
از فلیس پتا زنگ زدن گفتن وبلاگ رو بفرست رو هوا:D

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670

gem-music.com

Registered User
لایک‌ها
499
امارگیر صفحه اصلیو پ خ کن واسم:general304:

بخاطر شما آمارگیر وب شمار نصب شد 24 ساعت دیگه پ.خ میشه

-----------------------
راستی رزبلاگ اسپمر رو آزاد کرد
تیکت دادم چند تا از سایت های اسپمرم رو باز کردن
نمیدونم خوشحال باشم یا نه
دلیلشونم این بود که مهرداد رستمی میگفت بقیه انجمن ها کاری بهشون ندارن فتا هم هیچ پیگیری نمیکنه ما هم بیخیال شدیم

جناب خان

Registered User
لایک‌ها
335
Meteror رو نصب میکنی خودش یک Mongodb هم نصب میکنه ، روی پورت 3001 اجرا میشه. چرا از همون استفاده نمیکنی ؟

روش اولی هم که گفتی ، استفاده از سایت های مثل modulus.io خوبه ، دیگه نگران نگهداری و پشتیبان گیری و ... نیستی ، اما مشکلی که داره ، وقتی حجم دیتات بالا بره هزینه هاش بالا میره (البته این رو برای ماهایی میگم که درامدمون ریاله ااما پرداختمون دلار ، وگرنه اگر استارت آپ خارجی باشه ، 100 درصد استفاده از این سرویس ها پیشنهاد میشه)

در مورد روش دومت رو اگر منظورت اینکه یک سرور رو صرف این بگیری که بخواهی یک دیتابس رو باشه و یک API برای دسترسی به اون دیتابس بسازی ، مثل این میمونه که به جای اینکه مثلا بخواهی برای خونه خودت آب بکشی بری یک خونه دیگه یک تانکر بخری یک شلنگ آب بکشی به خونه خودت !
ممنون دادا
میدونم meteor با خودش mongoDB داره ولی فک کن اپ موبایلی که من دارم مینویسم مثلا اینستاگرامه یا فیس بوک(مثلا ها) یا چه میدونم هر اپی که نیاز به دیتابیس آنلاین داشته باشه نمیتونم از دیتابیس خود meteor استفاده بکنم که ...
-
واسه راه دومی هم ک مثال جالبی بود ولی مگه من رو گنج نشستم که یه سرور بگیرم فقط دیتابیس و api بزارم روش ازش استفاده دیگه هم میشه کرد. البته الان یه راه سومی هم به ذهنم رسید
مثلا همون فیسبوک رو شما فرض کن تو 2 تا اپ با meteor مینویسیم یه اپ برای وبسایت مینویسیم که دیتابیسمون هم رو اینه | اپ موبایلش هم جدا مینویسیم که از دیتابیس وبسایته استفاده میکنه
شما باشی از بین این 3 راه کدومو استفاده میکنی ؟ آیا راه بهتری هم هس واسه این مساله ؟

parsipersian

Registered User
لایک‌ها
1,776
توسعه‌دهندگان محیط اجرایی مستقل از پلتفرم جاوااسکریپتِ Node.js، به‌تازگی یک دسته به‌روز‌رسانی امنیتی برای این محصول منتشر کرده‌اند که برخی از آن‌ها آسیب‌پذیری‌های مهمی را در این محصول patch می‌کند.
جدی‌ترین آسیب‌پذیری‌ها patch ‌شده مربوط به دو خطای نرم‌افزاری در Node.js است که سوء‌استفاده از آن‌ها منجر به انسداد سرویس می‌شود و در نسخه‌های ۰٫۱۲ تا ۵ Node.js وجود دارد. آسیب‌پذیری مربوط به این خطاهای امنیتی با شناسه‌ی CVE-۲۰۱۵-۸۰۲۷ و با امتیاز ۷٫۵ از ۱۰ معرفی شده، همان‌طور که از سطح امتیاز مشخص است، این آسیب‌پذیری در رده‌ی آسیب‌پذیری‌های بحرانی قرار دارد.
آسیب‌پذیری دیگری مربوط به دست‌رسی غیرمجاز که با شناسه‌ی CVE-۲۰۱۵-۶۷۶۴ معرفی شده است از خطر کمتری برخوردار است و سطح آن بحرانی نیست.
به‌روز‌رسانی‌های Node.js در همه‌ی نسخه‌های آسیب‌پذیر در روز چهارشنبه دوم دسامبر منتشر خواهد شد. از آن‌جایی که Node.js یک محیط توسعه‌ی بسیار سبکی است،‌ بسیاری از توسعه‌دهندگان از این محیط برای ایجاد نرم‌افزار‌های مبتنی بر رویداد (Event-based) و بلادرنگ استفاده می‌کنند.

