برگزیده های پرشین تولز

اولین مجله الکترونیکی راهنمای خرید گوشی های تلفن همراه | PersianGSM ٠

به پرشین جی اس ام چه نمره ای می دهید؟

• 20

Votes: 35 43.2%
  • 19

Votes: 12 14.8%
  • 18

Votes: 16 19.8%
  • 17

Votes: 6 7.4%
  • 16

Votes: 8 9.9%
  • 15

Votes: 1 1.2%
  • 14

Votes: 0 0.0%
  • کمتر از 14

Votes: 3 3.7%

• Total voters
    81

ashkaria

کاربر فعال موبایل و موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
305
دوستان همگی خسته نباشید عالی بود
Cool_2.gif

25ea97410...409a023acb.jpg

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
سلام
5546.gif

شروع کار به این نتیجه رسیدیم که فقط راهنمی خرید باشه (امکانات/نقاط ضغف و قوت/بررسی گوشی ها) ولی برای شماره های بعدی اگر دوستان همکاری کنن حتما تو اون زمینه ها هم مطلب خواهیم داشت و دراصل مشاوره میشه یک بخش از مجله،همه بستگی به این داره که تعداد بچه هایی که اعلام آمادگی میکنن برای همکاری چند نفر باشه

درسته،یک ویراستار هم برای شماره های بعدی لازم هست (خودم سعی کردم غلط ها رو تصحیح کنم)

نویسنده ها فقط مطالب رو بصورت خام (متن) به من دادن و پیدا کردن و قرار دادن عکس ها و بقیه کارها رو خودم انجام دادم ، به نظرم اگه جایی مخصوصی برای عکس ها در نظر گرفته میشد مجله خالت یکنواختی به خودش میگرفت ، سعی شد تنوع تو چیدن مطالب و عکس ها کنار هم وجود داشته باشه ، چند مورد مجلات چاپی رو هم که من دیدم جای مشخصی برای عکس ها یا مشخصات نداشتن،به هر اندازه که متن کوتاه یا بلند بود و .. جای اونها تغییر میکرد ولی قالب و طرح قسمت هایی که مشخصات و مطالب در اونها قرار میگیره تو همه جای مجله یکسان هست ، ولی جا داشت که منظم تر باشن
درمورد حجم متن ها ، خوب چون تعداد گوشی ها زیاد بود و تعداد نفرات ما کم ، یه نویسنده که 10 تا گوشی رو انتخاب کرده ممکنه برای اون گوشی ها 10 خط مطلب نوشته باشه و کسی که 4 تا گوشی انتخاب کرده برای هرکدوم 30 خط
این تجربه خوبی هست برای شماره های بعدی که از قبل مشخص بشه متنی که برای گوشی نوشته میشه چند سطر باشه
//
نکات خیلی خوبی بود ، مرسی
اگه باز هم پیشنهادی بود حتما بگو
190.gif
سلام یادم رفت !
hanghead.gif

سلام !
blush2.gif

من هی میخوام بگم که رو کمک منم حساب کنید ولی خب از بعد از تابستون شاید پی.تی هم به زور بتونم بیام وگرنه در خدمت بودمhttp://************/files/1sa6h6er9ide03we81a8.gif
البته من از اون قسمت که گفتم جای مشخصی نداره کلا منظورم این نبود که خیلی خشک باشه مجله و همه چی به جاش ، بیشتر منظورم این بود که یکم قاطی شدن بعضی جاهاش ، و حداقل خود من زیاد راحت نبودم به این صورت که مشخصات و معایب و محاسن یه گوشی رو بدون نگاه کردن به عنوان اون قسمت پیدا کنم و بخونم (در صفحات زیاد یکم دردسر ساز میشه یکم(نظر شخصیه البته))
بعد کلا قالب بندی قسمت سونی اریکسون متفاوت از بخش های دیگست (محاسن و معایب نداره کلا)
بعد یه موضوع که الان دیدم مثلا گوشی N95 8GB تو قسمت معایب نوشته شده "به نظر من ندارد." ، معمولا تو اینجور نوشته ها نویسنده خودش رو به عنوان نظردهنده قرار نمیده ، و مثلا مینیوسه معایب قابل توجهی ندارد .
//
خواهش می کنم
اگه باز هم میشه ازش ایراد گفت بگو بگردم !
190.gif

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
دست تمامی دوستان درد نکنه....خسته نباشید....من هم دارم دانلود میکنم.....حمایت میکنیم!!!!

