برگزیده های پرشین تولز

بحث و تبادل نظر در مورد مالیات 1400

وضعیت
موضوع بسته شده است.

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
خب فعالیت شما تجاریه!
سلام دوست عزیز من اولین ساله میخوام اظهار نامه بدم دستگاه پوز هم دارم چه نکاتی رو رعایت کنم موقع اظهار نامه دادن؟یا اگه بخوام برم کافی نت چی بگم برام انجام بدن؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
سلام دوست عزیز من اولین ساله میخوام اظهار نامه بدم دستگاه پوز هم دارم چه نکاتی رو رعایت کنم موقع اظهار نامه دادن؟یا اگه بخوام برم کافی نت چی بگم برام انجام بدن؟
شما ماده صد رد کن. تراکنشت چقدر بوده؟

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
الان تو سایت دارایی بودم برای ارسال توافق ماده 100 .یک بندی اضافه شده به عنوان دریافتی از pos که جمع مبلغ ورودی به کارتخوان رو میاره و اونم یکی از موارد دخیل در مالیات شده است.

شما برای ارسال اظهار نامه چون اولین بار هست اظهارنامه میدید که شامل توافق ماده 100 نمیشید و باید سال 1400 رو اظهارنامه عادی بفرستید که رسیدگی بشه بعد که مبلغ مشخص شد برای سال 1401 میتونید اون 1400 ای رو مبنا قرار بدید و از توافق ماده 100 استفاده کنید

برای ارسال اظهار نامه عادی شما میبایست مراحل عادی مثل مشخصات و نمیدونم ادرس و اینا رو تکمیل کنی بعد که میرسی به کارکرد اونجا باید بگی که مثلا سال 1400 فلان مقدار درامد بنده بود و ارسال کنی . اونا هم مشخصا اون رو قبول نمیکنن و 30-40 درصدی میزارن روش و برات مالیات میبرن بعد شما هم میری اعتراض و کمیسیون و خلاصه کنم یه چند دفعه میری میای بلاخره یه عددی رو مجبورت میکنن بدی

اون رقم ابتدایی که خودت مینویسی رو سعی کن کمترین رقم بنویسی که بعدا نگن خودت هم رقم بالا زدی پس بالاتر بوده و نصفش زدی و این چرت پرتا

تا 36 تومن معاف از مالیات هست بعدش میره تو ضریب و جدول...من نمیدونم کار شما چیه یا چقدره درامدت ولی رقم رو متعادل رو به پایین بزن چون اونا هم خودشون از همه زرنگترن و خیلی اگر کم بنویسی بدتر لج میکنن

اگر دستگاه Pos داری که کلا اون مبنا مالیاتت هست و هرچی هم بگی کمتر بوده اصلا قبول نمیکنن
برای امسال شرط داشتن سابقه مالیاتی رو برای استفاده تبصره ماده صد حذف کردن
خودم اولن باره اظهارنامه ماده صد رو زدم با موفقیت ثبت شد

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
مجلس طرح تغییر تاریخ سال مالی ۱۴۰۱ را با فوریت بررسی می‌کند

نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز با دو فوریت طرح تغییر تاریخ سال مالی ۱۴۰۱ موافقت کردند.

بر اساس این طرح، سال مالی از ۳۱ تیرماه امسال به ۳۱ شهریور ماه تغییر پیدا می‌کند.

