برگزیده های پرشین تولز

یکبار من را به خانه ببر !(مخصوص حیوان دوستان)

_Nera_

Registered User
لایک‌ها
741
خخخ من باب مزاح گفتم بعدشم من طرف حسابم شما نیستی که پستمو کوت کردی.
سگ هم حیوون وفاداریه.اما انگار شما وفاداری رو به منغعت نگه داشتن حیوون نگاه میکنی.
نرا بنظرم یه کاسکو بگیری خوبه اما بنابه مطالعاتم و شناختی که ازت دارم شما صبح تا ظهر خونه نیستی طوطی یه عادت بدی که داره اگه حوصلش سربره پرهای خودش رو میکنه باید با وسیله های بازی و چوبی و رنگارنگ سرگرمش کنی.
با اون صاحبخونه ای که شما داری فقط باید به پرندگان فکر کنی...مرغ مینا هم خوبه باش کارکنی حرفم میزنه من جات بودم مینا رو میگرفتم....چون نه دردسر کاسکو داره و نه سر و صدای زیادی که بخواد اذیتت کنه.

روی همین حساب که نیستم تا الان اقدامی نکردم!
از طرفی همین هفته پیش عکس یه سگ رو توی کامپیوتر دیدم و گفتم وایی خیلی خوشگله و من از اینا می خوام. یهو پدرشوهرم گفت "اگه سگ یا گربه بخری پامو تو خونت نمی ذارم"!!!
همسرم اونجا هیچی نگفت اما بعدش گفت بذار خونه حیاط دار خریدیم هر چند تا که بخوای می خرم! چون خودشم دوست داره.
فعلا حیوون خبری نیست!
من حتی مرغ و جوجه هم دوست دارم. اما واقعا جاشو ندارم! آدم حیوون میگیره که بهش برسه نه اینکه بخواد عذابشون بده.

مرغ مینا رو خوشم نمیاد. زیاد جیغ جیغ می کنه و به سر و کول آدم بالا میره. خواهرم یه دونه داره وقتی حرف می زنی اداتو در میاره. یعنی دلم می خواد حلقشو گل بگیرم که دیگه نتونه ادامو در بیاره!

roteal2007

Registered User
لایک‌ها
804
روی همین حساب که نیستم تا الان اقدامی نکردم!
از طرفی همین هفته پیش عکس یه سگ رو توی کامپیوتر دیدم و گفتم وایی خیلی خوشگله و من از اینا می خوام. یهو پدرشوهرم گفت "اگه سگ یا گربه بخری پامو تو خونت نمی ذارم"!!!
همسرم اونجا هیچی نگفت اما بعدش گفت بذار خونه حیاط دار خریدیم هر چند تا که بخوای می خرم! چون خودشم دوست داره.
فعلا حیوون خبری نیست!
من حتی مرغ و جوجه هم دوست دارم. اما واقعا جاشو ندارم! آدم حیوون میگیره که بهش برسه نه اینکه بخواد عذابشون بده.

مرغ مینا رو خوشم نمیاد. زیاد جیغ جیغ می کنه و به سر و کول آدم بالا میره. خواهرم یه دونه داره وقتی حرف می زنی اداتو در میاره. یعنی دلم می خواد حلقشو گل بگیرم که دیگه نتونه ادامو در بیاره!

بانو هر پرنده ای شیطونی های مخصوص خودش رو داره بنظرم اینکه گفتی از جیغ زدن خوشت نمیاد بایستی دور پرنده رو خط بگیری چون طوطی سانان جیغ میزنن البته نوع وحشیشون اینطوطی هایی که دوستمون معرفی کرد اول اینکه بسیار گرونن و دومش اینکه واسه شمایی که برخورد اولت و تجربه اولت با طوطیه یه مقدار ثقیله کافیه یه سر به سایت ایران پاروت فکنم بزنی تا ببینی گونه های مختلفش رو.
به نظرم بهترین پرنده ای که صدای زیادی هم نداشته باشه و اگرم تو خونت بزاریش راحت تولید مثل بکنه یکی فنچه و یکی دیگه هم عروس هلندی که البته این اخریه هم طوطیه و پر سر و صدا.
من بشخصه فنچ رو خعلی دوست میدارم با اون صدای شبیه بیب بیب

