برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

khafan11

Registered User
لایک‌ها
2,231
سلام ، منم افتادم هادی شهر برای آموزشی ، ماه بعد هم یه شانسی آوردم ماه رمضون هستش امیدوارم آسون بگیرن ، مدرکمم فوق دیپلم هستش 2/19 اعزامم هستش ;););) کسی میدونه چطوریه اونجااا ، اصلا توی آموزشی مدرک مهمه ؟؟؟
اره اموزشی توی ماه رمضان خیلی اسون میگیرن خیلی کم و شاید اصلا رژه باهاتون کار نشه ! کلا کار های طاقت فرسا و سخت باهاتون انجام نمیدن ! بیشتر کلاس میرید

Hm12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
دوستان واریکسل دو طرفه شدید رو معاف میکنن؟

SW-ZX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
این ماهی دو بار غذا میدن یا سه بار؟!

Hm12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
فقط معاف از رزم. قدیما معاف بود
من مشکل انحراف بینی و تنگی نفس هم دارم همچنین دیسک گردن هم دارم یه سری مشکلات دیگه هم دارم همه اینا رو جمع کنم امکان معاف شدن هست
حدود 10 سالی هم غیبت دارم که بخاطر همین مشکلات نرفتم خدمت

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
من مشکل انحراف بینی و تنگی نفس هم دارم همچنین دیسک گردن هم دارم یه سری مشکلات دیگه هم دارم همه اینا رو جمع کنم امکان معاف شدن هست
مشکلات کمری احتمال معاف شدنش هست اما انحراف بینی و واریکوسل فقط معاف از رزم

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
این ماهی دو بار غذا میدن یا سه بار؟!
آره بحری و افطار فقط . اما خوبیش اینه اذیت نمیکنن یعنی رژه و پیاده روی و شرایط سخت و .... ندارین بیشتر کلاس.
غذا هم سحری افطار بهشون میگن ک به مقدار کافی بتون بدن از لحاظ غذا تو ماه رمضون مشکلی نیست

SW-ZX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
این جریان نگهبانی دادن چیه؟! من اصلا نمیفهمم چیه و چکار باید کرد!

sergio7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
این جریان نگهبانی دادن چیه؟! من اصلا نمیفهمم چیه و چکار باید کرد!
بهش فکر نکن میری اونجا یادت میدن . همه از اول هیچی بلد نبودن. خلاصش اینه که دوساعت یه جا وایمیستی و از یه نقطه محافظت میکنی

sergio7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
ده سال غیبت که برید بخرید قسطی اگه توانایی مالی دارید

iOS_DEV

Registered User
لایک‌ها
114
گاهی شکنجه شونده عاشق شکنجه گر می شود و دلش هم برای اون تنگ میشه
شما کتاب های خاطرات اسرای ایرانی در عراق رو بخونید همه شون پر از خاطره هست حتی با زندان بان ها حتی از شب های شکنجه حتی از یک ماه حمام نرفتن! اما سوال: آیا این دوره از زندگی جزو ضروریات بوده؟ آیا چون این دوره خاطره ساز شده پس برای زندگی فرد مفید بوده؟ قطعا خیر! اینکه شما از یک موقعیت بدی که اگر اختیارش دست خودتون بود سربلند بیرون بیایید و کوشش هاتون برای این موضوع خاطره ساز بشه آیا به معنی مفید بودن اونه؟