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
البته من از اون قسمت که گفتم جای مشخصی نداره کلا منظورم این نبود که خیلی خشک باشه مجله و همه چی به جاش ، بیشتر منظورم این بود که یکم قاطی شدن بعضی جاهاش ، و حداقل خود من زیاد راحت نبودم به این صورت که مشخصات و معایب و محاسن یه گوشی رو بدون نگاه کردن به عنوان اون قسمت پیدا کنم و بخونم (در صفحات زیاد یکم دردسر ساز میشه یکم(نظر شخصیه البته)
درسته

بعد کلا قالب بندی قسمت سونی اریکسون متفاوت از بخش های دیگست (محاسن و معایب نداره کلا)
بعد یه موضوع که الان دیدم مثلا گوشی N95 8GB تو قسمت معایب نوشته شده "به نظر من ندارد." ، معمولا تو اینجور نوشته ها نویسنده خودش رو به عنوان نظردهنده قرار نمیده ، و مثلا مینیوسه معایب قابل توجهی ندارد .
این بر میگرده به همون موضوع که باید نویسنده ها به قالب مطلبی که مینویسن توجه کنن ، البته امیر گفت محاسن و معایب رو تو خود متن اصلی نوشته ، ولی برای شماره های بعدی باید یه قالب مشخص برای همه متن ها در نظر بگیریم

اگه باز هم میشه ازش ایراد گفت بگو بگردم !
190.gif
هرچی بیشتر باشه بهتره!،مرسی
190.gif

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
سلام.

من نمره 17 میدم در نظرسنجی.

از نظر طراحی واقعا خوب و عالی هست. حجم بسیار خوبی داره ! من واقعا تعجب کردن با اینهمه عکس حجم اینقدر پایین هست !

ولی خب ظاهرا یک نفر در کارتون کم داشتید و اون هم کسی بوده که نوشته هاتون رو چک کنه و احیانا اگر نیاز به ویرایش داشت انجام بده و کلا اینجور کارها که بهرحال کمی اثر منفی میذاره (مثل داشتن غلط تایپی)

این گذاشتن لینک در فایل به تاپیک های مربوطه هم بسیار کار خوبی بود !

نمره دادن بسیار خوب بود !

بالا گفتم طراحی خوب بود، واقعا هم خوب بود ! فقط یک ضعف داشت به نظرم ! (این مورد کاملا سلیقه ای هست) . اون هم نوع نوشته "محاسن و معایب" بود که به نظرم کلا جالب از آب در نیومده بود !

جدا اگر این مورد نبود از نظر من طراحیتون حرف نداشت !

در کل فکر میکنم نمره 17 منصفانه باشه
smile_mini2.gif

باز هم خسته نباشید میگم به همه
smile_mini2.gif

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
یه انتقاد دیگه هم بود یادم رفت !!!

نوشته هاتون رو یکدست نکردید ! نمیدونم چجوری بگم !!!

تو Word اسم گزینه Justify هست (بغل Align Right) که نوشته ها و سطرها رو یکدست و منظم میکنه !

که نوشته های شما در کادرهاتون اینجوری نیست و بدون نظم هست به نظر من !

- دیگه واقعا رفتم :D

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
پس از مطالعه این مجله الکترونیکی :

نکات مثبت :

1. از لحاظ طراحی و گرافیکی در سطح خوبی بود

2. فرمت pdf فرمت مناسبی برای ارائه آن است ( حجم کمی در برابر متون و عکس‌های ارائه شده داشت)

3. توصیه‌های خرید در بین صفحات مجله مفید بود

4. ایجاد فایل help در کنار ایجاد فایل pdf و ضمیمه بودن فونت‌ها مفید بود

نکات منفی :

1. همه گوشی‌ها دارای نقاط ضعف و قوت نبود ( مهمترین تفاوتی که این مجله می‌توانست نسبت به بقیه سایت‌های فارسی ارائه دهنده مشخصات گوشی داشته باشد ذکر نقاط ضعف و قوت برای همه گوشی‌ها بود)

2. یک غلط املایی در صفحه دوم دیدم (حاظر) که ممکن است بیش از یک غلط املایی در متن مجله باشد

3. گوشی‌های نوکیا معمولاً در یک صفحه و با توضیحات و عکس‌های بیشتری نسبت به دیگر گوشی‌ها ارائه شده بودند چرا؟

4. بخش گوشی‌های LG ضعیف بود (فقط یک گوشی معرفی شده بود در صورتی‌که حداقل 4-5 گوشی LG پرفروش در بازار داریم)

پیشنهادات :

1. اگر به دلیل ماندگاری بیشتر می‌خواستید که قیمت گوشی‌ها ذکر نکنید بهتر بود در تمامی گوشی‌ها این مورد را اعمال می‌کردید و در یک فایل pdf ضمیمه لیست قیمت‌ها را ارائه می‌کردید در وضعیت فعلی برای بعضی گوشی‌ها حدود قیمت ارائه شده و برای بقیه گوشی‌ها نه!

