برگزیده های پرشین تولز

همه چيز درباره Emulator ها

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
آره هموونه من حي دنبال باگز باني ميگشتم هيچ پيدا نمي كردم نگو اسمش Tiny Toon بوده :oops:

:p ميگم آخه من هر چي فكر كردم ديدم سگا بازي باگزباني نداشت,يا اگه داشتم معروف نبود كه من نديده بودم..سوپر نيتندو داشت..مال سگا اما بازي ايكه معروف باشه و خرگوش! توش باشه همون Tiny Toon بود! :)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
نه منم گيم پد خريدم اما داره خاك ميخوره
عشق بازي كردن تو پي سي به همين كيبورده ;)  
هر كي فرم اين اروو كيها رو براي اولين بار طراحي خدا بيامرزش خيلي آدم خوبي بوده  :D

اره درسته برا بازيهاي خود كامپيوتر هيچي بهتر از كيبرد و ماوس نيست!
اما از من ميشنوي يه بارم اين اموليتورها رو با گيم پدت بازي كن(اگه گيم پد خوبيه البته) چون من خودمم همين فكرو ميكردم اما اين اموليتورها و بازيهاي سگا و...همه لطفشون به اينه كه روي صندلي لم بدي و از فاصله يكم دور بدون اينكه بخواي به صد و خورده اي كليد كيبرد خيره شي راحت بدون نگاه به كليدا بازي كني! 8)

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
نه منم گيم پد خريدم اما داره خاك ميخوره
عشق بازي كردن تو پي سي به همين كيبورده ;)
هر كي فرم اين اروو كيها رو براي اولين بار طراحي خدا بيامرزش خيلي آدم خوبي بوده :D

اره درسته برا بازيهاي خود كامپيوتر هيچي بهتر از كيبرد و ماوس نيست!
اما از من ميشنوي يه بارم اين اموليتورها رو با گيم پدت بازي كن(اگه گيم پد خوبيه البته) چون من خودمم همين فكرو ميكردم اما اين اموليتورها و بازيهاي سگا و...همه لطفشون به اينه كه روي صندلي لم بدي و از فاصله يكم دور بدون اينكه بخواي به صد و خورده اي كليد كيبرد خيره شي راحت بدون نگاه به كليدا بازي كني! 8)
ميگم بيا بحث اينجا رو عوض نكنيم حيفه خيلي تاپيك توپي شده.
اما اينو بگم :D من همين ديشب سونيك 2 و 3 رو تموم كردم كه تو سگا عمرا ميتونستم.البته اين بخاطر خاصيت Save كردن.
بازي Street of rage 1 و 3 هم روي Hard گذاشتم و تموم كردم كه اين صد در صد بخاطر كيبورد من با گيم پد به زور ميتونستم رو Easy تمومش كنم.
حالا امشبم Tiny Toon كه البته تو سگا تمومش كردم اما اينجا يك چيزه ديگه است.

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
آقا توي اولين نينتندو(همون ميكرو خودمون) 1 بازي بود كاراته كه 5 طبقه بايد ميرفتي آخر هر طبقه هم 1 غول داشت.يادت اومد؟اسم انگليسيش چيه من كه اصلا يادم نمياد.

سوال دومم اينه كه من 1 رام دانلود كردم 8 مگ!!وقتي Unzip ميكنم 8 تا فايل .bin توشه كه هيچ كدوم هم اجرا نميشه با هيچ كدوم از امولاتور هايي كه براي سگا مگا درايو دارم.تا حالا اينطوريشو نديده بودم.
رام بازي Ultimate Mortal Kombat رو ميگم.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
آقا توي اولين نينتندو(همون ميكرو خودمون) 1 بازي بود كاراته كه 5 طبقه بايد ميرفتي آخر هر طبقه هم 1 غول داشت.يادت اومد؟اسم انگليسيش چيه من كه اصلا يادم نمياد.
راستش من هيچوقت خودم وقتي بچه بودم نيتندو (ميكرو جنيوس) نداشتم و فقط گاهگاهي خونه دوستام! :D بازي ميكردم,بريا همين اطلاعاتم درباره بازيهاش و اسماشون خيلي كمه..
اما در مورد سگا و سوپر نيتندو كه داشتمشون هرچي بخواي ميدونم.
اما شايد اين بازي نيتندو (ميكرو )كه ميگي اسمش Ninja Gaiden باشه, نميدونم..
سوال دومم اينه كه من 1 رام دانلود كردم 8 مگ!!وقتي Unzip ميكنم 8 تا فايل .bin توشه كه هيچ كدوم هم اجرا نميشه با هيچ كدوم از امولاتور هايي كه براي سگا مگا درايو دارم.تا حالا اينطوريشو نديده بودم.
رام بازي Ultimate Mortal Kombat رو ميگم.

