برگزیده های پرشین تولز

گزارش از کف خیابون و تبعات گرانی در شهر شما

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
الان چند وقتیه بازار التهاب شدیدی پیدا کرده از نرخ ارز بگو تا پائین آمدن ارزش ریال و بالا رفتن قیمت دلار و سکه بازار شلوغ شده همه ریختن کف خیابون ولی فقط تماشا میکنن ، فصل خرید هم هست همه چی میخواد گرون بشه از این طرف هم تعزیرات و اماکن مثل سالهای پیش باز ریختن کف خیابون با این تفاوت که اکثر کاسب ها دارن اجناسشون تخلیه میکنن و می برن به جای نامعلوم
نمیدونم چی می خواد پیش بیاد ، تولید کننده و فروشنده و وارد کننده همه تو شوک هستند چکار باید کرد این وضعیت مسادف شده با انتخابات و شب عید به نظر شما چه عواملی پشت این قضیه آیا از قبل طراحی شده یا بطور اتفاقی با این ایام مصادف شده

تو شهر شما چی ؟ وضعیت چطوریه ؟ مردم تو خیابون و جامعه در این رابطه چه میگن ؟ پیشنهادتون چیه ، بیشتر چه کسایی آسیب می بینن؟ برای اینکه این بحران مدیریت کنیم چی پیشنهادی دارید ؟

lich.king

Registered User
لایک‌ها
39
www_MyEmoticons_com__fishing.gif

gilase_tanha202

Registered User
لایک‌ها
374
تصورش واقعاً سخته.:(

باورتون نمیشه ، فردا واسم مشتری میاد تا خرید کل کنن ، از ترس گرون شدن الان رفتم فروشگاه تا لیست قیمت رو بیارم خونه تا تجدید نظری درش ایجاد کنم . از هفته ی پیش لوازم جانبی کامپیوتر دست کم 20% گرونتر شد .

دارم دیونه میشم

Atheros

Registered User
لایک‌ها
11
والا مردم شهر ما هم کف خیابونن:lol:

face

Registered User
لایک‌ها
15
اینجا مردم ما رو بومن بعضیا هم خونن بعضیا هم تو صف نونن :D

قطعه ادبی بعدی رو شووما بگین

نسل جدید اسپم

khabaloo

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
603
یکم دوربینو ببر بالا ، من همش اسفالت میبینم

Nim4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اینجا آسفالته یه گربه 7000 ساله که زندس تا وقتی که عاغا رو داره !

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
در مورد اینکه چی پشت این قضایا هست و کار کار دولت هست

انقدر که مردم سیاست دیدن از این دولتی ها هر موردی که پیش بیاد میگن کار کار ایناست ببین چه ماجرایی پشتش خوابیده

Nathan Mckane

Registered User
لایک‌ها
69
عزيزان چرا همه چيزو به شوخي ميگيريد
چرا مديراي اين بخش فكري به حال اسپمرها نميكنن

Terova

Registered User
لایک‌ها
813
اینها رو اومدی بگی تا لب تاپ هاتو گرون بفروشی..؟

می دونم گرون شده ولی اگر کسی از قبل جنس ارزون خریده باید ارزون بفروشه حالا بار بعد بره گرون بخره و گرون بفروشه..

ولی متاسفانه طرف مثلا 100 گوشی موبایل خودش خریده 300 تومن بعد با 80 تومن سود میفروخته 380 تومن ولی حالا که گوشی مثلا خرید جدیدش شده 400 تومن میاد و اون گوشی 300 تومنی ها رو هم با قیمت خرید 400 تومن حساب میکنه..در حالی که باید بگزاره اون 100 تا گوشی 300 تومنیش تموم بشه و وقتی که 400 تومنی خرید اونوقت گرون کنه..

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,688

می دونم گرون شده ولی اگر کسی از قبل جنس ارزون خریده باید ارزون بفروشه حالا بار بعد بره گرون بخره و گرون بفروشه..

ولی متاسفانه طرف مثلا 100 گوشی موبایل خودش خریده 300 تومن بعد با 80 تومن سود میفروخته 380 تومن ولی حالا که گوشی مثلا خرید جدیدش شده 400 تومن میاد و اون گوشی 300 تومنی ها رو هم با قیمت خرید 400 تومن حساب میکنه..در حالی که باید بگزاره اون 100 تا گوشی 300 تومنیش تموم بشه و وقتی که 400 تومنی خرید اونوقت گرون کنه..