MosafereDonya

Registered User
لایک‌ها
33
سلام

تمام این خاطرات اشاره داره به سگ نگهبان و نژاد دار.. که قبلا همین مثال رو خلاصه گفتم

برای مقایسه باید محیط رو درنظر گرفت، برای زندگی شهری و صنعتی، سگ نگهبان لازمه؟

تا حالا تجربه نگهداری از اسب رو داشتید؟ (باز به خاطر تفاوت در غرایض، قابل مقایسه نیست، اما خیلی با وفاست)

این طوطی ها قشنگن؟ من تجربه نگهداری از قالب اینها رو داشتم

MosafereDonya

Registered User
لایک‌ها
33
سلام
حال شما؟
قبول دارید هر حیوونی به نحوی سر و صدا داره؟
ولی یه ویژگی جالب طوطی، اصلاح رفتارشه، یعنی می شه تا درصد بالایی صدای جیغ طوطی رو با شیرین کاری جایگزین کرد، که نیاز به آموزش داره

_Nera_

Registered User
لایک‌ها
741
بانو هر پرنده ای شیطونی های مخصوص خودش رو داره بنظرم اینکه گفتی از جیغ زدن خوشت نمیاد بایستی دور پرنده رو خط بگیری چون طوطی سانان جیغ میزنن البته نوع وحشیشون اینطوطی هایی که دوستمون معرفی کرد اول اینکه بسیار گرونن و دومش اینکه واسه شمایی که برخورد اولت و تجربه اولت با طوطیه یه مقدار ثقیله کافیه یه سر به سایت ایران پاروت فکنم بزنی تا ببینی گونه های مختلفش رو.
به نظرم بهترین پرنده ای که صدای زیادی هم نداشته باشه و اگرم تو خونت بزاریش راحت تولید مثل بکنه یکی فنچه و یکی دیگه هم عروس هلندی که البته این اخریه هم طوطیه و پر سر و صدا.
من بشخصه فنچ رو خعلی دوست میدارم با اون صدای شبیه بیب بیب

کلا از سر و صدای تیز خوشم نمیاد و دلم میخواد اگه حیوونی نگه میدارم و بهش توجه میکنم عکس العمل نشون بده. خوکچه رو هم واسه همین زود خسته شدم و ردش کردم رفت! فنچ صدایی شبیه به ویغ داره نه بیپ.
کلا رو اعصابه!
البته اینم بگم که یه چند تا زن و شوهر عیالوار یه مدت توی یه طبقه از قفسه بالکنمون زندگی میکردن. باور کنین کلی از حبوباتمونو دادم خوردن!
کلی هم کثیف کاری. بچه هاشونم که به سر و سامون رسیدن همشون یه جا گذاشتن و رفتن!
الان دوباره اومدن منت کشی اما من محلشون نمیدم.
کل سبزیایی که کاشته بودمو هم له کردن!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

roteal2007

Registered User
لایک‌ها
804
خدایی یه نگاه بنداز ابهت رو تو نگاهش ببین
3u8ugaha.jpg

_Nera_

Registered User
لایک‌ها
741
سلام

تمام این خاطرات اشاره داره به سگ نگهبان و نژاد دار.. که قبلا همین مثال رو خلاصه گفتم

برای مقایسه باید محیط رو درنظر گرفت، برای زندگی شهری و صنعتی، سگ نگهبان لازمه؟

تا حالا تجربه نگهداری از اسب رو داشتید؟ (باز به خاطر تفاوت در غرایض، قابل مقایسه نیست، اما خیلی با وفاست)

