برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

iOS_DEV

Registered User
لایک‌ها
114
عجب بحث مضحکی، تولید خاطره برای یک عده گدا گشنه و اونهایی ارزش داره که بیکارند و دنبال تفریح و حاشیه هستند و غیر از الافی تو زندگیشون کار دیگه ای نداااارند که انجام بدند، یک عده ای که به تصور خودشون با رفتن به یک شهر با فرهنگ اون شهر آشنا میشن و از اینجور حرفهای خاله زنکی، و الا به نظر من نه آموزشی و نه بقیه خدمت نه تنها خاطره نداره بلکه یاد زجر کشیدن ها و تحقیر و توهین ها به اصل انسانیت خواهید افتاد فقط همین، حالا اگر طرف میخواد تو خیال خودش تصور کنه که مثلا خاطره بوده و چنین و چنان بوده این یک بحث جدا هست یکجور مالیخولیا هست مثل افراد الکی خوش، واقعا تعجب میکنم چطور یک عده ای احمقانه و از روی نادانی دائما میگن خاطره داره، فردی که با این تصورات از سربازی یاد میکنه هیچ پیشرفته تو زندگیش نخواهد کرد چون هنوز قادر نیست شرایط بد رو از شرایط خوب تشخیص بده
این حرفا مشخصه از چه ذهنیت خراب و مریضی داره بیرون میاد،
بحث خاطرش که اگر چنتا انسان سالم (از لحاظ فکری) و دارای رفتار طبیعی توی بدترین شرایط هم کنار هم باشن بازم لحظات شیرینی رو تجربه میکنن که براشون خاطره میشه و ارتباطی با فقیر یا غنی بودن فرد نداره.
پس اگر شما خاطرات بدی دارید قطعا از لحاظ ذهنی سالم و طبیعی نیستید.
از حرفاتون مشخصه شما فکر میکنید فرد موفقی هستید و از بقیه متمایز، پس لطفا افتخاراتتونو بیان کنید ما آدم های فقیر و بدبخت بیچاره که هیچ آینده ای نداریم برامون درس عبرت بشه

iOS_DEV

Registered User
لایک‌ها
114
سلام.
دوستانی که این اواخر آموزشی نیرو زمینی 02 بودند یه راهنمایی بکنن وضعیت چطوره اونجا؟؟
برج 6 آموزشی اونجا بودم پادگان خوبی بود ولی از لحاظ بهداشتی اصلا محیطش جالب نیست ولی خوبیش اینه روزبرگید و هر روز اگر نگهبان نباشید ساعت 3 به بعد میتونید برید خونه تا فرداش (البته اگر خونتون اطرافش باشه) آخر هفته ها هم به همین شکل ساعت 2 چهارشنبه میرید تا شنبه 6 صبح وضعیت غذاش بد نیست ولی باید بهش عادت کنی امکانات تفریحی مثل استخر باشگاه ورزشی و گیم نت هم داره

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
تو این یک سالی که دنبال معافی بودم خیلی ها رو دیدم که اومدن ، معاف شدن و بهشون گفته شده که کارت میاد براتون!
با این اوصاف ، آیین نامه و وضعیت جسمی و ... همش کشک!
اسمش شورای پزشکیه دیگه! کمیسیون! شورای عالی!
اینا تفاوت خاصی نداره؟
شورا گذاشتن که یک نفر نتونه امتیاز معاف کردن داشته باشه ولی اگه گفته معافی پس احتمال اشتباه کردنش خیلی کمه، بیماریت چی بوده؟ معمولا معاف شدن خیلی سخته مگر برای بیماری ناعلاج

