برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون خدمات بانکی

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
شیش ماه پیش رفتم کارت عابر بانکمو که منقضی شده بود عوض کردم الان هم شماره روی کارت و هم خط پشتش رفته به طوری که دیگه کارتخون نمیتونه بخونه
باید دوباره برم عوضش کنم ؟ این چه وضعیه درست کردن؟
چی کار کنم دوباره از بین نره ؟

smsbaz

Registered User
لایک‌ها
20
شیش ماه پیش رفتم کارت عابر بانکمو که منقضی شده بود عوض کردم الان هم شماره روی کارت و هم خط پشتش رفته به طوری که دیگه کارتخون نمیتونه بخونه
باید دوباره برم عوضش کنم ؟ این چه وضعیه درست کردن؟
چی کار کنم دوباره از بین نره ؟
چسب شیشه ای بزن روش

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
اون وقت باعث نمیشه کار نکنه ؟ خودتون این کارو کردین؟

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
دو ساله که از یکبار رمز بانک ملت استفاده میکنم و تا الان 10،000 تومان برای این موضوع هزینه کردم اما دیدم که به کار من نمیاد

و تاریخش هم تموم شده، حالا که میخوام از تنظیمات یکبار رمز، قسمت هایی مثل حواله به کارتهای شتاب رو غیر فعال کنم میگه

یکبار رمز میخواد، در صورتی که تاریخ یکبار رمز تمام شده. آیا این زورگیری مدرن نیست؟

دامنه کارهای بانک ملت به همین جا ختم نمیشه و از سود سپرده فروردین من بدون هیچ دلیلی نزدیک به 17 هزار تومان زده و مبلغ

کمتری رو واریز کرده.

otp.png

Last edited:

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
اخذ کارمزد ۲۵۰ ریالی برای انتقال وجه درون بانکی

بانک تجارت از این پس برای انتقال وجه بین حساب‌های تجارت از کلیه درگاه‌های غیر حضوری ۲۵۰ ریال کارمزد دریافت می‌کند.

mehryar

Registered User
لایک‌ها
255
اخذ کارمزد ۲۵۰ ریالی برای انتقال وجه درون بانکی

بانک تجارت از این پس برای انتقال وجه بین حساب‌های تجارت از کلیه درگاه‌های غیر حضوری ۲۵۰ ریال کارمزد دریافت می‌کند.
سلام
اینم از ملت یاد گرفت!

BVB

Registered User
لایک‌ها
28
سلام... من یه چند ماهی هست دسته چک صادرات گرفتم... 2 تا 10 برگی بهم دادن...یه 5-6 تاشو خرج کردم و پاس شده
یه 14-15 تاش مونده... حالا برای یه کاری یه 20 تا چک لازم دارم...
بانک هم انگار تا 18 تا برگه رو پاس نکنم دسته چک جدید (25 برگی) نمیده
حالا راهکارتون چیه؟ هفته ایی 4-5 تا به اسم خودم بنویسم برم جای دیگه پاس کنم... (کاره مسخره ایهه میدونم)
ولی ایرادی نداره؟ چک خودم رو خودم برم پاس کنم!!! میشه همچین چیزی؟نه جدی... بعد برای درخواست دسته چک جدیده استعلام میکنن
در وجه چه کسی پاس شده؟ گیر نمیدن به همچین حرکتی؟
یا راهکار دیگه ایی دارید؟ حتما میخوام سریع 14-15 تا برگه رو پاس کنم دسته جدید بگیرم چیکار کنم

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
سلام... من یه چند ماهی هست دسته چک صادرات گرفتم... 2 تا 10 برگی بهم دادن...یه 5-6 تاشو خرج کردم و پاس شده
یه 14-15 تاش مونده... حالا برای یه کاری یه 20 تا چک لازم دارم...
بانک هم انگار تا 18 تا برگه رو پاس نکنم دسته چک جدید (25 برگی) نمیده
حالا راهکارتون چیه؟ هفته ایی 4-5 تا به اسم خودم بنویسم برم جای دیگه پاس کنم... (کاره مسخره ایهه میدونم)
ولی ایرادی نداره؟ چک خودم رو خودم برم پاس کنم!!! میشه همچین چیزی؟نه جدی... بعد برای درخواست دسته چک جدیده استعلام میکنن
در وجه چه کسی پاس شده؟ گیر نمیدن به همچین حرکتی؟
یا راهکار دیگه ایی دارید؟ حتما میخوام سریع 14-15 تا برگه رو پاس کنم دسته جدید بگیرم چیکار کنم
بعید می دونم استعلام بشه که چه کسی چکها را نقد کرده .2-3برگ چک خود فرد نقد کنه می دونم ایرادی نداره .اما برای احتیاط خوب چک حامل بدهید به آشنایی دوستی کسی نقد کنه خودتون نرید .رقم پایین هم ننویسید (مثلا بنویسید 50-100هزار ممکنه گردش حساب که چک می کنند گیر بدهند )

• Like
Reactions: BVB

gharin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
با عرض سلام
برای انجام خرید اینترنتی با رمز دوم و مبلغ بالای 50 میلیون تومان از کارت چه بانکی می توان استفاده کرد؟
چون امروز کارت بانک ملی و رفاه قابل انجام نبود و خود بانک هم گفتش دستورالعمل بانک مرکزیه
ممنون میشم راهنمایی فرمایید

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
بانک ملی
رمز یکبار مصرف60 ثانیه ای برای برداشت و پرداخت با کارت
https://bmi.ir/landing/60

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
تراکنش زیر ۲۰۰۰ در بستر USSD ممنوع شد/ هر کارت فقط یک تراکنش در روز

بانک مرکزی ضوابط جدیدی در چارچوب کدهای دستوری تحت عنوان USSD تصویب و به بانک‌ها در جهت محدودیت استفاده از این سرویس ابلاغ کرده است.

بر اساس ضوابط جدید بانک مرکزی، هر کارت بانکی فقط یکبار در روز برای خرید شارژ، بسته‌های اینترنت یا پرداخت قبض قابل استفاده است و در صورت نیاز به تراکنش برای خرید شارژ و غیره برای بار دوم نیاز باید از کارت بانکی دیگری استفاده شود.

گفتنی است؛ این محدودیت در قالب پیام به مشتریان دریافت خدمات از کدهای دستوری اطلاع رسانی شده است.

بخشنامه جدید بانک مرکزی روز گذشته توسط شرکت شاپرک ابلاغ شده و همچنین هفته گذشته نیز ممنوعیت تراکنش زیر ۲ هزار تومان از طریق تراکنش‌های موبایلی به بانک‌ها ابلاغ شد.

این اهداف در رستای ایجاد محدودیت و کاهش کاربران کدهای دستوری USSD به دلیل منسوخ شدن و عدم امنیت لازم با هدف مهاجرت به اپلیکیشن‌های پرداخت و کیف پول‌های الکترونیکی به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد که هدف بانک مرکزی تعامل برای ارائه خدمات نوین بر اساس مصوبه هیات دولت و راه‌اندازی سرویس‌های جدید در بستر بانکی علاوه بر کاهش هزینه‌های پردازشی پرداخت خُرد است.

vbd

Registered User
لایک‌ها
948
موسسه اعتباری کوثر اخیرا 1000 تومن طی دو یا چهار بار از حساب افراد برداشت کرده (2 الی 4 هزار تومن) طی پیگیری که انجام شده دلیل آن هزینه افتتاح حساب و تمبر عنوان شده که در زمان افتتاح نگرفتند در حالی که برخی از این حساب ها 4-5 سال پیش افتتاح شده بودن و در آن زمان عنوان می شد که هزینه ای ندارد به نظر می رسد این کار غیر قانونی و نوعی نقض تعهد است

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
سلام. وام کسی سراغ داره که سریع یا نهایتا یک ماهه بدن؟ 20 تومن لازم دارم

charges_1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
اطلاعات بعضیا واقعا عالیه. کاش وقت داشتم کل تاپیک رو میخوندم

charges_1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
پایا قانون جدیدش واریز ۴ عصر شده تا ۶ عصر و فقط یکبار.
زرف چطور برام زده به شبا که صبح ساعت ۸ اومد؟

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
پایا قانون جدیدش واریز ۴ عصر شده تا ۶ عصر و فقط یکبار.
زرف چطور برام زده به شبا که صبح ساعت ۸ اومد؟
جدیدا ، دوبار در روز شده

یکبار صبح، یکبار بعد ازظهر

انتقالات سامانه «پایا» برای دستور پرداخت‌های مشتریان در روزهای غیر تعطیل رسمی دو بار در روز و در سیکل های ۳:۴۵ بامداد و ۱۵:۴۵ عصر پردازش و برای اعمال نتیجه به بانک‌ها ارسال خواهد شد.

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
درود بر شما

آیا فرمول یا فایل اکسلی برای محاسبه جریمه بستن سپرده وجود داره؟

مثلاً من سپرده یکساله با نرخ 18% و 20% در بانک ملت دارم که 3 ماه دیگه از اون مونده

حالا اگه بخوام پول رو در بیارم چقدر جریمه میشم و چطور محاسبه میشه؟

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
درود بر شما

آیا فرمول یا فایل اکسلی برای محاسبه جریمه بستن سپرده وجود داره؟

مثلاً من سپرده یکساله با نرخ 18% و 20% در بانک ملت دارم که 3 ماه دیگه از اون مونده

حالا اگه بخوام پول رو در بیارم چقدر جریمه میشم و چطور محاسبه میشه؟

0.5 درصد کمتر از 6 ماهه حساب میکنند. مثلا سپرده 18 درصدی شما رو، اگر سپرده 6 ماهه شون 15 درصدی باشه، با نرخ 14.5 درصد حساب میکنند. مابه التفاوت سود رو ( 3.5 درصد * 9 ماهی که گرفتید، تقسیم بر 12) از سپرده شما کسر میکنند

بالا