این طوطی ها قشنگن؟ من تجربه نگهداری از قالب اینها رو داشتم

نه نداشتم.
بعید می دونم بتونمم داشته باشم.
ما یه خونه حیاط دار بخریم، مانژ و اسب پیشکش برادر.
مشخصه طوطی زیاد داشتید..

roteal2007

Registered User
لایک‌ها
804
کلا از سر و صدای تیز خوشم نمیاد و دلم میخواد اگه حیوونی نگه میدارم و بهش توجه میکنم عکس العمل نشون بده. خوکچه رو هم واسه همین زود خسته شدم و ردش کردم رفت! فنچ صدایی شبیه به ویغ داره نه بیپ.
کلا رو اعصابه!
البته اینم بگم که یه چند تا زن و شوهر عیالوار یه مدت توی یه طبقه از قفسه بالکنمون زندگی میکردن. باور کنین کلی از حبوباتمونو دادم خوردن!
کلی هم کثیف کاری. بچه هاشونم که به سر و سامون رسیدن همشون یه جا گذاشتن و رفتن!
الان دوباره اومدن منت کشی اما من محلشون نمیدم.
کل سبزیایی که کاشته بودمو هم له کردن!

اعصاب ضعیفت تو حلقم خخخ
فکنم حرف شوشوتون بهتره همه باشه بزار یه خونه ویلایی بگیری و راحت یه توله شیتزو بگیر و بزرگش کن.وقتی هم پدر شوهر اومد خ‌نتون بفرستش تو حیاط.
راستی سگ هم نجس نیست من دوستم یه تریر داره دستشو‌میلیسه نماز هم میخونه خانوادشم همینطور.

_Nera_

Registered User
لایک‌ها
741
سلام
حال شما؟
قبول دارید هر حیوونی به نحوی سر و صدا داره؟
ولی یه ویژگی جالب طوطی، اصلاح رفتارشه، یعنی می شه تا درصد بالایی صدای جیغ طوطی رو با شیرین کاری جایگزین کرد، که نیاز به آموزش داره

سلام و خسته نباشید.
می دونید ...من کلا توی ذاتم نیست...از بچگی فنچ و مرغ عشق و طوطی داشتیم. از نزدیک کنارم بوده. اما واقعا هیچ علاقه ای بهشون پیدا نکردم.
من کلا عشق به پرنده ندارم!
همون وقتی که بخوام بذارم پای یه طوطی خب می ذارم پای سگ که لااقل ازش جواب عاطفی تری بگیرم دوست عزیز.
شما پرنده ها رو خیلی دوست دارید. این کاملا واضحه... اما من کلا هیچ حسی ندارم نسبت بهشون.

بذارید یه خاطره بگم.دو سه سال پیش رفته بودیم مسافرت طرف کردستان.
یادمه اونجا می گفتن گوشت خوبی داره. واسه همین خونواده گوشت خریدن و توی راه یه چلو گوشت پختیم. کنار جاده اتراق کردیم که بخوریم. غذا رو که ریختن من خداوکیلی دو قاشق هنوز نشده بود که خورده بودم. یه دفعه دیدیم یه سگ اومد کنار زیر اندازمون نشست روی زمین و دستاشو جفت کرد و سرشو گذاشت روی دستاش و زوزه کشید. مشخص بود توی اون بیابون خیلی گرسنه مونده بود. من واقعا نتونستم غذا بخورم... همه غذامو دادم بهش... و حتی نون هم خورد کردم واسش که لااقل سیر بشه. وقتی داشت می خورد نگاه که بهش انداختم دیدم تنش زخمیه و پای چپش شکسته! باور کنید اونقدر به هم ریختم.... وقتی بلند شد بره می دونید چی کار کرد؟؟ اومد جلو و پاهامو بو کرد و دستامو لیس زد. وقتی داشت دور می شد همینطوری می لنگید...
باور کنید از اون لحظه به بعد اون مسافرت واقعا به من زهر شد. چون دیدم انسانها با حیواناتی که هیچ آزاری ندارن و بلکه پر از محبتن چقدر ظالمانه برخورد می کنن.