paydarweb

Registered User
لایک‌ها
568
شورا گذاشتن که یک نفر نتونه امتیاز معاف کردن داشته باشه ولی اگه گفته معافی پس احتمال اشتباه کردنش خیلی کمه، بیماریت چی بوده؟ معمولا معاف شدن خیلی سخته مگر برای بیماری ناعلاج
بیماری کرونز داشتم که باعث ایجاد انسداد روده باریک شده بود و مجبور به عمل جراحی شدم.
در نامه پاتولوژی بنده هم بالای 80% به سه بیماری ( به ترتیب ) کرونز ، یرسینیا و تی بی اشاره شده است.
بیمارستان 501 ارتش بودم ( سمت جمال زاده ) و دکتر های اونجا اکثرا کادری هستند و رتبه و درجه دارند.
3 تا دکتر داشتم هر 3 فرمودند که معافم و برم دنبال کارهاش! فعلا یک سال و خورده ای شده که دنبالشم.

Last edited:

aridonald

Registered User
لایک‌ها
2,354
دوستان كسي هست شنبه ٠٦ اراك اعزام باشه؟

دوستاني هم كه رفتم ممنون ميشم راهنمايي كنن كه چه جور جاييه؟

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
عجب بحث مضحکی، تولید خاطره برای یک عده گدا گشنه و اونهایی ارزش داره که بیکارند و دنبال تفریح و حاشیه هستند و غیر از الافی تو زندگیشون کار دیگه ای نداااارند که انجام بدند، یک عده ای که به تصور خودشون با رفتن به یک شهر با فرهنگ اون شهر آشنا میشن و از اینجور حرفهای خاله زنکی، و الا به نظر من نه آموزشی و نه بقیه خدمت نه تنها خاطره نداره بلکه یاد زجر کشیدن ها و تحقیر و توهین ها به اصل انسانیت خواهید افتاد فقط همین، حالا اگر طرف میخواد تو خیال خودش تصور کنه که مثلا خاطره بوده و چنین و چنان بوده این یک بحث جدا هست یکجور مالیخولیا هست مثل افراد الکی خوش، واقعا تعجب میکنم چطور یک عده ای احمقانه و از روی نادانی دائما میگن خاطره داره، فردی که با این تصورات از سربازی یاد میکنه هیچ پیشرفته تو زندگیش نخواهد کرد چون هنوز قادر نیست شرایط بد رو از شرایط خوب تشخیص بده

و کسی که نمیتونه از شرایط تحمیلی و موقعیت های اجباری و حتی ناعادلانه با صبر و امید گذر کنه ادمیه که خیلی زود توی زندگی کم میاره . چون خدمت بخش خیلی کوچیکی از سختی هاییه که به اجبار واسه هر آدمی پیش میاد . اگه هر روز و هر ثانیه ی خدمت رو با غر زدن و ننه من غریبم بازی و لجبازی بگذرونیم , شرایط فرقی میکنه؟
در ضمن شما بخوای نخوای وقتی با کلی آدم مختلف میری آموزشی و دو ماه زندگی میکنی , خاطره ساز میشه! هم خوشی داری هم سختی ولی انقدر یاد میگیری که بعد از اون هم آدما رو بهتر میشناسی هم چشمات به خوبیای زندگی باز میشه .

murchehh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
دوستان كسي هست شنبه ٠٦ اراك اعزام باشه؟

دوستاني هم كه رفتم ممنون ميشم راهنمايي كنن كه چه جور جاييه؟
سبام
اعزام اسفند بودیم ما دیروز تمام شد.
در کل نسبت به پادگان های دیگه توی نیرو انتظامی بهتره و تمیزتره.
هوا یه ذره گرمه و نیازی به لباس گرم نیست.
حتما برای چند روز اول که اونجا هستبد خوراکی ببرید... اینو بدونید که هرچی خوراکی بیشتر ببرید پشیمون نمیشید... میوه برای جلوگیری از سرما خوردگی خیلی عالیه.
از لحاظ فعالیت جسمانی هم نگران نباشید چیز سختی نیست که نتونید انجام بدید.