راستش نميدونم..جريانه اين رام عجيب كه گرفتي چيه..اما من Ultimate Mortal Kombat رو دارم و يك فايل با پسوند SMD هست و حجمش هم 4 مگابايت هست.
شايد رام تقلبي يا اشكال دار دانلود كردي,چون از اين رامها هم هست ديگه..
بعضي از رامها هم تا اونجا كه يادمه اگه ZIP بودن,نبايد بازشون كرد و همون بصورت ZIP امتحان كن شايد اجرا كنه.(البته دقيقا يادم نيست اين قضيه مال اموليتور سگا بود يا يه اموليتور ديگه) ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
براي استفده كنندگان اموليتور GENS چند تا تنظيم بگم كه با اينكار ميتونيد كيفيت صدا و گرافيك رو چند برابر بهتر كنيد.

اول از همه حتما براي صدا اينكار رو بكنيد :
توي منوي Sound بريد به Rate و 4100 رو انتخاب كنيد.(بصورت پيشفرض كيفيت پايينتر از 4100 هست)

براي گرافيك ميتونيد گرافيك رو به حالتها Engine هاي مختلفي كه هست تعريف كنيد و ميبينيد كه بدون اينكه افت سرعت يا پرفرمنس ايجاد بشه,بازيها با گرافيك خيلي قشنگتري از حالت پيشفرض نشون داده ميشن.

بريد به منوي Graphic و توي قسمت Render گزينه 2xSAI kreed رو انتخاب كنيد.

حالا براحتي متوجه ارتقا كيفيت صدا از 11 كيلوهرتز به 41 كيلوهرتز هستيد كه خيلي بهتره.
و همينطور گرافيك هم خيلي قشنگتر شده. 8) ;)

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
اما شايد اين بازي نيتندو (ميكرو )كه ميگي اسمش Ninja Gaiden باشه, نميدونم..
نه اين نبود.
راستش نميدونم..جريانه اين رام عجيب كه گرفتي چيه..اما من Ultimate Mortal Kombat رو دارم و يك فايل با پسوند SMD هست و حجمش هم 4 مگابايت هست.
شايد رام تقلبي يا اشكال دار دانلود كردي,چون از اين رامها هم هست ديگه..
بعضي از رامها هم تا اونجا كه يادمه اگه ZIP بودن,نبايد بازشون كرد و همون بصورت ZIP امتحان كن شايد اجرا كنه.(البته دقيقا يادم نيست اين قضيه مال اموليتور سگا بود يا يه اموليتور ديگه)
من غير از اين چند تا رام ديگه هم پيدا كردم.يكيش 19 مگ بود :shock: كه دانلود نكردم.يكي هم 6 مگي كه اونم همينجوري چند تا فايل بود.2 تا هم براي SMS پيدا كردم كه اونا هم خيلي كيفيتش بده.اما هيچ 4 مگي تا حالا پيدا نكردم.
همونجوري به صورت zip هم امتحان كردم اما اونجوري هم جواب نداد.

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
براي استفده كنندگان اموليتور GENS چند تا تنظيم بگم كه با اينكار ميتونيد كيفيت صدا و گرافيك رو چند برابر بهتر كنيد.

اول از همه حتما براي صدا اينكار رو بكنيد :
توي منوي Sound بريد به Rate و 4100 رو انتخاب كنيد.(بصورت پيشفرض كيفيت پايينتر از 4100 هست)

براي گرافيك ميتونيد گرافيك رو به حالتها Engine هاي مختلفي كه هست تعريف كنيد و ميبينيد كه بدون اينكه افت سرعت يا پرفرمنس ايجاد بشه,بازيها با گرافيك خيلي قشنگتري از حالت پيشفرض نشون داده ميشن.

بريد به منوي Graphic و توي قسمت Render گزينه 2xSAI kreed رو انتخاب كنيد.