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
شما دقت کن در پیش ثبت نام اطلاعات درست رو وارد کنی
در قسمت کد فعالیت ها حتما دقت کن کد فعالیت اصلی خودتو انتخاب کنی
کد های اینتا کد و ایسیک چون بر اساس این دو کد و گردش مالی کارت خوانت برات مایلات حساب می کنن

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
شما دقت کن در پیش ثبت نام اطلاعات درست رو وارد کنی
در قسمت کد فعالیت ها حتما دقت کن کد فعالیت اصلی خودتو انتخاب کنی
کد های اینتا کد و ایسیک چون بر اساس این دو کد و گردش مالی کارت خوانت برات مایلات حساب می کنن
اتفاقا برام اس ام اس هم اومد که باید اینتا کد رو دقیق وارد کنی وگرنه مایلاتت زیاد میشه کار من تعمیر دوچرخه هست چی باید بزنم اینتا کد و ایسیک رو؟

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
شما ماده صد رد کن. تراکنشت چقدر بوده؟
چون سال اول هست میتونم ماده صد رد کنم؟
توی اس ام اس برام اومده تا سالی یک میلیارد و چهارصد میلیون معاف از مالیات هستم

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
مجلس طرح تغییر تاریخ سال مالی ۱۴۰۱ را با فوریت بررسی می‌کند

نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز با دو فوریت طرح تغییر تاریخ سال مالی ۱۴۰۱ موافقت کردند.

بر اساس این طرح، سال مالی از ۳۱ تیرماه امسال به ۳۱ شهریور ماه تغییر پیدا می‌کند.
درسته که تا 15 ماه اینده برای دادن اظهار نامه فرصت رو تمدید کردن؟

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
اتفاقا برام اس ام اس هم اومد که باید اینتا کد رو دقیق وارد کنی وگرنه مایلاتت زیاد میشه کار من تعمیر دوچرخه هست چی باید بزنم اینتا کد و ایسیک رو؟
موقع وارد کردن از سرچ ش استفاده کن
کلمه دوچرخه رو سرچ کن ببین نزدیک ترین عنوان شغلی به شغلت رو انتخاب کنی

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
چون سال اول هست میتونم ماده صد رد کنم؟
توی اس ام اس برام اومده تا سالی یک میلیارد و چهارصد میلیون معاف از مالیات هستم
منم سال اولی بودم. امسال هر کی تراکنش پوز یا درگاه اینترنتی داشته میتونه ماده صد رد کنه

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
منم سال اولی بودم. امسال هر کی تراکنش پوز یا درگاه اینترنتی داشته میتونه ماده صد رد کنه
شما معاف شدین؟چقدر تراکنش داشتین ؟
من رفتم کافی نت بگم برام ماده صد رد کنین؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
بله - خودتم میتونی رد کنی حالا هرجور مایلی
با افزایش دستی مبلغ، تا جایی که یادمه، تا یکی و نیم میلیارد تراکنش هم مالیات صفر برام میزد. نزدیک های دو فکر میکنم مالیات برام میزد.
به هر حال تراکنش های من خیلی کمتره از اینا بود.

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
شرط اخذ مالیات از تراکنش بانکی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای به ادارات کل امور مالیاتی اعلام کرد: در مواردی که در رسیدگی ادارات امور مالیاتی اسناد، مدارک و شواهد مثبته‌ای دال بر درآمدی بودن آن به دست نیاید، ادارات امور مالیاتی به صرف تراکنش بانکی مجاز به اعمال ضریب یا نسبت، سود فعالیت و مطالبه مالیات از این بابت نیستند.