aridonald

Registered User
لایک‌ها
2,354
سبام
اعزام اسفند بودیم ما دیروز تمام شد.
در کل نسبت به پادگان های دیگه توی نیرو انتظامی بهتره و تمیزتره.
هوا یه ذره گرمه و نیازی به لباس گرم نیست.
حتما برای چند روز اول که اونجا هستبد خوراکی ببرید... اینو بدونید که هرچی خوراکی بیشتر ببرید پشیمون نمیشید... میوه برای جلوگیری از سرما خوردگی خیلی عالیه.
از لحاظ فعالیت جسمانی هم نگران نباشید چیز سختی نیست که نتونید انجام بدید.
ممنون دوست عزيز از راهنماييت
وضعيت حمام به چه صورت هست و مدل حمامش چه شكليه
چنتا دوش كنار همه يه مثل حموم نمره ها اتاقك اتاقكه؟
كمدها از نظر امنيت و اندازه و برخورد مافوق ها چه جوريه؟

Last edited:

murchehh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام
اتاقکی هست و واقعا تمیزه
کمدها جای قفل داره و از لحاظ امنیتش مشکلی نداره ... یه مقدار کوچیکه ولی عادت میکنی بهش نگران نباش... فقط لباس زیاد با خودت نبر که پشیمون میشی چون اجازه نمیدن بیرون کمد هیچی بزاری

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

aridonald

Registered User
لایک‌ها
2,354
سلام
اتاقکی هست و واقعا تمیزه
کمدها جای قفل داره و از لحاظ امنیتش مشکلی نداره ... یه مقدار کوچیکه ولی عادت میکنی بهش نگران نباش... فقط لباس زیاد با خودت نبر که پشیمون میشی چون اجازه نمیدن بیرون کمد هیچی بزاری

Sent from my H60-L04 using Tapatalk
ممنون عزيز خيالمو راحت كردي
انشالله كه باقيه خدمتتم به خوبي و خوشي بگذره
لباس زياد بر نداشتم فقط چند دست لباس زير و يه ژاكت ولي كلا ساكم يه مقدار بزرگه و شما ميگي كمدا كوچيكه ميترسم جا نشه بساطم تو كمد
حدودن ميتوني بگي ابعاد كمداش چه جوريه؟
لباسارو اندازه ميدن يا شانسيه؟

Last edited:

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
یادمه فرمانده گروهانمون میگفت هر چقدر سخت تر بهتون بگیرم بهتره، چون خاطره براتون میشه، چون در آینده دوست دارید برگردید به آموزشی ولی نمیتونید،
الان مدتها از خدمتم میگذره اما دلم برای هیچ چیش تنگ نشده و نمیخوام برگردم.
نه اینکه آدم ضعیفی بودم توی آموزشی که دوست ندارم برگردم. اتفاقا برعکس تو آموزشی برخلاف رفیقم که توی خدمت وا رفتن من خود ساخته تر بودم و به کسی باج ندادم ولی منطقی بودم
یادمه بخاطر غرورم 4 نوبت نگهبانی میدون تیر خوردم . روی تپه
در کل من آموزشی رو دوست نداشتم ولی رفاقتاش و دوست دارم هنوز. آموزشی بخاطر اینکه سربازا غیر از همدیگه کسی رو ندارن که تو سختیا به دادشون برسه خیلی با هم رفیق تر و نزدیک ترن
اما توصیه من به اعزامیا: نقل و نبات و آجیل و بیسکوییت ، پودر آبمیوه ، قرص جوشان، پماد سالیسیلات و پیروکسیکام، ژلوفن ، قرص سرما خوردگی و خشک کننده ،قاشق چنگال کرم ضد آفتاب با خودتون ببرید.
محکم باشید، نذارید شرایط بهتون غلبه کنه
زیاد فکر خونه نباشین . یه روز در میون یه صحبت کوتاه با خونواده کنین دیگه فکرشو نکنین
به کسی اعتماد کامل نکنین
یادمه موقع رژه هفته اول با پاشنه میزدم زمین که بعد از یه هفته زانوهام بشدت باد کرد و شانس اوردم مسکن و پماد اوضاع رو تحت کنترلم قرار داد.
با سینه پا ، رژه برید، هم صداش بیشتره هم پاتون آب نمیاره، قلقش دستتون میاد
با اسلحه شوخی نکنید . سمت کسی نگیرید
با تختای کناریتون رفیق باشید( دلیلشو تو آموزشی میفهمید)
به شایعات حین خدمت به هیچ وجه دل نبندین و اعتنا نکنید( گفتن شنبه میخوان بفرسن میاندوره- فلانی گفت این دوره میخوان بفرستن مرز بلوچستان- گفتن هر کی نمره تیراندازیش خوب بشه مرزه- میگن اگه خودتو بزنی مریضی بهت یه هفته شقاخونه استراحت میدن)
همشهریای خودتونو توی گروهان پیدا کنید و ارتباط سالم بگیرید
اگر سیگاری نیستید تعارف هم خدمتیا رو به راحتی رد کنید
سربازی محل تجمع انواع اقوامه و به هر گروهان اصضلاحا " ایران کوچیک" میگفتن
از توهین قومیتی مثلا ترک فلان، لره فلان، عرب فلان، کرده فلان شده، بلوچ فلان، شمالی فلان بشدت دوری کنید. یه جرقه توهین قومیتی شاید دیگه برگشتی براتون نداشته باشه- مخصوصا فرمانده ها رو توهین قومیتی به هیچ وجه کوتاه نمیان
ترجیحان پول نقد با خودتون نبرید فقط - در حد خریدای کوچیک از بوفه
عابر بانکتونو توی کمد جاساز کنین
اینا چیزایی بود که به ذهنم رسید