ذهن مریض اتفاقا متعلق به امثال شماست که در برابر این ظلم آشکار سر خم کردید. اول بگید شما خودتون خدمت رفتید؟ چند ماه و کجا؟ تا توضیح کاملتر بدیم ولی همین اندازه که اظهار فضله فرمودید جوابتون رو بدم.
چرا مملکت باید برای جوان هاش بدترین شرایط رو ایجاد کنه و به اندازه 4 سال(نه 21 ماه) بهترین دوران زندگی پسر ها رو تباه و هیچ کنه تا چُس خاطره ای برای ایشان به یادگار بماند که بله! فلان جا رژه را پیچاندیم! فلان جا نگهبانی را پیچاندیم! فلان کادری فلان گفت و ما هم فلان کردیم؟!!! این ارزشش را دارد؟
شما از درک چرایی اعتراض این دوستمان ناتوانید و یک نفر که حرف درست زده را دارای ذهن مریض می نامید و برای ظلم فلسفه می بافید؟
طرف 6 سال در عراق اسیر بوده 6 سال از زن و زندگی اش دور بوده 6 سال اردوگاهی و بدون امکانات زندگی کرده و سختی که کشیده اندازه ای که در بازگشت خانواده اش هم او را نمی شناسند و اکنون که باز آمده 200 صفحه خاطره دارد! حالا که اینقدر خاطره دارد و این دوران این قدر خاطره ساز و سازنده است چطور است دوباره او را به اسارت ببریم تا باز هم خاطراتش افزون شود؟

شما اینقدر شعورت نمی رسد که دو سال خفت نا مقدس سربازی، دورانی است که سرباز تحصیلکرده برای کاری که می کند حقوق نمی گیرد و کادری بی شعور برای کاری که نمی کند حقوق مزایا می گیرد؟
یا نمی فهمید این دوران خاطره ساز برای خانواده سربازِ دیپلم میانگین ماهیانه 400 هزارتومان خرج بر می دارد؟
می دانید چند درصد از سرباز همین شندر غاز حقوق 70 هزار تومانی را هم به دلیل قطعی، دریافت نمی کنند؟
می دانید چقدر سرباز بدبخت چون پول مرخصی رفتن ندارند ماه ها در پادگان می مانند؟
مگر این **** برای این جوانان چه کرده که باید دو سال مجانی برایش بیگاری و حمالی کنند؟
تند نوشتم که اینبار اظهار فضله نکنی، اگر خیلی دلت تنگ شده می توانی به جای این همه کسی که دوست ندارند بروند خدمت، دوباره به سر خدمت مقدست بر گردی!
تند می نویسم و از هیچکس هم نمی ترسم.

شما هم مثل دوست بالایی شعورت نمی رسد همان پاسخ را بخوان تا دستگیرت شود اوضاع از چه قرار است. این توهین نیست، نرسیدن شعور یعنی شما قدرت درک و تجزیه تحلیل نداری.
به به! چه خاطره شیرینی 6 تا 9 ماه الاف باشی تا بروی خدمت سپس 21 ماه را بدون جیره و مواجب حمالی مفت کنی آخر هم بدون اینکه بگویند دستت درد نکند پست تر از حیوان از پادگان بیرون بیاندازنت.... به به

دلمان شاد شد با این خاطره شیرین
خدمت کلا برای متعهد کردن و فرمانبردار کردن ماها به خیلی از مسایل هست برای مواقع ضروری که نیاز به دفاع از مملکت باشه شما خیلی از نکات مثبت خدمت رو نادیده میگیری و فقط میگی ۲ سال از عمر ما هدر میره شما به اینم فکر کن تو این ۲سال میخوای چه کار مثبتی انجام بدی؟؟ . من خودم با خدمت اجباری اونم با شرایط فعلی مخالفم ولی با ادب و نوع حرف زدن شما هم مخالفم، شما هرچقدرم با ادبیات کتاب زبان فارسی دوم دبیرستانتم صحبت کنی مشخصه تو چه خوانواده و با چه فرهگی بزرگ شدی که همرو بی شعور و خودتو عالم میدونی. حرف دیگه ای با آدمای نا منطق و تروریست سایبری مثل شما ندارم.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

iOS_DEV

Registered User
لایک‌ها
114
یعنی حالمان را بهم زدی، حالم بهم خورد از این صحبت کردنت ، گند زدی به همه چی ، معلومه که تا حالا خیلی خوش و بی غم زندگی کردی اصلا نمیفهمی بی پولی و بدبختی چه معنی میده، با وجود امثال شما حالم بهم میخوره از زندگی, اصلا اینجا پست نزاری بهتره تا اینکه نمک به این زخم کهنه بپاشی

جناب کدام اختیار دسته ما بوده؟! مگه ما اختیاری هم داریم؟ بله اگر درس فقط تا دیپلم ادامه داده میشد و همانجا پایان می یافت اختیار داشتیم که بریم یا نریم
بله بله....

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

alireza.civil

Registered User
لایک‌ها
107
من منطقه عملیاتی بودم کلی معاف رزم داشت ! برای نظافت و اشپزخونه و .... ازشون استفاده میشد
باز هرچی باشه ارزشش رو داره و خطرش کمتره! نظافت رو انجام میدی و غذا رو میپزی تا دوستان از عملیات برگردند !

alireza.civil

Registered User
لایک‌ها
107
والا برای ارتش که همه چیز صلح و صفا هست و هیچ جای خطرناکی ارتش نیست در واقع هیچ ماموریتی ندارند
همه مثل خر عصاری توی پادگان دور خودشون می چرخن
دوما معاف از رزم کوچکترین تاکید می کنم کوچکترین تاثیری در تقسیمات نداره
کی گفته به معاف از رزم اسلحه نمی دن؟
چرا چیزی رو که نمی دونید الکی شایعه می کنید؟
خوش به حالتون!
والا ما نگفتیم!چند پست قبلی رو خونده بودید دوستان گفتند!

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
والا برای ارتش که همه چیز صلح و صفا هست و هیچ جای خطرناکی ارتش نیست در واقع هیچ ماموریتی ندارند
شما زیاد ارتشی ندیدی.
نیروی دریایی ارتش و دیدی؟ سربازشم روی ناوچه میفرسن عملیات آبهای آزاد ، چه برسه کادر ارتشی. روی ناوچه رو احتمالا نمیدونی زندگی چطوره
نیرو زمینی مناطق مرزی هم احتمالا شما در جریانش نیسی دوست عزیز . عملیات رزمی هم انجام میدن علیه گروهکا
ثرار نیست ارتش پاسگاه مرزی بزنه که
پس این قضاوت شما ناعادلانه است

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
در مورد قسمت دوم صحبتتونم بگم بازم در اشتباهید . و اون تاکید شما از روی نا آگاهی دوست عزیز. معاف از رزم در تقسیم تاثیر داره. مثلا یه یه یگان عملیاتی نمیان 10 تا سرباز بدن که 8 تاش معاف از رزمن . چون کارایی معاف از رزما بیشتر کارای دفتری و آشپزخونه نظافته
در مورد دادن اسلحه دست معاف از رزم هم بهتون بگم . توی آموزشی امکان داره یکی دوباری برن میدون تیر اما در یگان اسلحه تحویلشون نمیدن . چون اسلحه یا برای عملیاته یا پست . که عملیاتی نیسن معاف از رزما و پست هم فقط بشون باتوم میدن. اونم در صورتی که محل پست حساس نباشه.
چرا برای یگان تشریفات اسلحه خالی بدون گلنگدن میدن.

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
شما هم مثل دوست بالایی شعورت نمی رسد همان پاسخ را بخوان تا دستگیرت شود اوضاع از چه قرار است. این توهین نیست، نرسیدن شعور یعنی شما قدرت درک و تجزیه تحلیل نداری.
به به! چه خاطره شیرینی 6 تا 9 ماه الاف باشی تا بروی خدمت سپس 21 ماه را بدون جیره و مواجب حمالی مفت کنی آخر هم بدون اینکه بگویند دستت درد نکند پست تر از حیوان از پادگان بیرون بیاندازنت.... به به
دلمان شاد شد با این خاطره شیرین
من شما رو تگ کردم که جواب دادی به من و افاضات فرمودین ؟
یه جواب دادم ظاهرا زیادی تند بود پاک فرمودن /
سعی میکنم مودبانه جوابتو بدم گرچه میخ آهنین نرود در سنگ و تربیت شما کار پدر مادر بوده که کوتاهی کردن .
1.خدمت هر چقدرم ظالمانه باشه یک فایده داره اونم تربیت کردن و کنترل کردن آدمای خود محور و تک رو و بی ادبه . البته ظاهرا در مورد تو خدمت هم کارساز نبوده .
2.ممکنه بلایی سر شما اومده باشه توی خدمت که انقدر دلت پره . بی لیاقتی و ضعیف بودنتو به دیگران تعمیم نده . تجربه گرفتن از بدبختیا هم عرضه میخواد .
3.میتونی تا آخر عمرت غر بزنی و فحش بدی مثل بچه ای که بجای درس گرفتن فقط تکرار میکنه کارشو . ولی انتظار نداشته باش دیگرانم همین حس و داشته باشن . نظرات فخیمه و عاری از ادبتو شنیدیم . این تاپیک واسه کمک به دیگرانه نه اینکه بیای و هر چی به ذهن کودکانه و بدون قدرت تحلیلت میرسه خالی کنی .
4.یه بار خدمت واست کمه .