طرف گوشی رو می فروخته 300، الان خرید شده 400. باید همون 300 بفروشه و 400 بخره؟ اینطوری 100 تومن ضرر میکنه. با پول فروش اون 300 تومانیا خرید میکنه.

Nim4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

چیزی که شما می گی برای تورم 10 - 20 درصد ممکنه صدق کنه اما برای 60-70 در صد خیر !

Terova

Registered User
لایک‌ها
813
طرف گوشی رو می فروخته 300، الان خرید شده 400. باید همون 300 بفروشه و 400 بخره؟ اینطوری 100 تومن ضرر میکنه. با پول فروش اون 300 تومانیا خرید میکنه.

نخیر وقتی گوشی های 300 تومن خرید تموم شده میره 400 تومنی میخره و میفروشه 500 تومن..

البته اینهای که گفتم برای آدم های منصف و خدا ترس هست و گرنه هر 7 میلیارد نفرمون میریم از عمد جنس میخریم وقتی گرون شد میفروشیم..

tak2750

Registered User
لایک‌ها
5
ماه پیش میخاستم واسه کامپیوتر یه رم دو گیگ بخرم.
نادونی کردم و نخریدم.
الان با اون پول حتی رم یک گیگ هم نمیتونم بخرم

tak2750

Registered User
لایک‌ها
5
عزيزان چرا همه چيزو به شوخي ميگيريد
چرا مديراي اين بخش فكري به حال اسپمرها نميكنن
کلا اسپمر های این سایت دیگه خیلی زیاد و اعصاب خورد کن شدند.
کافیه که یه تا پیک باز کنی و راهنمایی بخای در باره موضوعی.
100 نفر میاند مزه میریزند ولی دریغ از یه جواب بدرد بخور

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
بنظر من عمدی هست مصادف شدنه این اوضاع با ایام انتخابات!
دیروز یه مقوای بزرگی رو روش شعارای جالبی از جمله (بی عدالتی و حرفایی در مورد اختلاص 3000میلیاردی و ..)نوشته بودن یه جای پر تردد شهرزده بودن! جایی که مامورای مختلف هم تردد میکنن ولی از صبح تا شب نصب بود و هیچ اتفاقی هم نیفتاد!یه سری شعار نویسی هم دارن میکنن بعضا(با توجه به اینکه جنبشهایی که تو انتخابات قبلی فعال بودن کاری به این انتخابات ندارن وجود این شعارها رو درودیوار عجیبه!)

پ ن: دیروز ظهر یه چیزی رو قیمت گرفتم،عصر رفتم بخرم 35تومن کشید رو قیمتش! خر شدم نخریدم،رفتم چند جا قیمت بگیرم دیدم همه جا بدتره از قبلی! برگشتم همونجا مردک گفت نمیفروشم ! فردا بیا قیمت جدید بگیرم از تهران!

JVC

Registered User
لایک‌ها
263
در باره اقتصاد کره جونبی وقتی که اونا هم یارانهاشون رو هدفمند کردن بخونید تا ببینید چند میلیون نفر بدبخت شدن.

شاید یادتون بیاد اعتصابهای کارگرانشون رو .

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
نخیر وقتی گوشی های 300 تومن خرید تموم شده میره 400 تومنی میخره و میفروشه 500 تومن..

البته اینهای که گفتم برای آدم های منصف و خدا ترس هست و گرنه هر 7 میلیارد نفرمون میریم از عمد جنس میخریم وقتی گرون شد میفروشیم..

وارد کننده وقتی بابت خرید کالا دلار پرداخت میکنه مثلا این هفته 10 میلیون جنس خریده دلار پرداخت کرده ، هفته دیگه نرخ دلار تغییر میکنه و افزایش پیدا میکنه و دوباره بخواد همون جنس بانرخ دلار جدید وارد کنه 10 م تومنش میشه 9 میلون تومن 1 م از اصل سرمایش کم میشه بخاطر اینکه خریدار به ریال پول کالا رو پرداخت میکنه و وارد کننده دوباره باید بره دلار با نرخ جدید بخره
به همین خاطر کالایی که با دلار خریداری شده با نوسان نرخ ارز قیمت کالا تغییر میکنه که از اصل سرمایه وارد کننده کم نشه و این خیلی طبیعی اگر نرخ ارز ثبات داشته باشه تغییر قیمت کالا کمتره

بالا