2. چون پارامتر قیمت عامل مهمی برای خرید گوشی است بهتر بود بر حسب قیمت در یک صفحه به کلیه گوشی‌های معرفی شده از نظر پخش موسیقی و دوربین و دیگر خصوصیات جذاب برای کاربران امتیاز می‌دادید و یا همان امتیاز کلی را به آن‌ها بر اساس قیمت می‌دادید

از کلیه دوستانی که در ارائه این مجله نقش داشتند متشکرم

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
دارم دانلودش میکنم ... گفتم قبل از دیدن مجله بیام تشکرامو از مهدی عزیز و سایر دست اندرکاران داشته باشم ... :happy:

در قسمت بعدی با انتقاداتمون در خدمت شما خواهیم بود, انشاا... :D

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
محسن جان مرسی از تذکراتت ...

راستش من Wordم مشکل داشت اصلا" نمیتونستم کلمه رو انگلیسی وسط متن فارسی بنویسم خلاصه که اینجوری شد شرمنده

Parsa-Undead

مدیر باز نشسته
لایک‌ها
1,121
یه انتقاد دیگه هم بود یادم رفت !!!

نوشته هاتون رو یکدست نکردید ! نمیدونم چجوری بگم !!!

تو Word اسم گزینه Justify هست (بغل Align Right) که نوشته ها و سطرها رو یکدست و منظم میکنه !

که نوشته های شما در کادرهاتون اینجوری نیست و بدون نظم هست به نظر من !

- دیگه واقعا رفتم :D
ببخشید دخالت می کنم ولی فکر کنم با ورد درست نکرده باشه با پابلیشر درست کرده

پ ن : از واکوپا فهمیدم :p

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
286
سلام
دانلود کردم، پرینت هم گرفتم
کار خوبی بود تشکر
یک اشکال اساسی داشت
برای بعضی گوشی ها نوشته شده بود "سیستم عامل: Java" در صورتی که جاوا سیستم عامل نیست
تنها اشکال علمی که فعلا دیدم همین بود، امیدوارم در شماره های بعدی اصلاح شود
موفق باشید

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,138
منم دانلود کردم

عالی

این هم برای توتیر اومده http://www.snaptu.com ببنید..
شاید یه جای در مجله بعدی داشته باشه

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
ممنون از دوستانی که وقت گذاشتن مجله رو خوندن و نکات مثبت و منفی رو از نظر خودشون گفتن
00000036.gif

پس از مطالعه این مجله الکترونیکی :

نکات منفی :

1. همه گوشی‌ها دارای نقاط ضعف و قوت نبود ( مهمترین تفاوتی که این مجله می‌توانست نسبت به بقیه سایت‌های فارسی ارائه دهنده مشخصات گوشی داشته باشد ذکر نقاط ضعف و قوت برای همه گوشی‌ها بود)

2. یک غلط املایی در صفحه دوم دیدم (حاظر) که ممکن است بیش از یک غلط املایی در متن مجله باشد

3. گوشی‌های نوکیا معمولاً در یک صفحه و با توضیحات و عکس‌های بیشتری نسبت به دیگر گوشی‌ها ارائه شده بودند چرا؟

4. بخش گوشی‌های LG ضعیف بود (فقط یک گوشی معرفی شده بود در صورتی‌که حداقل 4-5 گوشی LG پرفروش در بازار داریم)
3-1 :درسته،تو صفحه قبل هم درباره اش صحبت شد که نویسنده ها باید قالب مطالب رو رعایت میکردن،ولی برای شماره های بعدی حتما قالب مطالب یک دست خواهد بود

2- برای رفع این مشکل در شماره های بعدی یک ویراستار برای مطالب انتخاب خواهد شد

4- متاسفانه از دوستان کسی گوشی های ال جی رو انتخاب نکرد و در نهایت همون یک مطلب صادق عزیز رو تو مجله قرار دادیم

پیشنهادات :

1. اگر به دلیل ماندگاری بیشتر می‌خواستید که قیمت گوشی‌ها ذکر نکنید بهتر بود در تمامی گوشی‌ها این مورد را اعمال می‌کردید و در یک فایل pdf ضمیمه لیست قیمت‌ها را ارائه می‌کردید در وضعیت فعلی برای بعضی گوشی‌ها حدود قیمت ارائه شده و برای بقیه گوشی‌ها نه!

2. چون پارامتر قیمت عامل مهمی برای خرید گوشی است بهتر بود بر حسب قیمت در یک صفحه به کلیه گوشی‌های معرفی شده از نظر پخش موسیقی و دوربین و دیگر خصوصیات جذاب برای کاربران امتیاز می‌دادید و یا همان امتیاز کلی را به آن‌ها بر اساس قیمت می‌دادید

از کلیه دوستانی که در ارائه این مجله نقش داشتند متشکرم

حتما از پیشنهادات شما و بقیه دوستان برای پیشرفت شماره های بعدی استفاده میکنیم
ممنون

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
بالا