برگزیده های پرشین تولز

چـــربــی شــدیـــد پـــوســت ســـر + ریـــــز شـــدیـــد مــــوی ســـر

Mrx2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
بنده در حال حاضر 22 سالمه و از سن بلوغ دچار چربی شدید پوست سر شدم به شدتی که وقتی میرفتم حموم چند ساعت بعدش دوباره پوست سرم چرب میشد و در حال حاضر هم بهمین صورت هست .
متاسفانه بهمراه این چربی شدید پوست سر دچار ریزش شدید موی سر هم شدم که الان جلوی موهام و مغز سرم داره خالی میشه و توی نور پوست سرم قابل مشاهده هست ...

بنده در نت جستجوهای فراوانی انجام دادم ، سایتها ، تاپیک ها ، پست ها و راهنمائی های زیادی در مورد استفاده از شامپوها و داروهای مختلف مطالعه کردم .
مشکل اینجاست هر کس برای خودش نسخه تجویز کرده و در این بین بنده با آمار بالای تعداد شامپوها در مارک های مختلف و داروهای معرفی شده توسط دوستان جهت رفع چربی سر و ریزش موی سر مواجه شدم .

بنده همون اوایل چندین بار جهت ریزش موی سرم به متخصص مشهور پوست و موی ایران که خیلی ها اونو بعنوان معجزه گر میشناسن ( دکتــر نــــوربــالــا در یـــــزد ) مراجعه کردم ولی ایشون برخلاف تعریف و تمجیدهایی که دوستان در نت از ایشون میکنن همان داروهای معروف ( فیناستراید و ماینوکسیدیل ) + چندین مدل قرص و کپسول مولتی ویتامین برای بنده تجویز میکردن که بعد از چندین مراجعه و تجویز همان داروهای تکراری و عدم حاصل شدن نتیجه دلخواه تصمیم گرفتم که دیگه به ایشون مراجعه نکنم !

بهر حال محلول ماینوکسیدیل رو بمدت حداقل 6 ماه بهمراه قرص فیناستراید استفاده کردم که دیدم اثری نداره و بیخیالشون شدم .
در حال حاضر ریزش شدید دارم و همین چندتا مو که روی سرم مونده هم داره باد میبره ! بعلاوه پوست سرم هم شدید چرب میشه که فکر میکنم علاوه برای عوامل ژنتیکی در ریزش مو این معضل چربی شدید هم در ریزش بی تاثیر نبوده ...

در حال حاضر که دارم وضعیت موهام رو میبینم بشدت افسرده میشم و بنوعی گوشه گیر شدم و دوباره میخوام درمان رو شروع کنم ولی اینبار از چربی موی سر میخوام شروع کنم .

دوستان در مرحله اول برای درمان چربی موی سر چه پیشنهاداتی دارین ؟ ( خواهش میکنم روش هایی رو اعلام کنید که خودتون تست کردین و ازش نتیجه گرفتین ) و از پشنهاد استفاده فلان شامپو یا دارو که از جایی شنیدین خودداری کنید .
در مرحله دوم برای درمان ریزش موی سر هم بحث کنید .

پیشاپیش از دوستان و کاربران عزیزی که قراره در این بحث شرکت کنن و منو از رهنمودهای خودشون بی نصیب نذارن تشکر ویژه میکنم .

Mrx2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
چه حدسی میزنید ؟
یعنی بیماری ریز و چربی شدید بنده ربطی به عوامل ژنتیکی نداره ؟

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
شامپو سلنیوم سولفاید توصیه میشه البته به صورت هفته ای یک یا دو بار.

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
داداش شما هیچ مشکلی نداری!!پوستت چربه اقا!! فرق پوست چرب با معمولی اینه که پوست معمولی رو بشوری خشک میشه نشوری چرب میشه! ولی پوست
چرب رو بشوری هم باز چند ساعت بعد چرب میشه. پوست خشکم بشوری شروع میکنه به سوزش و پوسته ریزی و ترک برداشتن!
فقط هم مشکل شما نیست خصوصیت پوست های چربه. با شامپو های و صابون های مخصوص(گوگردی) پوستتان را شستشو بدین ولی زیاده روی نکنید و بیشتر از
روزی دو مرتبه نشورید.

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
شما اول باید دلیل ریزش مو رو پیدا کنید و بعد به درمان اون بپردازید.
این داروهایی که دکتر برای شما تجویز کرده برای جلوگیری از ریزش موی ارثی هست. تو خانواده سابقه ریزش مو با الگوی ریزش مشابه شما وجود داره یا نه؟ ( در درجه اول پدر و دایی و بعد از اون برادر ، عمو )
چرب شدن پوست سر منجر به ریزش مو خواهد شد اما شما اول باید نوع ریزش رو پیدا کنید تا بتونید اونو درمان کنید.
اگر ریزش مو ارثی باشه که به غیر از فیناستراید و ماینوکسیدل درمان دیگه ای نداره و این داروها رو هر چه زودتر استفاده کنی نتیجه بهتری میگیری و میتونی چندین سال بیشتر موهاتو داشته باشی اما در نهایت DHT بر تمام درمان ها غلبه میکنه و مو به مرور زمان نازک و ضعیف میشه اما با این داروها زمان این عمل به تاخیر خواهد افتاد. اما اگر ریزش مو ارثی نیست اول از همه باید به اون دکتر شک کنید که چرا این داروها رو به شما داده و بعد از اون به فکر برطرف کردن چربی پوست سر باشید. مراجعه به متخصص غدد و تست های تیروئید مثل T3 و T4 در صورتی که هیچ کدوم از موارد بالا در مورد شما صدق نکنه مفید هست اما تجربه میگه ریزش مو تو زنها بیشتر به غدد مربوط میشه و مردها مشکلات دیگه ای موجب ریزش موهاشون میشه.
موفق باشید

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
دوست عزیز بنظر میاد رابطه مستقیمی بین طاسی و چرب بودن موی سر وجود داره . متاسفانه با این همه پیشرفت علم هنوز راه درمانی برای دچار نشدن به طاسی مردانه پیدا نشده شما بهتره زیاد سخت نگیری و با حقیقت کنار بیای خیلیها مثل خودت هستن:happy:

Mrx2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ژن ها تاثیرشون رو اینقدر مستقیم نمیذارن . توضیحش سخته .
ژن با چند عامل میانجی که تا حالا شاید شناخته نشده باشن تاثیرش رو رو هیپوتالاموس میذاره . هیپوتالاموس روی هیپوفیز تاثیر میذاره . هیپوفیز هورمون های stimulator ترشح میکنه که باعث آزاد شدن هورمون هایی مثل تستسترون از غددجنسی میشن. یا مثلا همون استیمولیتور ها تاثیر میذارن رو شدت ترشح چربی پوست .
به نظرم یه آزمایش سطح هورمونی پیش پزشک فوق غدد ببرید ضرر نداره . البته بازم میگم این حدس منه و چون میگید از فیناستراید جواب نگرفتید این حدسو میزنم . شاید درست نباشه و پزشک غدد هم نتونه کمکی کنه.

ممنون عزیز بابت مشاوره

داداش شما هیچ مشکلی نداری!!پوستت چربه اقا!! فرق پوست چرب با معمولی اینه که پوست معمولی رو بشوری خشک میشه نشوری چرب میشه! ولی پوست
چرب رو بشوری هم باز چند ساعت بعد چرب میشه. پوست خشکم بشوری شروع میکنه به سوزش و پوسته ریزی و ترک برداشتن!
فقط هم مشکل شما نیست خصوصیت پوست های چربه. با شامپو های و صابون های مخصوص(گوگردی) پوستتان را شستشو بدین ولی زیاده روی نکنید و بیشتر از
روزی دو مرتبه نشورید.

خب اگر چربی پوست رو فاکتور بگیریم پس ریز شدید موی سرم چی ؟ این مشکل نیست ؟

شما اول باید دلیل ریزش مو رو پیدا کنید و بعد به درمان اون بپردازید.
این داروهایی که دکتر برای شما تجویز کرده برای جلوگیری از ریزش موی ارثی هست. تو خانواده سابقه ریزش مو با الگوی ریزش مشابه شما وجود داره یا نه؟ ( در درجه اول پدر و دایی و بعد از اون برادر ، عمو )
چرب شدن پوست سر منجر به ریزش مو خواهد شد اما شما اول باید نوع ریزش رو پیدا کنید تا بتونید اونو درمان کنید.
اگر ریزش مو ارثی باشه که به غیر از فیناستراید و ماینوکسیدل درمان دیگه ای نداره و این داروها رو هر چه زودتر استفاده کنی نتیجه بهتری میگیری و میتونی چندین سال بیشتر موهاتو داشته باشی اما در نهایت DHT بر تمام درمان ها غلبه میکنه و مو به مرور زمان نازک و ضعیف میشه اما با این داروها زمان این عمل به تاخیر خواهد افتاد. اما اگر ریزش مو ارثی نیست اول از همه باید به اون دکتر شک کنید که چرا این داروها رو به شما داده و بعد از اون به فکر برطرف کردن چربی پوست سر باشید. مراجعه به متخصص غدد و تست های تیروئید مثل T3 و T4 در صورتی که هیچ کدوم از موارد بالا در مورد شما صدق نکنه مفید هست اما تجربه میگه ریزش مو تو زنها بیشتر به غدد مربوط میشه و مردها مشکلات دیگه ای موجب ریزش موهاشون میشه.
موفق باشید
ممنون عزیز
پدربزرگ مادریم کچل بوده
دائی هام هم کم مو هستن ولی هنوز کچل نشدن
پدرم فقط وسط سرش کمی خالی شده

خب وقتی پوست سر من فکتوری چرب هست از محلول ماینوکسیدیل استفاده کنم دیگه وضعیت موهام فاجعه میشه . . .

دوست عزیز بنظر میاد رابطه مستقیمی بین طاسی و چرب بودن موی سر وجود داره . متاسفانه با این همه پیشرفت علم هنوز راه درمانی برای دچار نشدن به طاسی مردانه پیدا نشده شما بهتره زیاد سخت نگیری و با حقیقت کنار بیای خیلیها مثل خودت هستن:happy:

بله بنده هم به این نتیجه رسیدم که شاید عامل ریزش موهام ژنتیکی هست ولی چرب بودن بیش از حد موهای سرم داره بهش شدت میبخشه و میخوام یجوری جلوش رو بگیرم .

بعد اینکه بنظرتون جالبه میشه پسری تو سن 22 سالگی کچل بشه اونم مجرد ؟؟؟

YANMAR

Registered User
لایک‌ها
235
سلام.
به متخصص غدد مراجعه کن.ای کاش میزاشتی با دوره های پزشکت میرفتی جلو. ببینم شما جوش هم رو صورتت هست؟

Mrx2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام.
به متخصص غدد مراجعه کن.ای کاش میزاشتی با دوره های پزشکت میرفتی جلو. ببینم شما جوش هم رو صورتت هست؟
سلام
آره نوک بینیم چریی داره و قرمز شده
جوش چرکی رو کمر و باسن م میزنه
بعضی وقتها هم جوش های کوجیک سر سفید کوچیک روی صورتم پدیدار میشه .

YANMAR

Registered User
لایک‌ها
235
سلام
آره نوک بینیم چریی داره و قرمز شده
جوش چرکی رو کمر و باسن م میزنه
بعضی وقتها هم جوش های کوجیک سر سفید کوچیک روی صورتم پدیدار میشه .
خب پس...بزار یه چیزی بهت بگم...
ببین من پوستم خشکه و جوشهای سر سفید رو صورتم میزد منم اینقدر رو صورت و اینجور چیزها حساس بودم که یه جوش کوچیک در میومد بیرون نمیرفتم تا خوب بشه! تو این مدت چند بار احساس کردم که کف سرم چربه...زمانی که کتاب میخوندم دست میکردم لای موهام میفهمیدم و همینطور شوره سر خفیف داشتم.پارسال زمستون برای جوشم رفتم دکتر پوست و تا الان دو دوره داروهامو عوض کرده و چند تا آزمایش نوشته بود.الان سه ماهی میشه که داروهام تموم شده و من خود سرانه قطعش کردم و خدارو شکر حتی با مصرف مکملهای بدنسازی هم یه دونه جوش ریز هم نمیزنم. البته چند روز دیگه دوباره میرم پیشش تا جواب یه آزمایش دیگمم ببرم و دوباره احتمالا یه دوره جدید.میخواستم اینو بگم که این وسط چربی کف سر به هیچ عنوان ندارم الان و همینطور دریغ از یه دونه شوره سر،بدون اینکه اصلا خودم بدونم.اصلا در مورد شوره و چربی سر هیچ حرفی نزده بودم،فقط برا جوش.اینو گفتم که شاید کمکت کنه.برای موهاتم یه مدت شامپو فولیکا مصرف کن.
سلامت باشید

YANMAR

Registered User
لایک‌ها
235
این رو هم بگم که، جوش ها هم همون چربی های زیر پوستی هستن میزنن بیرون. امثال من اگر میخوان ضد آفتاب استفاده کنند باید کرم با SPF پایین یا همون درصد چربیه پایین استفاده کنند

newmj2

Registered User
لایک‌ها
62
دوست عزیز ریزش موی شما ربطی به چربی سر نداره.چربی سر فقط میتونه باعث کنده شدن مو بشه نه ریزشی که قسمتی از سر خالی بشه..اگر طرف خانواده مادرتون مثل دایی و پدربزگ بدون مو هستن یا اونها هم ریخته پس جنبه ارثی دارید.به طور کل پسر همیشه از نظر ارثی ریزش مو به خانواده مادر میره مثل دایی و پدربزرگ.
ممکنه شما کاری هم کرده باشی که ریزش موتون تسریع بشه مثلا شما داروها و پودرهایی که هنگام بدنسازی بعضیها مصرف میکنن استفاده نکردید؟

Mrx2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزیز ریزش موی شما ربطی به چربی سر نداره.چربی سر فقط میتونه باعث کنده شدن مو بشه نه ریزشی که قسمتی از سر خالی بشه..اگر طرف خانواده مادرتون مثل دایی و پدربزگ بدون مو هستن یا اونها هم ریخته پس جنبه ارثی دارید.به طور کل پسر همیشه از نظر ارثی ریزش مو به خانواده مادر میره مثل دایی و پدربزرگ.
ممکنه شما کاری هم کرده باشی که ریزش موتون تسریع بشه مثلا شما داروها و پودرهایی که هنگام بدنسازی بعضیها مصرف میکنن استفاده نکردید؟

خیر تا بحال از مکمل های بدنسازی استفاده نکردم .
از دوران بلوغ پوست سرم چرب بوده و هست .

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
صابون مراغه استفاده كن

اومدم بگم که ایشون اصل مطلب رو گفتن.
میتونی یکم توی اینترنت سرچ کنی راجع به این صابون مراغه
البته جاهای دیگه هم داره ، مثل آشتیان اراک و ...
ولی پیشنهاد میکنم
از یه جای معتبر وبا سابقه از این صایون که بصورت کیلویی فروخته میشه ، مقداری بخری
اگر اصلی گیرت بیاد ، مصرف کن اصلاً و ابدا ضرر نداره
چون مواد شیمیایی نداره (تقریباً )
.
.
.
این مشکل رو من هم داشتم و دارم از این صابون استفاده میکنم تا حد خیلی زیادی اوضاع بهتر شده.

negaar66

Registered User
لایک‌ها
22
ضمن تشکر از نظر دوستان بخاطر بیان تجربیات شخصیشون شما را شدیدا و قویا توصیه میکنم به ورزش مخصوصا ورزشهای قدرتی بخصوص بدنسازی که به شما قول میدم در عرض کمتر از یک هفته شاهد نتیجه شگفت انگیز آن خواهید بود چه در کاهش چربی و چه در کاهش ریزش مو.
پیروز و سرفراز باشید

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
ما خودمون یه صابونهای سفیدی استفاده میکنیم برای موی سر ، رنگ سفید هستند و به صورت مکعب مربع و مکعب مستطیل هستند . خیلی پوست و موی سر و خشک میکنند . فک میکنم کاملا هم طبیعی باشند .

Hosein61t

Registered User
لایک‌ها
1,417
ما خودمون یه صابونهای سفیدی استفاده میکنیم برای موی سر ، رنگ سفید هستند و به صورت مکعب مربع و مکعب مستطیل هستند . خیلی پوست و موی سر و خشک میکنند . فک میکنم کاملا هم طبیعی باشند .

احتمالا همون صابون مراغه هستش.
همین شکلیه عزیز.

Mrx2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
صابون مراغه استفاده كن

این صابون مراغه براحتی گیر میاد ؟ اصل و غیر اصل که نداره ؟؟

برو دکتر اینجوری فایده نداره
اینجا فک نکنم ب نتیجه ای برسی

والا برای ریزش مو که رفتم نتیجه ای نداد ...

برو مو بکار تا دوباره به آرامش برسی الان کلینک ها کاشت مو 3-4 تومن میگیرن مو میکارن جدیدا تو تلویزیون هم کلینیک ایران فیت تبلیغ میکنه نمیدونم کارش خوبه یا نه

این عکس ها رو از کلینیک ایران فیت گذاشتم انگار کارش خوبه

خدائیش مو سر روی قیافه خیلی خیلی اثر داره از تصاویر کاملاً مشهوده ...
برا کاشت مو شنیدم حداقل سن باید 25 سال باشه که ریزش موهات متوقف شده باشه .

بالا