حالا براحتي متوجه ارتقا كيفيت صدا از 11 كيلوهرتز به 41 كيلوهرتز هستيد كه خيلي بهتره.
و همينطور گرافيك هم خيلي قشنگتر شده. 8) ;)
من اينكارا رو كردم اما هيچ تغييري نكرد.
به نظر من همينجوري پيش فرض خيلي عاليه فكر نكنم از اين بهتر بشه.
از سفيدي كه بالاتر نيست :D

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من اينكارا رو كردم اما هيچ تغييري نكرد.
:D

چرا بابا كلي فرق ميكنه تو فول اسكرين.
صدا كه پيش فرض 11 كيلوهرتز هست وقتي 44 كيلوهرتز كني و مقايسه كني ميبيني كه صدا شفاف تر شده.
گرافيكم تو حالت عادي 320 در 200 هست.(مثل خود سگا واقعي) اما وقتي اون پلاگينه رو انتخاب كني 640 در 480 ميشه كه جزئيات و پيكسلها نرم تر هستن.
البته شايد اين ورژن آخري كه گرفتي خود بخود توي فول اسكرين گرافيكو با همين حالت نشون ميده كه تغييري حس نكردي.. ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من غير از اين چند تا رام ديگه هم پيدا كردم.يكيش 19 مگ بود :shock: كه دانلود نكردم.
:shock:
19 مگ؟ رام سگا؟ رام نيتندو 64 و نيو جيو و چندتا دستگاه ديگه ديده بودم سايز بالا اما مال سگا نه!
.2 تا هم براي SMS پيدا كردم كه اونا هم خيلي كيفيتش بده.
SMS (سگا مستر سيستم) كه اصلا يه دستگاه 8 بيتي قديمي تر بوده و در حد نيتندو (ميكرو) هست.
اما هيچ 4 مگي تا حالا پيدا نكردم.
همونجوري به صورت zip هم امتحان كردم اما اونجوري هم جواب نداد.
نميدونم..اما من رام Ultimate Mortal Kombat رو دارم و دقيقا 4 مگ هست.
اينم عكسش:
-Ultimate_MK.jpg

حالا يه چيزي..اگه كلا با مورتال كامبت حال ميكني من شخصا اصلا با Ultimate Mortal Kombat سگا حال نكردم,چون گرافيكش خيلي ضعيفه,تو مال سگا مورتال كامبت 2 شاهكاره و از بقيه خيلي بهتره گرافيكش هم بالاتره خيلي.
در ضمن Ultimate Mortal Kombat يا مورتال كامبت 3 (و همينطور 2) سوپر نيتندو رو بگير از مال سگا خيلي بالاتره از نظر كيفي. ;)

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
عجب بحث دو نفره اي!

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
صدا كه پيش فرض 11 كيلوهرتز هست وقتي 44 كيلوهرتز كني و مقايسه كني ميبيني كه صدا شفاف تر شده.
من كارت كارت صدام آن برده اين چيزا حاليش نميشه :D هميشه صدا ها به 1 شكله.
من با Jet Audio خودمو كشتم تا صدا ها رو يكم تغيير بدم و مثلا 3D كنم اما هيچ فرقي نميكرد.
البته شايد اين ورژن آخري كه گرفتي خود بخود توي فول اسكرين گرافيكو با همين حالت نشون ميده كه تغييري حس نكردي..
آره فكر كنم به طور عادي 640×480 باشه.
19 مگ؟ رام سگا؟ رام نيتندو 64 و نيو جيو و چندتا دستگاه ديگه ديده بودم سايز بالا اما مال سگا نه!
منم تعجب كردم.اما اين 19 مگي هم به اسم Parent Rom معرفي كرده بود.حالا نميدونم اين چه نوعشه.
نميدونم..اما من رام Ultimate Mortal Kombat رو دارم و دقيقا 4 مگ هست.
عكس لود نميشه.اما بالاخره منم همين رام 4 مگي رو پيدا كردم 8)
حالا يه چيزي..اگه كلا با مورتال كامبت حال ميكني من شخصا اصلا با Ultimate Mortal Kombat سگا حال نكردم,چون گرافيكش خيلي ضعيفه,تو مال سگا مورتال كامبت 2 شاهكاره و از بقيه خيلي بهتره گرافيكش هم بالاتره خيلي.
در ضمن Ultimate Mortal Kombat يا مورتال كامبت 3 (و همينطور 2) سوپر نيتندو رو بگير از مال سگا خيلي بالاتره از نظر كيفي.
من همه رامها براي مگا درايو و مستر رو گرفتم.همش خوبه.اما Ultimate MK از همش بهتره :D
سوپر نينتندو هم الان ميرم پيدا ميكنم. ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
عجب بحث دو نفره اي!
نميدوونم چرا بقيه نميان. :?:

چون با كمال تاثر,اينجا كمتر كسي اهل بازيهاي Console و مخصوصا كنسولهاي قديميتر هست..و نميدونن كه نصف بيشتر لذت بازيها رو از دست دادن :( :D

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
خب..چون من توي اين تاپيك سعي كردم به ترتيب پيش برم,حالا نوبت ميرسه به معرفي اموليتورهاي 2 سيستم بازي Arcade.