راجب معاف از رزم دوستان بدونن جا با جا فرق میکنه . روی حرفای صد من یه غاز یه سری آدم بنجل تصمیم نگیرین .

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
خوبیه مکالمات بلند اینه که ذهنای کوچیک ، پرورش نیافته و خام رو تابلو میکنه . کلفت مجازی ، نحیف واقعی .
چارت پریدن به این و اون از پشت مانیتور نیست .
تنها و تنها چاره اشخاصی مثل شما دوباره خدمت رفتنه :))

پ ن : چیزی جز شعربافی وخشم و بی ادبی توی نوشته هات ندیدم . استدلال های کودکانه با منطق کودکی خشمگین ... یکی از دوستان گفته بود تروریست مجازی . خیلی میاد به شما :)) حیف وقتی که گذاشتم .

Last edited:

SW-ZT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من چند ماه فرصت داشتم برای سربازی اقدام کنم خریت کردم و گوش به حرف دو نفر جاهل دادم صبر کردم که تاریخ اعزام بشه برای شهریور 96 امروز که برگ سبز گرفتم تاریخ اعزام شده برج 8 یعنی در بدترین شرایط زمستون سگی ، از زمستون متنفرم از تابستون هم متنفرم کلا با هیچ چیزی سر سازگاری ندارم، تاریخ اعزام رو گفتن که دیر تر هم نمیشه انداخت یعنی نزدید بهار زودتر هم نمیشه، الان باید چی کار کنم؟!
من برگ سبز گرفتم اعزامم شده برج 8 یعنی در اوج زمستون سگی اگر نتونم به عقب بیارمش یعنی برج 6 یا به جلو نزدیک پایان زمستون، بعد از گرفتن برگ سبز امکان انصراف از سربازی وجود داره؟ که بعدا طوری اقدام کنم که به زمستون نخورم؟
امکان انصراف از سربازی وجود داره؟
یعنی یه چند روز برم بعد وسط کار بگم نمیخوام بسلامت ؟
در مورد بعد از اعزام و در هنگام خدمت هم امکان انصراف وجود داره؟! از دانشگاه و هر چیز دیگری حتی از استخدام دائم هم میشه انصراف داد حالا از سربازی هم میشه انصراف داد ؟

SW-ZT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من برگ سبز گرفتم اعزامم شده برج 8 یعنی در اوج زمستون سگی اگر نتونم به عقب بیارمش یعنی برج 6 یا به جلو نزدیک پایان زمستون، بعد از گرفتن برگ سبز امکان انصراف از سربازی وجود داره؟ که بعدا طوری اقدام کنم که به زمستون نخورم؟

در مورد بعد از اعزام و در هنگام خدمت هم امکان انصراف وجود داره؟! از دانشگاه و هر چیز دیگری حتی از استخدام دائم هم میشه انصراف داد حالا از سربازی هم میشه انصراف داد ؟
بهترین جا برای پیدا کردن کسانی که برای جابجایی تاریخ اعزام آگهی میزنن کجا هست؟

بالا