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
سلام،
یکی از دوستان که در منزل آموزش خصوصی داشته حدود سه سال پیش دستگاه کارتخوان میگیره محض احتیاط به قول خودش، ولی تراکنشی نداشته جز اینکه هر ماه از پشتیبانی دستگاه تماس میگرفتن و میگفتن حداقل دوتومن از کارت خودت بزن وگرنه دستگاه رو جمع میکنیم که میزده و اینکه پرداخت قبوض رو هم باهاش انجام میداده، حدود یک سال یک سال نیم پیش هم کلا دستگاه رو پس میده به شرکت، ظاهرا بازاریاب دستگاه هم موقع واگذاری دستگاه براش یه اسم قلمبه مثلا بازرگانی فلان میزنه که دستگاه رو بدن بهش چون اگر یادتون باشه گرفتن دستگاه ساده نبود، الان متوجه شده به یکی از خط های ایرانسلش که استفاده ای هم نمیکرده در تاریخ برج 5 سال 1400 پیامک " مودی گرامی با کد رهگیری فلان اطلاعات کاربری شما صادر گردید، هم اکنون وارد سامانه ثبت نام شماره اقتصادی به آدرس فلان شده و سایر اطلاعات مورد نیاز راتکمیل نمایید"
الان کلی استرس گرفته که باید چیکار کنه، بره تو سامانه لاگین کنه، نکنه؟ فعالیت رو چی بزنه؟ فرم هارو چطور پر کنه؟ آیا جریمه شده یا نه؟ آیا الان براش مالیات بریدن؟
خواستم ببینم دوستانی که تجربه دارید به نظرتون وضعیتش به چه شکل هست و باید چیکار کنه؟
چطور میتونه مبدا و علت تراکنش هارو اثبات کنه؟ و اینکه کارتخوان رو مدتی هست پس داده و غیر فعاله و دیگه فعالیتی هم نداره چطور باید ابراز کنه؟
اینتا کد و غیره برای این دوستمون به چه صورت هست جریانش؟!

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
سامانه مالیات پایانه‌های فروشگاهی تیرماه رونمایی می‌شود

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور از افتتاح سامانه پایانه‌های فروشگاهی در تیرماه و همزمان با هفته فرهنگ مالیاتی خبر داد.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
سلام،
یکی از دوستان که در منزل آموزش خصوصی داشته حدود سه سال پیش دستگاه کارتخوان میگیره محض احتیاط به قول خودش، ولی تراکنشی نداشته جز اینکه هر ماه از پشتیبانی دستگاه تماس میگرفتن و میگفتن حداقل دوتومن از کارت خودت بزن وگرنه دستگاه رو جمع میکنیم که میزده و اینکه پرداخت قبوض رو هم باهاش انجام میداده، حدود یک سال یک سال نیم پیش هم کلا دستگاه رو پس میده به شرکت، ظاهرا بازاریاب دستگاه هم موقع واگذاری دستگاه براش یه اسم قلمبه مثلا بازرگانی فلان میزنه که دستگاه رو بدن بهش چون اگر یادتون باشه گرفتن دستگاه ساده نبود، الان متوجه شده به یکی از خط های ایرانسلش که استفاده ای هم نمیکرده در تاریخ برج 5 سال 1400 پیامک " مودی گرامی با کد رهگیری فلان اطلاعات کاربری شما صادر گردید، هم اکنون وارد سامانه ثبت نام شماره اقتصادی به آدرس فلان شده و سایر اطلاعات مورد نیاز راتکمیل نمایید"
الان کلی استرس گرفته که باید چیکار کنه، بره تو سامانه لاگین کنه، نکنه؟ فعالیت رو چی بزنه؟ فرم هارو چطور پر کنه؟ آیا جریمه شده یا نه؟ آیا الان براش مالیات بریدن؟
خواستم ببینم دوستانی که تجربه دارید به نظرتون وضعیتش به چه شکل هست و باید چیکار کنه؟
چطور میتونه مبدا و علت تراکنش هارو اثبات کنه؟ و اینکه کارتخوان رو مدتی هست پس داده و غیر فعاله و دیگه فعالیتی هم نداره چطور باید ابراز کنه؟
اینتا کد و غیره برای این دوستمون به چه صورت هست جریانش؟!
هیچ مشکلی نداره بره تو سایت و اعلام کنه اون کارتخوان مال من نیست.بعدم بره اداره دارایی مربوطه و بگه پرونده اش رو از حالت فعال تبدیل به غیرفعال کنن

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
توی سایت خود دارایی سرچ کنم یا توی سایت گوگل؟
خودتم می تونی
داخل سایت پیش ثبت نام قسمت فعالیت ها این دوتا کد رو می تونی انتخاب کنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا