برگزیده های پرشین تولز

چرا ازدواج می کنیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
زورکی و برای ادامه پیدا کردن نسل انسان.هیچ دلیل دیگه ای نداره

anf-b

Registered User
لایک‌ها
15
البته بحث های زیادی در این مورد اینجا شده!
ولی نظر شخصی بنده ازدواج زالو پروری بیش نیست!

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
زورکی و برای ادامه پیدا کردن نسل انسان.هیچ دلیل دیگه ای نداره

یعنی سایر حیوانات که ازدواج نمی کنن نسلشون منقرض می شه ؟

فکر کنم شما منظورتون ارتباط جنسی بود !

kamran190

Registered User
لایک‌ها
1
ازدواج یعنی ایمان به خود که میتوتنم مستقل باشم و روی پای خودم وایسم
ازدواج یعنی نصف ایمان خود را در امان داشتن
ازدواج یعنی غیرت داشتن بر روی حرف
ازدواج یعنی استواری در حرف استواری در احساس و داشتن یک زندگی با آرامشی که خدا بعد از آن به شما میدهد

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
ازدواج یعنی ایمان به خود که میتوتنم مستقل باشم و روی پای خودم وایسم

چه ربطی داره ؟

ازدواج یعنی نصف ایمان خود را در امان داشتن

و نصف دیگرش را بر باد دادن !

مانند خر در گل ماندن !

ازدواج یعنی استواری در حرف استواری در احساس و داشتن یک زندگی با آرامشی که خدا بعد از آن به شما میدهد

مشخصه ، لیست طولانی صف های کسانی که از این آرامشی که خدا بعدا به آنها داده جانشان به لبشان رسیده است و می خواهند طلاق بگیرند پشت دادگستری ها هم ؛ حرف شما را تعیید می کند !

با تشکر

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607
را ازدواج می کنیم؟

برای اینکه بفهمیم کیه که حماقتش از ما بیشتره .

پ.ن 1 : این جمله معنای خیلی ژرفی داره. حتما روش فکر کنید.

پ.ن 2 : یادم رفت بگم این جمله از خودمه !

darun

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ازدواج یعنی سک.س

Suba_sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
جامعه فقط اين نوع جفتگيري را از شما ميپذيرد و گرنه دليل ديگري ندارد

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
البته تشکیل خانواده هم می تونه دلیل خوبی باشه ، ( برای کسانی که این انگیزه رو دارن ) هرچند اکثرا این انگیزه رو ندارن !

darun

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فصل جفت گیری که برسه دیگه مهریه معنی نداره

darun

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سپوختن است
یعنی چه؟
تفسیر کنید؟

darun

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ازدواج ماله هلنده
خوراک بچه رنده
ازدواج مال طوطیه
خوراک بچه لوطیه
ازدواج زعفرونه
مثالی 4 قرونه
اینکه خیلی گرونه

anf-b

Registered User
لایک‌ها
15
به نقل از kamran190 :
ممنون میشم این دو جمله رو تفسیر کنید ، بنده که چیزی نفهمیدم

به نقل از kkr129 :
به گفته پیامبر خدا

ان نکاح سنتی فمن رقب من سنتی فلیس منی

جالبه که نکاح به معنی سپوختن است :d

دوست عزیز
بهتره اول تحقیق کنید و بعد پست بدید!
معنی واژه نکاح در انگلیسی به معنی matrimony یعنی (زناشوئی، عروسی، ازدواج، نکاح. ) و wedlock به معنی (زناشوئی، عروسی، زفاف، نکاح، زوجه . ) میباشد!

meysam77

Registered User
لایک‌ها
7
ممنون میشم این دو جمله رو تفسیر کنید ، بنده که چیزی نفهمیدم

دوست عزیز
بهتره اول تحقیق کنید و بعد پست بدید!
معنی واژه نکاح در انگلیسی به معنی matrimony یعنی (زناشوئی، عروسی، ازدواج، نکاح. ) و wedlock به معنی (زناشوئی، عروسی، زفاف، نکاح، زوجه . ) میباشد!

نکاح یک واژه ی عربیست گرامی .... چرا با انگلیسی معنیش را می چرخانید ؟

ازدواج در عربی فکر کنم یعنی ازدواج ، زوج عربیه دیگه ؟ نکاح همان معنی را می دهد که دوست دیگرمان گفتن . اما آیا این کار کار بدیست ؟

فکر نمی کنم .... مسائل جنسی هم مثل غذا خوردن و سایر نیاز ها هستند که تعمینشان کار خوبیست

با تشکر

rezasafdari

کاربر فعال فرهنگ و جامعه
کاربر فعال
لایک‌ها
0
اینکه چرا ازدواج می کنیم و یا اینکه چرا باید بکنیم،مدتی است فکرم را مشغول کرده.شما چی فکر می کنید؟
آدمها چرا و کی کاری رو انجام میدن ؟ جز نیاز ؟ نیاز ها متفاوته ، یکی فقط به خاطر ..... ، یکی همدم می خواد ، یکی تکیه گاه ، یکی می خواد مادر بشه یکی پدر ، یکی می خواد ....... ولی یک عده هم هستند که همرنگ جماعت میشن و سعی میکنند از این قانون اجتماعی پیروی کنند ..... طرفین به شناخت خودشون نرسیدن و نمی دونند چرا در این راه قدم برداشتند ..... اینطور ازدواج ها شدیدا شکننده است و متاسفانه رو به گسترش ..... اینها اشتباه می کنند چرا که ازدواج امری واجب نیست ، بلکه نیازی است که باید احساس شود تا برای تحقق آن قدم برداشت و این احساس در نتیجه ی همون شناخته ..... مانند نیاز به آب در زمان تشنگی ( البته با کوله باری تفاوت و اتفاقی جزئی در بعد نیاز )

تا جایی که من در بین آقایون و خانوم های ازدواج نکرده دیدم ، یه احساسی شبیه به خلاء دارند حالا اینکه ذاتیه یا از اجتماع بهشون تزریق میشه رو نمی دونم ولی تا جوونن مثل گربه با این و اون ( البته بعضی در همین دوران هم همچین پر شور نیستند ) وقتی سن رفت بالا دیگه ..... کمبودهایی که قبلا هم احساس میشد بیشتر نمود پیدا میکنند ، به جرات میگم اگر با کارشون ازدواج نکرده باشند در این دوران به پوچی میرسند ......

-------------

آرامش ج ن س ی و روحی هم یکی از دلایل ذاتیشه ...... که قرآن هم به این نکته اشاره داشته ( 21 سوری روم ) :

و از نشانه‏هاى او اين است كه براى شما از [جنس‏] خودتان همسرانى بيافريد تا بديشان آرام گيريد و ميان شما دوستى و مهربانى نهاد هر آينه در اين كار براى مردمى كه بينديشند نشانه‏ها و عبرتهاست.

ارضای ج ن س ی یکی از نیاز های طبیعی انسانه وقتی این نیاز با یک پیوند عاطفی سه قفله بشه میرسیم به همون آرامش روحی ......
-------
این جمله رو زیاد شنیدیم ، زن و مرد مکمل .... مکمل برای تشکیل چی ؟ ( جواب اینم نمی دونم )
--------------

یکی از دلایل مهم هم همون تولید انسانه .....
حتما مکاتبه ی راسل و تقی جعفری رو شنیدید :
راسل در نامه ای پرسیده بود چرا اسلام اینقدر به ازدواج بها داده .....
که محمد تقی جعفری در پاسخ گفته بود :
با ازواج می خواهد انسان به وجود بیاید مساله ی انسان مطرح است
در نگاه اول بازگویی بدیهیات است ولی .... برخی هم به این پاسخ می رسند برای تولید و پرورش موجودی مثل انسان به محیطی خاص نیاز است مثل خانواده ......
منم به هم همین جواب رسیدم و سوال دیگه ای برام پیشومد که تا حالا بی جواب مونده ، چرا در ازدواج موقت تولید انسان حکمی مانند ازدواج دائم دارد ؟ در حالیکه در ازدواج موقت خانواده ای تشکیل نمی شود .......

-----------------
تمام اینهای نیاز هایی است که بعد از احساس ، در سایه ی ازدواج دست یافتنی است ..... ! ( البته میزان موفقیت به درستی انتخاب بستگی داره )
----------------

به گفته پیامبر خدا

ان نکاح سنتی فمن رقب من سنتی فلیس منی

جالبه که نکاح به معنی سپوختن است :D

دوست عزیز نکاح به معنی بسته شدن عقد زناشویی است نه .... !!!!
اون که شما میگید نکاح منقطع ( ازدواج موقت ) است نه ...!!!!!
;)
--------------------------------
ازدواج شرایطی می خواد ..... بحث ما شدن است این که بگوییم منم ، فرداییان گویند ....... !
کسی که میخواد ازدواج کنه باید مسئولیت پذیر باشه ، باید مردم رو اونطور که هستند قبول کنه نه اونطور که میخواد باشن ! ، تکبر رو بیرون کنه : درست اینه که من میگم ! ، صبر داشته باشه و عینهو این بچه 4 ساله ها : "من بستنی می خوام من بستنی می خوام ! " نباشه ! و.....
مهمتر از همه ایده آل گرا نباشد !
من زنی می خوام که چشماش قد کاسه مسی ننجونم باشه ، موجه هاش نیم متر و اینقد با قوس 45 درجه باشه ، قدش 178 تا 178 و نیم باشه ! مهربون ، با کلاس ، تحصیلات عالیه در حد دکترا و خانه دار !
من مردی می خوام که از اسب تک شاخ سفید عینهو ماکسیموس بپره پایین ، هیکلش آرنولد ، مخش انیشتین ، تیپ جانی دپ ، و.... ! درآمدش ماهی 10 تا 20 میلیون باشه ، کم کم پی اچ دیرو باید داشته باشه !
جالبه که یکبار با بالا رفتن سن ، معیار های ایده آل بالا میروند و یکبار با بالاتر رفتن سن ( در حد ننجون ) ایده آل ها به کف اتاق خواب می چسبد !
-----------
به هر حال ازدواج و انتخاب همسر هم یکی از انتخاب های چهار گانه است که میتونه ......
-----------------------------------
راستی ، همیشه یه سوال تو ذهنم بوده ، چرا 90 % آهنگ ها فیلم ها سریال ها و .... به رابطه ی یک زن و مرد و عشق و عاشقی و ازدواج و این تریپ ها اختصاص داره ..... ؟
نازی بیا بریم ددر .... تو بهونه منی عزیزم .... گل بوته ی منی عزیزم ..... آخ آی لاو یو عزیزم ..... من مجنونم و تو لیلی عزیزم !!!!
----------------------
موید باشید
در پناه ایزد یکتا:happy:

Last edited:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا