برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید کامپیوتر حرفه ای برای کار

_Ramin2_

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من یک سیستم برای کارهای مجازی سازی نیاز دارم. کار گرافیکی سنگین و بازی ندارم.
می خواستم بدونم این قطعات که من انتخاب کردم با هم هماهنگ هستند و آیا پیشنهاد بهتری دارید؟
این مادربرد که انتخاب کردم خودش wifi داره؟
کد:
Intel Corei7 - 3.4 GHz - 4770
ASUS - Z87-Pro
CORSAIR - 8GB - 2000 - (2x4GB)
ASUS - GeForce GT610 - 2GB
GREEN - Black1 MD121 - Pars
GREEN - GP530A-EU
ADATA - SSD SX900 128GB

Hessam 3

Registered User
لایک‌ها
301
سلام - سقف بودجه تون رو بفرمایید دوست گرامی.

_Ramin2_

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سقف بودجه ای ندارم! مهم اینه که کارم راه بیافته بدون اینکه هزینه اضافی بکنم برای چیزهایی که نیاز ندارم.
سیستم در همون حدی که مشخصات دادم حالا شاید چند تا قطعه تغییر بکنه.
برنامه های سنگین که به صورت مجازی بالا می آیند زیاد دارم که سرعت سی پی یو و رم خیلی برام مهمه.
چیزهایی که توش مردد هستم مدل مادربرد، پاور و کارت گرافیک است.

Last edited:

Hessam 3

Registered User
لایک‌ها
301
پیشنهادم بهتون این سیستم 4/5 میلیونی هست:

3880201211.png

_Ramin2_

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سپاسگزارم ولی یک مقدار قیمت الکی بالا بود
اونجور که من تحقیق کردم بین SX900 و SX910 تفاوت چندانی نیست و همین طور سی پی یو ۳.۵ و ۳.۴ ولی تفاوت قیمتشون زیاده.
هارد دیسک و درایو نوری هم نمی خوام. اینها دیگه قدیمی شدند. :)
هزینه های اضافی رو هم که کم کردم به این کانفیگ رسیدم:
کد:
ASUS - Z87-Pro
GSkill RipjawsX 8GB (2x4GB) 2400MHz
GREEN X1 Basic
GREEN - GP530A-EU
ADATA - SSD SX900 128GB

این مادربرد خودش وای فای داره دیگه برای ارتباط با مودم وایرلس مشکلی نداره که؟

farzin122

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام مادر برد به جای pro به نظرم با همون قیمت asus maximus vi hero برداری بهتره و به جای core i7 4770 یه cori5 4670 بردار که تو عملکرد با این فقط 4 درصد پایینتره ولی تو قیمت 230 تومن فرق میکنه پاورتون ضعیفه green Gp650B-OC خوبه پاور خوب باعث میشه عمر قطعات بالا بره که متاسفانه اینجا کم بهش اهمیت میدن رم عالیه هارد هم که نمیشه ور نداری باید کنار ssd هارد هم داشته باشی همونی که دوستمون گفتن خوبه گرافیکم ASUS GTX 650ti boost 2gb

_Ramin2_

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام مادر برد به جای pro به نظرم با همون قیمت asus maximus vi hero برداری بهتره و به جای core i7 4770 یه cori5 4670 بردار که تو عملکرد با این فقط 4 درصد پایینتره ولی تو قیمت 230 تومن فرق میکنه پاورتون ضعیفه green Gp650B-OC خوبه پاور خوب باعث میشه عمر قطعات بالا بره که متاسفانه اینجا کم بهش اهمیت میدن رم عالیه هارد هم که نمیشه ور نداری باید کنار ssd هارد هم داشته باشی همونی که دوستمون گفتن خوبه گرافیکم ASUS GTX 650ti boost 2gb

متشکرم بابت راهنمایی منتهی چه برتری داره اون مادربرد؟ تازه وای فای هم نداره!
فرق اصلی corei7 و corei5 توی hyperthreating هست که برای من مهمه.
کارت گرافیک رو کدوم دوستمون گفتند؟ من که هیچ کار گرافیکی ندارم! اصلا کارت گرافیک نذارم موردی داره؟

Last edited:

farzin122

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
heroخوش رنگتره :) هر دو مادر بورد خوبی هستن میتونی ریویوشونو بخونی ولی من hero رو بیشتر میپسندم، منظورم هاردی بود که دوستمون گفتن نه مشکلی نداره گرافیک نداشه باشی با گرافیک داخلی بازیها با جزعیات معمولی اجرا میشه ولی اگه مشکل بودجه نداری بهتره گرافیک داشته باشی حیفه واسه این سیستم بدون گرافیک ،اگه دیدی بدون گرافیک نمیتونی کار کنی میتونی گرافیکو بعدا هم تهیه کنی.

Azizan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
34
سپاسگزارم ولی یک مقدار قیمت الکی بالا بود
اونجور که من تحقیق کردم بین SX900 و SX910 تفاوت چندانی نیست و همین طور سی پی یو ۳.۵ و ۳.۴ ولی تفاوت قیمتشون زیاده.
هارد دیسک و درایو نوری هم نمی خوام. اینها دیگه قدیمی شدند. :)
هزینه های اضافی رو هم که کم کردم به این کانفیگ رسیدم:
کد:
ASUS - Z87-Pro
GSkill RipjawsX 8GB (2x4GB) 2400MHz
GREEN X1 Basic
GREEN - GP530A-EU
ADATA - SSD SX900 128GB

این مادربرد خودش وای فای داره دیگه برای ارتباط با مودم وایرلس مشکلی نداره که؟
خوب دوست من اگه قرار به این مساله باشه من قطعا میگم شما
GIGABYTE Z87X-UD5 TH مدل رو خریداری کنید. در مقال پرو ایسوس ، هم تو رویو ها قوی تر بوده هم دو تا لن داره، هم قیمت اند. اورکلاک بهتر و فرکانس بالاتری رو ساپورت کرده و میکند. این مدل به همچنین وای فای و بلوتوث هم دارد.
http://www.legitreviews.com/gigabyte-z87x-ud5-th-intel-z87-thunderbolt-motherboard-review_134632/8
نتیجه فریم ها رو یاد داشت کنید و مقایسه کنید با
http://www.legitreviews.com/asus-z87-pro-intel-z87-lga1150-motherboard-review_2211
اصلا قابل قیاس نیستند. حتی اگه بقیه صفحه ها هم بررسی کنید میبینید که این مدل که معرفی شد یه سرو گردن بالاتر ، تازه پورت تاندر بولت هم داره که برد ایسوس این رو هم نداره

_Ramin2_

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینی که شما گفتی رو من قیمت گرفتم ۱۱۲۵ در مقابل انتخاب من ۷۱۵! خب خیلی قیمتش بالاتره که!

بالا