اما اون حسی که اون لحظه که بهم اون محبتو کرد تو دلم شکل گرفت و با خودم گفتم اگه روزی حیاط داشته باشم حتما چند تا سگ رو نگهداری می کنم. واقعا نژادشون هم واسم مهم نیست. فقط بهشون سر پناه می دم.

roteal2007

Registered User
لایک‌ها
804
اوفاداری تو ذات سگه وقتی دستتو بو میکرده داشته بوی عرقت رو حس میکرده مطمن باش یبار یجا ببینتت میشناستت.شاید هم تو دعوا یا جایی زخمی شده باشه.
اما بازم میرسیم به این جمله:
سطح فرهنگ یک ملت را میتوان از طرز برخوردشان با حیوانات فهمید.
متاسفانه به‌غلط و اشتباه هنزان با ورود اعراب به ایران سگ این موجود وفادار نجس خوانده شده .

MosafereDonya

Registered User
لایک‌ها
33
اعصاب ضعیفت تو حلقم خخخ
فکنم حرف شوشوتون بهتره همه باشه بزار یه خونه ویلایی بگیری و راحت یه توله شیتزو بگیر و بزرگش کن.وقتی هم پدر شوهر اومد خ‌نتون بفرستش تو حیاط.
راستی سگ هم نجس نیست من دوستم یه تریر داره دستشو‌میلیسه نماز هم میخونه خانوادشم همینطور.

بدن سگ نجاست داره رفیق، در حیطه ای که علم نداریم نباید نظر بدیم
دوست شما ملاک ارزیابی ماهیت سگ نیستن

سگ قوانین خودش رو داره که باید جداگانه مطالعه بشه، نه اینکه از افراد عادی بپرسیم تا وجدانمون رو قانع کنیم، چون اصل قضیه با وجدان ما عوض نمی شه

مثلاً لمس کردن سگ اگر که دست و سگ خشک باشه هیچ اشکالی نداره

اجازه بدید وارد این مقوله نشیم، سگ حیوان خوبیه، پر از فایده برای انسان، و در کنارش مضراتی هم طبیعتاً داره ..

MosafereDonya

Registered User
لایک‌ها
33
نه نداشتم.
بعید می دونم بتونمم داشته باشم.
ما یه خونه حیاط دار بخریم، مانژ و اسب پیشکش برادر.
مشخصه طوطی زیاد داشتید..

سلام

عذر می خوام ولی این پیام رو برای کاربر محترم Mehdiwol فرستادم

در کل اگر باز راجع به پوشش بالکن یا روش های نگهداری سوالی بود بپرسید

موفق باشید

roteal2007

Registered User
لایک‌ها
804
بدن سگ نجاست داره رفیق، در حیطه ای که علم نداریم نباید نظر بدیم
دوست شما ملاک ارزیابی ماهیت سگ نیستن

سگ قوانین خودش رو داره که باید جداگانه مطالعه بشه، نه اینکه از افراد عادی بپرسیم تا وجدانمون رو قانع کنیم، چون اصل قضیه با وجدان ما عوض نمی شه

مثلاً لمس کردن سگ اگر که دست و سگ خشک باشه هیچ اشکالی نداره

اجازه بدید وارد این مقوله نشیم، سگ حیوان خوبیه، پر از فایده برای انسان، و در کنارش مضراتی هم طبیعتاً داره ..

ابن دین چیزی نیست که من قبولش داسته باشم.
من به این باورم و قبولش دارم .
شما هم به طوطی هات برس.
بحث اعتقادی راه ننداز.
یا حق.

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,827
مشاهده پیوست 472856

ماتادور معروف اسپانیایى افتاد و گریه کرد… چون فهمید که حیوان نمى خواهد با او بجنگد…
به نگاه معصوم این حیوان نگاه کنید. او فهمید این حیوان با چشمان اشکبارش «صلح» را جستجو می کند.
گاهی شعور یک حیوان بیشتر از بعضی انسانهاست...)

MosafereDonya

Registered User
لایک‌ها
33
ابن دین چیزی نیست که من قبولش داسته باشم.
من به این باورم و قبولش دارم .
شما هم به طوطی هات برس.
بحث اعتقادی راه ننداز.
یا حق.

پس می تونید بگید من قانون الهی رو قبول ندارم نه اینکه تلاش کنید برای تغییر (با تحریف تاریخ یا ..)
در ضمن من شروع نکردم که بحث راه بیندازم! شما کمی کم دقتی کردید، چون قبلا گفتم اینجا وارد بحث نمی شم، بلکه همیشه به قانون پروردگارم احترام می گذارم چون خدا رو دوست دارم

موفق باشید
یا علی

MosafereDonya

Registered User
لایک‌ها
33
مشاهده پیوست 472856

ماتادور معروف اسپانیایى افتاد و گریه کرد… چون فهمید که حیوان نمى خواهد با او بجنگد…
به نگاه معصوم این حیوان نگاه کنید. او فهمید این حیوان با چشمان اشکبارش «صلح» را جستجو می کند.
گاهی شعور یک حیوان بیشتر از بعضی انسانهاست...)

سلام

توصیف جالبی کردید
جزء ترشحات ذهنی بود؟ (امضاء)
راستی چرا خسته از ترشحات مغزی؟

roteal2007

Registered User
لایک‌ها
804
پس می تونید بگید من قانون الهی رو قبول ندارم نه اینکه تلاش کنید برای تغییر (با تحریف تاریخ یا ..)
در ضمن من شروع نکردم که بحث راه بیندازم! شما کمی کم دقتی کردید، چون قبلا گفتم اینجا وارد بحث نمی شم، بلکه همیشه به قانون پروردگارم احترام می گذارم چون خدا رو دوست دارم

موفق باشید
یا علی

یه سر به پست قبلیت بزنی میفهمی کی داره بحث اعتقادی میکنه.

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,827
سلام

توصیف جالبی کردید
جزء ترشحات ذهنی بود؟ (امضاء)
راستی چرا خسته از ترشحات مغزی؟

توصیف من نبود
چرا خسته ؟ چون همش بیهودن همش گول زدنه همش بخاطر اینکه تو به جلو حرکت کنی تو تولید مثل کنی یکیو بوجود بیاری بندازی تو این خوکدونی اونم مثل تو همینکار رو میکنه و این سیکل ادامه داره تمام ارزوهات گول زدنه خودته به هر کدوم میرسی یکی دیگه جاشو میگیره و بازم این سیکل ادامه داره تا ابد تا ازل و این بی معنیه پوچه

MosafereDonya

Registered User
لایک‌ها
33
توصیف من نبود
چرا خسته ؟ چون همش بیهودن همش گول زدنه همش بخاطر اینکه تو به جلو حرکت کنی تو تولید مثل کنی یکیو بوجود بیاری بندازی تو این خوکدونی اونم مثل تو همینکار رو میکنه و این سیکل ادامه داره تمام ارزوهات گول زدنه خودته به هر کدوم میرسی یکی دیگه جاشو میگیره و بازم این سیکل ادامه داره تا ابد تا ازل و این بی معنیه پوچه

یه کم بیشتر توضیح می دید؟
اخه ترشح ذهنی شبیه جرقه ذهنی یا طرح نو و جدیده، درسته؟

ansar313

Registered User
لایک‌ها
291
خدایی یه نگاه بنداز ابهت رو تو نگاهش ببین
3u8ugaha.jpg

ابهت؟
سگ؟
نگاه؟
:wacko:
والا قدیما شیر ابهت داشت ولی انگار جدیدا سگ ابهت پیدا کرده!
سگی که واسه آدمها واق واق می کنه !! :confused:

بالا