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
ممنون دادا
میدونم meteor با خودش mongoDB داره ولی فک کن اپ موبایلی که من دارم مینویسم مثلا اینستاگرامه یا فیس بوک(مثلا ها) یا چه میدونم هر اپی که نیاز به دیتابیس آنلاین داشته باشه نمیتونم از دیتابیس خود meteor استفاده بکنم که ...
-
واسه راه دومی هم ک مثال جالبی بود ولی مگه من رو گنج نشستم که یه سرور بگیرم فقط دیتابیس و api بزارم روش ازش استفاده دیگه هم میشه کرد. البته الان یه راه سومی هم به ذهنم رسید
مثلا همون فیسبوک رو شما فرض کن تو 2 تا اپ با meteor مینویسیم یه اپ برای وبسایت مینویسیم که دیتابیسمون هم رو اینه | اپ موبایلش هم جدا مینویسیم که از دیتابیس وبسایته استفاده میکنه
شما باشی از بین این 3 راه کدومو استفاده میکنی ؟ آیا راه بهتری هم هس واسه این مساله ؟
نیازی نیست که برای موبایل هم یک اپ جدا بنویسی.
اینطوری میشه ، فرض میکنیم یک اپ مثل اینستاگرام میخواهی بنویسی :
این اپ ات رو میخواهی برای 2 محیط ارائه بدی ، موبایل و تحت وب.
کاری که میکنی سمت سرور یک اپ میتونیسی (مورد شما با Meteor) حالا میایی برای این اپ یک API برای نمایش عکس ها و ارسال عکس ها و حذف عکس ها و... ایجاد میکنی.

حالا برای نمایش سایت تحت وب 2 راه داری یکی استفاده از کلاینت های سمت کاربری مثل ، Ember یا Backbone یا Angular و... هست ، به این صورت که با استفاده از API که نوشتی داده ها رو دریافت کنی رو نشون بدی (اینم بگم کلاینت باید رو یک سرور میزبانی بشه که کاربر از مرورگر بتونه بهش دسترسی داشته باشه)،
یا اینکه خودت بیایی سمت سرور ، با استفاده از همون API داده های بگیری به خروجی Html به سمت کاربر بفرستی .
پ.ن : Meteor خودش هم سمت کاربر و سمت سرور رو همزمان با یک کد پشتیبانی میکنه ، نیازی به موارد بالا نیست.

حالا برای موبایل دقیقا همونه با این تفاوت که دیگه نیازی نیست فایل های سمت کلاینت رو روی سرور میزبانی کنه ، کلاینت رو گوشی خود کاربر نصب میشه (حالا میخواهد خودت با زبان جاوا بنویسی یا از کتابخانه هایی مثل Cordova که Meteor ازش استفاده کنه ، استفاده کنی) و کلاینت با همون API که تو بالاتر گفتم مکاتبه کنه ، همین.

این رو هم بگم شما با استفاده از همون API که نوشتی ، برای استفاده تو هر پلتفرمی چه دسکتاپ ، موبایل ، وب ، ساعت ، تلوزیون و... مادام اینکه بتونی یک کلاینت بنویسی که بتونه با اون API مکاتبه کنی (ترچیحا از امکانات خودن پلتفرم هم استفاده کنه) مشکلی نداری.

بالا