سيستمهاي بازي Arcade توي ايران تا حد فوق العاده اي ناشناخته هستن,چون اصلا شايد وجود نداشته تو ايران.و براي اطلاع : سيستمهاي آركيد به دستگاههايي گفته ميشه كه در كشورهاي ديگه موجوده و بايد توش سكه انداخت تا بازي كرد.
بازيهاي اين سيستمها و سخت افزارشون زمين تا آسمون با كنسولهاي دوران خودشون متفاوت هست و از نظر گرافيك و كيفيت بازي خيلي جلوتر از زمان هستن.و البته سبك بازيها هم بهمچين يعني بازيهاي فكري و بازيهاي زمانبر اصلا وجود ندارند بلكه بازيها همه بصورتي هستن كه اگه شخصي اومد خواست 10 دقيقه هم بازي كنه بتونه نهايت لذت رو ببره.

از سيستمهاي Arcade هم دوران دستگاه سگا مگادرايو و سوپر نيتندو ميسشه به دستگاههاي CAPCOM CPS1 و SNK NEOGEO اشاره كرد.
(البته دستگاه NEOGEO يك نسخه خونگيش هم بود كه توي ايران هم بود يه زماني اما خيلي گرون بود) ;)

در مورد حال و هواي بازيهاي اين دو سيستم بايد بگم : معركن
اگه كسي هست كه از بازيهاي سگا و سوپر نيتندو خوشش اومده من شرط ميبندم كه عاشق بازيهاي اين دو سيستم (و البته اموليتور هاشون كه معرفي ميكنم) خواهد شد.

براي دستگاه SNK NEOGEO بهرتين اموليتوري كه من ميشناسم :
Neo Rage version 0.6B هست كه متاسفانه لينيك براي دانلودش ندارم..

اما ميتونيد از دو اموليتور زيري كه هردوشون هم براي CAPCOM CPS1 و هم NEOGEO هست هم استفاده كنيد :

Kawaks version 1.47a
http://www.emulator-zone.com/download.php/emulators/arcade/kawaks/winkawaks147a.zip

(حجمش 949 كيلوبايت هست و سال 2003 رليز شده)

Nebula version 2.23b
http://www.emulator-zone.com/download.php/emulators/arcade/nebula/nebula223b.zip
(حجمش 1396 كيلوبايت و اينم سال 2003 ساخته شده)

يك توضيحم بدم كه براي اجراي اين رامهايNeoGeo در اين اموليتورها احتياج به فايل BIOS دستگاه NeoGeo داريد كه فايل خيلي كوچيكيه و ميتونيد با سرچ تو اينترنت پيدا كنيد.

اما براي اجراي رامهاي CAPCOM CPS1 احتياجي به بايوس نداريد.

رامهاي بازيهاي NeoGeo معمولا حجمشون بالاتر از مال سگا و سوپر نيتندو هست و بين 5 مگ تا حتي 40 مگ متغيره و معمولشون 7-8 مگ هست.

اما رامهاي CAPCOM CPS1 كم حجم هستن.

توي اين سايت ميتونيد رامهاي CAPCOM CPS1 و NeoGeo رو دانلود كنيد و هر رامي از اين دو دستگاه و خصوصا CAPCOM CPS1 توي اين سايت يا هرجا ديگه ديدي دانلود كنيد چون يكي از يكي قشنگتر هستن.

h**p://www.bestromsites.com/checkpoint/result/default.asp?id=38

چند تا از بهترين بازيهاي CAPCOM CPS1 :

Final Fight
Captain Commando
Final Fight
The Punisher
Warriors Of Fate
Cadillacs & Dinasaurs
Street Fighter Zero
Street Fighter 2 CE
U.N Squadron / Area 88
Knights Of The Round
King Of Dragons
Three Wonders

و چند تا از بهترينهاي NEO GEO :

Metal Slug 1,2,3,..
Mutation Nation
Samurai Showdown
Ninja Commando
Art Of Fighting
Magicia Lord
Double Dragon
Burning Fight 2
Spin Master
Sengoku

همه اين بازيهايي كه معرفي كردم فوق العادن و بينظير,من همشون رو بارها و بارها تا آخر رفتم.و از نظر گرافيكي و سرعت همونطور كه گفتم خيلي برتر از سگا و سوپر نينتندو هستن.و هركي با بازيهاي سگا و سوپر نيتندو حال ميكنه,صد در صد از اينها خيلي خوشش خواهد اومد.

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
به خدا ميكرو با نينتندو فرق داره ! من نينتندو داشتم اصلاَ زمين تا آسمون با ميكرو متفاوته !

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به خدا ميكرو با نينتندو فرق داره ! من نينتندو داشتم اصلاَ زمين تا آسمون با ميكرو متفاوته !
نينتندو يه عالمه دستگاه بازي داشته !

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من تو همين چند روز حدوده 100 تا رام سگا مگادرايو دانلود كردم.بعضي هاشم تموم كردم بعضي ها رو اصلا هنوز نديدم.
اما اينقدر از اين 2 تا آركيد تعريف كردي دارم رامها شو دانلود ميكنم اما هنوز نديدم هيچ كدومشو.

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
احتمالا اين نينتندو كه ميگي همون سوپر نينتندوعه.
Micro genius IQ 501 يكي از بهترين مدلهاي اولين نينتندو بوده.برا همين تو ايران به ميكرو معروف شد.
بعد خود سوپر نينتندو هم به نينتندو معروف شد.[/left]

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19

خب بگذارين يك توضيح بدم در اين باره ;)

اولين دستگاه خانگي كه شركت نيتندو ساخت اسمش Nintendo Entertainment System بود كه به اختصار توي خارج از ايران بهش NES ميگن.كه سال 1985 ! متولد شد.
توي ايران اين دستگاه خيلي خيلي كم وجود داشت,ولي معمولا اونموقع بهش نينتندو (ي خالي) ميگفتن.
اين دستگاه يه دستگاه 8 بيتي بود.و توي ژاپن,آمريكا و اروپا فوق العاده محبوب و بيرقيب بود.
بازيهاي معروف ماريو توي اين دستگاه متولد شدن.
اينم عكسش :
nes.jpg

nes-controldeck.jpg

شكل كارتريجهاي اين دستگاه هم خيلي بزرگ بود:
bj-nes-cart.jpg

اما توي ايران,و كشورهاي آسيا,يك شركت چيني-تايواني به اسم Micro Genius اومد و يك دستگاه ساخت كه همون سخت افزار NES توش استفاده شده بود,و بازيهاي NES رو هم عينا توي يك شكل جديد كوچكتر كارتريج منتقل كرد.
كه دقيقا بازيها همون بازيهاي NES هستند,منتهي با شكل و شمايل ظاهري متفاوت.

البته دستگاههاي معروف به ميكرو (حالا چه ساخت خود Micro Genius چه شركتهاي ديگه,)شكلها و مدلهاي خيلي زيادي ازشون موجود بود و هست,اما همشون يكي هستند درعمل.و چيزي نبودند جز بازيهاي نيتندو در شكل و شمايل ظاهري متفاوت.
براي همين چون خود نيتندو تو ايران كم بود,همه از دستگاه ساخت ميكرو جنيوس استفاده ميكردن و نيتندو به ميكرو معروف شد.و تو ايران نينتدوي واقعي ناشناخته موند و ميكرو رو همه ميشناسن.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اون چيزي كه توي ايران به اسم نيتندو شناخته شده هست (و شما ميگيد كه زمين تا آسمون فرق داشت..) در واقع دستگاه دوم و 16 بيتي شركت نيتندو به نام
Super Nintendo Entertainment System (به اختصار SNES) هست.كه سال 1991 به بازار اومد (يك سال بعد از سگا مگادرايو) و رقيب سرسخت سگا بود.
كه از اين دستگاه هم توي ايران چند ورژنش بوده:
يكي Super Famicom كه نسخه مخصوص خود ژاپن اين دستگاه بود,و توسط خود نيتندو ساخته شد:
img1.jpg

يكي خود Super Nintendo كه طرح اصلي و جهاني اون بود:
img2.jpg

و ديگري هم همين دستگاه كه توسط شركتهاي متفرقه ساخته شد.

و البته بازيهاي نيتندوي اوليه (در ايران به نام ميكرو) روي سوپر نيتندو ادامه پيدا كرد و قسمتهاي جديدتر اون روي سوپر نيتندو (و بعدا روي نيتندو 64 و الان گيم كيوب) ادامه پيدا ميكنن.

فكر كنم حالا موضوع روشن شده باشه! ;)

بالا