alireza.civil

Registered User
لایک‌ها
107
سلام. رفقا معاف از رزم در کل خوبه یا بد؟ روی درجه هم تاثیر داره؟

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
اینکه رو درجه تاثیر داره رو نمیدونم
ولی نه چیز خوبیه نه چیز بدیه
شما معاف از رزم هم باشی ورزش رژه و ... رو باید انجام بدی مگر با نشان دادن مدرک پزشکی معتبر و کلی انجام پروسه ک تا بیای ثابت کنی دوره اموزشیت تمومه

تیراندازی نمی برنت واسه بعضیا خوبه واسه بعضیا بد من خودم علاقه داشتم چهار تا تیرم بزنم و زدم ولی دوستان معاف از رزم محروم بودن

داخل یگان هم بعد از اموزشی هیچ بدردت نمی خوره --- مگر با ارئه ادله پزشکی معتبر و قبول کردنشون معاف از نگهبانی بگیری

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
یادش بخیر 17 ماه پیش تو این تاپیک پست گزاشتم
خدمت ما هم تموم شد
ارتش نیروی زمینی - اموزشی بیرجند

کسی سوال داشت در خدمتم
آخر پست اول نوشته نصف شب گاز اشک آور میزنن با تییرمشقی، راسته؟

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
در کل اصلا نمی ارزه کدمعاف از رزمی بخوره کارت پایان خدمتت . چون کد کارتا فرق میکنه
شما معاف از رزم بشی فوقش اسلحه دست نمیگیری اما نگهبانی بدون اسلحه بت میدن. نظافتتو بعضی جاها برای اذیت کردن میذارن سرویس بهداشتی-
کلا همه کاری که افراد معمولی انجام میدن شما هم انجام میدی منتها با شدت کمتر . مثلا پادگان آموزشی ما حتی یبار معاف از رزمها رو میدون تیر هم برد. رژه کمتر بهتون سخت میگیرن ولی باید رژه برین
بدو به ایست کمتر بهتون میدن ولی باید برید.
بهتره دوماهو تحمل کنی

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,405
پادگان ما که خوب نبود معاف از رزم،همش بهشون گیر میدادن برای رژه نرفتن و اینا،چند روز اخر هم ما داشتیم تمرین میکردیم برای جشن سردوشی اونا کلا نگهبانی میدادن،عصرشم میرفتیم خونه اونا نگهبان بودن

بالا