برگزیده های پرشین تولز

بهترین محصول برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت آن

modernyanni

مدیر کل بازارچه_ فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر کل بازارچه
لایک‌ها
1,815
سلام

دوستانی که تجربه دارن در این زمینه لطفا نظر بدن

ممنون

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
اول باید معلوم بشه دلیل ریزش چیه
یا به خاطر هورمونهای جنسی مردانه است یا تیروئید یا کمبود ویتامین و مواد معدنی البته این خیلی کم پیش میاد
من ازمایش ها رو دادم
تستوسترون
دی هیدروتستوسترون
T3وt4وtsh برای تیروئید
روی (zinc)
فریتین
ویتامین دی 3

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
اول باید معلوم بشه دلیل ریزش چیه
یا به خاطر هورمونهای جنسی مردانه است یا تیروئید یا کمبود ویتامین و مواد معدنی البته این خیلی کم پیش میاد
من ازمایش ها رو دادم
تستوسترون
دی هیدروتستوسترون
T3وt4وtsh برای تیروئید
روی (zinc)
فریتین
ویتامین دی 3
آقا من هنوز متوجه نشدم که هورمون مردانه (منظور تستوسترون هست دیگه؟) چطور تاثیر داره؟
اگر زیاد باشه ریزش مو زیاد میشه یا اگه کم باشه ریزش مو زیاد میشه؟
و اصولا این هورمون اگه کم یا زیاد باشه چه تاثیر منفی داره؟ یعنی اگه هورمون زیاد باشه یعنی خیلی مردیم؟! :p
[لطفا با نقل قول پاسخ بدبد که زودتر متوجه بشم، سپاس]

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
آقا من هنوز متوجه نشدم که هورمون مردانه (منظور تستوسترون هست دیگه؟) چطور تاثیر داره؟
اگر زیاد باشه ریزش مو زیاد میشه یا اگه کم باشه ریزش مو زیاد میشه؟
و اصولا این هورمون اگه کم یا زیاد باشه چه تاثیر منفی داره؟ یعنی اگه هورمون زیاد باشه یعنی خیلی مردیم؟! :p
[لطفا با نقل قول پاسخ بدبد که زودتر متوجه بشم، سپاس]
درود
بله تستوسترون یکی از هورمون های جنسی مردانه هست که نقش بزرگ شدن عضله و رشد موها به ویژه در زیر بغل و زیر شکم و پا و... بشه ...استروژن هم هورمون زنانه است که باعث میشه استخوان گونه و فک و بینی زیاد رشد نکنن (کاربرد استروژن و تستوسترون بسیار بیشتر از این حرفاست برای نمونه گفتم اینارو) البته تو بدن مردان هم استروژن هست اما خیلی کمتره نسبت به زن ها و همینطور تو بدن زنان هم تستوسترون هست و خیلی کمتر نسبت به مردها
اگه اشتباه نکرده باشم خود تستوسترون از دی هیدرو اپی آندرواسترون ترشح میشه یا همون dhea(استروژن هم همینطور)
اما چیزی که در اینجا و در مبحث ریزش مو به اون میپردازیم خود تستوسترون و هورمون مردانه ای به نام دی هیدرو تستوسترون (dht) هست که هر دو نقش موثری در ریزش مو دارن البته با توجه به شرایطی که بعدا میگم.اما چیزی که تو پژوهش ها ثابت شده هورمون دی اچ تی هست که متهم ردیف اوله هورمونی که اگه فرد مستعد ریزش ژنتیکی باشه (یعنی چی؟یعنی این که فولیکول های موی اون فرد و گیرنده های مو به میزان متغیری از دی اچ تی حساسه) باعث ریزش مو میشه
یه نکته ای بگم اینجا ممکنه فردx تست و دی اچ تی بالایی داشته باشه اما چون فولیکول هاش حساس نیست و به عبارت ساده تر تو ژنش نیست این ریزش مو خیلی خیلی دیرتر روی میده و در موارد بسیار نادر و کمیاب تا سالخوردگی حتی حفظ میشه اما فردy حتی تست و دی اچ تی کمتری نسبت به فرد xداشته باشه اما موهاش دچار ریزش میشه
دی اچ تی به صورت چربی بیشتر در بالای سر تجمع میشه
اما اینکه گفتید اگه تست بیشتری داشته باشیم یعنی دارای صفات مردانه ی بیشتری هستیم هم تقریبا درسته یعنی کسی که تست بالایی داره ممکنه ریش و سبیل و...بیشتری نسبت به بقیه داشته باشه نمیشه صد درصد گفت البته من دکتر نیستم:D
اگه تست هم پایین باشه باعث بروز مشکلاتی مث ناتوانی جنسی میل جنسی کم یا مشکل هایی در بیضه بشه
من تا حالا نشنیدم کسی به خاطر پایین بودن تست ریزش مو داشته باشه
متخصص های غدد برای پسران نوجوانی که ریش و سبیل و یا قد کوتاه دارن تستوسترون و یا مشتقات استروئیدی که از همین تست گرفته میشه مث سوماتروپین تجویز میکنن و یا نمونه های بارز در بدنسازی دیده میشه که برای افزایش حجم عضلات و حتی رشد عرضی استخوانها از استروئید ها و هورمون های مردانه مث تست استفاده میکنن(چیزی که از توان مکمل ها کاملا بیرون هست)

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
درود
بله تستوسترون یکی از هورمون های جنسی مردانه هست که نقش بزرگ شدن عضله و رشد موها به ویژه در زیر بغل و زیر شکم و پا و...
آقا خیلی خیلی ممنون از پاسخ کاملتون :)
ولی من هنوز ابهام دارم کمی!
پس هورمون مردانه (تستوسترون و dht) باعث ریزش مو در مردان میشه البته با زمینه ژنتیکی و هر چه بیشتر باشه بیشتر باعث ریزش مو میشه، درسته؟
حالا زیاد بودن یعنی چی؟ یعنی بیشتر از حد نرمال بودن یا نه توی همون بازه نرمال، اگه به سمت زیادی بره، ریزش را باعث میشه؟
مثلا من چندین سال پیش برای ریزش مو رفتم پیش دکتر و آزمایش تستوسترون که داد نتیجه اش این بود:
11: [normal range: Men:3-12 | Women:0.1-0.7]
یعنی من در محدوده نرمال 3 تا 12 بودم برابر با 11. (البته من توی آزمایش DHT نمی بینم و موارد تیروئید همه نرمال بودند)
خوب این حالا یعنی زیاد؟! یعنی ریزش مو میاره این مقدار؟ (البته اون موقع پزشک من چیز بدی نگفت در این باره و دارویی نداد.)
و حالا راه حلش چیه اگه واقعا زیاد باشه؟ یعنی پزشک دارو میده که سطحش بیاد پایین؟
بعد واقعا ریزش کم میشه؟ بعد آیا کم شدن تستوسترون مشکل ایجاد نمیکنه؟

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
قا خیلی خیلی ممنون از پاسخ کاملتون :)
ولی من هنوز ابهام دارم کمی!
پس هورمون مردانه (تستوسترون و dht) باعث ریزش مو در مردان میشه البته با زمینه ژنتیکی و هر چه بیشتر باشه بیشتر باعث ریزش مو میشه، درسته؟
خواهش میکنم
بله و حرفتون کاملا درسته
حالا زیاد بودن یعنی چی؟ یعنی بیشتر از حد نرمال بودن یا نه توی همون بازه نرمال، اگه به سمت زیادی بره، ریزش را باعث میشه؟
مثلا من چندین سال پیش برای ریزش مو رفتم پیش دکتر و آزمایش تستوسترون که داد نتیجه اش این بود:
11: [normal range: Men:3-12 | Women:0.1-0.7]
یعنی من در محدوده نرمال 3 تا 12 بودم برابر با 11. (البته من توی آزمایش DHT نمی بینم و موارد تیروئید همه نرمال بودند)
خوب این حالا یعنی زیاد؟! یعنی ریزش مو میاره این مقدار؟ (البته اون موقع پزشک من چیز بدی نگفت در این باره و دارویی نداد.)
با توجه به اینکه شما ریزش دارید درسته که تست شما دربازه ی نرمال هست اما نزدیک بازه هست و برای یه ریزش ژنتیکی کافیه
البته ازمایش تستوسترونی که میدید باید فری تستوسترون باشه یعنی تستوسترون ازاد چون این تست متغیره و تست تام مقدارش تا اخر عمر تغییر نمیکنه
بعضی دکترها اعتقادی به dht ندارند و همه ی این هورموندها رو با نام هورمون جنسی مردانه میشناسند دی اچ تی رو باید بگید تا براتون بنویسند
من هم که دکتر متخصص غدد رفتم و این دو هورمونم بالا بود با اصرار من بر ریزش مو بود که فیناستراید برای من نوشت و البته گفت که با بالا رفتن هورمون های جنسی ریزش اتفاق میفته
و حالا راه حلش چیه اگه واقعا زیاد باشه؟ یعنی پزشک دارو میده که سطحش بیاد پایین؟
بعد واقعا ریزش کم میشه؟ بعد آیا کم شدن تستوسترون مشکل ایجاد نمیکنه؟
نکته ای که باید خدمتتون بگم و یادم رفت دفعه ی پیش اینه که دلیل اصلی ریزش دی اچ تی هست که توسط انزیم پنج آلفا ردوکتاز از تستوسترون تولید میشه
این انزیم دارای دو تیپ هست که تیپ یک در چربی و عرق کردن بدن کاربرد داره اما تیپ دو بیشتر در پوست سر و بالای سر دیده میشه در واقع این تیپ باعث ریزش میشه
فیناستراید میاد و تیپ یک پنج الفا ردوکتاز رو از کار میندازه و در نتیجه دی هیدررو تستوسترون کاهش پیدا میکنه و اگر ریزشتون ارثی هست(باید مطمئن بشید که ریزشتون ژنتیکیه) تنها راه درمان همین فیناستراید هست و ماینوکسیدیل
بقیه ی شامپو ها و محلول نقش پاک کننده پوست سر رو دارن و هیچ کاری نمیکنن
اما از اونجا که هر دارویی عوارض داره فیناستراید هم از این قانون مستثنا نیست
در واقع این قرص تستوسترون رو کم نمیکنه(بحث سر این موضوع زیاده حالا میگم خدمتتون)بلکه انزیم تبدیل تست به دی اچ تی رو از کار میندازه و در نتیجه دی اچ تی کمتری تولید میشه
دو دید گاه وجود داره:بعضی ها میگن که تست رو هم کم میکنه چون وقتی بدن میبینه که دی اچ تی تولید نمیشه تولید تست رو کاهش میده و یه نظر دیگه اینکه تست افزایش پیدا میکنه چون مقدار کمی از تست به دی اچ تی تبدیل میشه و در نتیجه مقدار تست بیشتری تو بدن میمونه این دوتادیدگاهی که گفتم طرز فکر کسانی بود که از این قرص استفاده میکنند و من در فروم "بهترین تجربه در درمان ریزش مو"سایت هم میهن این رو فهمیدم
اما سوالی که از متخصص غدد درباره ی کاهش تست به خاطر مصرف فیناستراید پرسیدم گفت "نه باعث کاهش تست نمیشه و تنها میزان دی اچ تی رو در سطح سرمی تو پوست سر کاهش میده "که من اینطور فکر نمی کنم
از عوارضش میشه به خستگی ,بزرگ شدن سینه ها,درد در نوک سینه ها,کاهش میل جنسی ,کاهش حجم اسپرم و ناباروری اشاره کرد
این دارو سه تا اسم داره که هر کدومو یه کشوری تولید میکنه
فیناستراید ابوریحان و سها که ایران تولید میکنه
فینپشیا که خودم مصرف میکردم و پس از مدتی دیدم ریزشم قطع نشده بنابراین ازمایش تست ازاد و تام و دی اچ تی دادم تا هم متوجه شم دارو تقلبی بوده یا ریزش من دلیل دیگه ای داره و به محض دریافت پاسخ ازمایش شما رو هم در جریان میذارم
پروپشیا امریکا که با کیفیت ترین هست و خیلی سخت گیر میاد و اگر هم گیر بیارید معلوم نیست تقلبی هست یا نه
به تازگی نمایندگی فرنوش دارو طب فینپشیاهای جدید ی رو از هند اورده که تو همون فرومی که گفتم یکی دوتا از بچه ها گرفتن
من خودم سه ماه مصرف کردم و عوارض کاهش میل جنسی کاهش حجم اسپرم و درد نک سینه رو داشتم. که گفته میشه با قطع این دارو عوارض گفته شده بدن رو ترک میکنن بعضی ها هم مخالف سرسخت این دارو هستند و میگن که با قطه دارو زمان زیادی طول میکشه تا عوارضش بره

به نظرم همه ی ابهام هایی رو که داری از یه متخصص غدد خوب که سرش هم شلوغه بپرس و ختما هم اینکارو بکن
این هم ادرس فروم که تنها انجمن ریزش مو ایران هست که دوستان تجربه های بسیار خوبی دارن
https://forum.hammihan.com/thread88434-1359.html

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
دوستان میخواستم بدونم آیا شما تجربه طب سنتی و مراجعه به پزشکهای سنتی را برای تقویت مو و حل مشکل ریزش مو داشتین؟
طب سنتی میتونه کمک جدی بکنه؟ توی اینترنت که توصیه هایی هست برای اینکار مثل استفاده از آب پیاز یا سیر یا ...!
ولی من مطمئن نیستم که خیلی علمی باشه!

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
درود
تو اون انجمنی که لینکش رو دادم بپرسید هستند دوستانی که تجربه طب سنتی داشته باشند

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
من چند جایی رفتم
راه چاره ای بخصوص نگرفتم
ولی به دکتر
ماینوکسیدیل
(روزی دوبار )
فینستراید
(روزی یه دونه)
بیوتین
(روزی یه دونه)

شامپو اویلومد شرکت مای

خیلی تاثیر داشت
یه رنج متوسط قیمت واسه یه دوره ۲_۳ماهه جواب میده
البته موهای من چرب بود وشامپو مناسب موهای خودتون بین اویلومد .فورتیمد . تالگومد انتخاب کنید

buy66

Registered User
لایک‌ها
19
قرص اکوفن و ریزش مو
ریزش مو یکی از مشکلاتی است که خیلی‌ها با آن درگیر هستند و برای قطع آن ممکن است هر روشی را تجربه کرده باشند. یکی از درمان‌هایی که برای پیشگیری و کند کردن روند ریزش مو به کار می‌رود درمان دارویی آن توسط قرص اکوفن می‌باشد. اگر اولین بار است نام این دارو را شنیده‌اید و یا قصد مصرف آن را دارید بهتر است با آن آشنایی کافی داشته باشید.عوامل مختلفی در سفید شدن و ریزش موها دخیل هستند. به طور کلی می‌توان گفت حالات روحی و عاطفی مانند ترس، استرس، مصرف کافئین و الکل، استعمال سیگار (سبب نرسیدن خون به فولیکول مو می‌شود)، اختلالات هورمونی (که در زنان در مقایسه با مردان بیشتر است) و سابقه ارثی و خانوادگی از عوامل تاثیرگذار در ریزش و سفیدی مو‌ها محسوب می‌شوند.

قرص اکوفن و مو
یکی از دلایل نسبتا مهم ریزش موی سر کمبودهای تغذیه ای می باشد.تامین این کمبودها از راههای مختلفی امکانپذیر بوده که از آن جمله میتوان به **** غذایی مناسب و حاوی عناصر ومینرالهای مورد نیاز بدن اشاره نمود.امروزه با وجود اشکالات فروان در نوع تغیه ،نحوه تغذیه و…که از شرایط خاص زندگیهای مدرن و امروزی منجمله شرایط اجتماعی ،فرهنگی وعموما اقتصادی و…ناشی میشود،سعی بر آنست که از موادی که بمنظور تامین این عناصر مورد نیاز بدن ،از جمله مو؛بصورت مصنوعی و با عنوان محصولات طبیعی!(که این روزها بیشتر مد شده)سنتز وساخته میشود ،بهره گرفته شود.البته شرایط زمانی ،اکنون اقتضا میکندکه از مصرف این پروداکتها بی نصیب نمانیم. *اما داروی اکوفن که این روزها سر وصدای زیادی بپا کرده است، تولیدی شرکت بایورگا و مشتمل برفرمولی است که تا حد امکان کمبود مینرالهای موثر بر ریزش مو را جبران نماید. اهم ترکیبات این داروشامل موارد ذیل می باشد:پروتیین گندم وکنجد،اسید آمینه سیستین،مالتو دکسترین،سیترات منیزیوم،فسفات کلسیم،سیترات روی، ویتامینهای ب کمپلکس ، ویتامین ای و بیوتین.

درمان ریزش مو با قرص اکوفن
شرکت سازنده بایول-بایورگا (Bailleul Biorga) کشور فرانسه قرص اکوفان محصولی شناخته شده برای درمان ریزش مو که با داشتن کراتین به عنوان محرکی برای رشد مو و ناخن نیز عمل می کند.داروی اکوفن (به انگلیسی: Ecophane) برای افرادی که از کمبود ویتامین‌های گروه ب رنج می‌برند می‌تواند مناسب باشد همچنین تأثیر آن بر عدم ریزش و تقویت مو انکار ناپذیر است

buy66

Registered User
لایک‌ها
19
قرص بیوتین و ریزش مو
برای جلوگیری از ریزش مو بسیار مناسب است. به عنوان یک ویتامین محلول در چربی شناخته شده است و باعث بهبود چربی مناسب برای رشد مو می شود. این نوع ویتامین از زود سفید شدن مو جلوگیری می کند. برخی منابع حاوی بیوتین شامل جیگر، زرده تخم مرغ، مخمر و شیر است. نام های دیگر بیوتین ویتامین اچ (Vitamin H) و ویتامین ب۷(B7) می باشد| از آنجا که بیوتین نقش مهمی در سلامت موها ایفا می کند به آن ویتامین H گفته می شود. بیوتین جز ویتامین های گروه ب است. بیوتین به عنوان یک کوآنزیم به بدن در متابولیزم چربی ها| پروتئین ها و کربوهیدرات ها کمک می کند| کوآنزیم به مواد شیمیایی گفته می شود که برای تولید و فعالسازی آنزیم ها در بدن مورد استفاده قرار می گیرند. بیوتین برای حفط سلامت ناخن ها| پوست و موها الزامی است به همین جهت در اکثرا مکمل ها و محصولاتی که برای کمک به درمان ریزش موها و مشکلات پوستی تولید می شوند وجود دارد.

بالا